Netflix House of Cards 3. Sezon Yorumları

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
3x13

Güzel bir final oldu.4.sezonun çok daha hareketli geçeceğini düşünüyorum.

Claire yeni bir Skyler White olma yolunda ilerliyor. Bu sezon Frank'in yaptığı tüm yanlışların nedeniydi. Diğer bir nedende Frank'in makyavelist tutumundan ödün vermesi oldu. Claire bence Frank'e geri dönecektir. Frank reyiz sonda iyi ayar verdi ama ters tepti. Claire'in Frank'i kıskandığını düşünüyorum.Doug'un Rachel'ı öldürdüğü sahnede de üzüldüm önce bırakıp sonra öldürmesi olmadı.

8.5/10

Bu sezon beğenmediğim bir şey de yan karakterlerin ilgi çekici olmaması üstüne de sıkıcı olması.-Doug hariç- Remy ve Jackie ilişkisi, gazeteci kadın ve yazar ilişkisi saçma sapan işlerdi.Önceki sezondaki entrikalar yerine böyle ilişkilere bıraktı.Peter Russo,Zoe Barnes ve Raymond Tusk gibi karakterleri mumla arıyoruz.

SEZONA PUANIM: 7.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
ilk 2 sezon oyle bir hizla ilerledi ki boyle bir beklenti 3.sezon için de oldu, bunun için hem forum hem başka sitelerdeki ortak Goruş sakin/olmamiş gibi yorumlardi, ama diziyi birinci defa izledikten sonra bi kez daha izledim ve Goruşum: en iyi sezon bu sezondu neden mi?
- bu sezon daha gerçekci ve mantiga yakin bir hikaye vardi.
- Frank ve Claire de yanliş yapmali, hayal kirikligi yaratmaliydi ve hikaye tek yonlu olmaktan çikmaliydi. bence 3 sezon bu yuzden daha başarili.
- Rus lider ve rakip adaylar son derece başarili yaratilmiş ve 2.sezondaki R.Taska gore baya yuksek bir çitadaydi.
- hikayenin geçtigi mekanlar son derece iyidi ve bu yuzden evet bu bir beyaz sarayda geçen bir hikaye diye bildik.
- habrdar degilm ama umarim 4.sezon onayini alir çunku 3.sezonda yartilan hava/karakterler/beklenti 4.sezonu bi kat daha lezzeti kila bilir.
- siyasetle gelen o buyuk hirs nasil yikici/kirici/şehvete sahip son derece iyi anlatildi, (artik sende bizden birisin,,,,,,,, sadece bi ornekti).
- 3.sezonun tek eksigi frankin 4 gozle bekledigimiz bizle konuşmalarinin az olmasiydi.
[HASHTAG]#HouseOfCardsSeason3[/HASHTAG]
Bu sezonun en iyi sezon olduğu yorumuna katılamayacağım bence ilk iki sezon bariz şekilde daha iyiydi.

Gerçekçi ve mantığa uygundu belki ama sıradandı, sıkıcıydı. Diğer sezonların gerçeklikten uzak olduğunu da düşünmüyorum zaten...

Rus lider kötü olmamış belki ama hikayeye çok fazla şey kattığı söylenemez. Diğer kadın rakip de fena değildi ama iki karakter de önceki yıllardaki karakterleri mumla arattı.

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x13 (Sezon Finali)

Genel olarak güzel bir sezon finaliydi. Tabii beklentim daha yüksekti ama böylesi de iş görür. :D

Claire'dan böyle bir şey bekleniyordu zaten. Frank reyis baya sert konuştu. :D Ben de önümüzdeki sezon arayı düzelteceklerini düşünüyorum. First Lady'siz Başkan garip olur. :D

Rachel'ın ölümüne üzüldüm. Ama bu durum biraz da kendi hatasından kaynaklı. Yine de ölmeseydi iyiydi.

Bu arada sezonun başlarında sezon finaliyle ilgili bir spoiler yemiştim. Spoiler da Frank'in seçimi kaybetmesiydi. O günden beri spoilerin yanlış çıkması için dua ediyordum, öyle de oldu. Mutlu oldum şu an. :D Gerçi daha 12. bölüme kadar Demokratlar kendi adayını belirlememişken seçimin sonuçlanması saçma olurdu. :D

Ben de önümüzdeki sezonun oldukça hareketli geçeceğini düşünüyorum. Çünkü asıl seçim yarışı şimdi başlıyor. :)

Puanım: 9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x13 (Sezon Finali)

Zekası ve cazibesi büyüleyici Claire benim kadınım yalnız ilişmeyiniz lütfen. :)

Seneye başkanlığa Claire aday olur inşallah. Olursa dizi 3 sezon daha devam eder. :)

