Showtime Ray Donovan 1. Sezon Yorumları

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
@destere sezon yorumu şu konuda: https://fav10.net/forum/threads/son-bitirdiğiniz-yabancı-dizi-sezonu-ve-yorumu.213625/page-7

Tüm dizilerle ilgili sezon yorumlarımız orada toplanıyor ama bazılarımızın haberi yok galiba o başlıktan. :):)

Bu arada ben senin diziyi sevme ihtimalini biraz daha düşük görüyordum. @sürgünüm'ün seveceğini biliyordum mesela. :) Bunda da temel neden Sopranos'u sevmemiştin sen. Ben iki diziyi benzetiyorum tarz olarak. :) Bu yüzden @gundix123'e de önermiştim hatta. :):)
Ben bu diziyi tamamen unutmuşum. :( The Sopranos'a benzerlik varsa, The Sopranos'a başlamadan bu dizinin ilk sezonunu bitirmeye çalışayım o zaman. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@destere sezon yorumu şu konuda: https://fav10.net/forum/threads/son-bitirdiğiniz-yabancı-dizi-sezonu-ve-yorumu.213625/page-7

Tüm dizilerle ilgili sezon yorumlarımız orada toplanıyor ama bazılarımızın haberi yok galiba o başlıktan. :):)

Bu arada ben senin diziyi sevme ihtimalini biraz daha düşük görüyordum. @sürgünüm'ün seveceğini biliyordum mesela. :) Bunda da temel neden Sopranos'u sevmemiştin sen. Ben iki diziyi benzetiyorum tarz olarak. :) Bu yüzden @gundix123'e de önermiştim hatta. :):)
bölüm başlığı bulma konusunda ciddi eksikliklerim var :) çözemedim bu işi :)
sopranos u değil başroldeki adamı sevmemiştim başroldeki adama kıl kaptımmı dizi altın yumurtlasa izleyemem :) sopranosta bir psikoloğ görüşmeleriyle falan başladı oldum olası psikoloğlu tahlilli sahnelerdende bir grup vatandaşın toplanıp benim başıma şu geldi yok benim küçükken topum inşaata kaçtı tarzı itirafların olduğu sahnelerdende nefret ederim :)
mesela ray donovan da öyle bir sahne vardı bunchy kendisi gibi tacize uğramış insanlarla sohbet ederken babası mickey içimden geçeni yaptı sıkıntıdan toplantıya turup sıkıp gitti :) o sahnede mutlu oldum ben olsam aynısını yapardım dedim :)
kişilikleri biz tahlil etmeliyiz izleyici olarak mesela ray in nasıl bir kişilik yapısına sahip olduğunu artık biliyoruz hem duygusal hemde işini profesyonelce yapan ama aynı zamanda olmazsa olmazları olan bir adam ailesi herşeyden önce geliyor yani karşımızda bir insanı görüyoruz mutlu oluyoruz duygudan arındırılmış robot karakterleri sevmiyorum ..

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
bölüm başlığı bulma konusunda ciddi eksikliklerim var :) çözemedim bu işi :)
sopranos u değil başroldeki adamı sevmemiştim başroldeki adama kıl kaptımmı dizi altın yumurtlasa izleyemem :) sopranosta bir psikoloğ görüşmeleriyle falan başladı oldum olası psikoloğlu tahlilli sahnelerdende bir grup vatandaşın toplanıp benim başıma şu geldi yok benim küçükken topum inşaata kaçtı tarzı itirafların olduğu sahnelerdende nefret ederim :)
mesela ray donovan da öyle bir sahne vardı bunchy kendisi gibi tacize uğramış insanlarla sohbet ederken babası mickey içimden geçeni yaptı sıkıntıdan toplantıya turup sıkıp gitti :) o sahnede mutlu oldum ben olsam aynısını yapardım dedim :)
kişilikleri biz tahlil etmeliyiz izleyici olarak mesela ray in nasıl bir kişilik yapısına sahip olduğunu artık biliyoruz hem duygusal hemde işini profesyonelce yapan ama aynı zamanda olmazsa olmazları olan bir adam ailesi herşeyden önce geliyor yani karşımızda bir insanı görüyoruz mutlu oluyoruz duygudan arındırılmış robot karakterleri sevmiyorum ..
Valla bence robota benzeyen bir karakter varsa Ray Donovan'ın kendisidir o ama o haliyle seviyoruz onu da. :):)

Tony Soprano için de aile en önemli gelen kavramlardan biridir. Benim o diziyi sevmemde temel etken zaten direkt mafya olaylarıyla değil de insanı tarafıyla ailevi tarafıyla ilgilenmesi olmuştu. Tabii bir de psikoloji tarafı. :)

Tabii karaktere ısınamamış sevmemiş olabilirsin bu da normal yani herkes her diziyi sevecek diye bir şey yok. Karakterlere ısınmak önemli gerçekten. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Valla bence robota benzeyen bir karakter varsa Ray Donovan'ın kendisidir o ama o haliyle seviyoruz onu da. :):)

Tony Soprano için de aile en önemli gelen kavramlardan biridir. Benim o diziyi sevmemde temel etken zaten direkt mafya olaylarıyla değil de insanı tarafıyla ailevi tarafıyla ilgilenmesi olmuştu. Tabii bir de psikoloji tarafı. :)

Tabii karaktere ısınamamış sevmemiş olabilirsin bu da normal yani herkes her diziyi sevecek diye bir şey yok. Karakterlere ısınmak önemli gerçekten. :)
zevkler ve renkler çetrefilli oluyor, ben sopranos u sevemedim :)
ray in tip robot gibide ruhu canlı, adam ağlamıyor ama zor durumlarda kaldığı anı yakalayabiliyoruz..

