TRT 1 Halka - Dizi Yorumları

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Diziyi sabah izledim çok değişik bölüm dizi bir daha ispatladı aslında kaliteyi bu bölüm :)

• Beğendim
Reactions: Polat Şaşmaz

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Yine bol reklamlarla diziyi uzatacaklar belli. Düzeni bozdular ve reytinge kötü etkisi olacak.
Başka dizilerde en az 3 bölüme sığdırılacak olayları bir bölümde izliyoruz :A
2 yönetmen var, biriside kadın.Volkan Kocatürk gibi Istanbul görüntülerini güzel aktarıyorlar ama biraz fazla uzatıyorlar gibi. Geçişlerde farklılık var tabiki.
Bölüm güzel ilerliyor herzamanki gibi, Çağatay, Kaan ve Cihangir'e tuzak kurdu. Altınların sahibi Beni Affet dizisindeki adam :A o kapılar açılınca şaşırdım :D
Cengiz Han heran gelecekmiş gibi hissediyorum. Yukarısı dedikleri hep Cengiz Han olarak bilirdim. Dizinin temposu baya yüksek ve gittikçe daha çok kafa karıştırıyor.
Geçen haftanın fragmanında Cihangir'in Kaan'a 'tek sana güveniyorum' lafına deyinmiştim. Bu bölümde Kaan'in o lafın altında ezildiğini ve kendini baya kötü hisettiğini izledik. İlkkez Kaan'ı gözü yaşlı izledik galiba. Annesine yalan ile ilgili sözler söyleyince Hümeyra'da kendi yalanından dolayı huzursuz oldu.
Bu bölümün ismi aslında Yalan olmalıydı çünkü herkes herkese yalan söyledi bu bölümde.
Hümeyra ile Cemal işbirliği yapıyor ve Vekilharç'ın hâla Hümeyra ile iletişim halinde olmasına sevindim ama heran birisi başka bir tarafa gecebiliyor fakat iyo bilgiler verdi Hümeyra'ya. Bakalım burunsuz olayında başarılı olacakmı Cemal komiserler.
Çağatay galiba burunsuz olayındada İlhan'a oyun oynayacak.

Cihangir'de Çağatay'a oyun oynuyor, fakat bu oyuna İlhan Tepeli kurban olacak gibi. İskender Cihangir'e babanı kontrol et demekle iyi etti. Dizide bir olay biterken yenisi başlıyor.
Geri kalan yorumu bölüm bitince ekleyecem :A Aksiyon bol olunca yorumda haliyle uzuyor

Son düzenleme:
  • Harika
Reactions: MEnes and Turkuazz

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Hayır yaaaa
Bahar, Kaan'ı vurdu bilmeden :(:( Beklenmedik bir sahne oldu :(

• Beğendim
Reactions: Turkuazz

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Keşke önceki bölümlerde yaptıkları şekilde daha az reklam daha iyidi dizinin izlenme oranlarını düşürüyor :(
Yani geçen haftadan ders alıp yine aynı aisteme dönseler olmuyor sanki. Umarim haftaya yine öyle olmaz. Şimdi reklam ya, biter, sonra aynı sahneyi izleyip yine reklam girer ve sonra fragman verilir. Yani 00.10-00.15 civarina kadar izlemeye gerek yok :T:

• Beğendim
Reactions: Turkuazz

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Yani geçen haftadan ders alıp yine aynı aisteme dönseler olmuyor sanki. Umarim haftaya yine öyle olmaz. Şimdi reklam ya, biter, sonra aynı sahneyi izleyip yine reklam girer ve sonra fragman verilir. Yani 00.10-00.15 civarina kadar izlemeye gerek yok :T:
İzlenme oranları önceki bölümde artmıştı ama bunu niye görmezden gelip bozdular anlamak zor :(

• Üzücü
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ne bölümdü bee.
Amirim neler yaptın sen.
Bi benim yorumumun uzunluğuna bak, birde senin :F(benim spoi'e bak :A)
Bu daha başlangıç :A Sadece ilk yorum :A
bu bölüm nasıl anlatılır, nasıl tarif edilir....
Diğer bölümün devamı gelmedi, bunuda bu kelimelerle bırakıp anlatıp tarif etmezsin :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
15. bölüm yorumum:
Dizinin ilk saatinde ev doluydu, haliyle tam dikkatli izleyemedim. Şuan tekrar izlyorum. Hastanede burunsuzu öldüren Çağatay sanmıştım o doktor kıyafeti giyen kişinin :F Twitter sayfasındada dünkü foto öyle aktarılmıştı :A
Bölüm yine ve yeniden harikaydı.
Bu bölüme yine baya detaylar damga vurdu.
Ben ikinci fragmanı izlerken acaba Cihangir'in videosu 3 yıl öncesine mi yoksa şuan yenimi çekmiş diye düsünmüştüm. Gülay, çalışanına oyun oynayıp diğer CD'ye ulaşınca o CD'deki görüntüler fragmanda izlediğimiz görüntüler sandım ama neyseki o değilmiş. Çok zekice davranılmış bir detay o konuşmayı kaydetmesi. Öyle güzel işliyorki olaylar, mantıklı geliyor tüm hamleler ve hata bulmada zorlanıyoruz. Cihangir, Halka'nın hafızasını sildireceği duyumunu aldığı için bu videoyu çekmiş, ki bunu görüntüdede biz izleyicelere aktarıyor, haliyle kafada oluşacak olası acabaları engelliyor bu ince detaylar.
Şuana kadar herkes birbirinden birşey gizliyordu. Kaan'da Cihangir'den polis ile işbirliği yaptığinı gizliyordu, şimdi ise artık Cihangir'inde Kaan'dan saklayacaği bir sırı var. Yeni bölümde bildiği şeyleri anlatacağını sanmıyorum.
Çağatay bu bölümde bir işe yaradıda Cihangir'in geçmişi hatırlamasına vesile oldu.
Bu bölüm yeni bir karakteri tanıdık, Ruhi, Terzi'ye yeni rakip. Terzi'nin babası tarafından eğitilmiş.
Çağatay çok gıcık ama bazende sevimli :A
Adem'ler Kaan'ı kurtarmaya gittiği sahnede Kaan'la karşılaşma kısmı eğlenceliydi :A
Fragman bomba :eek: :eek:

