OzaN'dan Yabancı Dizi Önerileri 1: Mutlaka İzlenmeliler

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,310
Puanı
561
İlk sezonun çoğunu izleyip bıraktım. Baştan çok ilgi çekiciydi ama kendini tekrar eden yapıya sahip o nedenle devam ettirmedi. Yine de saygı duyuyorum tabii diziye. :):)
Bende ilk sezondan sonra biraz ara verdim ama sonra devam ettim. Dizi gittikçe güzelleşen bir yapıya sahip oluyor gitgide. En başlarda arada bağlantı yokmuş gibi ilerliyor bu bana sıkıcı gelmişti :)

Reytinger

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,255
Puanı
460
Eline sağlık adminim.:D
Bir tek Game Of Thrones önerini uyguluyorum şu an.:D Dexter da aralarında olabilirdi bence.:)

Zaten yabancı dizilerde +18 genel olarak hep var.:)
The Big Bang Theory'ye geçen sene başlamıştım fakat her diziyle aynı kaderi paylaştı.:( Ben tarafından terk edildi. İnşallah geri başlayacağım.:)

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Sanırım Türk dizilerini bırakma vakti yaklaşıyor. Uzun zamandır aslında bir tane yabancı diziye başlamak istiyorum ve izlediğim Film sayısını artırmak istiyorum. Forum hariç etrafımda yabancı dizi izleyen de yok değil.

Zaman bulduğumda bir tane diziye başlayacağım. Aslında 4 sezon x 10 bölüm 60 dakikadan bizde 20 bölümlük bir dizi ediyor, çok bir şey değil. Hem yabancı dil de gelişir bir yandan Türkçesi yoksa..

Ben daha çok polisiye, kafa yorucu cinayet içerikli, hareketli dizi veya filmleri severim.

Ellerine sağlık @OzaN bekliyoruz devamını..

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Eline sağlık adminim.:D
Bir tek Game Of Thrones önerini uyguluyorum şu an.:D Dexter da aralarında olabilirdi bence.:)

Zaten yabancı dizilerde +18 genel olarak hep var.:)
The Big Bang Theory'ye geçen sene başlamıştım fakat her diziyle aynı kaderi paylaştı.:( Ben tarafından terk edildi. İnşallah geri başlayacağım.:)
Konuda yazdım bunlar devam eden diziler. Dexter bitenler arasında olacak. :)

Hep var demeyelim de pek çok dizide karşılaşabiliriz. :):)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Yardımcı olalım nerede kaldığın konusunda. :D

Seversin bence, sevmeyene rastlamadım zaten. Game of Thrones sevilmez mi? :):)

İlk sezondan sonra performansın düşmesi ilk sezon aksiyon dozunun çok yüksek olmasından kaynaklanıyor. Saçmalama yok da aksiyon düşüklüğü var bazı bölümlerde. Bence konuda da yazdığım gibi altı bölümlük ilk sezona herkes şans vermeli. :)

TBBT kaç bölüm izledin bilmiyorum ama ilk bölümlerde pek komik gelmemiş olabilir, bu normal. :)

Modern Family'yi tanımlaması zor tam absürt komedi diyemem. Arrested Development gibi absürt değil mesela. Kimse neden diziye olumlu yaklaşmıyor bilmiyorum ama gerçekten mutlaka izlenmesi gereken bir dizi o da. :):)
Bilmiyorum. Ejderhalar filan pek benlik değil gibi. :D

Diğer sezonların öyle olduğunu öğrenerek izlemek çok zor. :( 4. sezonu beğenmemişssiniz mesela. :(

TBBT'nin başlarını izlemiştim. Ama başlayabilirim belki ileride.

Areested Development'e devam etmem muhtemelen. Altyazı problemi yaşadım. :( Dizi güzeldi diyebilirim ama kalsın şimdilik. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bilmiyorum. Ejderhalar filan pek benlik değil gibi. :D

Diğer sezonların öyle olduğunu öğrenerek izlemek çok zor. :( 4. sezonu beğenmemişssiniz mesela. :(

TBBT'nin başlarını izlemiştim. Ama başlayabilirim belki ileride.

