Klasik Seinfeld - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1

Baktım Netflix'e geleceği yok, ben bir ışın Avustralya'ya gidip Amazon Prime üzerinden rahatça başlayayım dedim diziye. En baştan başlamayı düşünüyordum zaten, umarım Netflix'e de yakın zamanda gelir de TV üzerinden de rahatça devam edebilirim.

Güzel ve tadında bir başlangıç oldu. Stand-up sahnelerine kanım ısındı, bölümdeki olaylarla doğrudan alakalı ve güzel esprilerin döndüğü sahneler. En önemlisi, gülme efekti bu dizide rahatsız etmiyor beni. Friends'e göre önemli bir artı bu.

Kramer karakteri bölümün güldüren ismi oldu, plus ise George'un o halleri. Bölümün sonunda kadının nişanlı çıkması da fenaydı bakalım devamında neler olacak :A

8.5

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
1x1

Baktım Netflix'e geleceği yok, ben bir ışın Avustralya'ya gidip Amazon Prime üzerinden rahatça başlayayım dedim diziye. En baştan başlamayı düşünüyordum zaten, umarım Netflix'e de yakın zamanda gelir de TV üzerinden de rahatça devam edebilirim.

Güzel ve tadında bir başlangıç oldu. Stand-up sahnelerine kanım ısındı, bölümdeki olaylarla doğrudan alakalı ve güzel esprilerin döndüğü sahneler. En önemlisi, gülme efekti bu dizide rahatsız etmiyor beni. Friends'e göre önemli bir artı bu.

Kramer karakteri bölümün güldüren ismi oldu, plus ise George'un o halleri. Bölümün sonunda kadının nişanlı çıkması da fenaydı bakalım devamında neler olacak :A

8.5
Vay be bu 3.cü kez izleyişin ilk bölümü :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
@xdragxx'e bak önce @Dosi'yi, sonra @Tolstoyevski'yi diziye başlatmış. :A
Neden böyle düşündün? :eek: forumda herkesten önce hatta bazinga'dan önce bu diziyi izlemiştim :A çocukluğumdan beri bilirim :A
Al bu da 2019'dan bir yazı. 2010 öncesi izlediğimi yazmışım :A
IMG_20210804_092607.jpg

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Neden böyle düşündün? :eek: forumda herkesten önce hatta bazinga'dan önce bu diziyi izlemiştim :A çocukluğumdan beri bilirim :A
Al bu da 2019'dan bir yazı. 2010 öncesi izlediğimi yazmışım :A
Ekli dosyayı görüntüle 106758
Hatırlayamadım demek ki ya da görmedim, dikkat etmedim. :A

2019'dan sonra da tekrar başladı ilgin ve bir sürü dizi izlemeye başladın. Hatta Breaking Bad'i de o dönem izlemiştin. :D

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Hatırlayamadım demek ki ya da görmedim, dikkat etmedim. :A

2019'dan sonra da tekrar başladı ilgin ve bir sürü dizi izlemeye başladın. Hatta Breaking Bad'i de o dönem izlemiştin. :D
O yorumu yazarken yenilerden sadece Stranger Things izlemiştim. Geri kalan hepsi eski dizi ama o süreçten bir kaç ay sonra baya izledim evet.
Seinfeld ise uzun zamandır aklımdaydı, hatta bu yorum konusunda da arada bölüm bölüm seçip izlerim diye yazmıştım ama sonra baştan sona izleme kararı aldım. Öncesinde de Friends'in son sezonlarına tekrar baktım :A
Bu bitsin sonrada Will Smith'in dizisine bakacağım. Fresh Prince of Bel Air

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
O yorumu yazarken yenilerden sadece Stranger Things izlemiştim. Geri kalan hepsi eski dizi ama o süreçten bir kaç ay sonra baya izledim evet.
Seinfeld ise uzun zamandır aklımdaydı, hatta bu yorum konusunda da arada bölüm bölüm seçip izlerim diye yazmıştım ama sonra baştan sona izleme kararı aldım. Öncesinde de Friends'in son sezonlarına tekrar baktım :A
Bu bitsin sonrada Will Smith'in dizisine bakacağım. Fresh Prince of Bel Air
2010'dan önce dizi izlemeyi bıraktı, sonra aradan yıllar geçti, 2019'dan sonra yeniden başladı. Mükemmel bir döngü. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
2010'dan önce dizi izlemeyi bıraktı, sonra aradan yıllar geçti, 2019'dan sonra yeniden başladı. Mükemmel bir döngü. :A
2010 senesinden sonra bırakmanın sebebi eğitimime odaklanmam ve senelerce yabancı kanalları izlemedim. Tr kanalları ise nadiren. Son 3 senedir ise yeniden yabancı yapımlara ilgim arttı ve hem yeni, hem de eski dizilerimi izliyorum.

