Showtime Ray Donovan 1. Sezon Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

Liev Schreiber karakterinin hakkını vermiş. John Voight ayrı bir hava katmış diziye.Kadro sağlam, oyunculuk sağlam, konu sağlam. İzledim beğendim.:)

Ray genelde çok sakin konuşuyor,ailesi ve çalışma hayatı arasında düzeni sağlamaya çalışan biri.sevdim şimdilik bakalım ilerleyen zamanda neler olacak.:)

Beklediğime değmiş diyebilirim gönül rahatlığıyla. Olaylar kısmen yavaş ilerlese de kendini seyrettiriyor. John Voight'un dansı yeter.:)

Şu geçmişte yaşanan olaylar kafamı karıştırdı, Ray'ın Bridget isimli kardeşi öldürülmüş ayrıca Micky cezaevinden şartlı tahliye olduktan sonra rahibi neden öldürdü?

8/10

@OzaN @Cevaa @Forumdash @destere

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x2

Aile ilişkilerini böyle farklı inceleyen bir diziyi merakla izliyorum.ilginç karekterler ve hikayesiyle ilk bölümden izlettiren dizi,hele Ray Donovan yok böyle cool bir adam.:)

Ray'in işiyle alakalı sahneler (ünlü tiplerin belaları) çok eğlendirirken kardeşleri ve babasıyla olan durumlar üzüyor, geriyor. Eşi ve çocukları ise açıkçası sıkıyor ama yine de dizinin seyir keyfini azaltmıyor.:)

İhtiyar delikanlı Mickey Donovan herşeye yeniden başlamak istemiyor bunu net bir şekilde anladık.:)

@OzaN Ray'in son sahnedeki gülüşüne cevap:

Mickey yanlış rahibi öldürmüş olabilir.

8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1 ve 1x2 bölümleri üstüste izledim,
güzel bir dizi biraz ağır bir temposu var başroldeki karakterin ağırlığından sanırım ray karakteri soğuk ama aynı zamanda insani duygularıda çok hassas, oldum olası en namussuz insanın bile olmazsa olmazı gerektiğini düşünmüşümdür... bir kardeş sevgisi olmalı , yardıma muhtaç kişiyle empati kurması gerekliliğini düşünmüşümdür ,
ilk bölüm ihtiyar mick in cezaevinden çıkıp rahibi öldürüşüyle başladı güzel sahneydi devamında ray in soğukkanlılıkla sorunların üstesinden gelişini izledik ,
zengin adamların kirli işlerini örtbas etmekle görevli bir mafya patronu ray , ama işini yaparken aynı zamanda körükörüne ne iş olsa yaparım türünden değil insanlığını yitirmeden yapıyor,
yardımcısı avi de ray gibi karizmatik bir karakter, işini soğukkanlılıkla ve akıllıca yapıyor, hannibal in aşçılığında gösterdiği titizliği hatırlattı :)
ashley çok güzel bir kız ama fazla çük düşkünü bir karakter:) nedendir acaba küçüklüğü bayağı zor geçmiş, yoga yaparken balkonda kendisini izleyip masturbasyon yapanla alakalı söylediği: 15 yaşımdan beri benim için çavuşunu tokatlayan erkekler hep olmuştur, lafıyla ashley hem güldürdü :) hemde bayağı küçükken bu işlere başladığını göstermiş oldu :)
mick ve torunlarının ray dan izinsiz gezip tozarken mick in torununa anlattığı hapishane hikayeleri çokda normal değildi ray in, babası hakkında neden bu kadar tepkili olduğunu tam anlayamamakla birlikte acaba babada bir sapıklık varmı diyorum , olabilirmi ben orayı tam anlayamadım ?
rahip küçükken ray in kardeşi bunch u taciz etmiş o yüzden mick tarafından öldürüldüğünü tahmin ediyorum,
birde anlamdığım bir sahne ray küçüklüğünü hatırlarken arabada elindeki dondurmayı atıp çocuğu kucağına çeken sapık kimdi? babası mick miydi? yoksa rahip miydi yüzünü tam göremedik çocuğa dondurma attıran sapık vatandaşın :)

puanım = 8

@Forumdash @sürgünüm @OzaN @xemrexxx @Çiğdem- @gözlemci

1x2

Galiba bu sefer diziyi izlemeye kimseyi ikna edemedim ve tek başıma kaldım. :):)

Dizi gayet güzel gidiyor. Bu bölümle birlikte diziyi seveceğim büyük ölçüde belli oldu.

