Netflix House of Cards 3. Sezon Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x5

İlk iki sezonu aratmayan cinsten entrikalarla ilerliyor. Her saniyesinden keyif aldığım belli başlı dizilerden. :)

İran - Rusya ve İsrail - Filsitin konusunu işlediler. Amerika Rusya'ya ne kadar ambargo koyarsa koysun Rusya, İran'a silah satmaya devam ediyor. Filistin konusunda da hiçbir adım atamazlar çünkü seçim zamanı yağudilerin oyları var. Geçtiğimiz günlerde de Obama, Netenyahu'ya sert çıktı ama sonra geri adım atmak zorunda kaldı. :)

Doug Stamper, Frank'ı satmaz ya. O işin içinde bir bit yeniği var. :)

Claire Underwood çok tehlikelisin bu sezon onun üzerinden fazla işleniyor konular. Frank'ın makamından dolayı sanki eli kolu bağlı biraz, fazla tilkilik yapamıyor. :)
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x6

@Danger UA! Bence de mükemmel bölümdü. Claire'den niye nefret ettin anlamadım aksine benim takdirimi kazandı. Devamı spoiler içinde. :)

Claire yüzünden planlar alt üst oldu demişsin? Ne planı vardı allasen, anlaşma Rusya'nın lehineydi Çek Cumhuriyet'inden Amerika füzelerini geri çekecekti bu durumda Avrupa tehdit altında kalacaktı. :)

Claire orda çok onurlu bir davranış sergiledi. Petrov'a da basın önünde sert çıkarak utanmalısınız dedi. :)

@Danger UA! Br insan ölmüş hala anlaşmadan bahsetmen şaşırtcı. :eek:

Benim asıl Claire'den beklentim o özür mektubu için mahkuma hiç baskı yapmayacaktı. :(

Rachael'i arayan hacker hedefe adım adım ulaşmakta. Doug Stamper'in planı ne acaba bulunca ne yapacaklar bakalım. :)

Bölümün sonunda beni dakikalarca güldüren sahne. Neye bakıyorsunuz? :)

B_XTPeuUYAEulFS.jpg
9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x6

Son iki bölüme göre bariz daha iyi bir bölümdü. Hatta ilk bölümden sonraki sezonun en iyi bölümüydü belki de, özellikle sonlarıyla. :)

Claire'ın yaptığı insanlık açısından doğru bir şeydi belki ama siyasette yapılmaması gereken bir amatörlüktü. Amerika - Rusya ilişkilerini kötü bir noktaya taşıdı. Frank'in aylardır uğraştığı anlaşma da çöp oldu.

Frank ve Claire'ı belki de ilk kez bu kadar kötü bir ilişkide görüyoruz. :)

Rachel'ı bulacaklar herhalde. Yalnız arama teknikleri beni bile korkuttu. Gerçi daha bulamadılar ama sokak sokak tarıyorlar resmen. Bu devirde kaçak olmak zor. :D

Bölümün en güzel yanı elbette en son sahneydi. Claire'a kızan Frank reyis bize patladı ve azarı yedik. :D Bayılıyorum o tür sahnelere. :):)

8+ /10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x3

Yine güzel bir bölümdü. Şu an izlediğim diziler içerisinde izlerken açık ara en keyif aldığım dizi House of Cards. :)

Petrov karakteri çok gıcıktı gerçekten. Frank bir bölüm boyunca iyi katlandı adama. :D

Sondaki konuşması güzeldi. Petrov'u basın toplantısı yapmadan göndermesi de son dakika golü oldu. :D İyi bir hamleydi.

Puanım: 9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x3

Yine güzel bir bölümdü. Şu an izlediğim diziler içerisinde izlerken açık ara en keyif aldığım dizi House of Cards. :)

Petrov karakteri çok gıcıktı gerçekten. Frank bir bölüm boyunca iyi katlandı adama. :D

Sondaki konuşması güzeldi. Petrov'u basın toplantısı yapmadan göndermesi de son dakika golü oldu. :D İyi bir hamleydi.

Puanım: 9/10
Şu an izlediğim derken aktif olarak izlediğin mi? Yani 2-3 dizi arasından mı yoksa Game of Thrones falan da dahil mi? :):)

Bu kadar sevdiğini bilmiyordum da, bırakacak gibiydin neredeyse başlarda. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Şu an izlediğim derken aktif olarak izlediğin mi? Yani 2-3 dizi arasından mı yoksa Game of Thrones falan da dahil mi? :):)

Bu kadar sevdiğini bilmiyordum da, bırakacak gibiydin neredeyse başlarda. :D
Şu an izlediklerim arasından. :D Benim gözümde Game of Thrones kadar olması çok zor ya. :D Aslında Boardwalk Empire hariç her dizi için durum bu. Ama düşünecek olursam House of Cards'ı da şu anda ilk 5'im arasına alabilirim. :)