Doug'un Rachael'i çok sevmesine rağmen öldüreceğini tahmin etmiştim pekte sürpriz olmadı açıkcası. Yalnız, ilkinde öldürmeyip serbest bıraktığında Rachael'in yol boyunca yürümesi saçmaydı. Ben olsam bu adam vazgeçip peşimden gelir korkusuyla bir yere saklanırdım. :)

Seçim yapılmamasına niye şaşırdınız anlamadım. 2016'da yapılacak diye kaç defa söylediler ayrıca Amerika'da her bir eyalette ön seçim yapılıyor. Frank daha bir yerde kazandı başkanlığı garanti değil yani Dunbar'da kazanabilir. :)
9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x13 (Sezon Finali)

Zekası ve cazibesi büyüleyici Claire benim kadınım yalnız ilişmeyiniz lütfen. :)

Seneye başkanlığa Claire aday olur inşallah. Olursa dizi 3 sezon daha devam eder. :)

Doug'un Rachael'i çok sevmesine rağmen öldüreceğini tahmin etmiştim pekte sürpriz olmadı açıkcası. Yalnız, ilkinde öldürmeyip serbest bıraktığında Rachael'in yol boyunca yürümesi saçmaydı. Ben olsam bu adam vazgeçip peşimden gelir korkusuyla bir yere saklanırdım. :)

Seçim yapılmamasına niye şaşırdınız anlamadım. 2016'da yapılacak diye kaç defa söylediler ayrıca Amerika'da her bir eyalette ön seçim yapılıyor. Frank daha bir yerde kazandı başkanlığı garanti değil yani Dunbar'da kazanabilir. :)
9/10
Seçim olmasa da en azından adaylığı kesinleşse ve Dunbar devre dışı kalsa diye bekledik ama olmadı. :)

Bu arada ben Amerikadaki seçim sistemini bilmediğimden her eyalette ayrı ayrı olma işi bana çok tuhaf geldi.

Bu ön seçimlerde kim oy kullanıyor?

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Seçim olmasa da en azından adaylığı kesinleşse ve Dunbar devre dışı kalsa diye bekledik ama olmadı. :)

Bu arada ben Amerikadaki seçim sistemini bilmediğimden her eyalette ayrı ayrı olma işi bana çok tuhaf geldi.

Bu ön seçimlerde kim oy kullanıyor?
Amerika'da ilginç ve karmaşık bir seçim sistemi var. Seçmen yani vatandaş bir meclisin delegelerini seçmiş oluyor. Delege sayısı eyaletlerin büyüklüğüne göre değişiyor. Seçimlerden sonra da bu delegeler kurulu toplanarak asıl başkan seçimini gerçekleştiriyor. :)

Fakat bizdekinden daha adaletli olduğu kesin. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Amerika'da ilginç ve karmaşık bir seçim sistemi var. Seçmen yani vatandaş bir meclisin delegelerini seçmiş oluyor. Delege sayısı eyaletlerin büyüklüğüne göre değişiyor. Seçimlerden sonra da bu delegeler kurulu toplanarak asıl başkan seçimini gerçekleştiriyor. :)

Fakat bizdekinden daha adaletli olduğu kesin. :)
Halk değil de delegeler mi seçecek yani başkanı?

Şu an dizide hangi aşamadayız tam olarak? :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Halk değil de delegeler mi seçecek yani başkanı?

Şu an dizide hangi aşamadayız tam olarak? :)
Şimdi bu eyaletlerde seçmenler oy sandığına gittiğinde oyu Obama'nın üstüne basıyor ama normalde Demokrat partiden delege seçmiş oluyor. Diyelim ki Texas'tan 50 delege çıktı, diğer eyaletlerden de buna yakın rakamlar büyüklüğüne göre bunlar daha sonra başkanı seçecekler. :)

Dizideki duruma gelince.

Iowa'da demokratların delegeleri üstünlük elde etti. Geride 50'den daha fazla eyalet var. Ayrıca demokratlar daha başkan adaylarını belirlemediler, belki başka adayda çıkacak bilemiyoruz.:)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şimdi bu eyaletlerde seçmenler oy sandığına gittiğinde oyu Obama'nın üstüne basıyor ama normalde Demokrat partiden delege seçmiş oluyor. Diyelim ki Texas'tan 50 delege çıktı, diğer eyaletlerden de buna yakın rakamlar büyüklüğüne göre bunlar daha sonra başkanı seçecekler. :)

Dizideki duruma gelince.

Iowa'da demokratların delegeleri üstünlük elde etti. Geride 50'den daha fazla eyalet var. Ayrıca demokratlar daha başkan adaylarını belirlemediler, belki başka adayda çıkacak bilemiyoruz.:)
Şimdi Frank ve Dunbar falan aynı partinin adayı olmak için yarışmıyorlar mı?

