Klasik Seinfeld - Dizi Yorumları

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Seinfeld gibi bir diziden soğurmu insan be :A hem çocukluğumda anısı var bu dizilerin hem de şu anki süreçte keyif alarak izliyorum. Ben normalde bu kadar uzun süreli dizileri baştan sona izlemem :A
Sen benim gibi değilsin o zaman :A
------

Gerçi ben de Seinfeld'a ara vermiştim 1.5 ay hemen bitmesin diye :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Sen benim gibi değilsin o zaman :A
------

Gerçi ben de Seinfeld'a ara vermiştim 1.5 ay hemen bitmesin diye :A
Al işte :A ozaman niye laf atıyorsun bana :A
Bende bir anda boşluğa düşmeme adına o arayı vermek istiyorum ve zaten PC okul kapanışında elimde olmayacak. Ağustos ortasında okullar açılır ve ozaman elime ulaşacağı için Eylül gibi devam ederim :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Harika :A
Yalnız baya baya yakışmış bu müzik artı hep danslarını koymuşlar. Son sahnede o meşhur beğendiğimiz bölümden :A
26. saniyede dans eden kadını çıkaramadım. Elaine değildir herhalde?
Elaine tabii ki :A
Vallaha baya yakışmış sahneleri de iyi seçmişler :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Defalarca izledim :A Jeneriği yok zaten dizinin, iyi düşünmüşler :A
Elaine baya farklı görünüyor. Jerry'i ilk başa almamışlar :A
Yok ya saçının düz haline alışırsan normal gelir :A
Zaten bence sitcomlarda öyle bir şey yok en azından geçmiş dönemlerde. Friends'te erkekler son sırada çıkıyor ama bariz şekilde kadınlardan üstünler dizide :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Yok ya saçının düz haline alışırsan normal gelir :A
Zaten bence sitcomlarda öyle bir şey yok en azından geçmiş dönemlerde. Friends'te erkekler son sırada çıkıyor ama bariz şekilde kadınlardan üstünler dizide :A
Komedi yönünden evet üstünlük var ama olaylar genelde kadınların etrafında dönmekte.

Ya zayen bu dizide de sözde Jerry başrol ama en az komik gelen ve hikayesi en az ilgi çeken kişi şimdilik :A Kramer başlarda sahnesi çok azdı ama artık dengelenme var. Onun sahnesinin çok olması hoşuma gidiyor. Adamın yürüyüşü bile güzel :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Komedi yönünden evet üstünlük var ama olaylar genelde kadınların etrafında dönmekte.

Ya zayen bu dizide de sözde Jerry başrol ama en az komik gelen ve hikayesi en az ilgi çeken kişi şimdilik :A Kramer başlarda sahnesi çok azdı ama artık dengelenme var. Onun sahnesinin çok olması hoşuma gidiyor. Adamın yürüyüşü bile güzel :A
Friends'te Ross'un önemi Monica ya da Phoebe'den çok daha fazla ama jenerikte adı en son çıkıyor demek istediğim oydu :A

Jerry kendisine çalışmak yerine diğer karakterlere çalışmış ama çok iyi yapmış :A Jerry'in karakteri çok uç olmadığı için diğerleri kadar komik olması mümkün değildi zaten. Özellikle bu sezonla birlikte George dizinin gizli başrolü olacak zaten :A
Kramer zaten orijinal bir karakter :A Dizinin senaristlerinden Lary David'in komşusunu simgeliyor hatta onun ismi de Kramer :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Friends'te Ross'un önemi Monica ya da Phoebe'den çok daha fazla ama jenerikte adı en son çıkıyor demek istediğim oydu :A