Diziye ilk başladığım zamanlar uzun bir ara vermek zorunda kalmıştım ve araya belli bir soğukluk girmişti o yüzden pek gözde bir dizi değildi benim için. Ama özellikle ikinci sezondan itibaren favorilerim arasında. :D Tabii bunda Kevin Spacey faktörü baya etkili. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şu an izlediklerim arasından. :D Benim gözümde Game of Thrones kadar olması çok zor ya. :D Aslında Boardwalk Empire hariç her dizi için durum bu. Ama düşünecek olursam House of Cards'ı da şu anda ilk 5'im arasına alabilirim. :)

Diziye ilk başladığım zamanlar uzun bir ara vermek zorunda kalmıştım ve araya belli bir soğukluk girmişti o yüzden pek gözde bir dizi değildi benim için. Ama özellikle ikinci sezondan itibaren favorilerim arasında. :D Tabii bunda Kevin Spacey faktörü baya etkili. :)
Ben özellikle ilk sezonu sevmiştim, hala seviyorum ama üçüncü sezon baya düşüşte. Ben ilk 20'ye bile almam herhalde. Kevin Spacey ve Frank Underwood en sevdiğim karakterlerde üstleri zorlar ama başka karakter yok dizide doğru düzgün. :(

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Ben özellikle ilk sezonu sevmiştim, hala seviyorum ama üçüncü sezon baya düşüşte. Ben ilk 20'ye bile almam herhalde. Kevin Spacey ve Frank Underwood en sevdiğim karakterlerde üstleri zorlar ama başka karakter yok dizide doğru düzgün. :(
Bize Frank Underwood yetiyor sanırım. :D Bir de sen dizilerde yan karakterlere de epey önem veriyorsun, sanırım senin için sorun bu. Bazı dizilerde bence de önemli ama bu dizide Frank ve Claire yetiyor bence.

3x4

Genel olarak güzel bölümdü.

Dunbar'dan böyle bir şey bekliyordum sezonun ilk bölümünde başkanlık masasını okşamasından. :D Ama Frank'in teklifinden sonra vazgeçmiştir diye düşünüyordum ki yanılmışım. Sürpriz bir hamle oldu. Aslında epey de güçlü bir aday. Doug da şaşırttı ama ona da bir şey diyemiyorum Frank'ten umduduğunu bulamayınca kendisi için doğru olanı yaptı.

Puanım: 8.5/10

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bize Frank Underwood yetiyor sanırım. :D Bir de sen dizilerde yan karakterlere de epey önem veriyorsun, sanırım senin için sorun bu. Bazı dizilerde bence de önemli ama bu dizide Frank ve Claire yetiyor bence.

3x4

Genel olarak güzel bölümdü.

Dunbar'dan böyle bir şey bekliyordum sezonun ilk bölümünde başkanlık masasını okşamasından. :D Ama Frank'in teklifinden sonra vazgeçmiştir diye düşünüyordum ki yanılmışım. Sürpriz bir hamle oldu. Aslında epey de güçlü bir aday. Doug da şaşırttı ama ona da bir şey diyemiyorum Frank'ten umduduğunu bulamayınca kendisi için doğru olanı yaptı.

Claire'ı sevmiyor olmam diziyle ilgili temel sorunum herhalde. O yüzden tek Frank yetmiyor. :D

Yan karakterler önemli tabii. Bir dizide ne kadar çok yan karakter olursa konu o kadar genişler, sıkıcı olması azalır. Şöyle bir göz atayım dedim izlediğim dizilere hepsinin de yan karakterleri House of Cards'a göre çok daha zengin. Sade Better Call Saul için de var aynı sıkıntı, onu da söylemiştim zaten. :) Oysa özellikle ilk sezonda House of Cards'ın da yan karakterleri daha zengindi. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x5

Güzel bölümdü yine.

Claire'ın sahnesi ilginçti ama niye böyle bir şey yaptı anlamış değilim. :D

İşler bu bölüm biraz da olsa Frank'in lehine döndü.

Doug'ın ihanet edeceğini ben de düşünmüyorum. Umarım yanılmayız. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x6

Gerçekten harika bir bölümdü. Sezonun da en iyi bölümlerinden birisi olabilecek nitelikteydi. :)

Frank reyisi ABD dışında hiç görmemiştik bu bölüme kadar. Bölümün başında direkt Rusya'ya gidiyor oluşları sürpriz oldu. :)

Bölümün en önemli sahnelerinden birisi basın açıklamasıydı. Claire o sahnede bombayı patlattı. :D İnsanlık açısından doğru, mantık açısından yanlış bir hareketti. Petrov'u pek sevmiyorum o sahnede düştüğü durum güzeldi ama bir taraftadan da Frank'in planları bozuldu bakalım ne yapacaklar? :)

Frank ve Claire'ın kavgası baya sertti umarım araları çok açık kalmaz.