Ana karakterimiz Ray'i epey sevdim. Bu gidişle 5-6 bölüm sonra avatarımda bile olabilir. Karizmatik olmasının yanında bazen iyi de güldürüyor. :):)

Yaptığı ameliyat yardımıyla adamın dibi olduğunu da gösterdi. :):)

Anlamadığım nokta çocukların arası neden Mickey ile o kadar mükemmel. Neyse ilerleyen bölümlerde göreceğiz herhalde. :)

Yalnız son sahnede Ray neden güldü anlayamadım. İşte böyle noktalarda izleyen ikinci bir kişinin daha olması iyi oluyor. :(

Bekliyorum izlemek isteyenleri. :)

8/10
son sahnede rahibin öldürüldüğünü gördü resimde rahibin öldürüldüğü kesinleşince dünyada bir sapık gitti diye sevindi ray :)

@sürgünüm spoiler'a cevap:

Geçmişle ilgili olayları ben de tam oturtamadım. O rahip Ray'in kardeşinin ölümünden sorumluydu herhalde? (b)
hayır ray in kardeşi bunch a küçükken taciz ve tecavüzde bulunan kişiydi rahip ..

1x1

Liev Schreiber karakterinin hakkını vermiş. John Voight ayrı bir hava katmış diziye.Kadro sağlam, oyunculuk sağlam, konu sağlam. İzledim beğendim.:)

Ray genelde çok sakin konuşuyor,ailesi ve çalışma hayatı arasında düzeni sağlamaya çalışan biri.sevdim şimdilik bakalım ilerleyen zamanda neler olacak.:)

Beklediğime değmiş diyebilirim gönül rahatlığıyla. Olaylar kısmen yavaş ilerlese de kendini seyrettiriyor. John Voight'un dansı yeter.:)

Şu geçmişte yaşanan olaylar kafamı karıştırdı, Ray'ın Bridget isimli kardeşi öldürülmüş ayrıca Micky cezaevinden şartlı tahliye olduktan sonra rahibi neden öldürdü?

8/10

@OzaN @Cevaa @Forumdash @destere
mick in oğlu bunch ı taciz etmiş ya küçükken rahip, o kısmı nasıl kaçırdınız ben başka bişeymi izledim :)

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
güzel bir dizi biraz ağır bir temposu var başroldeki karakterin ağırlığından sanırım ray karakteri soğuk ama aynı zamanda insani duygularıda çok hassas oldum olası en namussuz insanın bile olmazsa olmazı gerektiğini düşündüğüm bir kardeş sevgisi olmalı , yardıma muhtaç kişiyle empati kurması gerekliliğini düşünmüşümdür ,
ilk bölüm ihtiyar mick in cezaevinden çıkıp rahibi öldürüşüyle başladı güze sahneydi devamında ray in soğukkanlılıkla sorunların üstesinden gelişini izledik ,
zengin adamların kirli işlerini örtbas etmekle görevli bir mafya patronu ray , ama işini yaparken aynı zamanda körükörüne ne iş olsa yaparım türünden değil insanlığını yitirmeden yapıyor,
yardımcısı avi de ray gibi karizmatik bir karakter, işini soğukkanlılıkla ve akıllıca yapıyor, hannibal in aşçılığında gösterdiği titizliği hatırlattı :)
ashley çok güzel bir kız ama fazla çük düşkünü bir kaarter:) nedendir acaba küçüklüğü bayağı zor geçmiş, yoga yaparken balkonda kendisini izleyip masturbasyon yapanla alakalı söylediği: 15 yaşımdan beri benim için çavuşunu tokatlayan erkekler hep olmuştur, lafıyla ashley hem güldürdü :) hemde bayağı küçükken bu işlere başladığını göstermiş oldu :)
mick ve torunlarının ray dan izinsiz gezip tozarken mick in torununa anlattığı hapishane hikayeleri çokda normal değildi ray in, babası hakkında neden bu kadar tepkili olduğunu tam anlayamamakla birlikte acaba babada bir sapıklık varmı diyorum , olabilirmi ben orayı tam anlayamadım ?
rahip küçükken ray in kardeşi bunch u taciz etmiş o yüzden mick tarafından öldürüldüğünü tahmin ediyorum,
birde anlamdığım bir sahne ray küçüklüğünü hatırlarken arabada elindeki dondurmayı atıp çocuğu kucağına çeken sapık kmdi? babası mick miydi? yoksa rahip miydi yüzünü tam göremedik çocuğa dondurma attıran sapık vatandaşın :)