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
2010 senesinden sonra bırakmanın sebebi eğitimime odaklanmam ve senelerce yabancı kanalları izlemedim. Tr kanalları ise nadiren. Son 3 senedir ise yeniden yabancı yapımlara ilgim arttı ve hem yeni, hem de eski dizilerimi izliyorum.
Gerçi o döneme bakarsak, bu kadar da yaygın değildi dijital ortamda dizi ve film izlemek. Şimdi her dijital platformda film ve dizi var. Eskiden sadece tleevizyona bağlıydık oysa. Yani bu açıdan bakınca doğal yani 2010'dan sonra bırakmış olman, yani düşününce şaşırtıcı olmadı. Televizyon ise zaman kaybı oluyor eğitimin olduğu yerde.

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Gerçi o döneme bakarsak, bu kadar da yaygın değildi dijital ortamda dizi ve film izlemek. Şimdi her dijital platformda film ve dizi var. Eskiden sadece tleevizyona bağlıydık oysa. Yani bu açıdan bakınca doğal yani 2010'dan sonra bırakmış olman, yani düşününce şaşırtıcı olmadı. Televizyon ise zaman kaybı oluyor eğitimin olduğu yerde.
Ben dijital izlemeyi hiç sevmiyordum. Gerçi hâlâ pek sevdiğim söylenemez :A biraz zaman aldı el atmam.
İsveç televizyonu alt yazılı çok fazla yabancı yapım yayınlar. Özellikle diziler biter sonra yine başa sarar. Friends'i her akşam 19.30'da izlerdim ve bundan dolayı ilk sezonları en az 10 kere izlemişliğim vardır. TV kültürü bizde çoktu küçükken.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben dijital izlemeyi hiç sevmiyordum. Gerçi hâlâ pek sevdiğim söylenemez :A biraz zaman aldı el atmam.
İsveç televizyonu alt yazılı çok fazla yabancı yapım yayınlar. Özellikle diziler biter sonra yine başa sarar. Friends'i her akşam 19.30'da izlerdim ve bundan dolayı ilk sezonları en az 10 kere izlemişliğim vardır. TV kültürü bizde çoktu küçükken.
Televizyonda izlemeyi pek sevmiyorum ben nedense. Türkiye'de yayınlandığı için de ayrı bir olay zaten. Sansüre uğrar bir şeyler illa ki, izlemek de zor olur. Sizin oralardaki televizyon kanalları, yabancı dizi ve yabancı film yönünden daha iyidir. En azından sansüre uğramıyor ve alt yazılı. :D

• Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Prime'da olduğum dönemde başlıyordum ama erteledim, sonra da yayından kalkmıştı zaten. Gerçi önceden de izlemek istiyordum. Biraz daha yaşım ilerlesin, o zaman izlerim. Şimdilik erken. :A
Ne alakası var yahu asıl şimdi izle :A Hayat hakkında çok güzel mesajlar veriyor.

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ne alakası var yahu asıl şimdi izle :A Hayat hakkında çok güzel mesajlar veriyor.
İzlenmesi gereken, izlenilecek olan çok yabancı dizi var ve liste çok geniş. Yine de tabii listemde. Ansızın izlemiş ve bitirmiş de olabilirim ilerleyen zamanlarda ama tabii yorum yapmamış olabilirim. :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İzlenmesi gereken, izlenilecek olan çok yabancı dizi var ve liste çok geniş. Yine de tabii listemde. Ansızın izlemiş ve bitirmiş de olabilirim ilerleyen zamanlarda ama tabii yorum yapmamış olabilirim. :A
İddialıyım niye bu kadar geç izledim dersin :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İddialıyım niye bu kadar geç izledim dersin :A
Mr. Robot izlemiş miydin?

1628072965611.png

Gördüğün bu sahnede Seinfield konuşuluyor. Seinfield hiç izlememiş Leon, izlemeye başlayınca Elliot'ı karşısına almış, Seinfield hakkında konuşuyor. :A

"Seinfield" deyince aklımda nedense Mr. Robot canlanıyor, bunu da belirtmek istedim. :D

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx