Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 Büyüklüğünde İki Deprem Meydana Geldi!

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Sosyal medyada gördüm, bazı insanlar yardım kolilerinin içine abiye elbise, topuklu ayakkabı, yazlık şort falan koymuşlar. Gerçekten çok üzüldüm. Nasıl böyle saygısızlık yapılabilir. Ordaki insanlar küçük bir yardıma bile muhtaç ve bazı hadsizler dalga geçiyor etdiği yardımlarla.

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,664
Puanı
410
Sosyal medyada gördüm, bazı insanlar yardım kolilerinin içine abiye elbise, topuklu ayakkabı, yazlık şort falan koymuşlar. Gerçekten çok üzüldüm. Nasıl böyle saygısızlık yapılabilir. Ordaki insanlar küçük bir yardıma bile muhtaç ve bazı hadsizler dalga geçiyor etdiği yardımlarla.
Yazıklar olsun o kansizlara bu insanlarla aynı havayı solumak bile can sıkıcı ya hepsine yazıklar olsun
------

Siyasi partilere Hazine'den ayrılan ödenek:

2022 - 645 milyon TL
2023 - 4,5 milyar TL

Hazine yardımlarının depremzedeler için kullanılması talebiyle Dernek Başkanımız
@sezaihazir bir kampanya başlattı.​

Son düzenleme:
  • Beğendim
  • Üzücü
Reactions: xemrexxx and Ahmed

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,664
Puanı
410
Malatyaya yardim gitmiyormus bir takipçi öyle yazdı Maraş aynı durum da Hatay ne olacak bilmiyorum artık
Ailesi olmayan çocukları sosyal medya da yaymayalım o Çocukları başkaları gelip almış ailesiyiz diye buna da dikkat edelim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Atılan her adımın, alınan her aksiyonun ve bunların zamanlamasının aşırı kritik olduğu şu kaos ortamında birçok şey için o kadar geç kalındı ki… Bu ülkenin kaderi bir bütün halinde bir adamın iki dudağı arasına bırakıldı, karar alıcıların hiçbiri insiyatif alamıyor. En ufak şey için bile onay almaları gerekiyor. 60 saattir enkaz altında olan insanlarımız var, yardım bekliyorlar. Şimdi bu insanları öldüren şey deprem mi? Gerçekten çok yazık.

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Bugün Azerbaycan'dan 240 kişilik arama ekipi daha bölgeye gönderildi, bununla da deprem bölgesinde şu an bulunan ekipimizin sayı 660'a yükseldi. Sağlık ve diğer yardım ekipleri de destek için gönderildi. Ayrıca devlet hergün uçak ile yardım malzemesi ulaştırıyor.

Dünden itibaren ise vatandaşlar ve neredeyse tüm yerli şirketler, kanallar ve kuruluşlar yardım toplamaya ve göndermeye başladı. Şu an Bakü'de birkaç nokta belirlendi ve yardım göndermek isteyen herkes oraya gidiyor. Ayrıca diğer bölgelerden gelen yardımlar orada toplanıyor.
Ben de bugün gideceğim. Bizim TV'ler ve tüm sayfalar da bu belirlenmiş noktalardan devamlı yayın yapıyor. Gerçekten bu dayanışma beni çok gururlandırdı..

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Bu Danimarkada hissedildiği anlamına gelmiyor, Danimarkadaki sismolog bu dalgaları kendi özel makineleri ile yakalamış. Videoda da öyle diyor.
Zaten deprem bölgesinden en 1500 km uzaklıkta Bakü'de de makineler dalgaları yakalamış, dün bizim sismoloji merkez açıkladı. Amma bu dalgaları çok hassas sismoloji makineler yakalıyor, biz insanlar hissetmiyoruz.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
İnsanlar twitter üzerinden enkaz altında ki kişilerin adresini paylaşıp yardım istiyorlardı.. bizim medarı iftihar sevgili iktidarımız twitter’ın bağlantısını kesip insanların yardım almasının önüne geçti. Aferin. Böyle devam.

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,664
Puanı
410
Hataydan arkadaşımdan çok şükür haber aldım bugün diyor ilk kez yardim geldi o merkezde imiş ama diğer yerlerde hala enkaz altında olan insanlar varmış hala hiç yardim gitmeyen
Twitter 'ın yavaslatilmasi kötü oldu bu benim de aklıma gelmişti sırada ınstigram mi var böyle yaparak bizleri susturamayacaklar ama

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Adamlar ciddi ciddi Twitter'ın böyle bir olayda organize olmak için ne kadar da kullanışlı bir platform olduğunu göre göre kapattılar Twitter’ı ya. Nasıl bir şeyle karşı karşıyayız biz böyle aklım almıyor...

Son düzenleme: