Showtime Ray Donovan 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Geçtiğimiz yaz Showtime'da başlayan ve ilgi çekmeyi başaran dizi Ray Donovan'ın ikinci sezonu 13 Temmuz'da başlayacak.

Usta aktör Jon Voight'a Altın Küre kazandıran, başrol oyuncusu Liev Schreiber'a ise Altın Küre adaylığı kazandıran diziyi benim gibi geriden izleyecek olanlar bu başlıktan yorumlarını yapabilirler...

ray-donovan.png

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Uzun zamandır şans vermek istediğim bir diziydi nihayet bugün ilk bölümünü izleyebildim.

Dizi farklı bir dizi, daha önce izlediğim dizilerle kıyaslayıp şuna benziyor diyebileceğim bir dizi çıkmadı bu nedenle biraz sonra izlemek isteyenler var mı diye etiketleyeceğimde kime önermem gerek emin olamadım. :)

Çoğu yeni dizide olduğu gibi yine ilk dakikalara soğuk başladım. Isınana kadar bölümün yarısı geçti. Isınmamı sağlayan ana etmen ise sarışın vatandaş oldu. :) Karakteri sevdim ya da kızı çekici buldum emin olamadım tam, her neyse. :D

Ana karakterimizi de sevdim genel olarak, çok olmasa da. Bu tarz soğuk, kimseye pas vermeyen karakterleri sevmişimdir genellikle ama tam olarak sevmem için yeterli olmadı ilk bölüm. :)

Ray'in ailesi olması dizi için artı. Ray tamamen yalnız takılsa dizi sıkıcı olabilirdi belki. :)

Neyse ilk bölüm için fazla bile yorum yaptım. Genel olarak öyle çok etkileyici bir ilk bölüm değildi belki ama kalitesiyle gelecek bölümler için fazlasıyla umut verdi. Zaten IMDb'de de en düşük puan alan bölüm ilk bölümmüş. :)

İlk bölüm puanı:

8/10

Bir toplu etiketleme seansı da yapayım belki benimle birlikte izlemek isteyenler olur.

Öncelikle @Forumdash'ın ilk sezonu bitirdiğini ve beğendiğini. Aslında başlamamda onun da payı olduğunu söyleyim. Yani ikinci sezona geldiğimizde birlikte yorumlayacağımız bir kişi hazır. :):)

@yatutarsa dizi Dexter'ın arkasından yayınlanmıştı. 8. sezonu izlerken reklamını göreceksin muhtemelen. Sana özel yazayım dedim. :D

@destere @sürgünüm @gundix123 @Harunnn60 @berkann @sokak sanati @xemrexxx @legolas9900 @cevaa belki sizler de şans vermek istersiniz.

Toplam 12 bölüm ve ortalama 50-55 dakika bölümler.

Fragman isteyen varsa: (Bence eğer izlemeye niyetliysiniz fragmanı izlemeden izleyin diziyi :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Çoğu yeni dizide olduğu gibi yine ilk dakikalara soğuk başladım. Isınana kadar bölümün yarısı geçti. Isınmamı sağlayan ana etmen ise sarışın vatandaş oldu. :) Karakteri sevdim ya da kızı çekici buldum emin olamadım tam, her neyse. :D

---------------------

yukardaki yorumundan aldığım kısım diziyi ilginç kıldı benim için :))

@OzaN bir orphan çıkarmı bu diziden ? :)) kısaca beğendim dediğin kız bir tatiana edermi ? :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

---------------------

yukardaki yorumundan aldığım kısım diziyi ilginç kıldı benim için :))

@OzaN bir orphan çıkarmı bu diziden ? :)) kısaca beğendim dediğin kız bir tatiana edermi ? :)
Orphan ile çok farklı kulvarlardalar ve daha ilk bölümden bakarsak Orphan'ın yanına yaklaştıramam tabii ama ilerleyen dönemde ne olur bilemeyiz tabii. :):) Tatiana bir tanedir, kıyaslanmasını istediğin kişi yanlış. :):)

Bu arada o kızın önemli bir rolü yoktur bile belki de bilmiyorum. Ama sonraki bölümlerde de olacağı kesin. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Orphan ile çok farklı kulvarlardalar ve daha ilk bölümden bakarsak Orphan'ın yanına yaklaştıramam tabii ama ilerleyen dönemde ne olur bilemeyiz tabii. :):) Tatiana bir tanedir, kıyaslanmasını istediğin kişi yanlış. :):)

