Klasik Seinfeld - Dizi Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
4.sezon başı da 2 bölümden oluşuyor :A Onun için de aynısını düşünüyorum çok rahat film konusu vardı onda da :A Bakalım beğenecek misin onu da :A
Şuana kadar beğendiğin bölümleri ben de beğendim. Eminim onu da beğenirim :A
3. Sezon bitsin sonra tek tek kendi yorumlarımı bir konuya toplayıp en beğendiğim bölümleri sıralarım. Bu 2 bölümün yanı sıra otopark ve ondan sonraki bölümde fazlasıyla hoşuma gitmişti. Vardı daha bir kaç tane ama yorumlarıma bakmam gerekiyor :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Şuana kadar beğendiğin bölümleri ben de beğendim. Eminim onu da beğenirim :A
3. Sezon bitsin sonra tek tek kendi yorumlarımı bir konuya toplayıp en beğendiğim bölümleri sıralarım. Bu 2 bölümün yanı sıra otopark ve ondan sonraki bölümde fazlasıyla hoşuma gitmişti. Vardı daha bir kaç tane ama yorumlarıma bakmam gerekiyor :A
George'u şimdiden 1-2 bölümde baya övdün :A George özellikle son 4 sezonda bir kahramana dönüşüyor işte o zaman dizinin zevki 2'ye katlanıyor bence :A

• Harika
Reactions: Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Nedense canım Soup Nazi bölümünü izlemek istedi bugün :A Elaine bölümün yıldızıydı :A 7x6'ydı Dosi'ye de ek bilgi olsun :A

Nazi çorbacıya gereken dersi verdi :A Çorbacının tek kankasının Kramer olması da oldukça güldürdü :A Yine 1 film konusu olacak Seinfeld bölümü daha :A Bence Seinfeld'i diğer dizilerden ayıran en belirgin özelliği bu. Jerry Seinfeld ve ortağı biraz kafa patlatsa bu dizideki bölümlerden rahat 5-10 arası komedi filmi çıkardı.

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Nedense canım Soup Nazi bölümünü izlemek istedi bugün :A Elaine bölümün yıldızıydı :A 7x6'ydı Dosi'ye de ek bilgi olsun :A

Nazi çorbacıya gereken dersi verdi :A Çorbacının tek kankasının Kramer olması da oldukça güldürdü :A Yine 1 film konusu olacak Seinfeld bölümü daha :A Bence Seinfeld'i diğer dizilerden ayıran en belirgin özelliği bu. Jerry Seinfeld ve ortağı biraz kafa patlatsa bu dizideki bölümlerden rahat 5-10 arası komedi filmi çıkardı.
Bu ek bilgi ne için? Sevdiğin bir bölüm ? :A bu arada ben bu diziye baştan başlamadan önce sadece başlangıcında izleyip sonrasında senin belirlediğin güzel bölümleri arada izleyecektim ama sonra beni sardı ve baştan sona olarak gitmekteyim. Bu bölüm 7. Sezondan. Sonbaharda izlenir :A
------

Naziyi okurken limuzin bölümü sandım bir an :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bu ek bilgi ne için? Sevdiğin bir bölüm ? :A bu arada ben bu diziye baştan başlamadan önce sadece başlangıcında izleyip sonrasında senin belirlediğin güzel bölümleri arada izleyecektim ama sonra beni sardı ve baştan sona olarak gitmekteyim. Bu bölüm 7. Sezondan. Sonbaharda izlenir :A
Yok seneye kışın izlenir sonbahar erken...
Bi sezon 24 bölüm zaten :A En kötü 2 haftada bitse yine ki onun için günde 1.5 bölüm falan izlemen lazım :A

Hangi sezon diye merak edersin diye düşündüm :A Soup Nazi sevilmez mi ya? :A Top 5 bölümlerden biri :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Yok seneye kışın izlenir sonbahar erken...
Bi sezon 24 bölüm zaten :A En kötü 2 haftada bitse yine ki onun için günde 1.5 bölüm falan izlemen lazım :A

