Netflix House of Cards 3. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x7

Kötü karakterlerin başrol oynadığı dizileri/filmleri izlemek büyük keyif bence zaten bu insanlar ütopya gibi bişey öyle bakmak lazım. :)

Frank reyiz eskiden iş bitiriciydi, şimdi dert çekiyor, onu yadırgadık galiba. :)

Robin Wright'ın 3.sezonda iki bölüm yöneteceğini biliyorduk, bunlardan biri bu bölüm olabilirmi acaba? Fazlaca sahnesi vardı yok ya senaryoya da müdahale etmedi ya. :)

Claire ve Frank'ın arası Petrov'dan beri bozuktu fakat bölüm sonunda yatağı birleştirdiler. :)
8/10
3x9 ve 3x12'yi yönetmiş Robin Wright :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x7

Önceki bölümden sonra biraz sönük kaldı, durgundu biraz ama iyiydi yine de genel olarak.

Frank ile Claire arasındaki buzlar bu bölüm eridi, iyi de oldu. :)

Puanım: 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x8

Önemli gelişmeler olsa da çok sıkıcı bölümdü bence. Diziye bitse de kurtulsam gözüyle bakıyorum. Son üç bölüm çok iyiymiş, umarım doğrudur. Yoksa bu düzeyde 5 bölüm daha çekilmez. :(

Tek güzel sahneler Freddy ile ilgili olanlardı. :)

6 /10

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x9

Robin Wright'ın yönetmenliğini sevdim çünkü kendisi çok az sahnede yer almış yönetmek derdinden. :):)

Sezonun iyi bölümlerindendi.

Bölümün başındaki Frank'in konuşması baya gaza getiriciydi. :)

Doug ile Frank'in sahnesi bölümün yine güzel yerlerindendi. Çok istedim Frank'in kameraya dönüp Doug'la ilgili düşüncelerini bize söylemesini ama olmadı. :( Sonu Peter Russo gibi olmasın da. :(

Rachel ölmüş. :(

Frank'in Doug için adını unuttuğum kadın rakibi arayıp açıkça tehdit etmesi de ilginçti...

8- /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x10

Bugün izlediğim son bölümdü. Fırtına öncesi son sessizlikti sanırım. :)

Claire'ın büyükelçilik işi gidecek ve bu büyük ihtimalle ciddi sorunlara yol açacak ikili arasında. Her ne kadar Claire şu an çok iyi karşılamış gözükse de...

Şu yazarla olan sahneler çok sıkıcı geçiyor nereye bağlanacak merak ediyorum. :)

Bu arada kaç bölümdür söylemeyi unutuyorum. Son bölümlerde onunla ilgili bir şey yoktu ama aklıma gelmişken söyleyim. :) Frank'in oyunlara olan merakı hoşuma gidiyor. İlk sezondan beri dönem dönem çeşitli konsollarda farklı tarzda oyunlar oynadığını görüyoruz. Ben kendim öyle meraklı değilim aslında şu sıralar ama nedense hoşuma gidiyor o sahneler. :):)

7 /10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
3x9

Bu bölüm sezonun iyilerindendi Robin Wright iyi yönetmiş.

Doug'a yazık olacak gibi.:( Frank'in Dunbar'ı tehdit etmesi iyiydi.

8/10

3x10
Şimdi farkettim bir aptallık yapıp 10.bölümü 9'dan önce izlemişim dün.

Claire'ın büyükelçilik işi bitti.Bence Petrov tamamen şahsi sebeplerden dolayı bunu istedi.Yazarlı sahneleri ben de pek beğenmiyorum.

8/10

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x8

Ortalama ve güzel bir bölümdü. :)

Netflix çok cesur bir iş yapıyor, bu bölümde Walmart'ın yapmış olduğu usulsüzlükleri ele aldılar. TV kanalları gibi adamların reklam dertleri yok, gelirlerini üyelerin aidatlarından karşılıyorlar. Böylece çekinmeden yanlış gördükleri şeyin üstüne gidebiliyorlar. Mesela bizde Koç grubu ya da Sabancı'yı böyle hedef alamazsın. :)

Amerika Works'un parası FEMA'ya gitti. Tam iş yattı gözükürken Frank 2016'da başkanlığa aday olacağını açıkladı. :)

Claire'nin Petrov'a sert çıkması ve BM'de Rusları köşeye sıkıştırması işe yaradı. Helal olsun valla, her zaman demişimdir Claire için hükümet gibi bir kadın diye. :)

Freddy'in tekrar göz önünde bulunacak olması güzel. :)
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x9

Geneli olarak güzel bölümdü yine. :)

Rachael'i kesin Doug öldürmüştür, belliki bir tezgah kurdu ama yemezler. :)

Petrov'un 8 askerini öldürtmesi ilgiçti ama Ruslar'dan beklenecek bir şey. :)

Jackie ve Remy arasında tekrar bir yakınlaşma olacakmı bekleyip göreceğiz. :)
8.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x8

Güzel bölümdü genel olarak. :)

Doug tahmin ettiğimiz gibi Francis reyis için Dunbar'a yaklaşmış. Ama Seth ve Remy ikilisi bunu Francis'e söylemedi bu gıcık bir hareketti.

