Kpss Genel Kültür/Genel Yetenek Ve Eğitim Bilimleri Sınavı! 22 Mayıs 2016

papuleoo

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Ösym tarafından 22 Mayıs 2016'da yapılacak olan sınav iki bölümden oluşmakta.

1. Genel Kültür Ve Genel Yetenek Sınavı saat : 9.30'da olacak ve 120 sorudan oluşmakta. Sınav süresi 120 dk.

2. Eğitim Bilimleri Sınavı ise saat 14.00'de olacak ve 80 sorudan oluşmakta. Sınav süresi 100 dk.

Bu konuda sınavda çıkma ihtimali olan soruları paylaşabilirsiniz.

Başta ben ve sınava gireceğini bildiğim @takas aga olmak üzere sınava giren herkese başarılar diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

uploadfromtaptalk1463732108427.jpg

papuleoo

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Çıkabileceğini düşündüğüm bazı sorular;

Küresel acil durum ilan edilen virüs hangisidir?

Zika

Kuzeyin Gök Gürültüsü Tatbikatı hangi ülkede yapılmıştır?

Suudi Arabistan

Ölmeden hemen önce Başbakan Erdoğan'a 'Milletimi sana emanet ediyorum' diyen Bosna￾Hersek'in efsane lideri kimdir?

Aliya İzzet Begoviç

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
@papuleoo eyvallah aga iyi düşünmüşsün ama bu sene pek bir beklentim yok sınavdan yine de şansımızı deneyecez. özellikle eğitim bilimlerinden 0 çekecem :D güncel bilgilerle ilgili tavsiye edeceğin site var mı aga girmeden önce bakalım son gelişmelere

nobel ödülüyle ilgili bir soru gelebilir belki ama herkes bunu düşündüğü için çıkmama ihtimali daha yüksek :D

papuleoo

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
@papuleoo eyvallah aga iyi düşünmüşsün ama bu sene pek bir beklentim yok sınavdan yine de şansımızı deneyecez. özellikle eğitim bilimlerinden 0 çekecem :D güncel bilgilerle ilgili tavsiye edeceğin site var mı aga girmeden önce bakalım son gelişmelere

nobel ödülüyle ilgili bir soru gelebilir belki ama herkes bunu düşündüğü için çıkmama ihtimali daha yüksek :D

Aga siteden ziyade Beyaz Kalemin güncel bilgiler kitabı çok iyi tavsiye ederim. Faydasını göreceksindir.

Bence de Nobel gelme ihtimali biraz düşük. Ama sen yinede bak bazı bilinenlere belki çıkar. Elimden geldiğince çıkma ihtimali olan soruları paylaşacağım belki faydası olur. Aklına gelen olursa sende paylaş [emoji2]

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Aga siteden ziyade Beyaz Kalemin güncel bilgiler kitabı çok iyi tavsiye ederim. Faydasını göreceksindir.

Bence de Nobel gelme ihtimali biraz düşük. Ama sen yinede bak bazı bilinenlere belki çıkar. Elimden geldiğince çıkma ihtimali olan soruları paylaşacağım belki faydası olur. Aklına gelen olursa sende paylaş [emoji2]
yediiklimin güncel bilgiler kitapçığını aldım ufak bişey son gelişmeler var ona bakacam en son başka yapacak bişey yok :D daha tarihi bitirmem lazım sonrada eğitim bilimlerine bakacam :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Güncel bilgileri ben de merak ediyorum. Aziz Sancar'ı direkt isim olarak sormazlar fakat çalışmasının içeriğini (DNA Onarımı) sorabilirler.

• Sancar; Tomas Lindahl ve Paul Modrich ile Nobel Kimya Ödülü'nü kazanmıştı.

• Prof. Dr. Aziz Sancar, hücrelerin hasar gören DNA'ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran araştırmaları sayesinde, 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazandı.

• Prof. Aziz Sancar 2014 yılında AA'ya konuşmuştu. Kanser tedavisindeki 'sirkadiyen saat' (Ritmik saat) buluşunu anlatmıştı.

• Ayrıca yakın zamanlarda (19 Şubat 2016) ölen dünyaca ünlü yazar Umberto Uco'nun da çıkma olasılığı var. Gülün Adı en ünlü eseridir.

• Geçen yıl ölen ünlüler için:
http://onedio.com/haber/2015-yilinda-aramizdan-ayrilan-26-unlu-isim-638902

• 2016 Nobel barış ödülüne aday iller: Gaziantep ve Kilis

• En İyi film Oscar'ı: Spotlight
  • En iyi yabancı film Oscar'ı: Son Of Saul
  • 2016 SİYAD En İyi Film: Abluka

papuleoo

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
yediiklimin güncel bilgiler kitapçığını aldım ufak bişey son gelişmeler var ona bakacam en son başka yapacak bişey yok :D daha tarihi bitirmem lazım sonrada eğitim bilimlerine bakacam :D
Aga zaten zaman yok ama eğitim bilimlerinden iyi yapmak istiyorsan en azından 40 net yapmak istiyorsan Yapılandırmacı Eğitimi bilmen yeterli. Zaten yeni sistem bu olduğundan sorularda ona bağlı çıkıyor. İki saat ayır tamamdır.

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Güncel olarak Nobel ile ilgili çıkma ihtimali olabilir,eserler çıkabilir,zika çıkabilir,d8 ülkeleri çıkabilir,ödül törenlerindeki kazananlar çıkabilir..güncel bilgi soruları baya fazla araştırsanız 5000 fazlası soru tarzı bulunuyor.birazda şansa kalıyor güncel sorular

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Aga zaten zaman yok ama eğitim bilimlerinden iyi yapmak istiyorsan en azından 40 net yapmak istiyorsan Yapılandırmacı Eğitimi bilmen yeterli. Zaten yeni sistem bu olduğundan sorularda ona bağlı çıkıyor. İki saat ayır tamamdır.
nerden çalışayım aga kaynak var mı anlayabileceğim 40 net çok ya 2 saatlik çalışmayla 40 net nasıl olacak :D

papuleoo

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
nerden çalışayım aga kaynak var mı anlayabileceğim 40 net çok ya 2 saatlik çalışmayla 40 net nasıl olacak :D
Aga Eğitim Bilimleri derslerinin hepsinin alt yapısı Yapılandırmacı Eğitim Modeline göre dizayn edildiği için kendimden yola çıkarak 40 dedim. Geçen sene hiçbir şey yapmadan 45 yapmıştım sırf Yapılandırmacı Eğitimden dolayı [emoji2] alt yapın yoksa aga Yediiklim yayınlarını al. Sade ve bol örnekli faydasını görürsün. Olmadı netten bak işini görür.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Aga Eğitim Bilimleri derslerinin hepsinin alt yapısı Yapılandırmacı Eğitim Modeline göre dizayn edildiği için kendimden yola çıkarak 40 dedim. Geçen sene hiçbir şey yapmadan 45 yapmıştım sırf Yapılandırmacı Eğitimden dolayı [emoji2] alt yapın yoksa aga Yediiklim yayınlarını al. Sade ve bol örnekli faydasını görürsün. Olmadı netten bak işini görür.
oha 45 net mi yaptın müthiş aga süper zekamısın lan sen :D valla bu saatten sonra kitap alamam da internetten bakacam bugün ve yarın yapacak bişey yok artık

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Sınava girecek tüm arkadaşlara ve kendime başarılar diliyorum. Umarım iyi geçer herkesin. :)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Forumda sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar. Allah muvaffak etsin.