• Harika
Reactions: MEnes

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Özellikle son 3-4 bölümdür diziyi 2 kere izliyorum. Gittikçe temposu bambaşka bir hal almaya başladı.Bu bölüm için şuan bir yorum yapamıyacağım çünkü iftarımız nedeniyle arada kaçırdığım sahneler oldu ve tam kendimi diziye veremediğim için yarın detaylıca izleyeceğim :D Dizinin temposu ve olayları bambaşka bir hal aldığı için ben 1 dakikasını kaçırdığım an adapte olmakta zorlanıyorum. Okadar bağımlısı yapmışki her saniyesini izlemek istiyor insan. Eskiden benzer bir yorum yapmıştım ama şuan dizinin gidişatiı ve verdiği seyir zevkini anlatması/ tarif etmesi çok zor.

• Beğendim
Reactions: MEnes and Turkuazz

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
HALKA uzun süredir görüp görebildiğim, canlı izleyip şahit olduğum en BÜYÜK ve KALİTELİ dizidir. Uzun bir süre daha böyle bir efsaneye şahit olabileceğimi düşünmüyorum. Yerli dizilerde 1 numaram hep bellidir diyordum 2 ve 3 numaraya diğer diziler geliyordu. Ama Halka bu sıralama listesini alt üst etti. Konumlandıramıyorum şu aşamada, 1 numarama gelme olasılığı bile oldukça yüksek. Leyle ila Mecnun'la kıyaslayamıyorum türü ve tarzı çok farklı olduğu için. Ama bunu bende bıraktığı etki açısından düşünüp kıyaslayabilirim. O açıdan LM şuan daha önde ama Halka'nın bir gün finaline geldiğimizde bu değişebilir. Şuanki gidişat ise rahatlıkla 2 numarama yerleşeceğini söylüyor. Sürekli bu seviyesini ne kadar sürdürebilir dedik. 16 bölüm oldu ve 16. bölümde bile hala kafayı yedirtebiliyor bize dizi. Hakkında uzunca bir yorum yapacağım, 12. bölüm ve sonrası hakkında hiç konuşamadım burada, malum askerlik yüzünden. Ama artık konuşma vakti geldi. Öyle bölümler izledik ki kelimeler kifayetsiz kalıyor... Fırsat bulduğumda forum tarihindeki en uzun mesajlara bir yenisini ekleyebilirim, herkes her şeye hazırlıklı olsun... :D

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
HALKA uzun süredir görüp görebildiğim, canlı izleyip şahit olduğum en BÜYÜK ve KALİTELİ dizidir. Uzun bir süre daha böyle bir efsaneye şahit olabileceğimi düşünmüyorum. Yerli dizilerde 1 numaram hep bellidir diyordum 2 ve 3 numaraya diğer diziler geliyordu. Ama Halka bu sıralama listesini alt üst etti. Konumlandıramıyorum şu aşamada, 1 numarama gelme olasılığı bile oldukça yüksek. Leyle ila Mecnun'la kıyaslayamıyorum türü ve tarzı çok farklı olduğu için. Ama bunu bende bıraktığı etki açısından düşünüp kıyaslayabilirim. O açıdan LM şuan daha önde ama Halka'nın bir gün finaline geldiğimizde bu değişebilir. Şuanki gidişat ise rahatlıkla 2 numarama yerleşeceğini söylüyor. Sürekli bu seviyesini ne kadar sürdürebilir dedik. 16 bölüm oldu ve 16. bölümde bile hala kafayı yedirtebiliyor bize dizi. Hakkında uzunca bir yorum yapacağım, 12. bölüm ve sonrası hakkında hiç konuşamadım burada, malum askerlik yüzünden. Ama artık konuşma vakti geldi. Öyle bölümler izledik ki kelimeler kifayetsiz kalıyor... Fırsat bulduğumda forum tarihindeki en uzun mesajlara bir yenisini ekleyebilirim, herkes her şeye hazırlıklı olsun... :D
Sen yokken gelecek sezon devam edeceğimiz kesinleşti :A

• Harika
Reactions: MEnes