Doğu
Reaction score
22,721

Profil mesajları Gönderiler Hakkında

 • Hastalık çok kötü bir şey. Umarım sen de benim aktif olmama engel olan bu lanet illete tutulmadın :( Özledim oklavacıbaşım :T: @Çiğdem
  • Beğendim
  Reactions: Çiğdem and MEnes
  Tolstoyevski
  Tolstoyevski
  İstanbul’un kurtuluşunu da 23’ü de Avrupa’dan alınacak kupayı da hep birlikte kutlarız umarım. Sağlıktan önemli bir şey yok, o gidince hiçbir şeyin de anlamı kalmıyor kendinden ya da aileden. Umarım tez zamanda sağlığına kavuşursun. :)
  • Beğendim
  Reactions: Doğu
  Doğu
  Doğu
  İnsanın kanlı bıçaklı düşmanı bile olsa karşısındakinin hasta olmasını istemez. Bilek bileğe, yürek yüreğe savaş alanında yenilmeyi hastalıktan ölmeye sonsuz kez tercih ederim.

  İnşallah dediğin günleri beraber görürüz biri yorumlanabilir olmak şartı ile :A

  Sağ ol var ol :)
  Çiğdem
  Çiğdem
  Aaa çok geçmiş olsun üzüldüm :( :( :( Şuan tamda ezan okunuyor dua edeyim sana :( çok şükür biz gelebildik senide sağlıkı şekilde kısa sürede görürüz inş :bhr:
  Ramazan programlarına karşıyım. Dine update mi geldi birader geçen seneki programı daya gitsin. Kim anlayacak ki?
  Doğu
  Doğu
  Modernite adı altında İslâm’ın araç haline geldiği günümüzde birileri cebini dolduruyor, “sakız çiğnesek oruç gg olur mu hojam” amip popülasyonu ise akıllanmak bilmiyor. Tillahi İslam alimleri ve büyükleri dirilse bu leş yiyicilerden hesap sorar.
  Doğu
  Doğu
  Gerçi mevcut konjonktürde hac bile boykot edilmeli zannımca. Ruhunu şeytana (nam-ı diğer ABD) satmış Suud’un cebine atmadığın her 5 kuruş yapılan ibadetten daha sevaptır. Çünkü o 5 kuruş Müslümanlara dönen AK-47 mermisidir. Kaç tavaf bir mermi eder ey ümmet-i Muhammed?
  Bu küçük yaratık öyle bir şey ki bir yiyen bir daha yemek istiyor. Abur cubur evreninin gizli kalmış hurisi. Türevleri ancak ve ancak kulu ve elçisi olabilir.
  • Beğendim
  Reactions: Sherlock
  S
  Sherlock
  Kat Kat Tat isimli muazzam hafif ve aynı zamanda ekonomik olan abur cubur diye nitelendirdiğimiz besinden bahsediyor. :A (Çileklisinden...)
  Dosi
  Dosi
  Ah teşekkürler merakımı giderdiğin için komutanım :bhr:
  Hiç yememişim bundan ama canımda çekmedi :A
  S
  Sherlock
  Bu muhteşem lezzeti Türkiye ayak bastığın ilk an denemelisin. :A
  Sercan Zeynonun bu performansını görseydi şarkıyı yaptığına pişman olurdu :) Felaket 🥰
  Ankara’da felaket dolu yağıyor şu an. Garajı olmayanların arabaları gg :A
  YouTube’daki “soramazsın” kanalındaki konsepti foruma mı uyarlasak? Her çeşit aşırı uç mevcut çünkü :A
  İngilizcemi geliştirme maksadıyla random chat uygulamalarını indireyim dedim Allah belamı verdi. Gaylar musallat oldu imdaat :T:
  Katmer dünyanın en güzel tatlısı olabilir mi ya? Hele bir de yanında sağlam dondurma varsa. Ööf.
  İnsanoğlu ölümü unuttuğu an kibrine sarılır. Sen de ben de o da şu da bu da beyaz tüle sarıp sarmalanıp kara toprak altına gidiyoruz finalde :)
  Doğu
  Doğu
  Sen ihtiyacın kadarını al bu öğretilerden. İşin dinî boyutunu bir kenara bırak. Hoş o kısma da heves etsen fena olmaz :A Nasolsa açık büfe :A @DarkLegenD

  @Dosi sen benim dişi hâlimsin. İyi ki varsın :bhr: (Sıvayayım dedim içimden geldi. Niye sıvadın diyecek olursan mekana gel bu gece :A)
  Dosi
  Dosi
  Tamam ilk soracağım soru o olacak :A Mekana gelmek kolayda ama inşallah sen gelmemezlik yapmazsın yine :A, yaparsanda canın sağolsun :bhr:

