Showtime Ray Donovan 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6

Bu bölüm diğer bölümlerden ayrılmayı başardı. Farklı bölümdü. :)

Bölümü dün izledim. Bu kadar yoğunlukta, birçok güncel takip ettiğim dizide gerideyken niye böyle bir şey yaptım bilmiyorum ama neyse. :D

FBI'cı arkadaşı çok fena korkuttular. Onun halisilasyon sahneleri harikaydı. Özellikle maymuna bayıldım. :D

Ray ile Mickey'nin sahnesi de iyiydi. Ama Ray'in Mickey'den niye bu kadar nefret ettiğini hala tam anlayabilmiş değilim.

Sondaki sahne de güzeldi. Önemli bir karakter olması muhtemel. :)

Aslında yine 8'e yakın bir bölümdü ama diğer bölümlerden ayrılması açısından:

9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Az önce fragmanını gördüm Dex'te :) Tam bir sonraki bölümün fragmanı gösteriliyordu Ray Donovan yazana kadar anlamadım Dexter'da sandım :X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7

Gayet iyi bölümdü yine.

Ray'in Mickey'den neden nefret ettiğinin bir kısmını öğrenmiş olduk. Yine de öldürmek için o adama gitmesi pek mantıklı gelmedi bana ya neyse. :D

Marvin'den beklenmeyen hareketti. Ray haddini bildirecektir diye düşünüyorum. :):)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x8

Diziyle ilgili sıkıntı yok iyi gidiyor ama birazcık tek düze gidiyor. Son dört bölüm IMDb'ye göre en iyi dört bölümmüş inşallah öyledir gerçekten. :)

Bu bölüm için fazla söyleyebileceğim bir şey yok. :)

Ray ile Bridget'in sonlardaki sahnesi bölümün en iyi sahnesiydi bence.

Üç kardeşin birlikte olduğu sahneler iyiydi. :)

8/10

@destere @sürgünüm kusura bakmayın şu sıralar çok dizilerim birikti o nedenle yakın zamanda aradan çıkarmaya çalışıyorum diziyi. Zaten yeni sezonuna da çok kalmadı. Baya yavaş gidiyorsunuz siz de. :):)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x6

Üst düzey bölümler izlemeye devam ediyoruz, yine çok iyi bir bölümdü. :)

Ray'in dibe vuruşuna çaresizliğine şahit olmaya başladık,çocuklarıda korkar oldu artık ondan.Sahi çocukları olmasa babasını vuracakmıydı?:eek: Son sahnedeki sonuçta o benim babam sözünden kıyamayacağını anladık ama hapishaneyede o attırmış babasını.Bir baba ve oğul arasında bu kadar korkunç ne yaşanmış olabilir.FBI'cıyı çok korkuttular ama sonradan neye güvenerek Ray'e kafa tuttu anlamadım.Maymun'un olduğu sahneler çok iyiydi ve Ezra bir kez daha Mickey'i öldürebiliriz açıklamasıyla şaşırttı beni.:(

9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x7

Çok olay olmasa da sıkmadan izlettiren güzel bir bölümdü. :)

Bridget karaterini neden çok salakca yazıyorlar,önce çocuktan istiyor sonra babasına şikayet ediyor tekrar elemanı korumaya çalışıyor.:)

Ray tamam anladık 25 yıl önce kız kardeşin öldürülmüş ama ne kapanmaz yaraymış arkadaş Sully'in yanına gidip babamı öldür de ne demek?:)

FBI'cının kamera görüntüsünde aklı dengesini kaybettiğini mi Ray ispat etmeye çalışıyor ne tam anlayamadım.(b)

8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x8

Diziyle ilgili sıkıntı yok iyi gidiyor ama birazcık tek düze gidiyor. Son dört bölüm IMDb'ye göre en iyi dört bölümmüş inşallah öyledir gerçekten. :)

Bu bölüm için fazla söyleyebileceğim bir şey yok. :)

Ray ile Bridget'in sonlardaki sahnesi bölümün en iyi sahnesiydi bence.

