Son Bitirdiğiniz Yabancı Dizi Sezonu ve Yorumu

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
Vikings - Sezon 2

Dizinin ilk sezonu benim için tatmin edici olmaktan uzaktı ama yine de kanalının ilk dizisi oluşu ve çok popüler oluşu nedeniyle devam etmeye karar vermiştim. İyi ki de bu yönde karar vermişim çünkü bu sezon bambaşkaydı.

Daha sezonun ilk bölümünde ilk sezona göre olan fark çok net bir şekilde ortadaydı. Aynı çizgide de devam etti sezon boyunca. Bu sezonun en kötü bölümü bile muhtemelen ilk sezonun bölümlerinin hemen hepsinden daha iyiydi. Dolu dolu 10 bölüm izledik.

Dizinin ikinci sezon itibariyle tek eksiği prodüksiyon tasarımının biraz yetersiz kalışı. Savaşların görkemini yansıtamıyorlar. Genel olarak da hala biraz amatör bir havası var dizinin ama seyir zevkine etki eden bir durum değil. Senaryo ve oyunculukların başarısı durumu kurtarmaya yetiyor. Müzikler zaten harika. :)

Dizi herkese tavsiye edilir ve ilk bölümlerden pes etmemesi tavsiye edilir. Çünkü bana kalırsa dizi asıl ikinci sezon başlıyor. :)

Sezon karnesi:

4 bölüm 9 puan
5 bölüm 8 puan
1 bölüm 7 puan

Ortalama: 8.3

Sezona puanım:

8.5/10

İki sezon sonunda genel dizi puanım: 8.0
(İlk sezon 7.0 idi)

History_Vikings_Afterlife_SF_HD_still_624x352.jpg
koyduğun resim zaten dizinin kalitesinin göstergesi şu tiplere bak :)

muhteşem dörtlü bir floki eksik :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Vikings 2. Sezon
Diziye pek bir beklenti olmadan başlamıştım ama ilk sezonuyla yakaladı beni, ikinci sezonu daha da güzeldi. :)

2. sezon çok daha iyi bir Vikings izledik. Daha profesyonelce yapıldığı belliydi.

Dizi ilk sezon Ragnar ve diğer Earl arasında geçmişti ama bu sezon Borg gibi Horik gibi, İngiltere kralları gibi yeni karakterler girince birden dizinin seyri değişti.

Bu sezon Rollo affedildi ama son iki bölümdür yatalak kaldı. :( Aslaug'dan da kurtulamadık ama olsun. :D

Bölüm puanlarım;
  1. Bölüm: 9/10​
  2. 8.7/10​
  3. 8/10​
  4. 8.3/10​
  5. 8/10​
  6. 9/10​
  7. 8/10​
  8. 8.5/10​
  9. 9.5/10​
  10. 9.5/10​
Sezona genel puanım: 8.5/10

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,851
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Crazy Ones - Sezon 1

Sezonun en iddialı komedilerinden biri olan fakat beklediğini bulamadığı için iptalin eşiğinde olan bu diziye ilk bölümlerde oldukça olumlu bir şekilde başladım.

Özellikle Robin Williams'ın inanılmaz enerjisi ve sempatikliği diziye kolayca ısınmayı sağladı. Fakat ne yazık ki işin senaryo bölümü aynı seviyede ilerlemedi. Özellikle ilk 5-6 bölümden sonra ciddi düşüşe geçti ve sezonun ortadaki bölümlerini "bitse de gitsek" havasında izledim.

Diziye tamamen olumsuz bakmaya başlamışken sezon finaline doğru son 3-4 bölüm yeniden iyi bir havaya girdi ve eğlendirmeye başladı.

Dizinin ikinci sezonu görme ihtimali %25'lerde gözüküyor şu an. Şahsen iptal edilse de iptal edilmese de ikinci sezonu izlememeyi düşünüyordum ama son bölümlerden sonra biraz kararsız kaldım. Eğer devam ederse derslerine iyi çalışıp özellikle senaryo anlamında ciddi iyileştirmeler yapmalılar dizide. İptal olursa da üzülmeyeceğimi söyleyebilirim.