Frank'in imzayı atmasından sonra kasırganın vurmaması başta Frank'i bitirdi gibi gözükse de tam tersi oldu. Adam daha da hırslandı şimdi. :D

Freddy'li sahneleri ben de beğendim. :)

Puanım: 8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x10

Putin replikası Petrov, inanılmaz başarılı tip yazılmış ya. Rolüne alıştıkça döktürmeye başladı. :)

Büyükelçilik gidince Claire ve Frank'a ayrılık gözüktü gibi.

Frank hemen İzmir'i satıyorsun bakıyorum. Hem babanın üssü değil NATO'nun. :)

B_f6u1CVAAAxALw.jpg
8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x11

İşte gerçek House of Cards bu. :) Sezonun en iyi bölümüydü, IMDb'ye göre de en iyi bölüm buymuş ama keşke son iki bölüm daha da iyi olsa. :):)

Amerika'daki başkan adaylarının hepsinin katıldığı televizyon programlarına bayılıyorum. Keşke bizde de öyle şeyler olabilse. Gerçi zamanında bizde de oluyormuş ama neyse...

Jackie, Frank'e çok güzel çalıştı. Gerçekten takdir ettim. Jackie'yi en çok takdir ettiğim anlardı dizinin başından beri. :D Yalnız sonradan batırdı maalesef ve Frank de düşene bir tekme vurmak istedi. Bence yanlış yaptı?

Jackie adını unuttuğum diğer kadının tarafına geçti ve dengeleri o kadın lehine değiştirecektir bu gelişme. Remy'nin de gitmesi hiç iyi olmadı. #çaredoug

Rachel ölmemiş bu arada. Sevindim ama sonu parlak değil yine de? :(

9 /10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
3x11

Mükemmel bölümdü.6.bölüm kadar vardı.

Tartışma sahnelerini heyecanla takip ettim Türkiye'de bile Frank kadar desteklediğim bir siyasetçi yok.:D Jackie iyi iş çıkarmıştı ama son darbeyi Frank vurunca taraf değiştirdi.Çok kötü oldu hem de Frank anketlerde öne geçmişken.Rachel da ölmemiş Doug'un onu bulduğu sahneyi çok merak ediyorum.Remy'nin de gitmesi iyi oldu hem saygısız hem de Jackie'ye kur yapmaktan başka bir işe yaramıyordu.Doug gelir düzelir oralar.

9.5/10

3x12

Bu bölüm de önceki kadar olmasa da iyiydi.

Bu yazar adam iyice sıkmaya başladı.Azalarak bitsin artık.:) Frank'in kovmasına rağmen kitabı yazmakta kararlı.Bu bölümdeki en iyi şey Frank ve Doug'un Dunbar'ı aradığı sahne oldu.:D Doug günlüğü yaktı ama Doug'un işe alınması Frank ile Claire'nin arasını biraz açtı gibi.

8.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x9

Güzel bölümdü yine.

Aslında yine pek olay yok gibiydi. Bölümün başında Frank'in yaptığı ateşli konuşma çok iyiydi. :D

Rachel'ın ölümüne üzüldüm, sevdiğim karakterlerdendi.

Puanım: 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x12

Güzel bölümdü yine. :)

Doug geri döndü, iyi de oldu. Frank'in telefon görüşmesi iyiydi gerçekten. :)

Sonunu beğenmedim Claire iyice sinir bozucu olmaya başlıyor. Finalde de kesin onla ilgili bir şeyler olacak...

8+ /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x13 (Sezon Finali)

Beklentileri tam anlamıyla karşılayamamış olsa da iyiydi.

Rachel'ı sonunda gördük ama görmemizle kaybetmemiz kötü oldu. Bence sezon boyunca Rachel'ın peşinden koşulup final bölümünde seçim heyecanı sırasında tatmin edici olmayan bir şekilde sona bağlanması hiç hoş olmadı.

En sonu da tam bir yarım kalmışlık oldu. 4. sezon onayı henüz gelmese de 4. sezonun olacağı kesinleşmiş oldu bir bakıma.

Keşke seçim sonucunu görseydik ve sonuca bağlansaydı. Claire gittikçe artan sinir bozuculuğunu son bölümde tavan yaptı. Frank reyis iyi haddini bildirse de en sonu iyi olmadı. Muhtemelen bundan sonra Frank & Claire savaşını izleyeceğiz ki bu daha iyi olur. Claire'ın net olarak düşman olması etrafta iyiymiş gibi dolaşmasından çok işime gelir. :)

Kaç bölümdür seçim heyecanına kapılmıştık böyle yarım kalması hiç olmadı ya? :(

Umarım dördüncü sezon son sezon olur. Diğer sitelerde ve eleştirmen yorumlarından da gördüğüm kadarıyla çoğu kişi bu sezonu pek beğenmemiş zaten. Dördüncü sezonda konunun güzelce toparlanıp, iyi bir final yapılması yerinde olur. Daha fazlasına gerek yok. :)

8+ /10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x10

Güzel bölümdü. :)

Petrov'un Claire şartı tamamen kişişel bir istekti. Üzüldüm Claire'ın durumuna. Ya bir de önceki sezonlarda Claire'ın sahip olduğu iyi bir şirketi vardı ne oldu ona? :D

Yazarla Frank'in yakınlaşması da ilginçti.