Üç kardeşin birlikte olduğu sahneler iyiydi. :)

8/10

@destere @sürgünüm kusura bakmayın şu sıralar çok dizilerim birikti o nedenle yakın zamanda aradan çıkarmaya çalışıyorum diziyi. Zaten yeni sezonuna da çok kalmadı. Baya yavaş gidiyorsunuz siz de. :):)
şu iki haftalık sınav yoğunluğundan kurtuldum son hızla bende açığı kapatmaya çalışacağım :)
3. bölümde kalmıştım :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x8

Bu bölüm de iyiydi, geçen bölümden de iyiydi. Sezon sonunu merak ediyorum.:)

Ray ve Avi'nin yaptığı resmen yankesicilik yakıştıramadım onlara,Bunchy evi yaktı hazar oluştu parayı zorla geri almakta ne demek.Adam sattığı evi geri almak zorunda mı?:)

Ray,Bridg'in halası gibi hamile kalması ve uyuşturucuya bulaşmasından korkuyormuş o yüzden kızının üstüne titriyor.Bencede haklı o kızdan herşey beklenir.İnsan birkere ailesiyle öylemi konuşur kızın üslubu bozuk.:)

Bölümün sonunda Ray ve Bridg'in beraber söyledikleri şarkı iyiydi Ray'de de iyi ses var ha :)

Babalarda ağlar seni sevmeyen ölsün mickey.:)

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x8

Bu bölüm de iyiydi, geçen bölümden de iyiydi. Sezon sonunu merak ediyorum.:)

Ray ve Avi'nin yaptığı resmen yankesicilik yakıştıramadım onlara,Bunchy evi yaktı hazar oluştu parayı zorla geri almakta ne demek.Adam sattığı evi geri almak zorunda mı?:)

Ray,Bridg'in halası gibi hamile kalması ve uyuşturucuya bulaşmasından korkuyormuş o yüzden kızının üstüne titriyor.Bencede haklı o kızdan herşey beklenir.İnsan birkere ailesiyle öylemi konuşur kızın üslubu bozuk.:)

Bölümün sonunda Ray ve Bridg'in beraber söyledikleri şarkı iyiydi Ray'de de iyi ses var ha :)

Babalarda ağlar seni sevmeyen ölsün mickey.:)

9/10
O evi zorla geri aldırma olayını ben de hiç yakıştıramadım. O kadar mı ihtiyaçları vardı o paraya. :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x9

İlk kısmı biraz sıkıcıydı ama ikinci kısımda hızla yükselişe geçti. :)

Ray oğluna adadı kendini bu bölüm. :):)

Mickey'nin film hakkında heyecanlanması çok iyiydi. :D Jon Voight iyi oynuyor gerçekten.

Sully'nin psikopatlığı tescillenmiş oldu. :)

Sondaki gelişmeyi bekliyordum adamın bu işte tek olduğunu söyledikten sonra. Adam da gerçekten safmış. :D Mickey'nin bu işten kolay yırtacağını sanmıyorum ileride karşısına çıkacaktır.

Sezon finaline az kaldı. Heyecan daha da artacak gibi.

Bölümün ilk yarısı 7, ikinci yarısı 9. Ortalama:

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x9

Her bölüm dahada heycanlı oluyor. gelecek bölümü daha merak ettiriyor.:)

Miller'in 9.bölümde aradan çıkması şok etkisi yarattı, ne yani Mickey'in cezaevinden şartlı tahliye olmasını tek başına Miller mi planladı tüm bu olaylardan yırttı mı Mickey pek inandırıcı gelmedi.:)

Mickey babanın erkenden yolcu olmasını istemem, kiralık katil Sully öldürecek mi bakalım?Ray belki çocuklarının sözünü dinleyip vazgeçer.:)

@OzaN Mickey'in oğlu için Miller'i öldürdüğünü hiç sanmıyorum o daha çok kendi film projesini düşündü.Birde Mickey baba sürekli emir almaktan hoşlanmıyor.:)

8,5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x9

Her bölüm dahada heycanlı oluyor. gelecek bölümü daha merak ettiriyor.:)

Miller'in 9.bölümde aradan çıkması şok etkisi yarattı, ne yani Mickey'in cezaevinden şartlı tahliye olmasını tek başına Miller mi planladı tüm bu olaylardan yırttı mı Mickey pek inandırıcı gelmedi.:)