Hangi sezon diye merak edersin diye düşündüm :A Soup Nazi sevilmez mi ya? :A Top 5 bölümlerden biri :A
Bak şöyle kayıt ettim, burda okadar yorum yazıyoruz ki kaybolmasın :A zamanı gelince kıyaslayıp yorum fırlatırım :A kendi sezonluk genel yorumlarımı da kayıt edeceğim. İlerde lazım olur bana yazılarım :A
IMG_20210424_011909.jpg

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Mantıklı baya hadi bakalım :A
Mantık bizim işimiz :A en geç Pazar günü 3. sezon biter :Z
Elimden geldiğince ağırdan almaya çalıştım :A 4. Sezon 5 gün ara yani hafta sonuna kadar ara verip sonra kaldığım yerden devam ederim. Baya sevdim diziyi yalan yok. Eskiden sıralama olarak değil, o an TV'de hangi bölüm denk geldiyse ona bakıyordum.

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Mantık bizim işimiz :A en geç Pazar günü 3. sezon biter :Z
Elimden geldiğince ağırdan almaya çalıştım :A 4. Sezon 5 gün ara yani hafta sonuna kadar ara verip sonra kaldığım yerden devam ederim. Baya sevdim diziyi yalan yok. Eskiden sıralama olarak değil, o an TV'de hangi bölüm denk geldiyse ona bakıyordum.
Sen bilirsin dosimosi :A
Ama çok ara vererek gitme bence. 5 gün falan tabii normal ama 2-3 aylık aralar diziden soğutur :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Seinfeld'i gündüz izlerken nekadar yemek yediklerini anladım :A habire birşey yiyorlar :A

3×20
Yine keyifli bir bölümdü. Kramer hariç herkesin dürüst olmadığı bir bölüm oldu.
Jerry araba olayında çarpanın bir kadın olduğunu gizledi, George, evli bir kadın ile oldu, Elaine ise zamanında çıktığı biri ile alakalı yalan uydurdu. Kramer'in TV'den duyduğu ses ile bir anda istemsizce titremesi vs abartılı ama güldüren sahneler oldu :A

3×21
George'un resim almak zorunda kalması, Kramer'in kafasına beyzbol topu gelmesi ve Elaine'in yalan söylediği için zor duruma düşmesi bölümün güzel sahneleriydi. Kramer'in tablosu güzel olmuştu. Masada anlattığı hikayesinde İsveç'e giden vapur hikayesinin sonunu duymak isterdim :A
------

3×22
Kramer ve Jerry sahneleri ayrı, George ve Elaine sahneleri ayrı güzeldi ama bölümün en güzel sahnesi Park sahnesiydi:A herkes birbirine girdi ve Polislerinde olaya dahil olup kararsız olmaları ayrı komikti :A

Son düzenleme:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
3. Sezona başladık bakalım. Günde 2 en fazla 4 bölüm olarak ilerlemeyi planlıyorum.
3×1-3×2
Açılış harika oldu. İlk bölümü çok beğendim.
Bu bölümde masaj kısmında çok güldüm :A George'a özellikle en çok güldüren oldu ve masaj yapan adamın pantolonunu çıkar dediği sahnedeki hareketlerine güldüm.

3×2
ilk bölümün biraz altında olan bir bölümdü ama eğlenceliydi bu da. Gerçeklik kavramının ön planda olduğu bir bölümdü.

3*3
Jerry karakterinin anne ve babasını seviyorum. Sahneleri eğlenceli oluyor ve bu bölümde öyleydi :A kalem olayı bölüme damga vurdu ve Elaine'e üzüldüm bu bölüm :A

3*4
Keyifli bir bölümdü.bir önceki bölüm Jerry ve Elaine yolculuk yaptığı için bu bölümün ilk sahnesinde de uçak belirince o bölümün devamı sandım ama öyle değildi. Bu dizide bölümlerin şuana kadar birbirinden bağımsız olduğunu unuttum :A bu bölüm Jerry uçak yolculuğu yaparken yanda oturan kişi rahatsızlanınca onun köpeğine bakmak zorunda kaldı ve pek memnun kalmadı bu durumdan. Kramer'in ilginç bir ayrılma stili vardı, kız arkadaşından ayrılmaya çalıştı ama ilk seferde başarılı olamadı ve George ve Elaine sahneleride iyiydi bu bölüm