Areested Development'e devam etmem muhtemelen. Altyazı problemi yaşadım. :( Dizi güzeldi diyebilirim ama kalsın şimdilik. :D
Ejderhalar bir bölümde maksimum 2 dakika gözüküyordur, çoğu bölümde gözükmüyor bile. Senlik olan pek çok şey bulursun rahatlıkla dizide. :):)

Yok ya öyle bariz bir kötülüğü yok 4. sezonun da. 10 puan verdiğim bölüm bile var, sezon finali de iyiydi. :):)

Söyleyince hatırladım bende de olmuştu ilk başta altyazı problemi ve çok sinir olmuştum. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ejderhalar bir bölümde maksimum 2 dakika gözüküyordur, çoğu bölümde gözükmüyor bile. Senlik olan pek çok şey bulursun rahatlıkla dizide. :):)

Yok ya öyle bariz bir kötülüğü yok 4. sezonun da. 10 puan verdiğim bölüm bile var, sezon finali de iyiydi. :):)

Söyleyince hatırladım bende de olmuştu ilk başta altyazı problemi ve çok sinir olmuştum. :D
Başlasam mı ki acaba, bilemedim? (b) Zaten gelecek sezonuyla BB'den 1.ciliği alacaktır. :D Ya ama aslında daha büyük bir sorunum var onu nasıl halledeceğim.
Joffrey, Ned Stark (?) gibi önemli karakterlerin öldüğünü biliyorum. Onların oynacayacağı taht oyununda mağlup çıkacağına biliyorum yani. Bu etkiler mi diziyi?

Olsun, kalsın şimdilik. Diziler, filmler gibi olmuyor. İzlenesi diziler olsa da konuyu sevmen gerekiyor. :( Psikolojiyi severim de fantastik bir şeyin gerçek hayatta olması holuma gitmez.

Ben ilk bölümü izlediğim gün 2.sinin izleyecektim ama olmadı. Sonra da açmadım zaten. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Başlasam mı ki acaba, bilemedim? (b) Zaten gelecek sezonuyla BB'den 1.ciliği alacaktır. :D Ya ama aslında daha büyük bir sorunum var onu nasıl halledeceğim.
Joffrey, Ned Stark (?) gibi önemli karakterlerin öldüğünü biliyorum. Onların oynacayacağı taht oyununda mağlup çıkacağına biliyorum yani. Bu etkiler mi diziyi?

Olsun, kalsın şimdilik. Diziler, filmler gibi olmuyor. İzlenesi diziler olsa da konuyu sevmen gerekiyor. :( Psikolojiyi severim de fantastik bir şeyin gerçek hayatta olması holuma gitmez.

Ben ilk bölümü izlediğim gün 2.sinin izleyecektim ama olmadı. Sonra da açmadım zaten. :D
Bilmesen daha etkili olurdu tabii ama çoğu kişi bilerek başlamak zorunda kalıyordu zaten. Eğer izlememeye devam edersen yenileri eklenir. Bence ne kadar erken başlarsan o kadar iyi. :D

İlk altı bölümü izleyip öyle karar ver bence. Ben de normalde pek sevmem fantastik şeyleri ama bu dizi başkaydı benim için. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bilmesen daha etkili olurdu tabii ama çoğu kişi bilerek başlamak zorunda kalıyordu zaten. Eğer izlememeye devam edersen yenileri eklenir. Bence ne kadar erken başlarsan o kadar iyi. :D

İlk altı bölümü izleyip öyle karar ver bence. Ben de normalde pek sevmem fantastik şeyleri ama bu dizi başkaydı benim için. :)
Öyle olsun bakalım. Başlayabilirim bir ara. :D

İzlemekten sıkıldım ben artık ya. Deneme amaçlı zor gibi. :(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Şöyle bide komedi gençlik dizisi filan önersen güzel olur :D
aman komedi falan önermesin :) zaten yukarda anlattıklarından ikisi komedi yeterli bize :)

dizileri izlemeyenler için öneriler muhteşem olmuş @OzaN
özellikle TWD için söylediğin zombili dizilerden nefret edenler bile bu diziyi beğenerek izler kategorisinde bende varım :)