Mickey babanın erkenden yolcu olmasını istemem, kiralık katil Sully öldürecek mi bakalım?Ray belki çocuklarının sözünü dinleyip vazgeçer.:)

@OzaN Mickey'in oğlu için Miller'i öldürdüğünü hiç sanmıyorum o daha çok kendi film projesini düşündü.Birde Mickey baba sürekli emir almaktan hoşlanmıyor.:)

8,5/10
Bence Ray vazgeçse bile Sully kafaya koymuştur kolay olmaz vazgeçirmesi. :):)

Mickey'nin zaten oğlunu düşünmediği açık. Dediğin gibi hem film için hem de emir almaktan hoşlanmaması nedeniyle. :):)

Tek kişi planlaması pek mantıklı değil ama böyle işler olabiliyor. Genelde iki kişi planlanır ama Miller pek arkadaş edinebilecek bir tip değildi. :):)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x10

Harika üstü harika bir dizi.her bölümü 10.bölüm kadar kaliteli ve heyecanlı olsa dünya'da izlenecek başka dizi bırakmaz.kurgu ve oyunculuk o kadar güzel ki,, umarım böyle devam eder.:)

Ezra aileni alda git burdan Boston'a yerleş dedi Ray'e haklıydı,hatta o kadar paran var git yurdışına.:)

Mickey babaya ikide bir vurmalarından rahatsızlık duyuyorum,ağzı burnu kanadı yine içim acıdı.:(

Ray'in boksörken lakabı ''Roket Ray'' miş.:)

Mickey'in beni onunla aynı çukura atma onu tanımıyorum bile demesi güldürdü.:F

Güzel bölümdü. Hadi bakalım Ray Donovan, avcıydın av oldun.:)

9,5/10

@OzaN @destere

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x10

Diziye beklenen hareket geldi sonunda. İyi bölümdü :)

Sully, Mickey'e derken Ray'e bela olacak herhalde. :):)

Neden bilmiyorum ama Sully'nin Mickey'i kaçırdığı sahneden itibaren biraz Breaking Bad tadı aldım diziden. Karşılaştırma açısından söylemiyorum da dizi atmosferi olarak. :):) Yoksa dizinin oralara gelmesi için kırk fırın ekmek lazım. :):)

Conor ile Bunchy'nin konuştuğu sahne çok iyiydi. :(

Ray bebek istiyordu zaten o bebeği Donovan yapar mı ki acaba? :)

Yine 8'e de yakın bir bölüm aslında ama diğerlerinden ayrılması açısından:

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x11

Bir önceki bölüme yakın, yine oldukça sağlam bir bölümdü. :)

Rahip üzerine yoğunlaşılmış bir bölüm izledik. Meğer Bunchy tek değilmiş rakibin kurbanı. :(

Terry ve Bunchy ilk bölümlerde dizide fazlalık gibi geliyordu ama son bölümlerde ikisini de çok sevmeye başladım. Neredeyse Ray'den bile daha çok seveceğim. :):)

Bu arada geçen bölüm söylemem gerekirdi ama bu bölümün özetinde görünce ne kadar iyi olduğunu bir kez daha gördüm. Mickey'nin ölümden döndükten sonra Ray'e "What did you do" sahne harika, mükemmel söylemiş. Jon Voight'a Altın Küre getiren sahnelerden biri olabilir. :)

Son bölüm de muhtemelen Sully'e yoğunlaşıp sezonu kapatırlar. :)

Bir önceki bölüm 8 ile 9 arasında kalıp 9 vermiştim, bu sefer ise çok az farkla 8 verelim. :):)

8/10

@sürgünüm @destere @Forumdash

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x12 (Sezon Finali)

İyi bir sezon finaliydi. Aynı zamanda sezonun da en iyi bölümlerinden biriydi. :)

Ray ile Mickey'nin konuştuğu sahneler iyiydi. Mickey gerçekten değişmiş ama işte geçmişte yaptığı hatalardan dolayı affedilmesi kolay değil. :)

Sully ile ilgili sahnelerde Mickey'nin durumunu beklemiyordum, sürprizli güzel bir final oldu.

En sondaki final sahnesi de yönetmenlik açısından ilginç bir tabloydu. :)

Diziyle ilgili genel sezon yorumunu da bu gece yaparım ilgili konuda. :)

9/10