2018 Spider-Man: Into the Spider-Verse / Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde - Film Yorumları

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Normalde Spider-Man filmlerinin yanından köşesinden geçmeyen biri olarak hiç fena olmadı. Hatta ilk yarısını epey sevdim ama ikinci yarısı hikayenin zayıflığının etkisiyle kuru gürültüye döndü benim için. Yine de devam etsinler süper kahramanları animasyon yapmaya. Animasyona daha çok yakışıyor süper kahramanlar.

Tam yorum: Spider-Man: Into the Spider-Verse

6/10

• Beğendim
Reactions: mesmeso

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Normalde Spider-Man filmlerinin yanından köşesinden geçmeyen biri olarak hiç fena olmadı. Hatta ilk yarısını epey sevdim ama ikinci yarısı hikayenin zayıflığının etkisiyle kuru gürültüye döndü benim için. Yine de devam etsinler süper kahramanları animasyon yapmaya. Animasyona daha çok yakışıyor süper kahramanlar.

Tam yorum: Spider-Man: Into the Spider-Verse

6/10
İzlediğiniz her şeye düşük puan mı veriyorsunuz, yoksa ben mi öyle denk geliyorum? :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Çocuk musunuz? :A Animasyon filmi izlemek de ne demek? :A

Yorumlarınızı görünce benim de canım çekti. :A
Animasyon bambaşka bir kültürdür. Keza anime de bambaşka bir kültürdür. Bunun yaşı yoktur, bir sanat içeriğini izleyip keyif alıyorsan ve bu belirli bir kalitenin üstünde sana sunuluyorsa gerisi teferruattır. :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Animasyon bambaşka bir kültürdür. Keza anime de bambaşka bir kültürdür. Bunun yaşı yoktur, bir sanat içeriğini izleyip keyif alıyorsan ve bu belirli bir kalitenin üstünde sana sunuluyorsa gerisi teferruattır. :A

Boşver şimdi bunları, filmi yorumla. :A Sonra son geceye bırakıp, toplu yorumlamaya çalışacaksın yine. :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Spider_Man_Into_The_Spider_Verse_poster_ingles.jpg

Aaa evet @MEnes @Sherlock haklıymış film çok güzel olmuş :Z Filmin düşman karakteride fisk :F Deredevil seven @Forumdash @Harunnn60 bu filme olan ilgileri artacak :A :A :A

Film biraz kafa karıştırıcı gibiydi olayları biraz geç anladım .Malum anlama kıtlığım var :A :A :A
Her taraftan örümcek adam fırlıyor ve peter var ama bu arap çocuk ne alaka diyordum onun örümcek adam olmasını konu alıyormuş :F Normal beyaz tenli örümcek adamdan ders aldığını ve fiske karşı savastığını gördük stajer örümcek adam :F

Filmde en can alıcı kısım :A
Başlangıçta tobeyli üçleme serisini gösterdiler beni benden aldı çok güzel düşünülmüş :bhr: Aslında tobeyli örümcek adamın şuankı ergen örümcek adama stajer dersi vermesi gibiydi bu film Hollanda ,Tobey ders veriyor gibiydi :A

Tobeyli Örümcek Adam dışındaki serilere 10 vermiyorum benim zirvem hala orası :A Ve 10 puanıda öyle almak kolay olmasın cimri davranalım bu yıl :F

Gaga 8 aldıysa 9 verelim bunada ve @destere ile sadece ikimiz sanırım etkinliklerde düz oy kullanıyoruz :A Öyle puanın yanında küsür falan bizim kafamız basmaz :A

@MasacRE-

• Beğendim
Reactions: mesmeso and MasacRE

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Şöyle yapın şu filmleri. Farklı bir filmdi. Çizgi roman tarzı tasarımı çok iyiydi. Bu filmin senaryosunu normal süper kahraman filmleriyle kıyaslandığında çok orjinal kalıyor. Yalnız IMDB puanı çok abartılmış. Bu çizgi roman filmleri biraz iyi olduğu zaman puanları tavan yapıyor. Tamamen fanboyluk.

Zevkli, kaliteli bir animasyon filmi.

7.5/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Filmi yiğenlerimle birlikte izlediğim için mobil yerine tabletten daha zevk alarak izleyebildim :D Filme gelince baya beğendim. Filmdeki anlatım tarzı sıkmadan izlememi sağladı. Etkinlikte en iyi ve belkide şuana kadar izlediğim en iyi animasyon filmlerinden biri oldu :D
Filmde bazı sahneler baya güldürdü. Özellikle ikinci Peter. Bize kendisini alatırken tuhaf birşeyler oldu dediğinde pizza yiyordu. Başına birşeyler geliyor hâla pizzayı yemeye çalışıyor :A Siyahi çocuk bir örümceğin kendisini ısırmasıyla örümcek adama dönüşüyor ve bunu anlaması ve yaşadığı süreç eğlenceli bir şekilde anlatılmış. Çizgi roman diliyle anlatım ve çocuğun acemiliği filmi eğlenceli kılmış. Çoçuğun amcasının ölmesine üzüldüm. Diğer örümcek adamlarda birer yakınlarını kaybetmişlerdi oyüzden böyle birşeyi yaşamış olmasını anlıyorum.
9/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Küçükken ilk olarak çizgi filmiyle tanıştığım Spider-Man'in bazıları iyi bazıları kötü filmlerini izledik. Ama bu iyi filmlerinin bile üstünde diyebilirim. Animasyon olması çok yakışmış bir kere. Teknoloji de ilerledikçe gitgide görsel yönden daha iyi oluyor filmler zaten hareket alanı da daha serbest, o yüzden filmlerde yapamadıklarını burada daha rahat yapabiliyorlar.