Sezon karnesi:

4 bölüm 8 puan
8 bölüm 7 puan
8 bölüm 6 puan
2 bölüm 5 puan

Ortalama: 6.63

Sezona puanım:

6.5/10

CBS_CRAZY_ONES_118_CONTENT_CIAN_640x360.jpg

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,757
Puanı
1,061
Orange ıs new the black - 1.sezon - genel yorumum

karakter hikayelerinin yavaş ve her bölüme yayılarak verilmesi olsun, stereotype'ları şahane işlemesi olsun. yarattığı efsane karakterler olsun seyrettiğim tüm diziler içinde üst sıralarda yer almış yapımdır ilk sezon itibari ile. her tür insana hitap etmediğini sanırım seyreden çoğu insan da keşfetmiştir. bu sebeple arkadaş ortamında öneremiyoruz tabi.

prison break'i izlerken son sezonun sonlarında sara hapse girdiğinde sadece 1-2 bölüm geçmişti ve o ortamı da biraz tanıtsalar istemiştim. orange is the new black biraz ilişkiler üstüne kurulu olsa da flashbacklerle zaman içerisinde kimin neden orada bulunduğunu öğreniyoruz

bi' kere çok çeşitli kadın profilleri var dizide... yan karakterler olarak nitelendirebileceğimiz bu karakterlerin hayatına kısa kısa bakışlar atmamız aslında bize iyi ve kötünün nasıl içiçe olduğunu ispatlamıyor da neyi ispatlıyor? hepsinin kendine özgü nedenler var ve empati kurmamak imkansız. :D

diğer yandan dizi bence birçok insanın sandığı gibi "beyaz kadın dramı" falan değil. evet öyle gibi başlıyor ama ilerleyen bölümlerde asıl karakterimiz piper'ın nasıl da farklı biri olduğunu-yada tam tersi aslında hep öyle ama modern dünyaya nasıl uyum sağladığını- görüyoruz. bunu özellikle alex'le olan ilişkisinden anlayabiliriz bence. :):)

bu arada ilk bölümlerdeki "fazla" cinselliğin dikkat çekmek amacı ile stratejik bir şey olduğunu düşünüyorum, nitekim bu da diğer bölümlerde daha yerinde ve dozunda cinsellikle dengeleniyor. ilk bölümlerdeki cinsellik beni biraz rahatsız etti, fakat diziyi izlemeye devam ettiğimde buna deydiğini gördüm.. :)

soundtrackin bir dizi için ne kadar önemli olduğunu gösterdiği için de ayrı bir övgüyü hak ediyor yapım. açılış jeneriğinden tutun da bölüm sonlarındaki müziklere kadar şarkı ve sahne müziği seçimleri tek kelimeyle 10 numara bence. :ok:
spoiler]

8

HOUSE OF CARDS - 1.SEZON - GENEL YORUMUM

frank ve claire underwood çiftinden feci tırstığım dizi. karı koca çok fenalar. benden kurtulmak isteseler 15 dakikada işimi bitirirler herhalde. yolda görsem yolumu değiştiririm. :F

başlangıçta öncelikli olarak favori aktörlerim arasında ilk sırada olan kevin spacey için izlemeye niyetliydim zira tiyatro sebebiyle sinema çalışmalarına ara verdiğinden baya özletmişti kendini ama sonradan gördüm ki dizide kevin spacey'den çok daha fazlası var. çabuk bitmesin diye kendimi frenleyerek bikaç günde bir bölüm izlemeye çalışıyordum ama 8. bölümden sonra ipleri kopardım kalanları iki günde izleyiverdim, 13 bölüm dizi mi olur :(

genelde dizilerin ilk sezonları başarılı oluyor, asıl iş sonrasını getirebilmekte ama house of cards'ta o potansiyel var. beyaz saray'da entrika mı biter :A

ilk sezonda diziyle ilgili en çok ön planda olan şeylerin başında tabii ki kevin spacey'nin oyunculuğu geliyor. her zaman süper performanslar ortaya koyan biri olsa da bu sefer francis underwood kimliği üzerine resmen yapışmış, iki adamı birbirinden ayırt etmek imkansız. gene underwood karakterinin kamerayla konuşmaları, yumruğunu masaya vurma, kritik anlarda kameraya dönüp göz işaretleri yapma gibi jestleri, istediğini elde etme moduna girdiğinde büründüğü korkutucu kimlik, hepsi akıldan çıkmayacak ayrıntılardı.:ok:

bir diğer efsane karakter de şüphesiz karısı claire. böyle kadınlar için annemin "hükümet gibi karı" tabiri vardır, aynen öyle. gerçi sezonun sonu yaklaştıkça soğukkanlılığını ve katılığını yitirmeye başlamıştı ama frank öyle bi plan yaptı ki karısını da o plana uymak zorunda bıraktı. kadının gerçekte sean penn'le 14 yıl evli kaldığını duyunca biraz soğur gibi olmuştum ama boşandığı gerçeği bunu biraz telafi ediyor gibi :D

8.7

The Crazy Ones - Sezon 1

Sezonun en iddialı komedilerinden biri olan fakat beklediğini bulamadığı için iptalin eşiğinde olan bu diziye ilk bölümlerde oldukça olumlu bir şekilde başladım.