Şu an Iowa'da seçim yapıldı ama aday daha kesin değil nasıl oluyor bu iş baya karışık geldi bana. :):)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Şimdi Frank ve Dunbar falan aynı partinin adayı olmak için yarışmıyorlar mı?

Şu an Iowa'da seçim yapıldı ama aday daha kesin değil nasıl oluyor bu iş baya karışık geldi bana. :):)
Frank'ın başkan olmasını demokratlar istemiyor ama adam aynı zamanda senatör sen aday olma diyemezsin. Milletvekili olmayanlar aday olamıyorlar, Dunbar eski Danıştay başkanı olduğu için yanılmıyorsam belli sayıdaki milletvekilin önerisiyle aday oldu. Karmaşık ama bizdekinden kat kat adaletli olduğu kesin çünkü tüm vatandaşlar temsilciler meclisi ve senatoda eşit ölçüde temsil ediliyorlar. Ön seçim olmasıda çok iyi milletvekilleri sadece vatandaşlara hesap veriyorlar bizdekiler ise sadece Tayyip'e. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Frank'ın başkan olmasını demokratlar istemiyor ama adam aynı zamanda senatör sen aday olma diyemezsin. Milletvekili olmayanlar aday olamıyorlar, Dunbar eski Danıştay başkanı olduğu için yanılmıyorsam belli sayıdaki milletvekilin önerisiyle aday oldu. Karmaşık ama bizdekinden kat kat adaletli olduğu kesin çünkü tüm vatandaşlar temsilciler meclisi ve senatoda eşit ölçüde temsil ediliyorlar. Ön seçim olmasıda çok iyi milletvekilleri sadece vatandaşlara hesap veriyorlar bizdekiler ise sadece Tayyip'e. :)
Sorunun cevabını alamadım tam olarak. O kadar karışık ki soruyu bile nasıl soracağımı şaşırdım. :D

Şimdi Frank'e halk oy veriyor sanırım. Tüm halk mı oy kullanıyor yoksa parti meclisi gibi bir şey mi.

Yani şu an Türkiye üzerinden örnek verecek olursam Erdoğan ile Davutoğlu AKP adayı olmak için yarışıyorlar gibi düşünecek olursak CHP'liler de mi gidiyor ikisinden birini seçiyor?

Bir de işin Cumhuriyetçi tarafını hiç görmedik herhalde? Onların da kendi aralarında seçim mi var şu an da bize yansıtılmıyor?

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Sorunun cevabını alamadım tam olarak. O kadar karışık ki soruyu bile nasıl soracağımı şaşırdım. :D

Şimdi Frank'e halk oy veriyor sanırım. Tüm halk mı oy kullanıyor yoksa parti meclisi gibi bir şey mi.

Yani şu an Türkiye üzerinden örnek verecek olursam Erdoğan ile Davutoğlu AKP adayı olmak için yarışıyorlar gibi düşünecek olursak CHP'liler de mi gidiyor ikisinden birini seçiyor?

Bir de işin Cumhuriyetçi tarafını hiç görmedik herhalde? Onların da kendi aralarında seçim mi var şu an da bize yansıtılmıyor?
Onu anlattım ben sana. Hani biz sandığa gidip mesela Tayyip'in üstüne mühür basıyoruz ya İowa'da da vatandaşlar Frank ve Dunbar'ın mührünün üstüne bastılar, çoğunluk ise Frank'ı tercih etti. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Onu anlattım ben sana. Hani biz sandığa gidip mesela Tayyip'in üstüne mühür basıyoruz ya İowa'da da vatandaşlar Frank ve Dunbar'ın mührünün üstüne bastılar, çoğunluk ise Frank'ı tercih etti. :)
Karşı partiden olanlar da oy kullandı yani. Öyleyse iyiymiş. :)

Cumhuriyetçilerin oylaması da eş zamanlı yapılmıyor mu onların farklı zamanlarda herhalde?

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Karşı partiden olanlar da oy kullandı yani. Öyleyse iyiymiş. :)

Cumhuriyetçilerin oylaması da eş zamanlı yapılmıyor mu onların farklı zamanlarda herhalde?
Her şeyi göstermeye zaman yetmez baştanda söylediğim gibi herşey karmaşık.:)

Giresunlular zamanında çok göç etmişler Amerika'ya bizden de çok akraba var. Hatta başımdan şöyle bişey geçti. Bir kız vardı aileler arasında sözde kesildi beni Amerika'ya alacaktı, askerlikten sonra çalışmak için gidecektim ama son anda vazgeçtim. Sırf Amerika'ya gitmek için sevmediğim birsiyle evlenemezdim. :)