Showtime Shameless 4. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x6

Yine uzun ve zorunlu bir aranın ardından diziye geri dönüş yaptım ama ben dönene kadar sezon bitti o ayrı konu. :):)

Ağır bir dram bölümüydü ve oldukça beğendim. Sezonun şu ana kadar izlediğim en iyi bölümüydü kesinlikle. Hatta dizi genelinde de en iyi 3-4 bölüm arasına rahat girer. :)

Bir taraftan Liam, bir taraftan Frank diğer taraftan Fiona hangisine üzüleyim şaşırdım. :(

Fakat özellikle Fiona olayı beklediğimden çok daha kısa sürdü. Oysa küçük çaplı bir Orange Is the New Black izlemeye hazırlanıyordum. :)

Seviyorum Gallagher ailesini. Sanırım ilerleyen bölümler de baya iyi olacak. :)

Bugün izlediğim dört farklı dizi ve bölümleri arasında en iyisiydi...

9/10

@Forumdash zor ihtimaldi ama olmadı. Çok fazla +18 olması nedeniyle diğer diziler kadar rahat izleyemiyorum bu diziyi. İzleyebileceğim zamanlarda da başka işler çıkınca maalesef gecikti. Beşinci sezonda buluşuruz inşallah. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
4x6

Yine uzun ve zorunlu bir aranın ardından diziye geri dönüş yaptım ama ben dönene kadar sezon bitti o ayrı konu. :):)

Ağır bir dram bölümüydü ve oldukça beğendim. Sezonun şu ana kadar izlediğim en iyi bölümüydü kesinlikle. Hatta dizi genelinde de en iyi 3-4 bölüm arasına rahat girer. :)

Bir taraftan Liam, bir taraftan Frank diğer taraftan Fiona hangisine üzüleyim şaşırdım. :(

Fakat özellikle Fiona olayı beklediğimden çok daha kısa sürdü. Oysa küçük çaplı bir Orange Is the New Black izlemeye hazırlanıyordum. :)

Seviyorum Gallagher ailesini. Sanırım ilerleyen bölümler de baya iyi olacak. :)

Bugün izlediğim dört farklı dizi ve bölümleri arasında en iyisiydi...

9/10

@Forumdash zor ihtimaldi ama olmadı. Çok fazla +18 olması nedeniyle diğer diziler kadar rahat izleyemiyorum bu diziyi. İzleyebileceğim zamanlarda da başka işler çıkınca maalesef gecikti. Beşinci sezonda buluşuruz inşallah. :D
Hadi inş diyelim :X sezon finali bölümüne yapıcağin yorumu merakla bekliyorum:X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x7

Bu ara yine hızlanabileceğim dizide. Bu bölüm de çok iyiydi. Yer yer çok komik yer yer çok duygusaldı.

Sezon başında acaba dizi düşüşte mi diye düşünürken şu an belki de en iyi bölümlerini yaşıyor. :)

Öncelikle komiklerle başlayalım:

Kevin'in silahla bara dalıp sonra karşılık olarak herkesin silahını çıkarması efsane sahneydi. Sesli güldürdü. Dizideki şu ana kadar ki en absürt sahneydi herhalde. :D

Carl'ın Liam'ı test ederken kendisinin sorunlu çıkması güldürdü. :D

Dramatik ögelere geçersek...

Fiona'nın ev hapsi yemesi üzdü, böyle bir şey beklemiyordum. :( Ailenin tüm yükü Lip'e kaldı iyice.

Deb ailesi o kadar dert içindeyken gidip o çocuğa spagetti falan yapıyor ya hala ne diyim. :bağır: Bu sezonun tek handikapı bu durum.

Ian'a ne oldu neyin peşinde anlayamadım. :(

Frank'in büyük kızı kadının dibi çıktı. İnşallah Frank onu da kızdırmayı başarmaz. :( İyileşsin Frank artık ya. :(

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x8

Son iki bölümün birazcık altında olsa da yine oldukça iyi bir bölümdü. :)

Lip maşallah her işle ilgileniyor. Yeni kız da şu ana kadar bulduğu en iyisi, kaçırmaz inşallah onu. :):)

Fiona'nın o kadar yılki çabalarını çabuk unuttular derken Lip sonunda affetme sinyalleri verdi. :)

Ian nihayet döndü. Mickey artık eşcinselliğini kabullendi herhalde. :)

Kev'in bebekler gitgide azalıyor, kurduğu komplo teorileri, diğer adamın sloganını çalması iyiydi. :D

Frank'in okuldaki konuşması efsaneydi. Carl babasının oğlu. Yalnız birazcık daha zeki olup derslerine çalışsa Lip abisi gibi hiç fena olmaz. :D

Deb'den bahsedip tadımızı kaçırmadan yorumu tamamlayım. :)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x9

IMDb'de aldığı 9.2 puandan dolayı bu bölümden ekstra beklentim vardı ama o kadar da ekstrası olan bir bölüm değildi ama dizi genel olarak iyi gidiyor ve yine iyiydi bölüm. :)

Carl reyis kendine göre kız arkadaş buldu ama kız Gallagher'lar için bile fazla uygunsuz davranışlar içinde. Carl'ın başını belaya sokacak.