Özellikle Robin Williams'ın inanılmaz enerjisi ve sempatikliği diziye kolayca ısınmayı sağladı. Fakat ne yazık ki işin senaryo bölümü aynı seviyede ilerlemedi. Özellikle ilk 5-6 bölümden sonra ciddi düşüşe geçti ve sezonun ortadaki bölümlerini "bitse de gitsek" havasında izledim.

Diziye tamamen olumsuz bakmaya başlamışken sezon finaline doğru son 3-4 bölüm yeniden iyi bir havaya girdi ve eğlendirmeye başladı.

Dizinin ikinci sezonu görme ihtimali %25'lerde gözüküyor şu an. Şahsen iptal edilse de iptal edilmese de ikinci sezonu izlememeyi düşünüyordum ama son bölümlerden sonra biraz kararsız kaldım. Eğer devam ederse derslerine iyi çalışıp özellikle senaryo anlamında ciddi iyileştirmeler yapmalılar dizide. İptal olursa da üzülmeyeceğimi söyleyebilirim.

Sezon karnesi:

4 bölüm 8 puan
8 bölüm 7 puan
8 bölüm 6 puan
2 bölüm 5 puan

Ortalama: 6.63

Sezona puanım:

6.5/10

CBS_CRAZY_ONES_118_CONTENT_CIAN_640x360.jpg
Sen bu diziyi sezon başında çok iddialı görüyordun :D

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,851
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911
Californication 4.sezon

Genel olarak iyi bir sezondu. Hank Moody'nin sapıklıkları, küfürleri bayaa güldürdü :D Senaryo olarak biraz geride kalsada bence iyi bir sezondu. Yalnız 4.sezonda, önceki sezonlara göre daha az kadınla birlikte oldu :D 5.sezonda tekrar eski formunu yakalar umarım :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Resurrection 1. Sezon

Çok ilgimi çekti birinci sezonunda dizi, son iki bölümü hariç biraz sıkıcı olsa da sonlara doğru gayet güzelleşti ve ikinci sezon için güzel sinyaller verdi. Gelecek sezon da izlemeye devam etmeyi düşünüyorum. :)

Önce tek bir dönen var sandık ama sonra iki oldular sonra üç oldular.. Ölüp ölüp dirildiler :D Sonlara doğru iyice arttı dönenler ve daha esrarengiz oldu. Fred birden kötü adam oldu dizide. Under the Dome'un Big Jim'i gibi oldu. Bu şehir yöneticileri hep kötü olmak zorunda mı :X Ajan da UtD'deki Barbie'ye benziyor. :) :)

Sezona genel puanım: 7'den 7.5 :D

Son düzenleme:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 6. Sezon
Her Dexter sezonu gibi harika bir sezon daha izledik.

Bu sezon olaylar biraz çetrefilliydi birkaç bölüm boyunca Gellar ve Travis'in ne yapmaya çalıştığını anlaşılamadı. Hep Gellar'a kızıyordum Travis'e yaptıkları için meğer adam 3 yıldır ölüymüş. :D Travis birden psikopata döndü orası biraz saçmaydı birkaç bölüm önceden sinyaller verilmeliydi tuhaf oldu böyle biraz. Yaptıkları tablolardan en çok gazap kaselerini ve alev gölünü sevdim ikisi de çok iyiydi.

İlişkiler olarak da iyi bir sezon oldu. Batista&Laguerta ve Quinn&Deb ilişkisini sevmiyordum ikisi de bitti o yönden çok iyi bir sezondu. :X

Geçen sezon olaylar sonlara doğru güzelleşmeye başlamıştı ama bu sezon baştan sona mükemmeldi. Aslında bu sezon hakkında olumsuz yorumlar okuduğum için biraz önyargıyla yaklaşmıştım ama çok iyi bir sezon oldu bence.

Debra'nın komiser olması çok iyi oldu. Haketmişti hem o komiser olunca Laguerta'nın sahneleri de azaldı :lol:

Dex'in Harrison'la olan sahneleri çok güzeldi. Adam hem iyi bir seri katil hem iyi bir baba hem iyi bir bilim adamı çok hayran olunası bir tip. :D Bu arada bu sezon finalinde senarist bir güzellik yaptı o gelene kadar Batista'ları eve sokmadı yoksa Travis'in resminde onu göreceklerdi, 4. sezon da Kyle Buttler olayının üstü örtülmüştü ama bu sezon çıkıverdi inşallah bu da dönüp dolaşıp bulmaz Dex'i.