Konusu da çok güzeldi, paralel evrenler farklı örümcek adamlar vs. ayrıca yer yer çizgi roman tadında yazılmış metinler çok keyifliydi. Yalnız filmin en büyük kusuru kötü karakteri yeterince iyi işlememeleri olmuş. Her taraftan bir örümcek adam fırlayınca ona vakit bulamamışlar mıdır nedir ama bir süper kahraman filminde daha çok yer verilmeliydi baş kötü karaktere.

8.5/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Spider Man adı altında yapılmış en iyi film ve bunun animasyon olması. İş bilmez Sony işte ne beklersin. Keyifli bir yolculuktu. Muazzam bir görsellik vardı. Hiç çizgi roman okumasam da o tadı aldım resmen. Sinemada izlemiştim ve bu konuda baya iyi iş çıkarıldığını daha net anladım elbette.

İlginç bir konudan ilerlemişler ve bunu iyi kotarmışlar. Paralel evrenlerden gelen 4 5 Spider'ın bir araya gelmesi ve konuya bir şekilde yedirilmesi, birbirlerinin önlerine geçmemeleri. İyi dengelenmiş, hepsine yer verilmiş. Keyifli bir sinematik deneyim oldu. İMDB puanı elbette abartı, şuanda hala 30. sırada. Düşürün bunu ne işi var o sıralarda. Bana göre de Isle of Dogs'dan bir tık geride ama ödülü alması normal tabi. Sevindim almasına. Böyle kaliteli animasyonlara dediğim gibi her zaman varım. :)

8.5/10

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Öncelikle kendimi bildim bileli Spider Man hayranıyımdır. Hemen hemen her çıkan filmini, çizgi filmini izlemişimdir. Bu en iyisi olabilir. Kesinlikle insanı izlerken sıkmıyor. Senaryoyu görsellikle çok güzel bir şekilde harmanlamışlar. Paralel evren konusuna da değinmeleri animasyonu benim için ön plana çıkaran etmenlerden bir tanesi.

Depresyondaki Spider Man karakteri kesinlikle efsane olmuş. Çoğu yerde güldürdü, düşündürdü falan. Süper kahraman filmlerinde olan klişelere de güzel bir gönderme yapılmış :A

Kesinlikle pişman olmazsınız, izleyin gitsin.

8/10

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Öncelikle kendimi bildim bileli Spider Man hayranıyımdır. Hemen hemen her çıkan filmini, çizgi filmini izlemişimdir. Bu en iyisi olabilir. Kesinlikle insanı izlerken sıkmıyor. Senaryoyu görsellikle çok güzel bir şekilde harmanlamışlar. Paralel evren konusuna da değinmeleri animasyonu benim için ön plana çıkaran etmenlerden bir tanesi.

Kesinlikle pişman olmazsınız, izleyin gitsin. :A

8/10

Önce adaşım, sonra sayın Gs'li dostum yardırmaya başladı. :A İşte bu. :Z

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Önce adaşım, sonra sayın Gs'li dostum yardırmaya başladı. :A İşte bu. :Z
İzlediklerimi yorumladım artık sıra izleyip o an yorumlamaya geldi. :A Bilmiyorum listede kaç film doldurdum ama 1 Mart'a kadar Vice, Roma, Blackkklansman ve diğer kaliteli filmlerden bazılarını izlemeyi düşünüyorum. Bakalım ne kadarını bitireceğim. :A

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
İzlediklerimi yorumladım artık sıra izleyip o an yorumlamaya geldi. :A Bilmiyorum listede kaç film doldurdum ama 1 Mart'a kadar Vice, Roma, Blackkklansman ve diğer kaliteli filmlerden bazılarını izlemeyi düşünüyorum. Bakalım ne kadarını bitireceğim. :A

Puanlarını listeye ekliyorum adaşım, konuya da eklerim. Kontrol edersin. :A

• Beğendim
Reactions: MEnes

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Yarım saat önce bitirdim kesinlikle sıkmadı. Hep Miles Morales'i merak etmişimdir bu filmle buldum. Daha sonra puanımı ve yorumumu paylaşırım.

Şunu da söylemeden edemeyeceğim. Bu filmde kuantum evrenine girilmesi End Game'e bi hazırlık olabilir mi acaba. Bunu 26 Nisan'da anlicaz.

• Beğendim
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
Filmlerinden bağımsız olarak, çizgi romana sadık kalarak yapılan şahane bir animasyondu. Bildiğimiz Spider-Man filmlerinden farklı ve bu haliyle de güzel. Renkler, sesler, müzikler ve hele ki çizgi roman çizimlerinden fırlamışçasına sahneler yaratıcı olmuş.

Film sanki siz bir tane "Spider - Man" istediniz biz size hepsini verdik der gibiydi. Boyutları abartılmış veya cinsiyeti değiştirilmiş kötü karakterler kesinlikle harika fikir olmuş. Sonuç olarak inanılmaz keyifli ve eğlenceli bi film.

9/10