3×5, 3×6

3×5 İade edilmeyen bir kitap ile alakalı bir bölümdü. İşin sonu George'a dokundu. Eski zamandaki halleri komikti :A

3×6 Otopark sahnesiydi. Oldukça eğlenceliydi. Kramer'in aklına uyan Jerry ve George otoparkta küçük tuvaletini yapınca yakalandılar ve ceza yediler. Jerry'nin George'un anne ve baba hikayesini görevliye anlatıp sonra George yakalanıp aynısını anlattığı sahne güldürdü :A Kramer bir türlü arabasını bulamadığı için Elaine balıklarından oldu, George'da ailesi ile olan randevusuna vaktinde gidemedi

3×7
Otopark bölümünden sonra durgun bir bölüm ile karşılaşacağımı sandım ama yanıldım.
Bölüm oldukça keyifli başladı. Baştan sona gülümsetti. Jerry, restaurantı boş olan biri ile, George ise IQ testi için meşguldü. Elaine ile oyunları güldürdü vs 85 çıkmış ilkinde :A Kapı ve pencere detayıda güldürdü :A

3x8
Bu bölüm Jerry kendisine yapılan ses kaydının sahibini ararken Geroge bu kişinin Elaine olduğunu öğrendiğinde ona karşı birşeyler hissettiğini düşündü ve erkeklerin sondaki bakışları güldürdü :A
Friends'i animsatti yine bazi kisimlar :A

Dün izlemiştim ama foruma giremediğim için yorum şimdiye kaldı :A
3×9 - 3×10

3×9 Ortalama bir bölümdü. Burun estetiği ile alakalı bir bölümdü. Kramer'in açık sözlülüğü güldürdü. George'un kız arkadaşı burnunu estetik yapıp olumsuz sonuçlanınca George ayrılığı pek önemsemedi ama kız yeniden burnunu düzelttiğinde iş işten geçti. Çoktan ayrılmışlardı.
3×10
George'un eczane macerası ve Jerry'nin evinde hayat kadınına para verirken polislerin basması ve suçun ona kalması güldürdü :A hiç bir şey göründüğü gibi değildir durumunu hatırlattı.

3×11 - 3×12

3×11 Normal bir bölümdü, öyle çok güldüğüm detaylar yoktu ama Jerry'nin arabasını çalan hırsız ile telefon konuşması komikti, özellikle Kramer'in. Jerry bölümün sonunda Kramer'in gidip hırsızdan eldivenlerini aldığını öğrendi :A

3×12 Kaşmir hırka başroldeydi bu bölüm :A Kramer'in uzaktan noktayı farketmesi şaşırtmadı. :A pat diye konuşan biri sonuçta. Sarhoş olan adam bile farketti :A Kimseye yar olmadı hırka

3×13
Bölüm çok iyiydi.
Olayların Metroda geçtiği bir bölümdü ve kahramanlarımız hepsi farklı bir metroya bindi ve her birinin farklı bir metroda olan maceraları güzeldi. Elaine ve kadın arasındaki düğün konuşması güzeldi. Kramer'in sahneside çok iyiydi hatta en iyisi. Onun bu bölüm her bir sahnesi güzeldi. Aldığı cezaları telafi edecek paraya sahip oldu :A Bu arada kaç zamandır dizinin bölümleri birbirinden bağımsız diyorduk ama bu bölüm Jerry, çalınan arabasını almaya gitti, gerçi eğlenmekten vakti olmadı ama en azından bahsi geçti.
George ise hava atıp durdu zenginim vs deyip ve bu yüzden başına gelenleri haketti :A
Kramer'in parayı kaprıracakken 'dilencinin' polis çıkıp onu kurtarması iyi oldu. Normal şartlarda o para geldiği gibi gidebilirdi :A

3×14-3×15

3×14
Keyifli bir bölümdü. Gerorge ve piyano çalan sevgilisi artı Elaine'nin gülüşü bölüme damgasını vurdu. Kramer'in de fikirleri bölümün kilit konusuydu.Özellikle George'a verdiği üstünlük sağlama taktiği güzeldi ve başta işe yaradı ama kadın piyano çalarken gülmesi ile moralini bozan kişinin Elaine olduğunu öğrenince George'dan ayrıldı.