Peder Sam kısa süre kaldı dizide iyi bir karakterdi ama Dexter'la hep aynı sahneleri vardı Tanrı dediler başka bir şey demediler. Sezonun olumsuz yanlarından biri de Tanrı'nın üzerinde çok durmalarıydı hep birbirinin aynı diyaloglar oldu.

Vee tabii ki final sahnesi mükemmeldi. Sürekli Deb'in gerçekleri öğrenmesini bekliyordum sonunda öğrendi aşık olduğu adam bir seri katil bakalım ne tepki verecek?
Velhasıl çok iyi bir sezondu.

Bölüm puanlarım:​
  1. Bölüm: 9.3/10​
  2. Bölüm: 9.5/10​
  3. Bölüm 9/10​
  4. Bölüm: 9.5/10​
  5. Bölüm: 9/10​
  6. Bölüm: 10/10​
  7. Bölüm: 10/10​
  8. Bölüm 8/10​
  9. Bölüm 9/10​
  10. Bölüm: 9.5/10​
  11. Bölüm: 10/10​
  12. Bölüm: 10/10​
(6 ve 7'yi özellikle 6'yı o anki heyecanla o kadar yüksek vermişim herhalde :X)

Genel puanım: 9.4

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Once Upon a Time [HASHTAG]#OUAT[/HASHTAG]
3.sezon bitirdim.

Uzun uzun yorum yapmayacam. Benden başka izleyen yok nasılsa :( Dizi 2.sezondan sonra üzerine katarak ilerledi ve finali de 3.sezon gibi güzel oldu.

Şimdi bir şey paylaşicam süpriz olsun diye spoilere alıcam. Spoi diyemezsiniz çünkü bunun haberleri de çıktı:X

etiketlediğim kişiler alakası olan kişiler @OzaN @destere @berkann
adf5vp.jpg

Sezona genel puanım 8.5/10
Finale 10/10 az dizilere veririm 10 puan:X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
Once Upon a Time [HASHTAG]#OUAT[/HASHTAG]
3.sezon bitirdim.

Uzun uzun yorum yapmayacam. Benden başka izleyen yok nasılsa :( Dizi 2.sezondan sonra üzerine katarak ilerledi ve finali de 3.sezon gibi güzel oldu.

Şimdi bir şey paylaşicam süpriz olsun diye spoilere alıcam. Spoi diyemezsiniz çünkü bunun haberleri de çıktı:X

etiketlediğim kişiler alakası olan kişiler @OzaN @destere @berkann
adf5vp.jpg

Sezona genel puanım 8.5/10
Finale 10/10 az dizilere veririm 10 puan:X
resme baktım bişey anlaamdım @Forumdash ney o ?

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
[HASHTAG]#TheBlackList[/HASHTAG]
1.sezon bitti
Yorumuda buraya yaptim TIKLAYINIZ
Sezona genel puanım 8/10 bazı özel bölümler
9-10-21.bölümler gibi bölümlere 9/10 puan

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,851
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Shameless - Sezon 4

Ekranların en utanmaz dizisinde dördüncü sezonu da geride bıraktık. :)

Sezonun ilk bölümleri beklentileri karşılamaktan uzaktı. Bazı sevmediğim durumlar vardı fakat sezonun ortalarına doğru büyük bir çıkışa geçti dizi ve belki de en iyi bölümlerini yaşadı.

Diziye bazıları komedi gözüyle bakıyor ama beni en çok duygulandıran dizilerden biri oldu herhalde bu sezonuyla. Dram yönü oldukça kuvvetli ve başarılıydı bu sezon.

İlk bölümler vasat olmasa en iyi sezonu diyebilirdim ama şu an emin değilim. :)

Dizinin sezon karnesi:

4 bölüm 9 puan
4 bölüm 8 puan
4 bölüm 7 puan

Ortalama: 8.0

Sezona puanım:

8/10

Dört sezon sonunda diziye genel puanım: 8.5/10

(Hem sezon hem de genel puanda +0.5 daha versm mi diye kararsız kaldım. Bir ara tüm dizilere puan verip düzene koymam lazım puanları. :))

o-SHAMELESS-SEASON-4-POSTER-facebook-620x330.jpg

Son düzenleme:

Forum İstatistikleri

Konular
170,512
Kullanıcılar
8,421
Son Üye
tekin