Netflix House of Cards 3. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Netflix'in politik dizisi House of Cards'ın üçüncü sezonu yayınlandı.

İki Oscar ödüllü Kevin Spacey'nin başrolünde yer aldığı dizinin üçüncü sezonunun da tüm bölümleri alışıldığı gibi aynı anda yayınlandı.

Diziyle ilgili yorumları sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Kevin-Spacey-in-House-of-Cards-Season-2-Chapter-26.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x1

Harika bir açılıştı, özlemişiz. :)

Bu dizinin gerçekten farklı bir havası var, insan izlerken kaliteli bir şeyler izlediğini hissediyor. :)

Doug öldü sanıyorduk ama ölmediği gibi bütün bölümü de kapladı neredeyse. Ben bir ara diğerlerini hiç göstermeyecekler sandım. Fakat şikayetçi değildim çünkü güzel hazırlanmış o sahneler. Oldukça başarılıydı, ölmediğine de sevindim Doug'un. :)

Frank reyisin işler hiç yolunda gitmiyor. Medyada alay konusu olmuş resmen. Doug gerçekten o kadar önemli miymiş? Bakalım şimdi de başkanlıkta yükselip seçimi kazanmasını izleyeceğiz herhalde. :):)

9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x1

Fena bir açılış olmadı ama çok iyi olduğunu da söylemek zor. Yine de diziyi çok özlemişim. :)

Dizinin açılışını Frank'ın babasının mezarına çöğdürmesi ile açtık. :)

Doug Stamper bir kadına yenik düştü bee :( kahpe kadın Doug gibi delikanlıyı bir daha zor bulur. :)

Claire Underwood BM büyükelçisi olmak istiyor, Frank meclis kontrolünü kaybetti işleri yolunda gitmiyor. Büyük ihtimalle 2016 seçimlerini kaybedip düşüşe geçecek bu arada FBI ile de başı belaya girecektir.
8/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x1

Ben de diziyi özledim demek isterdim ama 2. sezonu bitireli daha iki gün oldu. :D Genel olarak çok iyi olmasa da güzel bir başlangıç bölümüydü. Ama başlangıç olarak beğenmediğim bazı hususlar oldu. :)

Doug'ın ölmemesine sevindim.

Bölüm içinde Francis'ten çok Doug'ı gördük hatta öyle ki Francis'le Doug'ın konuştuğu sahnede bir an ana karakter Doug'mış gibi hissettim. :D Belki mecburiydi ama yan karaktere bu kadar yoğunlaşılması iyi olmamış bence. Umarım tek bölümlük bir şeydir.

Frank'i Başkan olarak görmeye daha tam alışamadım. :D Bu sezon ağırlıklı olarak 2016 seçimleri üzerinden gidecek gibi duruyor ama bakalım.

Bu arada bölümün başında Frank'in babasının mezarına işediği sahne komikti gerçekten. :D

Puanım: 8.5/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
3x1

Daha bitireli 2 hafta olmasına rağmen diziyi özlemişim ama şu 3 sezon içindeki en zayıf açılıştı bu.Ama yine de iyiydi.

Doug'un ölmemesi iyi olmuş.Bu bölüm başrol Doug gibiydi ama Doug'un sahneleri sıkmadı.Ayrıca üzüldüm adama.:( Rachel'ı da ilerleyen bölümlerde bulur diye tahmin ediyorum.Frank için ise düşüş başlıyor.Claire ile de arası bozulacak gibi.Bir de bir şeye dikkat çekmek istiyorum.Bu adamlarda müthiş bir medya özgürlüğü var.Adam başkanı karşısına almış resmen dalga geçiyor.:D Türkiye'de gazetede bile yazılmaz bunlar.Zaten bu dizinin çekilmesi bile başlı başına bir medya özgürlüğü.

8.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x2

Bu bölüm çok iyiydi. :)

Parti, Francis reyise arkasını döndü. Bölümün ortasında falan baya çaresiz duruyordu. İlk kez böyle gördük ama her zamanki gibi bir çıkış yolu buldu gibi.

Claire'ın BM işi olmadı ama şimdilik. İşi alacaktır yüksek ihtimal. :)

Keşke Francis Doug'ı da asla artık yanına. Remy var, Seth var, Doug da gelirse efsane bir kadro olur. :D

Puanım: 9.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x2

Çoğunluk bu bölümü ilkinden daha çok beğenmiş ama ben ilkini biraz daha çok beğenmiştim. Bu bölüm ortalarda bir ara sıkıcı olur gibi oldu ama sonra düzeldi tabii yine. :)

Frank'i ilk defa bu kadar çaresiz gördük. Tüm işler kötüye gidiyor. Yalnız son yaptığı televizyon konuşması çok iyiydi. Benim oyumu bile alacaktı az daha. :D

Claire şu BM işini gereksiz yere zorluyor artık?