puanım = 8

son sahnede rahibin öldürüldüğünü gördü resimde rahibin öldürüldüğü kesinleşince dünyada bir sapık gitti diye sevindi ray :)

hayır ray in kardeşi bunch a küçükken taciz ve tecavüzde bulunan kişiydi rahip ..

mick in oğlu bunch ı taciz etmiş ya küçükken rahip, o kısmı nasıl kaçırdınız ben başka bişeymi izledim :)
Rahibin ölümüne sevinip güldüğünden eminim zaten.Yalnız iki fotoraf faklıydı sanki Micky yanlış rahibide öldürmüş olabilir.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Senin de genel olarak beğendiğine sevindim @destere :)

Ben karakterlere tam adapte olana kadar olayları kaçırabiliyorum dizilerde. Biraz konsantrasyon problemim var sanırım. :D

@gundix123 bence izlersen sen de beğenirsin ama sınavlardan dolayı vaktin yok muhtemelen. :(

Bu arada üçüncü bölüme bu gece geçmezseniz iyi olur ben izleyemedim daha yeni bölüm. Yarın izler miyim o da kesin değil. :(

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Senin de genel olarak beğendiğine sevindim @destere :)

Ben karakterlere tam adapte olana kadar olayları kaçırabiliyorum dizilerde. Biraz konsantrasyon problemim var sanırım. :D

@gundix123 bence izlersen sen de beğenirsin ama sınavlardan dolayı vaktin yok muhtemelen. :(

Bu arada üçüncü bölüme bu gece geçmezseniz iyi olur ben izleyemedim daha yeni bölüm. Yarın izler miyim o da kesin değil. :(
Diziyi izlemeye başlarsam ben de seveceğimi düşünüyorum ama sınava kadar izlemem imkansız maalesef. :( Sınavdan sonraya inşallah. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Çoook iyi yaa herkes sevmiş gibi görünüyor:X

Ray'i çok güzel anlatmişssin @destere Bu arada "ben başka bişey mi izledim" dediğin yer doğru yer:X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

IMDb'ye bakılırsa 8.0 puanla dizinin ilk bölümle birlikte en vasat bölümüymüş bu bölüm ama bence yine de gayet iyi bölümdü. :)

Karakterlere iyice alıştım artık, kolay kolay bu diziyi bırakmam. :)

Mickey'nin internet cafede izlediği dans bölüme damgasını vuran olaydı bence. :D İyi güldürdü. :D

Aslında dizinin komediyle uzaktan yakından alakası yok çok ağır bir dizi ama beni sık sık güldürüyor. Ray'in verdiği ciddi tepkiler beni sesli güldürebiliyor. :D

Ray'in kızı maşallah çocukla hemencecik işi ilerletti. Herkesle çok iyi anlaşıyor kendisi ama ileride Ray'in başını derde sokacağını kestirmek zor değil. :(

Yer yer sıkıcı bulduğum yerler yok değildi ama genel olarak oldukça iyiydi:

8/10

@destere @sürgünüm @Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x3

IMDb'ye bakılırsa 8.0 puanla dizinin ilk bölümle birlikte en vasat bölümüymüş bu bölüm ama bence yine de gayet iyi bölümdü. :)

Karakterlere iyice alıştım artık, kolay kolay bu diziyi bırakmam. :)

