Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 Büyüklüğünde İki Deprem Meydana Geldi!

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
3549'a yükseldi can kaybı. :(

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Hatay'a ulaşamamak haberleri beni çok üzüyor. Enkaz altında hayatda kalanlar bu kadar zaman nasıl dayanacak. :(
Daha fazla uluslararası destek gelmeli.

Bugün Azerbaycan'dan 3. yardım uçağı ve ekip gönderildi. Amma daha büyük ülkelerden ve BM'den hızlı yardımlar talep edilmeli, geçen her saat bu 3-4 gün boyunca çok çok önemli. :(

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,663
Puanı
410
Çoğu sağlam yapılmamış ondan böyle oluyor. :(
------

Yetkililer hataya ulaşım aksadı yollar çöktü diye yardım yapamıyoruz diye açıklama yaptı.. ya hu Hatay deniz kenarı. Denizden yardım götürmek çok mu zor çıldırırsın ya !!
Sorma ya neden yardım gitmiyor Gökhan Zan 65 kişilik ekibin yola çıktığını söyledi umarım daha çok kişi oraya ulaşır o taraflar kaderine terkedilmiş başka bir forumdan tanıdıgım bir kız vardı haber alamıyorum telefonu kapalı ,Maraşlı bir bayan vardı tanıdığım o da dısardayız dedi yardım gitmemiş Sivasta kalmış yollar kötü imiş yüreğimiz kalbimiz dualarımız o tarafta hep
------

Çoğu sağlam yapılmamış ondan böyle oluyor. :(
Allah kahretsin onları zaten deprem bölgesindeyiz bunların olacağı belliydi yeni yapılan binalar bile çürük bu binaların çürük olduğunu kimse bilmiyor muydu bunca insanın ahi yakar bu dunyayı
------

Sahada çalışan arkadaşlarımdan sürekli bilgi geliyor. Maalesef Hatay'da durum hiç iç açıcı değil, o kadar ki detay bile yazamıyorum. Arama kurtarmayı geçtim ciddi bir gıda temini sorunu var. Çok yazık :(
Maalesef o haberleri bende duyuyorum hatayı kaderine terketmişler ne diyeceğimi bilemiyorum artık

Son düzenleme:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Forumda Diyarbakırlı, Hataylı, Adanalı, Malatyalı çok arkadaş tanıyorum. Durumunuz nasıl arkadaşlar? @Maskeli Fedai @Felon @destere ve orada yaşayan arkadaşlar. İnşAllah büyük sıkıntı yoktur. Allah yardımcımız olsun.
Maskeli ailesi ile bir okula sığınmış, turkuazz ailesi ile başka bir akrabalarında kalıyorlar. Özgür’ün ailesi geri evlerine geçmişler dışarısı soğuk olduğu için.
Allah yardımcıları olsun herkesin.

@Cervantes siz ne durumdasınız dünden beri?

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,170
Puanı
1,060
IMG_0324.jpg

• Beğendim
Reactions: AteşBöceği

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Isvicre haber kaynaklarinda belirtildigine göre, dün Adana'ya ucan Isvicre, Italya ve Yunanistan yardim ekipleri, bugün yerel saat 11'de Hatay'a ulasmis. Isvicre'nin 14 arama kurtarma köpekleri de Hatay'da görev alacak.

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,663
Puanı
410
Isvicre haber kaynaklarinda belirtildigine göre, dün Adana'ya ucan Isvicre, Italya ve Yunanistan yardim ekipleri, bugün yerel saat 11'de Hatay'a ulasmis. Isvicre'nin 14 arama kurtarma köpekleri de Hatay'da görev alacak.
İnşallah ya Hataya artık el atsınlar Gökhan Zan 65 kişilik ekip yolda geliyor yazmıştı en son yardımda ulaşır inşallah

• Beğendim
Reactions: Yakamoz-Asi

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Arkadaşlar Hepsiburada üzerinden aşağıdaki şekilde, destek kartı satın alarak ufak da olsa destekte bulunabilirsiniz;

FE4765F0-4B85-48E5-B37B-C190E439A5F0.jpeg

Linkler;

Ahbap Deprem Bölgelerine Destek Kartı 50 TL

Akut Deprem Bölgelerine Destek Kartı 50 TL

Buradan da ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacı olan ürünleri satın alabilirsiniz, doğrudan deprem bölgelerine sevk ediliyormuş ürünler. Aynısı Trendyol’da da var;

Deprem Seferberliği - Hepsiburada

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Son açıklanan rakama göre 5434 vefat var. Bunların en çoğu Hatay ve Kahramanmaraş'ta. :(