Puanım: 8.5/10

3x11

Harikaydı bölüm tek kelimeyle. Yine sezonun en iyi bölümlerinden birisi olabilecek nitelikteydi. :)

Tartışma programının olduğu sahneyi izlemek çok zevkliydi. Sanki gerçek bir olaymış gibi pürdikkat izledim o sahneyi. :D Bölümün de en beğendiğim sahnesiydi. Bizim ülkemizde de böyle şeyler olsa gerçekten güzel olurdu. :) Yalnız Frank'in Jackie'ye yaptığı hareket bence de yanlıştı. Ne kadar gururlu bir kadın olduğunu bilmesi lazımdı. O yüzden Jackie'nin bölümün sonundaki hamlesi şaşırtmadı.

Remy'nin gitmesine sevindim. Doug da baya gelişme katetti zaten. :D

Rachel'ın ölmemiş olmasına hiçbir şaşırma tepkisi vermedim niyeyse. :D Sanırım bekliyordum böyle bir şey. Neyse ölmemesine sevindim ben de. :)

Puanım: 9.5/10

Son 2 bölüm. :(

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x11

Finale iki bölüm kala mükemmel bir bölümdü. :)

Açık oturum tartışmasının hiç bitmemesini istedim. Hiç unutmam eskiden sadece TRT 1 vardı babamda haber programlarını çok sevdiği için sürekli Bülent Ecevit, Mesut Yılmaz, Süleyman Demirel, Erdal İnönü, Necmettin Erbakan, ve Alparslan Türkeş gibi isimlerin tartışmalarını izlerdi. :)

Günümüzde imkansız tabii iktidarda olanlar muhalefetin sorularına yanıt vermekten kaçıyorlar. :)

Jackie'ye Frank çocukları üzerinden vurdu oysa kadın onun için çalışıyordu. Remy'de ayrıldı artık Doug geri döner. Bu arada ben hala Rachael'i Doug'un öldürdüğünü düşünüyorum. Finale az kaldı öğreniriz herhalde. :)
9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x12

Bir müthiş bölümü daha geride bıraktık, gelsin sezon finali. :)

Frank ile Claire'nin arasını açan bence yazar Yates oldu. Finalde ayrılık gözüküyor sanki. :X

Frank'ın Dunbar'la telefon görüşmesi sesli güldürdü. :)

Doug'un baştan beri Frank'ı satacağına inanmamıştık zaten, geri dönmesi güzel oldu. :)

Rachael'in nasıl öldüğünüde gösterirler umarım. Doug çok sevmesine rağmen öldürmüş olabilir mi ? O yüzden mi uzun süre kendisini dağıttı. (b)
9/10

Sezon finalini geceye bıraksam daha iyi izleyecek dizim yok. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x12

Yine çok iyi bir bölümdü. :)

Bu bölüm hem yazarda hem de Claire de ani bir değişim gerçekleşti resmen. Frank ile Claire'ın arasının açılması kötü oldu kampanyalar devam ederken. Claire her şeyden alınıyor. Gıcık etti. :D

Frank'in Dunbar'la telefonla konuştuğu sahne çok iyiydi gerçekten. :D

Puanım: 9/10

ehsan7000

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,059
Puanı
284
ilk 2 sezon oyle bir hizla ilerledi ki boyle bir beklenti 3.sezon için de oldu, bunun için hem forum hem başka sitelerdeki ortak Goruş sakin/olmamiş gibi yorumlardi, ama diziyi birinci defa izledikten sonra bi kez daha izledim ve Goruşum: en iyi sezon bu sezondu neden mi?
- bu sezon daha gerçekci ve mantiga yakin bir hikaye vardi.
- Frank ve Claire de yanliş yapmali, hayal kirikligi yaratmaliydi ve hikaye tek yonlu olmaktan çikmaliydi. bence 3 sezon bu yuzden daha başarili.
- Rus lider ve rakip adaylar son derece başarili yaratilmiş ve 2.sezondaki R.Taska gore baya yuksek bir çitadaydi.
- hikayenin geçtigi mekanlar son derece iyidi ve bu yuzden evet bu bir beyaz sarayda geçen bir hikaye diye bildik.
- habrdar degilm ama umarim 4.sezon onayini alir çunku 3.sezonda yartilan hava/karakterler/beklenti 4.sezonu bi kat daha lezzeti kila bilir.
- siyasetle gelen o buyuk hirs nasil yikici/kirici/şehvete sahip son derece iyi anlatildi, (artik sende bizden birisin,,,,,,,, sadece bi ornekti).
- 3.sezonun tek eksigi frankin 4 gozle bekledigimiz bizle konuşmalarinin az olmasiydi.
[HASHTAG]#HouseOfCardsSeason3[/HASHTAG]