Deb'den iyice bıktım. "Çok ergensin keşke ölsen" diye düşünürken az daha araba çarpıyor olması ilginç bir andı benim için. :D Sonda oldukça sevimli gözüken kızdan sert tehditler alması çok iyiydi. Artık sevilmiyorsun Deb!

Sheila şüphesiz aşırı ilginç bir karakter. :D Olaylara tepki vermediği gibi Frank ile düğün hazırlıklarına başladı. Ne demeli bilemiyorum. :D

Frank için hazırlanan bar sahnesi duygulandırıcıydı. :( William H. Macy döktürmeye devam ediyor. Emmy adaylığı alması şaşırtıcı olmaz.

Emmy Rossum da döktürüyor tabii. Ben sade bu bölümle kendisine Emmy adaylığını veriyorum. :) İş yerinde yediği azar ve sonrasındaki sahne ekstra hüzünlendirdi. :(

Lip'in iri yarı zenciden kaçma maceraları eğlenceliydi. Oda arkadaşı ve sevgilisi arasındaki ilişkiyi de anlamadım. O kız da ilginç bir kız, ilişkilerinin nereye varacağını merak ettim. :):)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x10

Dün izledim bölümü ama yorum yapmak kısmet olmadı o nedenle pek detaylı bir yorum olamayacak. :)

Gelmiş geçmiş en absürt düğünü izledik herhalde. :D Frank'in iyileşmesi için yol bulundu sanırım, iyileşsin artık adam bari sezon finalinde. :(

Fiona dibe vurdu iyice ama toparlanacak gibi. :)

Lip adamın dibisin. Fiona'ya sahip çıkması kendisine yakışan oldu. :)

Kevin'i bu sezon bir başka seviyorum dizinin eğlence yükünü o taşıyor. :D

9'a yakın bir yerlerden:

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x11

Sezonun bir başka çok iyi bölümüydü. 50 dakika su gibi akıp geçti. :)

Frank'in hastalığı çok saçma geldi. Öyle bir hastalık var mı gerçekten ya? :) Neyse ayağa kalkması, fiziksel olarak sağlıklı gözükmesi sevindirdi. :)

Mickey nihayet Ian'ın dolduruşuyla kabullendi gerçekleri, yalnız babasından çekeceği var. O kadar kolay bitmez o iş. :)

Debbie haketmişti, iyi oldu ona. :D

Fiona'dan Orange Is The New Black hikayesi çıkacak gibi ama pek göstermediler bu bölüm. :)

Lip sosyal hizmetler çalışanını çok iyi idare etti. Ben korktum oradan da aileye bir darbe gelecek diye ama olmadı. :) 10.000$ almasını beklemiyordum, neyse ki numaraymış. :D

Bu arada Carl'ın sevgilisini oynayan kızı eğer oyunculuğunu geliştirirse 4-5 sene sonra Holywood yıldızı olarak görebiliriz. :)

9/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
4x11

Sezonun bir başka çok iyi bölümüydü. 50 dakika su gibi akıp geçti. :)

Frank'in hastalığı çok saçma geldi. Öyle bir hastalık var mı gerçekten ya? :) Neyse ayağa kalkması, fiziksel olarak sağlıklı gözükmesi sevindirdi. :)

Mickey nihayet Ian'ın dolduruşuyla kabullendi gerçekleri, yalnız babasından çekeceği var. O kadar kolay bitmez o iş. :)

Debbie haketmişti, iyi oldu ona. :D

Fiona'dan Orange Is The New Black hikayesi çıkacak gibi ama pek göstermediler bu bölüm. :)

Lip sosyal hizmetler çalışanını çok iyi idare etti. Ben korktum oradan da aileye bir darbe gelecek diye ama olmadı. :) 10.000$ almasını beklemiyordum, neyse ki numaraymış. :D

Bu arada Carl'ın sevgilisini oynayan kızı eğer oyunculuğunu geliştirirse 4-5 sene sonra Holywood yıldızı olarak görebiliriz. :)

9/10
Sende tuttun dimi o kızı :F Ama çok genç yaşta öpüşmeye başladı:( Masumane olarak görüyoruz ama bayaa bayaa arttı o sahneler:X Debb bile hala öpüşemedi:F

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x12 (Sezon Finali)

İzleyeli birkaç gün oldu ama hep araya bir şeyler girdi, bir türlü yorumu yapamadım. :(

İyi ve tatmin edici bir sezon finaliydi bence, fakat bu sezondaki tüm olayları toparladılar sanki konuları harcadılar gibi bir anlamda. Sadece bir yeni konu açıldı. :) Neyse devamını spoiler içinde yapayım. :)

Frank'in kurtulmasına sevindim, deniz kıyısındaki sahneler gerçekten çok iyi çekilmişti. :) Yalnız tabii Frank'in yine içmeye başlaması hoşuma gitmedi. En azından ölçülü içsin biraz artık onca şeyden sonra. :(

Carl'ın kız tamamen mi çıktı acaba? Kız da cins çıktı. Birlikte uyudular, bolca öpüştüler sonra "aşık olma bana" falan?!1?

