InstaFavori

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Vx8I2o.jpg

2010’ların son günü akşam olmadan önce aylardır uğramadığım beton İstiklal caddesine Tüpçü’ye 20 TL bağış maksadıyla uğramış oldum. Şimdiden adım atacak yer yok gibiydi, ki birkaç saate en az üç katı daha kalabalık olacaktır. Kalabalığın önemli bir kısmı da polislerden ve istihbaratçı olduğunu düşündüğüm güvenlik güçlerinden oluşuyor. Yaklaşık yüze yakın caddeye giriş noktasının istisnasız hepsinde üst arama kontrol işlemleri yapılıyor.

2009’un sonlarında İstiklal Caddesi çok daha güzel, ferah geliyordu hatırladığım kadarıyla. Ama belki de değişen mekandan ziyade gitmiş olan geçmişe özlem biraz da eski olanı değerli kılıyor. 2029’un ya da 2039’un son günü İstiklal caddesine baktığımda bugünkü bu kare bile çok daha güzel gelecek, çünkü mazi...

• Harika
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Kız Kulesine sırılsıklam aşık olup, zengin ve karizmatik Galata Kulesinin Kız Kulesiyle aşkı yüzünden hiçbir zaman sevdiğine kavuşamamış, daima üçüncü kişi olarak kalmış, yeri gelmiş dışlanmış yeri gelmiş tek başına yapayalnız gökteki yıldızlar eşliğinde kalakalmış fakir fakat gururlu Beyazıt Kulesi..

VsS4D8.jpg

Lanet olsun ki yine mavi renkte yani yarın hava mavi (açık olacak). :( Bir gün kıpkırmızı yandığını (kar) görebilmek nasip olacak mi acaba.. @MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Kız Kulesine sırılsıklam aşık olup, zengin ve karizmatik Galata Kulesinin Kız Kulesiyle aşkı yüzünden hiçbir zaman sevdiğine kavuşamamış, daima üçüncü kişi olarak kalmış, yeri gelmiş dışlanmış yeri gelmiş tek başına yapayalnız gökteki yıldızlar eşliğinde kalakalmış fakir fakat gururlu Beyazıt Kulesi..

VsS4D8.jpg

Lanet olsun ki yine mavi renkte yani yarın hava mavi (açık olacak). :( Bir gün kıpkırmızı yandığını (kar) görebilmek nasip olacak mi acaba.. @MEnes
Keşke olsa o dediğin şey bir gün... Yine de her görüntüsünün muazzam olduğu gerçeği var ortada...

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
@MEnes bizim meşhur kuşların mekanını bu hale getirmişler :eek: aylardır gizli gizli çalışma bunun içinmiş :A pek beğenmedim, daha etrafı beton duvar, belki ufak dokunuşların işi daha bitmemiştir :A
buraya çektiğim fotoların normal halini paylaşamıyorum, Ss alarak atabiliyorum🙄
20200217_123308.png

Bu da bugünden başka bir kare, tam @Tolstoyevski ye göre :A :
20200217_123601.png

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
@MEnes bizim meşhur kuşların mekanını bu hale getirmişler :eek: aylardır gizli gizli çalışma bunun içinmiş :A pek beğenmedim, daha etrafı beton duvar, belki ufak dokunuşların işi daha bitmemiştir :A
buraya çektiğim fotoların normal halini paylaşamıyorum, Ss alarak atabiliyorum🙄
Ekli dosyayı görüntüle 75493

Bu da bugünden başka bir kare, tam @Tolstoyevski ye göre :A :
Ekli dosyayı görüntüle 75494
Vaaay be nerdeeeen nereye. Şu halini ben de beğenmedim gerçekten... Kim yapmışsa ortalığı mahvetmiş. Yeşil bir görüntü vermek için şov yapmış ama doğal haliyle bıraksa o kuşlar orda gayet hoş duruyordu. :A

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Vaaay be nerdeeeen nereye. Şu halini ben de beğenmedim gerçekten... Kim yapmışsa ortalığı mahvetmiş. Yeşil bir görüntü vermek için şov yapmış ama doğal haliyle bıraksa o kuşlar orda gayet hoş duruyordu. :A
Havalar ısınsın belki kuşlar daha gelirler. Yaza doğruda atarım foto :Z
oturaklar var, insanlar tramvay beklerken otursunlar diye. Kendilerince bir park yapılmiş ama şimdilik beğenmedim.

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Havalar ısınsın belki kuşlar daha gelirler. Yaza doğruda atarım foto :Z
oturaklar var, insanlar tramvay beklerken otursunlar diye. Kendilerince bir park yapılmiş ama şimdilik beğenmedim.
Doğru havadan dolayı kuşlar gelmemiş olabilir ama mis gibi açık alan gitmiş yerini bu görüntü almış. Ben de pek beğenemedim...

• Beğendim

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,466
Puanı
1,061