Klasik Seinfeld - Dizi Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Vay be bu sezonunda bitimine son 1 bölüm. Sonra o bölümü izlediğimde bölüm yorumum artı sezon genel yorumumu yazarım.

4×21
Bu bölümde George, Susan'ın artık lezbiyen olduğunu ögrendi. Susan'ın tavırlarıda bir garipti :A arabadaki koku ile alakalı bir bölümdü. Kramer ile Susan'ın sevgilisi bir araya geldiklerinde George'un, 'ben lezbiyenliğe itiyorum, Kramer ise tersine çeviriyor' deyişi komikti :A

4×22
Ekibimiz bu bölüm yine bir park macerası yaşadılar. Nezaman Kramer'in aklına uyduklarında hep işleri ters gitmekte :A Engelli parkını kullandıkları için arabalarından oldular. George'un babasının sahneleride iyiydi.

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
4. Sezona başlamış bulunmaktayım :Z
4×1
Çok güzel bir açılış oldu. Sezon finalinin devamıydı. Jerry ve George, Kramer'i bulmaya çalıştılar ve hiç ummadıkları anda farklı bir şekilde izine rastladılar. Kramer'in sahneleri komikti ve tabiki George da öyle. Konuştuğu ünlülerin onun hakkında programda konuşmalarıda komikti :A
4×2
George ve Jerry'nin polis arabasındaki sahneleri komikti. Gerçi tüm sahneleri güzeldi :A Kramer geri döndü ve eski düzene geçtiler. 2 bölümdür Elaine yoktu.

Diziye bakamadım pek ama bugün yükleneceğim :A
4×3 (aslında 3 ve 4)
Uzun bir bölümdü
Bu bölüm George ve Jerry'nin, Jerry için gelen dizi teklifi ile alakalı geçti. Seinfeld'in doğuşunu izliyoruz gibi. Kramer'in kadının üzerine kusma sahnesi iyiydi.
Kramer ve Newman'ın sahneleri eğlenceliydi :A
Özellikle mahkemede Newman'ın çıldırma anı çok iyiydi :A
Elaine sadece bir kaç saniye göründü. O zamanlar meşgul olabilir. Baya bi bulunmadı çünkü.Elaine'nin sahnesi gereksizdi. Olmasada olurdu :A

happy julia louis dreyfus GIF by HULU

Sonunda geldi bu sahne :A
4×5 - 4×6
(4 yani 5. Bölüm, o uzun bölümden sonra)
4. sezon suana kadar hep birbiri ile bağlantılı geçti.
Meşhur dans sahnesi bu bölümdeydi, Elaine döndü nihayet.
Seinfeld'in saati ile alakalı bir bölümdü. Babasının sahneleride güzeldi. Yemek sahnesi güzeldi. Saat olayi açığa çıktı gibi :A

6. bölüm
Saat olayının devamı olan bölümdü. George dizi olayını biraz eline yüzüne bulaştırdı ve onu toparlamaya çalıştı. 13 bine razı olmayıp 8 bine mecbur kaldı :A
Kramer ve Elaine sahneleride iyiydi.
Jerry'nin restouranta konuştuğu kızın gülüşü Janice gibiydi :A
Jerry baya para kaybetti bu bölüm. Cüzdan detayına güldüm. İnsan gerçekten parayı öyle çaktırmadan vermemeli:A

4×7 - 4×8 - 4× 9

4×7

garip gülüşlü kız bu bölüm vardı ve telesekreter detayı güzeldi :A George'un Susan ile ilişkisi baya baya devam ediyor :A uzun süre bu ikiliyi izlemeye devam edeceğiz gibi.
Kulübeye yolculukları ve yaşananlar iyidi. Kramer koca klübeyi yakti :F

4×8
George ve Susan'ın klübe yangınını anlatmaya çalışma sahnesi ve Kramer'in puro almak için konsolosa gittiği sahneler iyiydi. Onun haricinde normal bir bölümdü

4×9 Opera bölümü

Bölüm çok iyiydi :A Joe ve Elaine sahneleri güzeldi.

George'un kostümü güzeldi :A Kramer ve George'un bilet satma sahnesi iyiydi :A
Bu bölümün devamı vardır umarım ama öyle bir izlenim edinmedim. 'Devam edecek' yazısı belirmedi.

Keske Opera bölümünün devamini izleseydik.