  Editliyelim: saat 02.00 (sizin saatle) Sen sabaha gelecen galiba,tabi eğer gelirsen :A 8 aya kadar halederiz büyük ihtimmale (sen niçin sıvadığını bir kenara yazda unutulmasın)
  Biraz daha bekledikten sonra ben kaçar:A
  • Güldürdün
  Reactions: Doğu
  MEnes
  MEnes
  Tabi ki tahmin ettiğim gibi gece birileri gelmiş ve burayı alt üst etmiş. :A
  Kardeşim Allah rızası için şu Kurtlar Vadisinin Sinegraf logolu 1080p bölümlerini yayınlar mısın kimsede yok lütfenn :(
  Hafif bir ekonomik çalkantı sebebiyle şayet tercihini teröristlerle alenen kol kola olanlardan yana kullanırsa bu millet, müstehaktır ona ebedî zillet..
  Tolstoyevski
  • Güldürdün
  Reactions: Doğu
  Doğu
  Doğu
  Yahu sen değil miydin Afrin harekatında, Fırat Kalkanı operasyonunda “canım, malım” bu vatana feda olsun diyen? Şimdi patatesi manavdan 7 liraya alacaksın diye mi bu devleti cezalandırıyorsun? Vallahi bunlar apaçık bir sapkınlık içindedir.
  Doğu
  Doğu
  Dün ne gök gürüldedi be Ankara’da. 15 Temmuz’da tam tepemden sorti yapan F-16’dan daha kulak tırmalayıcı bir ses uykudan fırtlattı beni :A
  “Derdim var” diyen hastanelerin onkoloji bölümünü şöyle bir gezsin..
  Tolstoyevski
  Tolstoyevski
  Geçen ay behçet belirtisinden kaynaklı hastanelik olup günlerce doğru düzgün ayağa kalkmadığım dönemde aslında hayatta ne kadar çok şeye sahip olup değerini bilemediğimizi ve sağlıklıyken unuttuğumuzu fark ettim, tekrar ayağa kalkıp iyileştikten sonra ise yine unuttum. Neticede nankörlük ve unutkanlık fırtramızda var ama yaşama karşı farkındalığı geliştirmeye çalışmak sanırım en doğru yol.
  • Beğendim
  Reactions: Doğu
  Doğu
  Doğu
  Kesinlikle öyle. İnsanoğlu uslanmaz ve arlanmaz bir yaratıktır. Hastayken “bi iyileşeyim kendime çok iyi bakacağım” der iyileşir yine aynı haltı yer. Yaradılıştan ötürü sanırım. Bu da sınavın bir parçası olabilir. İrade ve azim hayat denen oyunun en önemli enstrumanlarıdır. Notalardan biri kayarsa hayatın da kayabiliyor ister istemez.
  Doğu
  Doğu
  Sağlıklıyken sahip olduğumuz her şey için şükretmek gerek. İnançlı olmak zorunda da değilsin. Ânı yaşamak da bir teşekkürdür. Derin bir nefes alıp upuzun ver. İşte dünyanın en zengin insanı sensin.

  Geçmiş olsun bu arada :)
  İstanbul’a taşınıyorum..
  MEnes
  MEnes
  @Doğu ula hala çözemedin mi telefon sorununu kaç hafta oldu. :A Anladım durumu, ha bi de 12. ay diyorsa onu geç o çok daha fazla sürer o. :A Siz o zamana kadar bulur başka bir yere taşınırsınız. Hayırlısı olsun kardeşim, sen nasılsın peki durumlar nasıl?
  • Beğendim
  Reactions: Doğu
  Doğu
  Doğu
  Yok yav yenisini alacağım sanırım. :T: Valla kabası bitmiş ince işçilikteler. Proje halindeyken aldık zaten biz maketten. En son ben gidip incelediğimde 13. Katta falanlardı :A Sen diyorsan doğrudur bu işin uzmanı sensin sonuçta :A

  Beni sorarsan eh işte. Konuşuruz bunları sonra. Sağol yiğidim. :)
  • Beğendim
  Reactions: MEnes
  MEnes
  MEnes
  Özledik hasbıhal etmeyi telefon işini bir şekilde hallet gel artık. :) Hee kabası bittiyse inceye geçtiyseler o zaman firmanın mali durumu da çok çok kötü değilse denilen tarihte bitirebilirler. Sonuçta 12. aya uzunca bir süre var. :A Ama 1 2 ay sekteye uğrayabilir yani seçim var, piyasanın durumu fazlasıyla belirsiz şuan. :A

  Konuşalım yiğidim merak ediyorum, araya epey vakit girdi. :)
  • Beğendim
  Reactions: Doğu
  Bugün call-center elemanıyla tam 35 dakika konuştuk. Kız sanırım benden hoşlandı ben de bi titremedim değil :A Kızı kovacaklar benim yüzümden konu konuyu açtı rekora koştuk :F
  Doğu
  Doğu
  Çok enteresan bir görüşmeydi. Umarım kayıt altına alınmamıştır kovulacak yoksa :F Ciddiyim :F
  Dosi
  Dosi
  @Doğu zaten müşteriyi ikna etmek için kendi yaşadığı problemler ve ürünün iyi yönleri konuşulur :A Ha merak etme kayıt altına alınmıyor. Sen evet dersen ürüne, ozaman kayıt başlar ve bu da sana belirtilip sözleşme okunur vs. :D (tabi Türkiye'de sana çaktırmadan sözleşme yaptırılıyorsa bilemem :A

  ne diyelim, yine konuşursunuz umarım :A
  • Güldürdün
  Reactions: Doğu
  Doğu
  Doğu
  Yok ya bu öyle bişey değil baya flörtleştik anlam veremedim. Hatta konuşma sonunda “güzel bir sohbetti tam 35 dakika olmuş vay be” dedik birbirimize :A Yine görüşür müyüz bilemem nasip kısmet :A
  ben o olaylı türkiye kupasından sonra şüphelendim beşiktaşlı birisi süleyman youla beşiktaşlıların yaptığı beddualar tutuyor fenere nedense yine olaylı olur beddua beşiktaşa döner mi acaba @Doğu ben derdim orda beşiktaş çıkmıyorsa bizde çıkmayız derdim lige odaklanıyoruz derdim Aziz Yıldırımın hatası burda tuzağa düştü ve Ali koçuda Aynı Tuzağı itti bu yüzden fenerbahçe küme düşme potasında
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…