Bu arada o kızın önemli bir rolü yoktur bile belki de bilmiyorum. Ama sonraki bölümlerde de olacağı kesin. :)
o zaman temkinli yaklaşalım diziye :)) ilk bölüme bakalım olursa devam olmazsa bırakırız :)

ben başladığım diziyi bırakamıyorum o açıdan başlamak bazen içimden gelmiyor kötü çıksa bile başıma bela oluyor :))

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
o zaman temkinli yaklaşalım diziye :)) ilk bölüme bakalım olursa devam olmazsa bırakırız :)

ben başladığım diziyi bırakamıyorum o açıdan başlamak bazen içimden gelmiyor kötü çıksa bile başıma bela oluyor :))
Bende de vardı başlayınca bırakamama sorunu ama son zamanlarda yenmeye başladım artık bırakabiliyorum. :):)

Başlamadan da olmuyor "acaba ne kaçırıyorum" diye merak oluyor. Hele böyle ödüllerde falan da boy gösteren diziler olunca. :):)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Konu açman için iyi oldu :) Ben de başka kimler sevdi/sevecek diye konunun takipcidi olucam:) Geçen sene (yazın) başlayan en sağlam diziydi (benim için öyle).

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Dizinin kendisi de konusu da ilgi çekici duruyor ama izleyebilir miyim, onu bilmiyorum işte. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Galiba bu sefer diziyi izlemeye kimseyi ikna edemedim ve tek başıma kaldım. :):)

Dizi gayet güzel gidiyor. Bu bölümle birlikte diziyi seveceğim büyük ölçüde belli oldu.

Ana karakterimiz Ray'i epey sevdim. Bu gidişle 5-6 bölüm sonra avatarımda bile olabilir. Karizmatik olmasının yanında bazen iyi de güldürüyor. :):)

Yaptığı ameliyat yardımıyla adamın dibi olduğunu da gösterdi. :):)

Anlamadığım nokta çocukların arası neden Mickey ile o kadar mükemmel. Neyse ilerleyen bölümlerde göreceğiz herhalde. :)

Yalnız son sahnede Ray neden güldü anlayamadım. İşte böyle noktalarda izleyen ikinci bir kişinin daha olması iyi oluyor. :(

Bekliyorum izlemek isteyenleri. :)

8/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x2

Galiba bu sefer diziyi izlemeye kimseyi ikna edemedim ve tek başıma kaldım. :):)

Dizi gayet güzel gidiyor. Bu bölümle birlikte diziyi seveceğim büyük ölçüde belli oldu.

Ana karakterimiz Ray'i epey sevdim. Bu gidişle 5-6 bölüm sonra avatarımda bile olabilir. Karizmatik olmasının yanında bazen iyi de güldürüyor. :):)

Yaptığı ameliyat yardımıyla adamın dibi olduğunu da gösterdi. :):)

Anlamadığım nokta çocukların arası neden Mickey ile o kadar mükemmel. Neyse ilerleyen bölümlerde göreceğiz herhalde. :)

Yalnız son sahnede Ray neden güldü anlayamadım. İşte böyle noktalarda izleyen ikinci bir kişinin daha olması iyi oluyor. :(

Bekliyorum izlemek isteyenleri. :)

8/10
Ray'i sevdiğine sevindim, Orphan konusunda demesen 2.bölümü ne zaman izlediğini bilemicektim:X İzledikten sonra yorumunda beni etiketle:X (hafızamı yeniliyorum okurken:A) aslında bu dizi @destere ve @sürgünüm'e göre de :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Hızlıymışın :X ben de Fargoyu bu gece biteyim cumartesi eksiklerimi tamamlayım :X
haziranın 20 sinden sonra başlayacağız 4. sezona:)
haziranın 4 ile 20 si arası sınavlar var ? o arada pek bişey izleyememde bir hafta içinde günde iki üç bölüm şeklinde izlesem sınavlara kadar üçüncü sezon biter ?
4. sezona bensiz başlama :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
haziranın 20 sinden sonra başlayacağız 4. sezona:)
haziranın 4 ile 20 si arası sınavlar var ? o arada pek bişey izleyememde bir hafta içinde günde iki üç bölüm şeklinde izlesem sınavlara kadar üçüncü sezon biter ?
4. sezona bensiz başlama :)
Tamam :X