@gundix123 efsane kadro diyorsun da Seth ve Remy'nin pek becerikli olduklarını söylemek zor koskoca Frank Underwood'u batırdılar. :D

Klas dizinin hali başka ya. :D

https://pbs.twimg.com/tweet_video/B_Ge4IbXAAAFmVr.mp4

8+ /10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x2

Çoğunluk bu bölümü ilkinden daha çok beğenmiş ama ben ilkini biraz daha çok beğenmiştim. Bu bölüm ortalarda bir ara sıkıcı olur gibi oldu ama sonra düzeldi tabii yine. :)

Frank'i ilk defa bu kadar çaresiz gördük. Tüm işler kötüye gidiyor. Yalnız son yaptığı televizyon konuşması çok iyiydi. Benim oyumu bile alacaktı az daha. :D

Claire şu BM işini gereksiz yere zorluyor artık?

@gundix123 efsane kadro diyorsun da Seth ve Remy'nin pek becerikli olduklarını söylemek zor koskoca Frank Underwood'u batırdılar. :D

Klas dizinin hali başka ya. :D

https://pbs.twimg.com/tweet_video/B_Ge4IbXAAAFmVr.mp4

8+ /10
Yani doğru diyorsun ama kağıt üzerinde oldukça sağlam bir kadro görünümündeler Frank'i de sayarsak. :D

Claire'ın duvara vurduğu sahne hoştu gerçekten. :D

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x2

İşte istediğim bölümler, tek kelimeyle muhteşemdi. :)

Amerikan demokrasisine hayranım. Başkan ve First Lady tek oy için senatörlere bir yalvarmadıkları kalıyor. Sadece başsavcının başkanın ayağına gitmesini yadırgadım. Normalde öyle bişey olmaz. :)

Frank mecliste çoğunluğu kaybetti. Senatonun da ileri gelenleri 2016 seçimlerinde onunla yola devam etmek istemiyorlar normalde ikinci defa seçilme hakkı var ve geçtiğimizden bugüne kadar olan sürece bakarsakta Amerikan halkı Bush'ta dahil olmak üzere herkese ikinci bir şans vermiş. :)

O yüzden Frank aday olmayacağını söyledi ama halk ısrar etti deyip yeniden aday olacaktır. Tabii Amerikan Works kanun tasarısı yasalaşıp 10 milyon kişiye iş bulabilirse. 500 milyar dolarlık bir proje o iş yatarsa başkanlık gider. :)

Ben Frank'ın kolay kolay başkanlığı bırakacağını düşünmüyorum. Baktı koltuğu sallantıda bu sefer milletvekili ve senatörleri tehdit etmeye başlayacak. :)
9/10 verdim.
Daha fazla puan verebilirdim fakat daha yükseğini ilerleyen bölümlere saklıyorum. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x3

Her bölüm ayrı bir konsept şeklinde ilerliyor sezon. Bu bölümün konusu ise dış politikaydı. :) Yine yer yer sıkıcı duruma düşse de genel olarak güzeldi.

Rus başkanını epey gıcık biri yapmışlar. Obama'nın House of Cards hayranı olduğunu zaten biliyoruz, bu bölüme 10 puan vermiştir bence. :D

Frank reyisin sondaki konuşması güzeldi, adam konuşmayı biliyor ya. :)

Bu arada sondaki klip görünümlü olay neydi anlamadım oradaki kadın bizim tanıdığımız biri falan mıydı. :D

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x3

Ve güzel bir bölümü daha geride bıraktık. :)

Petrov yani Putin'i oynayan abimizi Hannibal'ı oynayan Mads Mikkelsen'e çok benzettim. Araştırınca da kardeşi olduğunu öğrendim ismi Lars Mikkelsen imiş. :)
Amerikalılar beyaz perde ve diziler ile önce Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un şimdide Putin ile istedikleri gibi dalgalarını geçiyorlar. Putin'in yapmış olduğu sporlar için sadece poz ve reklam amaçlı olduğunun göndermesini yaptılar. :)

2. ve 3. bölümü arasında bir kopukluk var Claire ne ara büyükelçi oldu, cumhuriyetçi senatörler karşı çıkıyordu? :)

Lada arabası eskiden bizde de vardı o muhabbet gerçekten güzeldi. :)

Petrov ve Claire'in öpüştüğü sahne dizinin zirve yaptığı yer olabilir. Çok çetin bir sahne olmuş. Bravo! :)
8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x4

Çok sıkıcıydı. Bilmiyorum belki başım ağırdığından ama özellikle ilk yarısında acayip sıkıldım ve olayları da pek takip etmedim. :(

Adaylığını açıklayan kadın Frank'in partisinin adayı mı oldu? Önceki asıl görevi neydi o kadının anlamadım?