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Yorumlar çok meraklandırdı beni. İlk bölümü izlemeye başlıyorum. Hadi hayırlısı. :D

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Vay, sen yabancı dizi izler miydin hiç? :D Eğer daha önce izlemediysen bence başlangıç dizisi olarak ağır kaçabilir. :):)
Grey's Anatomy, The Following ve Friends iziyorum. :D Bunu da arkadaşım önerdi. Sonra araştırınca birçok yerde başladım. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x1

Güzide kanalım Showtime'ın bu güzide dizisine şans vermemin zamanı gelmişti :bhr:

Ray efendiyi Dex'in bölümlerinin sonunda çokca gördüm zaten. :D

Diziye ısınmam baya bir zaman aldı neredeyse yarısından fazlası sorularla geçti. Geçmişteki olayları falan tam anlayamadım ama neyse. :)
Ray gibi bir adamın ağzına "sweetheart" kelimesi hiç yakışmadı :F

8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x1

Güzide kanalım Showtime'ın bu güzide dizisine şans vermemin zamanı gelmişti :bhr:

Ray efendiyi Dex'in bölümlerinin sonunda çokca gördüm zaten. :D

Diziye ısınmam baya bir zaman aldı neredeyse yarısından fazlası sorularla geçti. Geçmişteki olayları falan tam anlayamadım ama neyse. :)
Ray gibi bir adamın ağzına "sweetheart" kelimesi hiç yakışmadı :F

8/10
yazmayı unutmuşum dizide niye cinsellik bu kadar azdı :X yani yanlış anlaşılmasın showtime da böyle alışkın değiliz fx in bile daha fazla :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x2

Aslında geçen bölüm pek bir şey anlamamıştım diziden ama bu bölüm sevmeye başladım. Sağlam bir diziye benziyor; Showtime'ım yine başarmış :bhr:
Mickey'nin gelin ve torunlarıyla ve sahneleri güzeldi. Ray çok büyük tepki verdi :T:
tommy nin olayı kapansa artık. :( ama kapanmaz gibi Ray'in oğluna yazmaya başladı adam. :D
9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x3
Mickey'nin kütüphanedeki sahnesi güldürdü. :D
Ray babasını nasıl içeri attırmaya çalışıyor anlamadım onu (b)
ray in ne iş yaptığını da hala tam olarak anlayamadım :X
siyah justin bieber ne açık sözlü çıktı öyle :F ray in kızı da yelkenleri suya indiriverdi hemen :D
8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3
Mickey'nin kütüphanedeki sahnesi güldürdü. :D
Ray babasını nasıl içeri attırmaya çalışıyor anlamadım onu (b)
ray in ne iş yaptığını da hala tam olarak anlayamadım :X
siyah justin bieber ne açık sözlü çıktı öyle :F ray in kızı da yelkenleri suya indiriverdi hemen :D
8/10
Ray'in işi ünlülerin vb önemli kişilerin başına bir iş geldiğinde o işi temizleyip, onları kurtarmak olarak tanımlanabilir. Spoiler olmadığı için rahat rahat yazıyorum. :):)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x5
Abby, Ray'in neler yaptığını bilmiyor muymuş :eek:
Bunchy en sevdiğim karakter :X Bisiklet olayı süperdi. :D
Ezra'ya üzüldüm, tümörü varmış adamcağızın. :(
8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x6
FBI'cı adam Van midir nedir onun sahneleri süperdi yaa maymuna koptum :F :F öbürleri de çok iyiydi sırf onlardan artı puan vericem :X
ray çocuklar olmasa öldürecekti demek babasını? :eek:
zavallı bunchy'm :( yangın çıkardı evde. :(
8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6
FBI'cı adam Van midir nedir onun sahneleri süperdi yaa maymuna koptum :F :F öbürleri de çok iyiydi sırf onlardan artı puan vericem :X
ray çocuklar olmasa öldürecekti demek babasını? :eek:
zavallı bunchy'm :( yangın çıkardı evde. :(
8.5/10
Maymun iyiydi cidden. Ben de bu bölüme fazladan puan vermiştim galiba ondan dolayı. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x7
Marvin kendini kaybetti bedelini ödeyecek. :D Bridget da bir tuhaf önce iste sonra yapamam de sonra şikayet et sonra koru :F denişik bir tip :D conor desen dünya umrunda değil :X sorunlu çocukları var donovan ların :(
abby nin ayakkabı çalma çalışması güldürdü :F

7.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x1, 1x2 ve 1x3

Diziyi aslında seveceğimi biliyordum. Hem konusu güzel hem de bilmiyorum ekstra şeylerle birlikte iyi bir dizi. Genelde sakin geçti bölümler ama güzeldi. :)

Şimdilik favori karakterim Mickey. :D Ama Ray Donovan'ı da sevdim.

Yalnız onlar birbirini sevmiyorlar. :( Daha doğrusu Ray sevmiyor.

Babasını hapse attırmak istemesi ve daha önce hapse attırmasının sebebini de daha öğrenemedik. Biraz da gizem var aslında dizide.

Puanım: 8/10