Jerry kendisine çalışmak yerine diğer karakterlere çalışmış ama çok iyi yapmış :A Jerry'in karakteri çok uç olmadığı için diğerleri kadar komik olması mümkün değildi zaten. Özellikle bu sezonla birlikte George dizinin gizli başrolü olacak zaten :A
Kramer zaten orijinal bir karakter :A Dizinin senaristlerinden Lary David'in komşusunu simgeliyor hatta onun ismi de Kramer :A
Daha bu sezonun başındayım ama galiba Seinfeld'in doğuşunu izleyeceğiz gibi. Belki gerçekten bu şekilde doğdu dizi. George işi biraz batırdı ama devamı olacak gibi bu dizi mevzusu ve artık bağlantılı bölümler izliyoruz. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Daha bu sezonun başındayım ama galiba Seinfeld'in doğuşunu izleyeceğiz gibi. Belki gerçekten bu şekilde doğdu dizi. George işi biraz batırdı ama devamı olacak gibi bu dizi mevzusu ve artık bağlantılı bölümler izliyoruz. :A
Tamamen bu şekilde doğmasa da benzerlikleri var :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Keske Opera bölümünün devamini izleseydik.

4×10
George ve Susan dedik nazar değdirdik. Bu bölüm George yeni biri ile cikmayi istedi. Jerry ile o diyaloglari iyiydi, iliski hakkindaki konusmalarida :A
George'un Susan'i toplantıda öpmesi tüm herşeyi mahvetti. Susan'ın kovulmasına sebep oldu ama George çok sevindi bu duruma ve ayrildilar. Elaine'nin Susan ile George'un iliskisini özetlemesi cok iyidi:A George nedeni ile kulübeleri yandi, isinden oldu ve babasinin gizli iliskisini ögrendi

4×11

iddia bölümüydü. Bizim burdaki gazete tüm sezonlar içinde yaptığı değerlendirmede bu bölümün iyi oluşundan bahsetmişti ama ben okadar beğenmedim :A diğer bölümlerin altindaydi.

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Keske Opera bölümünün devamini izleseydik.

4×10
George ve Susan dedik nazar değdirdik. Bu bölüm George yeni biri ile cikmayi istedi. Jerry ile o diyaloglari iyiydi, iliski hakkindaki konusmalarida :A
George'un Susan'i toplantıda öpmesi tüm herşeyi mahvetti. Susan'ın kovulmasına sebep oldu ama George çok sevindi bu duruma ve ayrildilar. Elaine'nin Susan ile George'un iliskisini özetlemesi cok iyidi:A George nedeni ile kulübeleri yandi, isinden oldu ve babasinin gizli iliskisini ögrendi

4×11

iddia bölümüydü. Bizim burdaki gazete tüm sezonlar içinde yaptığı değerlendirmede bu bölümün iyi oluşundan bahsetmişti ama ben okadar beğenmedim :A diğer bölümlerin altindaydi.
4x11 o dönemki bir dizi için aşırı iddialı bir bölümdü :A Imdb puanı da baktım şimdi 9.6'ymış :A Biraz daha erkeklere yönelik bölüm olmasının katkısı vardır :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Friends'te
Phoebe Chandler'lara oyuncak alınca aklıma Seinfeld'da da George'un böyle bir hikayesi vardı sanki diye düşündüm
9x18'i şimdi izledim slkjgksjg George Castonza ve Elaine bölümün yıldızlarıydı :A İkisinin hikayesi de oldukça başarılıydı :A Tekrar izlemelik bir Seinfeld bölümü daha.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
4×12
Elaine ve Jerry'nin uçak yolculuğunun olduğu bölümdü. Elaine yazık, her aksilik onu buldu. Kramer ve George'un havalimani sahneleri çok iyiydi:A hele George'un sabikali adam tarafindan tuvalete cekilmesi :A Bu bölümün her sahnesi güzeldi. Jerry hic kibar degilmis :A

4×13
Bu bölümde misal Ucaktaki sarisin kadin vardi ama George hic yasadigi ucak tecrübesinden bahsetmedi. Devamini izlemek isterdim.

George'un Susan özlemi depresti ve tekrar birlikte olmak icin dil döktü ama cok cabuk pisman olup yine ayrildi . George ve Jerry'nin burun karistirmasi ile alakali muhabbeti komikti.
Kramer'in Calvin Klein'de ki sahneleri güldurdü :A

4×14
normal bir bölümdü. Birlikte bir film izlemek istediler ama bir türlü bir araya gelemediler. Sadece Kramer planlanan filmi izleyebildi.