3×15
Bu bölümün yıldızı kahveli kek :A medyum sahnesi güzeldi ve orda o brununu estetik yapan sevgilinin bahsi geçti. Newmanı bu bölüm gördük ve eğlenceli bir karakter ama ağzı sıkı olmayan bir karakter :A Kramer bölümün en şanslı kişisiydi,George'un yapamadığı tatili yaptı.

------

spoi kısmında paraları sonraki bölüm batırdığını yazmışsın ama ben öyle bir sahneye denk gelmedim (b) neyi kaçırdım acaba :A

3×16

Friends'in Janice bu bölümde vardı:A Elaine ve Jerry, George ve Elaine'nin arkadaşını bir araya getirmeye çalıştılar. Başta ikiside kriterlere bakmadan biriyle olmak istediklerini söylerken onlara teklif edildiğinde baya bi didiklediler buluşacakları kişi hakkında bilgi öğrenirken.
Elaine'nin George'u tarif ederkennki halleri ve George'un yemek masasındaki halleri komikti :A

İftar sonrası Limo bölümüne geçmeden 17 ve 18. bölüme yorumumu atayım :A
3×17. -3×18
Bu bölüm baya uzundu ama 2 part olduğu için birleştirilmiş ve forumda limuzin bölümü için 18. Bölüm diye adlandırılmış ama aslında o 19. bölüm. Ben onu yorumlarken 19 diye belirtirim.
Bu bölümde George, soyunma odasında Jerry'yi küçümsedi o iyi bir beyzbol oyuncusu vs derken adamın gelip Jerry'e senin hayranınım dediği sahnede güldüm :A
Kramer ve Newman'ın beyzbol oyuncusu ile olan hikayesi (tükürük) ve Jerry'nin anlatımında baya güldüm ve bölümün sonunda da Jerry haklı çıktı :A
George'un işi alabilmek için çabaları bölümün eğlenceli kısımlarıydı.Taksicinin çıldırıp George'a sıçraması iyiydi :A Kadınının kızı ile sahneleri ayrı güzeldi ve işin sonunda onu terkeden o kız oldu :A

3×19 (Limuzin bölümü)
Anlattıldığı kadar varmış. George bu bölümün yıldızıydı. Baştan sona her sahnesi güldürdü.Sırf Limuzine binmek için başkasının yerine geçti ama yerine geçtiği kişi nazi örgütünün lideri olunca bu olay tehlikeli bir hal aldı. Kramer'in Elaine ile beklerken olayları farklı yorumlaması da komikti :A Kahramanlarımızın son sahnede silaha karşı aynı anda olayları anlatıp konuşmalarıda güzeldi
Puanım 9.8 (bu arada metro bölümü ile eşdeğerdi benim için. Hangisi daha iyi seçim yapmak zor :A )

Seinfeld'i gündüz izlerken nekadar yemek yediklerini anladım :A habire birşey yiyorlar :A

3×20
Yine keyifli bir bölümdü. Kramer hariç herkesin dürüst olmadığı bir bölüm oldu.
Jerry araba olayında çarpanın bir kadın olduğunu gizledi, George, evli bir kadın ile oldu, Elaine ise zamanında çıktığı biri ile alakalı yalan uydurdu. Kramer'in TV'den duyduğu ses ile bir anda istemsizce titremesi vs abartılı ama güldüren sahneler oldu :A

3×21
George'un resim almak zorunda kalması, Kramer'in kafasına beyzbol topu gelmesi ve Elaine'in yalan söylediği için zor duruma düşmesi bölümün güzel sahneleriydi. Kramer'in tablosu güzel olmuştu. Masada anlattığı hikayesinde İsveç'e giden vapur hikayesinin sonunu duymak isterdim :A
------

3×22
Kramer ve Jerry sahneleri ayrı, George ve Elaine sahneleri ayrı güzeldi ama bölümün en güzel sahnesi Park sahnesiydi:A herkes birbirine girdi ve Polislerinde olaya dahil olup kararsız olmaları ayrı komikti :A

3×23 (Sezon finali)
Eğlenceli bir bölümdü. Anahtar ile alakalı her sahne eğlenceliydi. Kramer'in yoldaki maceralarıda :A