Son sahne ise gerçekten çok iyiydi. :D

Puanım: 9.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x7

Ben Claire'ı istemedikçe onun rolünü arttırıyorlar. Sanki bu bölüm sırf onun etrafında döndü. :D

Spoiler butonu açtım ama içine yazacak bir şeyim yok galiba. :D Pek bir şey olmadı bölümde, baya durgun bölümdü. (b)

7 /10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
3x6

@Danger UA! Bence de mükemmel bölümdü. Claire'den niye nefret ettin anlamadım aksine benim takdirimi kazandı. Devamı spoiler içinde. :)

Claire yüzünden planlar alt üst oldu demişsin? Ne planı vardı allasen, anlaşma Rusya'nın lehineydi Çek Cumhuriyet'inden Amerika füzelerini geri çekecekti bu durumda Avrupa tehdit altında kalacaktı. :)

Claire orda çok onurlu bir davranış sergiledi. Petrov'a da basın önünde sert çıkarak utanmalısınız dedi. :)

@Danger UA! Br insan ölmüş hala anlaşmadan bahsetmen şaşırtcı. :eek:

Benim asıl Claire'den beklentim o özür mektubu için mahkuma hiç baskı yapmayacaktı. :(

Rachael'i arayan hacker hedefe adım adım ulaşmakta. Doug Stamper'in planı ne acaba bulunca ne yapacaklar bakalım. :)

Bölümün sonunda beni dakikalarca güldüren sahne. Neye bakıyorsunuz? :)

B_XTPeuUYAEulFS.jpg
9/10
Bir tane adam için iki ülke ilişkisi bozulmaz tüm Orta Doğu Avrupa planları batırılmaz.Üstelik Corrigan'ın haklı olduğu tartışılır.Sonuç olarak Rusya'da bir yasa var ve yasaya karşı geldi adam.Zaten salacaklardı bu olaylarda Petrov'un suçu yok.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Bir tane adam için iki ülke ilişkisi bozulmaz tüm Orta Doğu Avrupa planları batırılmaz.Üstelik Corrigan'ın haklı olduğu tartışılır.Sonuç olarak Rusya'da bir yasa var ve yasaya karşı geldi adam.Zaten salacaklardı bu olaylarda Petrov'un suçu yok.
Petrov'un suçu yok mu? Petrov yani Putin, Rusya devlet başkanı Duma'da da çoğunluk kendi partisinden istese yasayı değiştirebilir fakat özgürlüğe karşı tavrı herkesce biliniyor. :)

Sırf bir protesto için bir insan hapishaneye atılmamalı. Frank, Amerika başkanı olarakta çıkarını düşünmemeli siyaset bir duruş meselesidir, ilkeli davranacaksın. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Petrov'un suçu yok mu? Petrov yani Putin, Rusya devlet başkanı Duma'da da çoğunluk kendi partisinden istese yasayı değiştirebilir fakat özgürlüğe karşı tavrı herkesce biliniyor. :)

Sırf bir protesto için bir insan hapishaneye atılmamalı. Frank, Amerika başkanı olarakta çıkarını düşünmemeli siyaset bir duruş meselesidir, ilkeli davranacaksın. :)
Rus halkının buna karşı olduğunu Petrov'un bu tutumunun kişisel olmadığını adam söyledi ya.:)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Rus halkının buna karşı olduğunu Petrov'un bu tutumunun kişisel olmadığını adam söyledi ya.:)
Bunun gerçeklikle bir bağlantısı yok tabii. :)

Birde olayı Amerika cephesinden ele alalım. Amerika özgürlüğün ve medeniyetin beşiği bir ülke değil mi? En azından kendilerini öyle addediyorlar. :)

Unutmayalım Frank demokrat bir başkan, eşcinselliğe ve gay ilişkilere hoşgörülü yaklaşıyorlar. (Cumhuriyetçiler muhafazakar oldukları için karşı çıkıyorlar)

Ben orda Frank'a kızdım senin bir ilken yokmu Corrigan'dan nasıl özür dilemesini isteyebiliyorsun? O baskı sonucuda adam intihar etmek zorunda kaldı. :(

Carrie'ye kızamayız Petrov'a birileri haddini bildirmek zorundaydı, adam sonuçta bir dikadatör. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
3x7

Bu bölüm sezonun en zayıf bölümüydü sanırım pek bir gelişme olmadı.Frank ve Claire arasındaki ilişki ana konuydu bu bölüm.

İlişkileri biraz olsun düzeldi gibi.Doug Rachel'ı bulmaya çok yaklaştı.Doug ve Dunbar arasındaki ilişki de ilgi çekici o nereye gidecek çok merak ediyorum.

6.5/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
3x8

Frank'in en önemli kararları verdiği bölüm oldu sanırım.

Kasırgadan dolayı Amworks'ü bitirmesi ve 2016'ya adaylığını açıklayacak olması çok önemli kararlardı.

8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x7

Kötü karakterlerin başrol oynadığı dizileri/filmleri izlemek büyük keyif bence zaten bu insanlar ütopya gibi bişey öyle bakmak lazım. :)

Frank reyiz eskiden iş bitiriciydi, şimdi dert çekiyor, onu yadırgadık galiba. :)

Robin Wright'ın 3.sezonda iki bölüm yöneteceğini biliyorduk, bunlardan biri bu bölüm olabilirmi acaba? Fazlaca sahnesi vardı yok ya senaryoya da müdahale etmedi ya. :)

Claire ve Frank'ın arası Petrov'dan beri bozuktu fakat bölüm sonunda yatağı birleştirdiler. :)
8/10