Mickey'nin internet cafede izlediği dans bölüme damgasını vuran olaydı bence. :D İyi güldürdü. :D

Aslında dizinin komediyle uzaktan yakından alakası yok çok ağır bir dizi ama beni sık sık güldürüyor. Ray'in verdiği ciddi tepkiler beni sesli güldürebiliyor. :D

Ray'in kızı maşallah çocukla hemencecik işi ilerletti. Herkesle çok iyi anlaşıyor kendisi ama ileride Ray'in başını derde sokacağını kestirmek zor değil. :(

Yer yer sıkıcı bulduğum yerler yok değildi ama genel olarak oldukça iyiydi:

8/10

@destere @sürgünüm @Forumdash
Ray'in kızı ve Dana(Homeland) 'nın ergen aşkları geçen sene üst üstte beni gına getirdilerdi:F Dana'nın o halleri senin de hoşuna gitmiyordu galiba(b)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ray'in kızı ve Dana(Homeland) 'nın ergen aşkları geçen sene üst üstte beni gına getirdilerdi:F Dana'nın o halleri senin de hoşuna gitmiyordu galiba(b)
Dana'yı seviyordum aslında ama evet hoşuma gitmiyordu o halleri. :D

Bu kızda da aynısı olacak gibi ama hayırlısı. Spoiler verme sakın. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x1

Uzun zamandır şans vermek istediğim bir diziydi nihayet bugün ilk bölümünü izleyebildim.

Dizi farklı bir dizi, daha önce izlediğim dizilerle kıyaslayıp şuna benziyor diyebileceğim bir dizi çıkmadı bu nedenle biraz sonra izlemek isteyenler var mı diye etiketleyeceğimde kime önermem gerek emin olamadım. :)

Çoğu yeni dizide olduğu gibi yine ilk dakikalara soğuk başladım. Isınana kadar bölümün yarısı geçti. Isınmamı sağlayan ana etmen ise sarışın vatandaş oldu. :) Karakteri sevdim ya da kızı çekici buldum emin olamadım tam, her neyse. :D

Ana karakterimizi de sevdim genel olarak, çok olmasa da. Bu tarz soğuk, kimseye pas vermeyen karakterleri sevmişimdir genellikle ama tam olarak sevmem için yeterli olmadı ilk bölüm. :)

Ray'in ailesi olması dizi için artı. Ray tamamen yalnız takılsa dizi sıkıcı olabilirdi belki. :)

Neyse ilk bölüm için fazla bile yorum yaptım. Genel olarak öyle çok etkileyici bir ilk bölüm değildi belki ama kalitesiyle gelecek bölümler için fazlasıyla umut verdi. Zaten IMDb'de de en düşük puan alan bölüm ilk bölümmüş. :)

İlk bölüm puanı:

8/10

Bir toplu etiketleme seansı da yapayım belki benimle birlikte izlemek isteyenler olur.

Öncelikle @Forumdash'ın ilk sezonu bitirdiğini ve beğendiğini. Aslında başlamamda onun da payı olduğunu söyleyim. Yani ikinci sezona geldiğimizde birlikte yorumlayacağımız bir kişi hazır. :):)

@yatutarsa dizi Dexter'ın arkasından yayınlanmıştı. 8. sezonu izlerken reklamını göreceksin muhtemelen. Sana özel yazayım dedim. :D

@destere @sürgünüm @gundix123 @Harunnn60 @berkann @sokak sanati @xemrexxx @legolas9900 @cevaa belki sizler de şans vermek istersiniz.

Toplam 12 bölüm ve ortalama 50-55 dakika bölümler.

Fragman isteyen varsa: (Bence eğer izlemeye niyetliysiniz fragmanı izlemeden izleyin diziyi :))

Amerika'da yaşıyor olsaydım büyük ihtimal Dex'in arkasından izlerdim ama şu sıralar sevdiğim dizileri anca izleyebiliyorum başka bahara artık :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x4

Dizi aynı çizgide devam ediyor. İyi, güzel de sanki biraz daha tempo artsa iyi olacak gibi hep bu çizgide devam ederse ileride sıkıntı olabilir. :):)

Mickey'nin erken çıkışının altında başka sebepler varmış. Ray'lerin başını ağrıtacak gibi polis.