3×23 (Sezon finali)
Eğlenceli bir bölümdü. Anahtar ile alakalı her sahne eğlenceliydi. Kramer'in yoldaki maceralarıda :A

3. Sezon üstüne katarak ilerledi ve çok çok güzel bölümler vardı. Bölümlere en düşük puanım 8, en yüksek puanım ise 9.8 ve hem limuzin hem de metro benim için eşdeğer bölümlerdi ve otopark bölümüde sadece 1 tık aşağısıydı.
Sezona genel puanım ise 8.7

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
3×23 (Sezon finali)

3×23 (Sezon finali)

3. Sezon üstüne katarak ilerledi ve çok çok güzel bölümler vardı. Bölümlere en düşük puanım 8, en yüksek puanım ise 9.8 ve hem limuzin hem de metro benim için eşdeğer bölümlerdi ve otopark bölümüde sadece 1 tık aşağısıydı.
Sezona genel puanım ise 8.7
4.sezona çok ara vermeden devam dosimosi :A Hikaye olarak da çok beğeneceğin bir sezon olacak :A George özellikle :A

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
4.sezona çok ara vermeden devam dosimosi :A Hikaye olarak da çok beğeneceğin bir sezon olacak :A George özellikle :A
İnşallah, beklentim büyük :bhr: gerçi 3. Sezon kıvamında olsada yeterli :A güzeldi sonuçta.
Bir kaç günlük ara olacak sadece. Cuma günü start veririm bir aksilik olmazsa :A

• Sinir Bozucu

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
4. Sezona başlamış bulunmaktayım :Z
4×1
Çok güzel bir açılış oldu. Sezon finalinin devamıydı. Jerry ve George, Kramer'i bulmaya çalıştılar ve hiç ummadıkları anda farklı bir şekilde izine rastladılar. Kramer'in sahneleri komikti ve tabiki George da öyle. Konuştuğu ünlülerin onun hakkında programda konuşmalarıda komikti :A
4×2
George ve Jerry'nin polis arabasındaki sahneleri komikti. Gerçi tüm sahneleri güzeldi :A Kramer geri döndü ve eski düzene geçtiler. 2 bölümdür Elaine yoktu.

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
4. Sezona başlamış bulunmaktayım :Z
4×1
Çok güzel bir açılış oldu. Sezon finalinin devamıydı. Jerry ve George, Kramer'i bulmaya çalıştılar ve hiç ummadıkları anda farklı bir şekilde izine rastladılar. Kramer'in sahneleri komikti ve tabiki George da öyle. Konuştuğu ünlülerin onun hakkında programda konuşmalarıda komikti :A
4×2
George ve Jerry'nin polis arabasındaki sahneleri komikti. Gerçi tüm sahneleri güzeldi :A Kramer geri döndü ve eski düzene geçtiler. 2 bölümdür Elaine yoktu.
Demiştim film tadında diye bu 2 bölüm için :A Elaine dönecek 1-2 bölüme :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yoo dememiştin :A burda zamanında yorum yapmışsın bilemem ama bana 4. sezonda George daha bi ön planda olacak demiştin :A
Demiş olmam lazım :A
------

Bu dizinin 46 dakikalık bölümleri efsaneeee oluyor :A Sırf bu bölümlerden çok kaliteli komedi filmleri çıkabilirmiş aslında :A
Dizinin ilk 3 sezonuna puanım 9 :D 4x1 4x2'deki
Seri katil Kramer bölümü
efsaneydi keşke bu konuyu 3 bölüme yaysalarmış 10 üzerinden 10'luk 2 bölümdü :A
Demişim :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Yoo dememiştin :A burda zamanında yorum yapmışsın bilemem ama bana 4. sezonda George daha bi ön planda olacak demiştin :A

Demiş olmam lazım :A
------

Demişim :A
Tamam işte, bana dememişsin :A zamanındaki yorumun :A
Kesinlikle çok iyi bölümlerdi. 4. Sezona giriş iyi oldu ama sonra elbet çıta düşer :A bakacağız. Bu arada bu bölümler kısa bölümlerdi ama 3. Bölüm 47 dakikaymış

• Güldürdün