4×10
George ve Susan dedik nazar değdirdik. Bu bölüm George yeni biri ile cikmayi istedi. Jerry ile o diyaloglari iyiydi, iliski hakkindaki konusmalarida :A
George'un Susan'i toplantıda öpmesi tüm herşeyi mahvetti. Susan'ın kovulmasına sebep oldu ama George çok sevindi bu duruma ve ayrildilar. Elaine'nin Susan ile George'un iliskisini özetlemesi cok iyidi:A George nedeni ile kulübeleri yandi, isinden oldu ve babasinin gizli iliskisini ögrendi

4×11

iddia bölümüydü. Bizim burdaki gazete tüm sezonlar içinde yaptığı değerlendirmede bu bölümün iyi oluşundan bahsetmişti ama ben okadar beğenmedim :A diğer bölümlerin altindaydi.

4×12
Elaine ve Jerry'nin uçak yolculuğunun olduğu bölümdü. Elaine yazık, her aksilik onu buldu. Kramer ve George'un havalimani sahneleri çok iyiydi:A hele George'un sabikali adam tarafindan tuvalete cekilmesi :A Bu bölümün her sahnesi güzeldi. Jerry hic kibar degilmis :A

4×13
Bu bölümde misal Ucaktaki sarisin kadin vardi ama George hic yasadigi ucak tecrübesinden bahsetmedi. Devamini izlemek isterdim.

George'un Susan özlemi depresti ve tekrar birlikte olmak icin dil döktü ama cok cabuk pisman olup yine ayrildi . George ve Jerry'nin burun karistirmasi ile alakali muhabbeti komikti.
Kramer'in Calvin Klein'de ki sahneleri güldurdü :A

4×14
normal bir bölümdü. Birlikte bir film izlemek istediler ama bir türlü bir araya gelemediler. Sadece Kramer planlanan filmi izleyebildi.

4×15
George, bir avukat ile tanıştı ve kadın George'u komik bulduğu için George arkadaşları ile tanışmasını istemedi ve komik sahneler oldu. Jerry ciddi biri olmak zorunda kaldı :A Bu bölüm Babu için iş birliği yaptılar.
Babu'nun kağıdın eline ulaşmama sebebini öğrendiğinde oluşan ani değişimleri iyiydi :A yalnız yine George'un düşüncesiz tavırları herşeyi mahvetti ve Babu ülkesine yollanıldı.

4×16
Pilot bölümünü yazdılar ve adamın 15 yaşındaki kızının dekoltesine baktıklari için iş iptal oldu ama sonrasında Elaine'nin vesilesi ile tekrar iş birliği yapılmasına karar verildi.

4×17
Elaine'nin gay şakası sonrası Jerry ve George'un gazateci kadın ile ropörtaji ve onların her lafının sanki sevgiliymiş gibi görünmeleri baya komikti.
Tam herşey düzeldi derken 2 hatlı telefon durumu yeniden beter etti :A
Ropörtaj sonrası Kramer'in olayı gerçek sanıp trip atması güzeldi :A
bu bölüm baya komikti :A
'Yanlış bir şey olduğundan değil' deyişleri her defasında güldürdü

4×18
Yaşlılara gönüllü yardımcı olma bölümüydü.
George patavatsız konuşması sonucu yaşlı adam tarafından 'kovuldu' :A Jerry'nin yaşlı adamı baya huysuzdu ve Kramer, Newman, George ve Jerry'nin yaşlı adamdaki sahneleri eğlenceliydi.

4×19
Ortalama bir bölümdü.
George'un cenaze evindeki sahneleri ve bileti indirimli almaya çalışma çabası güzeldi :A

4×20
Jerry çıktığı kadının adını unutunca, sormadan öğrenebilmek için baya bir çabaladı. Bölümün en eğlenceli sahneleri Kramer'in olduğu sahnelerdi ve Kramer'in ameliyathanede ki sahnesi eğlenceliydi:A

Vay be bu sezonunda bitimine son 1 bölüm. Sonra o bölümü izlediğimde bölüm yorumum artı sezon genel yorumumu yazarım.

4×21
Bu bölümde George, Susan'ın artık lezbiyen olduğunu ögrendi. Susan'ın tavırlarıda bir garipti :A arabadaki koku ile alakalı bir bölümdü. Kramer ile Susan'ın sevgilisi bir araya geldiklerinde George'un, 'ben lezbiyenliğe itiyorum, Kramer ise tersine çeviriyor' deyişi komikti :A

4×22
Ekibimiz bu bölüm yine bir park macerası yaşadılar. Nezaman Kramer'in aklına uyduklarında hep işleri ters gitmekte :A Engelli parkını kullandıkları için arabalarından oldular. George'un babasının sahneleride iyiydi.
4×23 (sezon finali)
40 küsür dakikalık uzun bir bölümdü. Bu bölümde artık pilot bölümü çekmeye karar verdiler ve seçmeleri izledik. Kramer'i canlandıran çok iyiydi :A tipi uygundu. Kramer kendisi geldi kendini oynamak için ama tuvalet sorunu yaşadı. Sahneleri güzeldi yine.
Diziyi çektiler ve yayınlandı ama Elaine'nin ret ettiği adam ortalıkta olmayınca yerine geçen kadın diziyi kabul etmedi.
Dizi yayınlandığında sezonda yer alan herkesi gördük diziyi izlerken. O kısmı beğendim.