Komediler hariç hepsini izliyorum zaten :X HIMYM'den sonra @destere gibi olacam galiba:F (Hiç komedi izlemeyen birisi)
shameless var :)

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
aman komedi falan önermesin :) zaten yukarda anlattıklarından ikisi komedi yeterli bize :)

dizileri izlemeyenler için öneriler muhteşem olmuş @OzaN
özellikle TWD için söylediğin zombili dizilerden nefret edenler bile bu diziyi beğenerek izler kategorisinde bende varım :)

shameless var :)
Yok salt komedi olarak diyorum :X Shameless'de dram da var :X

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
@OzaN çevremde herkes ve forumda The Weaking Dead saçmaladı diyor gereksiz yere uzatıyorlar diyorlar ? sen buna ne diyorsun kaçıncı sezonda senaryo tükendi?

Sanırım Türk dizilerini bırakma vakti yaklaşıyor. Uzun zamandır aslında bir tane yabancı diziye başlamak istiyorum ve izlediğim Film sayısını artırmak istiyorum. Forum hariç etrafımda yabancı dizi izleyen de yok değil.

Zaman bulduğumda bir tane diziye başlayacağım. Aslında 4 sezon x 10 bölüm 60 dakikadan bizde 20 bölümlük bir dizi ediyor, çok bir şey değil. Hem yabancı dil de gelişir bir yandan Türkçesi yoksa..

Ben daha çok polisiye, kafa yorucu cinayet içerikli, hareketli dizi veya filmleri severim.

Ellerine sağlık @OzaN bekliyoruz devamını..
Prison Break izle sigara,alkol bağımlıları gibi Prison Break bağımlısı olursun:D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@OzaN çevremde herkes ve forumda The Weaking Dead saçmaladı diyor gereksiz yere uzatıyorlar diyorlar ? sen buna ne diyorsun kaçıncı sezonda senaryo tükendi?

Prison Break izle sigara,alkol bağımlıları gibi Prison Break bağımlısı olursun:D
Senaryo tükenmedi aslında ama yavaştan alıyorlar her şeyi. Yoksa daha geçen gün açıklama yaptılar 10. sezon hazır diye. Planları biraz yaymaktan vazgeçseler daha iyi olacak. :) Ama 4. sezon finali çok iyiydi, 5. sezon güzel olacak muhtemelen. :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Ellerine sağlık @OzaN :)

GoT hakkında denilebilecekleri demiş zaten ozan. hepsine katılıyorum izlemeyenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi :)

walking dead: vampirli zombili dizileri sevmem bunu geçelim :D

house of cards: politik olduğundan sıkıcı gibi geliyor bana bunu da izlemem

tbbt: efektleri yüzüne izlemiyorum :D

mf: efekt olmamasıyla 1-0 öne geçti, parlak bir ödül geçmişi var. bakabilirim :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ellerine sağlık @OzaN :)

GoT hakkında denilebilecekleri demiş zaten ozan. hepsine katılıyorum izlemeyenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi :)

walking dead: vampirli zombili dizileri sevmem bunu geçelim :D

house of cards: politik olduğundan sıkıcı gibi geliyor bana bunu da izlemem

tbbt: efektleri yüzüne izlemiyorum :D

mf: efekt olmamasıyla 1-0 öne geçti, parlak bir ödül geçmişi var. bakabilirim :)
O kadar da dedim zombili diziyi sevmeyenler de es geçmesin diye... :( :D

Modern Family için genel başlık konusu açtım, başlığı olmayan diğer dizilerin de açacağım yavaş yavaş. :) Modern Family için olumlu bakanları etiketliyorum, @HeisenBerg izlemeye başlamış bile ve beğenmiş o da. :D

@yatutarsa @kaan955

Başlık şurada:
https://fav10.net/forum/threads/modern-family-dizi-yorumları-tüm-sezonlar.227303

Konuda da söyledim ama bence diğer herkes de şans vermeli diziye. :):)