Doug'un Frank'i satacağını sanmam, anlaşmışlardır bir şekilde. :)

6/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
3x4

Çok sıkıcıydı. Bilmiyorum belki başım ağırdığından ama özellikle ilk yarısında acayip sıkıldım ve olayları da pek takip etmedim. :(

Adaylığını açıklayan kadın Frank'in partisinin adayı mı oldu? Önceki asıl görevi neydi o kadının anlamadım?

Doug'un Frank'i satacağını sanmam, anlaşmışlardır bir şekilde. :)

6/10
Bence çok iyi bölümdü.Frank'in duygularına yenildiği bir bölüm oldu.

Dunbar denen kadın Demokratların yani Frank'in partisinin adayı oldu.O kadın normalde danıştay başkanı hani 2.sezonda Walker'ın yolsuzluk soruşturmasını yürüten.Remy o kadının başkan olacağını Jackie'den öğrendi Frank de onu o aday olmadan alzheimer olan adamın pozisyonunu teklif etti.Ama alzheimer olan adamı ikna edemeyince demokratlar kadına teklif yaptı ve kadın aday oldu.Frank adama alzheimer olduğu için biraz yumuşak davrandı durumu adamın insiyatifine bıraktı sonra pişman oldu zaten.:)

Ben 5.bölüme kadar izledim.

Doug sanırım Frank'i satıyor.Frank neden hala Doug'u çağırmadı anlamadım Seth zaten en son o kadını kovdu yerine daha kötüsü geldi gittikçe batırıyorlar.Doug lazım.:D

İlk beş bölüme puanım:

8.7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x5

Yine pek iyi değildi bölüm yer yer çok sıkıcıydı ama önceki bölüme göre iyiydi en azından. :)

Dizinin sıkıntısı yan karakterlerin çok zayıf olması. Frank reyis dışında dizide elle tutulur karakter yok. Belki Doug?

Claire'ı çoğunluk sevse de ben gıcık oluyorum. Özellikle tuvaletteki sahnesinde kendisine olan gıcıklık katsayım yine tavan yaptı. :)

Doug'un sattığına pek inanmıyorum hala, ters köşe yapmak istiyorlar gibime geliyor. :)

Bölümün sonu güzeldi. :)

7- /10

Cenation

Favori Üye
Reaksiyon puanı
248
Puanı
454
Claire'ı çoğunluk sevse de ben gıcık oluyorum. Özellikle tuvaletteki sahnesinde kendisine olan gıcıklık katsayım yine tavan yaptı. :)

Doug'un sattığına pek inanmıyorum hala, ters köşe yapmak istiyorlar gibime geliyor. :)

Ben Claire'ın o sahneye hayran kaldım ya. :D Ne gıcıklığı vardı ?

Ayrıca favori karakterim Claire başkandır. :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
3x6

Mükemmel bölümdü.Aslında bugüne kadar Claire ile pek bir sorunum yoktu ama bu bölüm nefret ettirdi.Petrov reyizi de sevmeye başladım Hannibal abiyle kardeş olduklarını öğrendikten sonra.

Claire yüzünden tüm planlar alt üst oldu.Yaptığı şey onca yıldır politikayla ilgilenen bir kadına yakışmadı.Frank reyiz sonda asıl cesaretin ne olduğunu çok iyi açıkladı.Frank ile Claire'in arası iyice açılıyor.

9.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x4

Bu bölümde tam anlamıyla fırtına öncesi sessizlikti işler karışacak köprünün altından çok sular akıcak. :)

Bölümün başında gerçek olaydan esinlerek Afganistan'da insansız hava araçlarının yanlışlıkla vurduğu 3 askerin konusunu işlediler. Cenaze hahamıda Gotham dizisindeki Falcone idi. :)

Dunbar'ın başkan adayı olması çok şaşırtıcı oldu. :)

Francis Underwood'a bak sen. Kur'an da biliyomuş. :)

Sonu neydi öyle? Seyrederken gayri ihtiyari yerimden zıpladım! İnanılmaz bir sahneydi! :)
8.5/10