Dün izlediğimden yorum yapmayı unuttuğum sahneler olmuş olabilir. Böyle olsun bu seferlik. :D

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5

Dizi ileri veya geri gitmeme konusunda ısrarcı aynı tempoda devam ediyor. :)

Bisiklet süperdi. :D

Ezra'nın durumu hiç parlak gözükmüyor. Bagajdan çıkanlar şaşırtıcıydı. :):)

Ray'in karısı neden şaşırdı gördüklerine o kadar? Bilmiyor mu sanki Ray'in nasıl işlerle uğraştığını. (b)

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
güzel bir dizi biraz ağır bir temposu var başroldeki karakterin ağırlığından sanırım ray karakteri soğuk ama aynı zamanda insani duygularıda çok hassas, oldum olası en namussuz insanın bile olmazsa olmazı gerektiğini düşünmüşümdür... bir kardeş sevgisi olmalı , yardıma muhtaç kişiyle empati kurması gerekliliğini düşünmüşümdür ,
ilk bölüm ihtiyar mick in cezaevinden çıkıp rahibi öldürüşüyle başladı güzel sahneydi devamında ray in soğukkanlılıkla sorunların üstesinden gelişini izledik ,
ashley çok güzel bir kız ama fazla çük düşkünü bir karakter:) nedendir acaba küçüklüğü bayağı zor geçmiş, yoga yaparken balkonda kendisini izleyip masturbasyon yapanla alakalı söylediği: 15 yaşımdan beri benim için çavuşunu tokatlayan erkekler hep olmuştur, lafıyla ashley hem güldürdü :) hemde bayağı küçükken bu işlere başladığını göstermiş oldu :)
birde anlamdığım bir sahne ray küçüklüğünü hatırlarken arabada elindeki dondurmayı atıp çocuğu kucağına çeken sapık kimdi? babası mick miydi? yoksa rahip miydi yüzünü tam göremedik çocuğa dondurma attıran sapık vatandaşın :)

puanım = 8

1x3 Spoi içerir.:)

Micky'in yanlış rahip öldürdüğünü Ray'in buna gülmüş olabileceğini söylemiştim.:)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3

Yine çok iyi bölümdü. Aksiyon olmasa da izlemesi çok keyifli. :)

Ray evden çıkarken eşinin peşinden terlik atması yakışmadı anca bu türk dizilerinde olur.:)

İhtiyar delikanlının internet cafedeki hallerine çok güldüm.:)

Mickey,Sully diye bir çetenin ismini verip cezaevinden 5 yıl erken çıkmasını sağlayan adam bölümün sonunda görüyoruz ki,Mickey ve oğlu Ray'i öldürmek istiyor sıra onlarda.:)
Ray 50 bin karşılığında babasını içeriye mi attırmaya çalışıyor,napıyor?(b)

Her bölüm birbirinden güzel.Ray gittikçe köşeye sıkışıyor gibi,adamın etrafını ahtapot gibi sarmışlar.:)

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x4

Tempo biraz düşüktü bölüm genelinde ama iyi bir bölümdü yine her zamanki gibi. :)

Dizide mantık hatası var.Şartlı tahliyeyle serbest kalan Mickey nasıl eyalet değiştirerek Los Angeles'a gelebilir.(b)
Polis Şefinin Mickey'i serbest bırakarak Ray'in peşinde olduğunu anladık ama ne alıp veremediğini bilmiyoruz.:)

İhtiyar delikanlı Mickey bölümün sonunda gay bara girdi bakalım kendisinden daha neler göreceğiz.:)

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x5

Yine iyi bölümdü, hem olaylar olaylar hem de bazı eğlenceli sahneler. :)

Ray gittikçe köşeye sıkışıyor,bir yandan babası diğer yandan karısı,senaryo nerelere gidecek göreceğiz.:)

Polis şefi Ezra'dan ne istiyor,beyninde tümörde var yazık adama.:(

Ray'in kızına da bir çift lafım olacak gittiğin yol yol değil kızım.:(

8/10