Fiona yine dört ayak üstüne düştü. Ama toparlanmasına sevindim. Dibe vurmuş Fiona'yı izlemek yetti bu sezon. :(

Ian'ın durumunu sevmedim ama bir cinslik olduğu belliydi. Çok tuhaf davranıyordu...

O değil şaka maka sevmeye başladım Mickey'i bu sezon. :D

Bu arada Steve şaşırttı ama diziye hiç gerek yok bence. O olmadan daha iyi. :D

Sezonla ilgili genel yorumu birazdan ilgili konuya yaparım.

Bölüm puanı:

9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x1
Debbie çalışmalara başlamış :F 1 milyona alıcı bulacak mı bakalım :X
Ian hiç gösterilmedi bu bölüm fotosunu görebildik sadece. :D
Mickey'nin karısı çalışıyor mu hala :eek: bi de az toplamışsın diyor :F
v nin hamile kalması iyi oldu sonunda. anasınınkini aldırtacaklarmış ama aldırtma zamanı geçmedi mi (b)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x2
My baby Kevin. :( diye rihanna edasıyla başlayalım. adam barı aldı daha çok derde girdi. bir de 4 çocuk hali yaman :eek:
carl efendi baya vardı bu bölüm de. fiona nın kan grubunu öğrenme çalışması çok iğrençti :S
frank çeşit çeşit içki kullanma yöntemlerini gösteriyor :F gözleri yandı ama olsun :X
samantha ablamızı hatırlıyorum sarışındı galiba kendisi bir de maşallah'lık bir oğlu vardı :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x3

ve aslında dizinin izlediğim ilk bölümüne geldi sıra :D
deb, holly ve yanındakiyle takılmaya başlamasaydı hiç. :( iyice azıttı küçük brenda maşallah :F
sheila ya bir işlev lazım boş boş dolanıyor ortalıklarda.
fiona naptın kızım sen :eek: mike gibi adama bu yapılır mı? bu arada mike yalan söyleme diyip duruyordu ama kendisi abisi için söyledi :A
frank ve kızının sahneleri iyiydi :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x4,5
Haklı tepkinde arkandayız Mike reyiz! İnsaflı çıktı da işten atmadı Fiona'yı. Fiona gözümden düştü baya bu sezon :T: 5'in sonundaki sahnede üzüldüm ama, ağlamasına dayanamadım :T Ian evladımız ne çileler çekti orduya girecem diye kaçmış mı sonra da :bağır: Kev'in "Cum this way" tabelası doğru yeri bulmuş :F

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x6,7
Gallagher'ların dramı. :( Fiona ev hapsinde Liam desem bir garip, Frank ölümün pençesinde, Ian kötü yola düşmüş, Lip ergen triplerinde, Deb hanım erkek arkadaşına spagetti hazırlamanın derdinde. Doğru düzgün bir Carl kaldı elimizde. :D
Kevin'ın silah çektikten sonra herkesin silah çıkarması süperdi. :X
Mike yine adamlığını gösterdi, Fi'nin kefaletini ödemiş reyiz. :) :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x8
başta lip olmak üzere püüü sizin kalıbınıza cümle gallagher lar. fiona nın kaç yıllık emeklerini unutup nasıl evi terkedersiniz?
frank in okuldaki konuşması süperdi :X
birkaç sesli güldüğüm yer oldu da hatırlamıyorum şimdi. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
4x8
başta lip olmak üzere püüü sizin kalıbınıza cümle gallagher lar. fiona nın kaç yıllık emeklerini unutup nasıl evi terkedersiniz?
frank in okuldaki konuşması süperdi :X
birkaç sesli güldüğüm yer oldu da hatırlamıyorum şimdi. :D
Güzel yeni sezona bizimlasın :X

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x9
seni yalın ayak karlı sokaklarda koşturan sistem utansın fioanam :T yine en son o adama gitti dudaklarına yapışsaydı artık her şey müstehak derdim. :D
carl ve sevgilisinin maceraları süper. :D
deb de çok şaşırttı yılan koymuş araaya manyak :eek:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x10
Fiona sana artık her şey müstahak kızım :T: oradan çekip gieceğine Robbie ile kalmışsın :bağır: Lip sonunda ergen triplerini bıraktı da Fi'nin yanına gitti aferim :D

Kev yine güldürdü bu bölüm :X

Sheila da baya iyiydi Frank ile konuşmaları falan :F Seviyorum ya Sheila'yı :D