4×23 (sezon finali)
40 küsür dakikalık uzun bir bölümdü. Bu bölümde artık pilot bölümü çekmeye karar verdiler ve seçmeleri izledik. Kramer'i canlandıran çok iyiydi :A tipi uygundu. Kramer kendisi geldi kendini oynamak için ama tuvalet sorunu yaşadı. Sahneleri güzeldi yine.
Diziyi çektiler ve yayınlandı ama Elaine'nin ret ettiği adam ortalıkta olmayınca yerine geçen kadın diziyi kabul etmedi.
Dizi yayınlandığında sezonda yer alan herkesi gördük diziyi izlerken. O kısmı beğendim.

4. Sezonu tamamladım. 3. Sezonda 9.8 puan verdiğim bölüm vardı. Bu sezonda yayınlanan bölümlerde en yüksek puan vereceğim 9.6 olmuş olsada 3. sezona göre çok daha fazla güzel bölümleri oldu. İlk bölümlerde Elaine pek yoktu ama sonrasında her bölümde tüm karakterlerin saheleri çoktu. George bölümlerin gidişatını etkileyen önemli sahnelerde yer aldı. Özellikle Kramer'in sahnelerinin fazlalığı beni mutlu etti.
Sezona genel puanım 8.9 -9

• Harika
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
4×23 (sezon finali)

4×23 (sezon finali)

4. Sezonu tamamladım. 3. Sezonda 9.8 puan verdiğim bölüm vardı. Bu sezonda yayınlanan bölümlerde en yüksek puan vereceğim 9.6 olmuş olsada 3. sezona göre çok daha fazla güzel bölümleri oldu. İlk bölümlerde Elaine pek yoktu ama sonrasında her bölümde tüm karakterlerin saheleri çoktu. George bölümlerin gidişatını etkileyen önemli sahnelerde yer aldı. Özellikle Kramer'in sahnelerinin fazlalığı beni mutlu etti.
Sezona genel puanım 8.9 -9
George daha da yıldızlaşacak 5, 4'ten de güzel olur bence :A Çoook efsane 2 bölüm var en az :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
5'i de izleyecektin :bağır:
Yooo, belki 5i az az izlerim dedim. Yaz içinde dedim :A en az 1 ay bakmam sonra Tablet kalırsa duruma bakarım demiştim :A
Gözüme başka bir dizi kestirdim ben ama tabi sararsa.
Son yazdığım mesaj :A
------

666.mesajı ben yazacaktım kaçtı tren 😡
Mesja silme şovlarına girme sakın :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yooo, belki 5i az az izlerim dedim. Yaz içinde dedim :A en az 1 ay bakmam sonra Tablet kalırsa duruma bakarım demiştim :A
Gözüme başka bir dizi kestirdim ben ama tabi sararsa.
Son yazdığım mesaj :A
------

Mesja silme şovlarına girme sakın :A
Bu diziye de iyi diyorlar ama üst üste bu kadar Joey fazla olmaz mı? :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Bu diziye de iyi diyorlar ama üst üste bu kadar Joey fazla olmaz mı? :A
Aslında bu daha fazla ilgimi çekmişti. Diğerini bir kaç bölüm izleyip buna geçerim belki :A burda farklı bir karakter sonuçta ve tanıtım videosunu beğendim baya :A ama ard arda İzlemeyeceğim. Joey'i izlersem bu yaz sonrası olur gibi ve en son sezonu 2020'de yayınlanmış.

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Friends de tahtından edemedi :A TBBT izlemiştim o da benim için yaklaşamaz. Galiba tek aday Office kaldı ama sanmıyorum :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bugün Seinfeld krizim tuttu rastgele bir bölüm açtım :A

Oltayla ekmeği yukarı taşırken Susan'ın ailesine yakalanan George ve ata konserve makarna veren Kramer :A Çok ruh hastası iki karakter eşsiz karakterler skljlgskl

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,343
Puanı
1,060
Bugün Seinfeld krizim tuttu rastgele bir bölüm açtım :A

Oltayla ekmeği yukarı taşırken Susan'ın ailesine yakalanan George ve ata konserve makarna veren Kramer :A Çok ruh hastası iki karakter eşsiz karakterler skljlgskl
Ve bunu elinde muzla seyreden Aykut :A

• Güldürdün

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,343
Puanı
1,060
Dizideki esas karakterin jerry seinfeld değil de george costanza olduğunu düşündüğüm için dizini adının "costanza" olmasını dilerim. @xdragxx

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com