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
4×15
George, bir avukat ile tanıştı ve kadın George'u komik bulduğu için George arkadaşları ile tanışmasını istemedi ve komik sahneler oldu. Jerry ciddi biri olmak zorunda kaldı :A Bu bölüm Babu için iş birliği yaptılar.
Babu'nun kağıdın eline ulaşmama sebebini öğrendiğinde oluşan ani değişimleri iyiydi :A yalnız yine George'un düşüncesiz tavırları herşeyi mahvetti ve Babu ülkesine yollanıldı.

4×16
Pilot bölümünü yazdılar ve adamın 15 yaşındaki kızının dekoltesine baktıklari için iş iptal oldu ama sonrasında Elaine'nin vesilesi ile tekrar iş birliği yapılmasına karar verildi.

4×17
Elaine'nin gay şakası sonrası Jerry ve George'un gazateci kadın ile ropörtaji ve onların her lafının sanki sevgiliymiş gibi görünmeleri baya komikti.
Tam herşey düzeldi derken 2 hatlı telefon durumu yeniden beter etti :A
Ropörtaj sonrası Kramer'in olayı gerçek sanıp trip atması güzeldi :A
bu bölüm baya komikti :A
'Yanlış bir şey olduğundan değil' deyişleri her defasında güldürdü

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
4×15
George, bir avukat ile tanıştı ve kadın George'u komik bulduğu için George arkadaşları ile tanışmasını istemedi ve komik sahneler oldu. Jerry ciddi biri olmak zorunda kaldı :A Bu bölüm Babu için iş birliği yaptılar.
Babu'nun kağıdın eline ulaşmama sebebini öğrendiğinde oluşan ani değişimleri iyiydi :A yalnız yine George'un düşüncesiz tavırları herşeyi mahvetti ve Babu ülkesine yollanıldı.

4×16
Pilot bölümünü yazdılar ve adamın 15 yaşındaki kızının dekoltesine baktıklari için iş iptal oldu ama sonrasında Elaine'nin vesilesi ile tekrar iş birliği yapılmasına karar verildi.

4×17
Elaine'nin gay şakası sonrası Jerry ve George'un gazateci kadın ile ropörtaji ve onların her lafının sanki sevgiliymiş gibi görünmeleri baya komikti.
Tam herşey düzeldi derken 2 hatlı telefon durumu yeniden beter etti :A
Ropörtaj sonrası Kramer'in olayı gerçek sanıp trip atması güzeldi :A
bu bölüm baya komikti :A
'Yanlış bir şey olduğundan değil' deyişleri her defasında güldürdü
Uuuuu 4x17 Seinfeld klasiklerinden bir tanesidir :A Bölümlerin konusuna bak hepsi birbirinden güzel....

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Uuuuu 4x17 Seinfeld klasiklerinden bir tanesidir :A Bölümlerin konusuna bak hepsi birbirinden güzel....
2-3 bölüm bir arada yorum yapıyorum ve muhakakk en az 1 tane baya iyi oluyor :A
Kesinlikle bu bölüm oldukça iyiydi :A en başta akla gelecek bölümlerden

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
4×18
Yaşlılara gönüllü yardımcı olma bölümüydü.
George patavatsız konuşması sonucu yaşlı adam tarafından 'kovuldu' :A Jerry'nin yaşlı adamı baya huysuzdu ve Kramer, Newman, George ve Jerry'nin yaşlı adamdaki sahneleri eğlenceliydi.

4×19
Ortalama bir bölümdü.
George'un cenaze evindeki sahneleri ve bileti indirimli almaya çalışma çabası güzeldi :A

4×20
Jerry çıktığı kadının adını unutunca, sormadan öğrenebilmek için baya bir çabaladı. Bölümün en eğlenceli sahneleri Kramer'in olduğu sahnelerdi ve Kramer'in ameliyathanede ki sahnesi eğlenceliydi:A

• Güldürdün