TRT 1 Halka - Dizi Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,888
Puanı
1,060
Oha Altan'ı öldürmüşler :eek:

@Polat Şaşmaz @MEnes @Dosi
Aa gerçekten, ben dikkat etmemişim o detaya :eek: Şaşırtmadı bu durum. Beklenen birşey, Cengiz Han oldukça gaddar, kendi oğullarına yaptığı tutumdan belli. Eski kötü günlerine döndü anlaşılan. 13. bölüm ile ilgili hiç bir tahmin yürütemiyorum.

• Beğendim
Reactions: MEnes and Turkuazz

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
@MasacRE bu haftaki boşluğu değerlendirdin umarım :A
3. fragmanda geldi :D
12. bölüm efsane olacak yine... Ve benim 3 hafta boyunca bölüm izleyemeyeceğimi düşünecek olursak fazla acı verici olacak beklemek...

Yeni yönetmen de belli olmuş bu arada. Süleyman Mert Özdemir diye bir adammış. Bilmiyorum Volkan Kocatürk gibi olur mu ama inceledim adamı biraz. Çok kötü bir etki yapacağını sanmıyorum, iyi iş yapar gibi geliyor. :D

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Dosi and Turkuazz

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,888
Puanı
1,060
Dizinin bölümlerini en az iki kere izliyorum artık :A
Cengiz Han son sahnede vuruldu ama fragmanda hiç bir ipucu yok (yani ona ne olduğuna dair) Hümeyra yine emirler veriyor, büyük olasılıkla Cengiz Han'ın bakımını üstlenecek.
Cengiz Han Hümeyra'ya "bırakta annesi merak etsin" dedi yani bize Kaan'ın annesinin yaşadığının sinyalini vermiş oldu. Yalnız burda yorumlarda o Yeni Hayat yerindeki yaşlı kadının Kaan'in annesi olabileceği ihtimmaleri konuşuldu ama bence Kaan'in annesi daha genç biridir. (ikinci eşler genelde genç olur :A)
Başka bir konuda attığım yorumuda buraya kopyalayayım:
Cihangir, Kaan'a " Güvendiğim tek kişi sensin" dedi. Kaan orda kendini kötü hisetti. Sonuçta Kaan'da Cihangir'e yalan söyleye biri.
Hümeyra'nın performansını çok beğendim bu bölüm. Cengiz Han nasılki bi ayakta duramayacak kadar aciz, bi ayağa kalkıp kötülük yapıyorsa, Hümeyra'da bazen esiyor gürlüyor bazende söz konusu çocuklar olunca çaresiz kalıyor.
Terzi'yi azda olsa gördük bölümde, her bölümde etkili sahnesi var :D
Altan'ın vurulmasına üzüldüm. O adamın ses tonunu beğeniyorum.
Dizideki belirgin bir başka detayda, birbiriyle kanlı bıçaklı olan ve hatta birbirini öldürmeyi bile düşünenler bir noktadan sonra iş birliği yapabiliyor.
Dizi harika ilerlemeye devam ediyor.

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,888
Puanı
1,060
Kafamı bol karıştıran bir bölüm oldu :eek: Fragmanlarda bile bir halt anlamamıştım ilkkez :A

Dizi daha bitmeden yorumlarımı yapmaya başladım, sonuna odaklanınca diğer detayları atliyorum yorum yaparken :A
Dizi bu arada baya geç bitti, zaten haftalık yayın akışı konusu acarken bitiş saati dikkatimi çekmişti, bölüm baya uzun olabilir ama ilkkez reklamda çok yayınlandı. Hatta sonlarda iki kere üst üste reklam verildi diyebiliriz :
Bak bakalım @MasacRE buzlamışim oyüzden spoi kutusunu acabilirsin. Uzunluğu yeterlimi? :A en uzun yorumum galiba dizi olarak :A

Cengiz Han'ın ölmüş olduğuna inanamıyorum nedense. Altan'ın 'cesedine' ne oldu acaba. Doktor herşey yolundayken birden öldü dedi, ölü gösterilmiş olabilir
Bölüm galiba şuana kadar izlediğim en karişık bölüm oldu. Dizinin gidişatını çok merak ediyorum.
Kaan Vekilharç'ın yakasına yapışdığında oyun çevireceklerini tahmin ettim, daha öncede bu tarz bir harekette bulunmuştu. Vekilharçı Çağatay'dan kaçırdıkları planları güzeldi.

Hümeyra, Vekilharçın karşısına çıktı. Vekilharç kabul etmeyecek sandım ama "Bukadar aptal erkek karşısında sizin gibi akıllı bir kadınla çalışmaktan onur duyarım" tarzı bir laf kullandi. Artık Hümeyra daha güçlü olacak gibi :D

Bahar'ın kapıda amirine tüm sevdiklerimi kaybettim, sizide kaybetmek istemiyorum sözleri baya duygulandırdı beni.
Çağatay tam bir psikopat ve rolünü cok iyi yapıyor. O mimikler falan komik oluyor bazen :A
Vay, Altan ölmemiş, Tahminimdeki gibi ölü gibi gösterilmiş ama ben bu işte de Cengiz Han var sanmıştım ama Cağatay'ın işiymiş. O da Altan'ı kendi vekilharçı yapacak. Anlaşılan o halka sembolündeki halkalar, kişilerin kendi aralarındaki gruplaşmayı simgeliyor.

Altan işe yaradı, Cengiz Han'ın mesajını çözüp, bölüme ismini veren sözlük vesilesiyle bir adres öğrendiler. Bakalım Halka'nın sahibi kim olacak, parayı kim teslim edecek. Teslim edilecek kişi Cengiz Han olabilirmi? (b)

Çağatay kavuştu paralara.
Hümeyra'yı biri aradı, arayan kişi Cengiz Han olabilir. Ölmemeli...

Hümeyra'yı arayan Cemal komisermiş :eek: Herşeyi çok güzel bir şekilde çözmüş :D
Hümeyra'nın amacı Halka'yı dağıtmak değil, ele geçirmek.
Hümeyra tutuklanacak. İşler iyice karışıyor.
Çağatay'a şifre verdiklerinde o sonra karşısındaki adama garip baktı. Hâla Cengiz Han'ın ortaya çıkmasıni bekliyorum. Belkide o :D
Terzi'yinaradı gözlerim. Eski sahnelerle gösterildi ama yeni sahne izlemek isterdim.

Şimdi genel yorumumu yapayim. Çağatay yeni diziye geldiğinde babasini ölü sandığında kolayca vasiyete ulaşmıştı, babası öldü sanıldığı için herkes kabullenmişti Halka'nın başına geçecek olmasını ama bu bölümde öldü olarak görüldü, bilindi ama Halka'nin başina geçme düşünceside sürecide uzun oldu, başına geçeceğini sanmıyorum ama. Herşey karıştı bu bölümde. Haftaya bölümü sabırsızlıkla bekliyorum. Bu dizide bir başka güzel detay, herkesin ve her sahneye özel müzikler var. Adem için bile müzik var ve Terzi'nin müziği en sevdiğim. O müzik Söz dizisindede bazen çalıyor :D

Hümeyra'ya ne olacak? Polsilerle iş birliği yapması için serbest bırakılırmı? Kaan annesinim tutuklandığını diyunca ne tepki verecek? Kaan ve Cihangir parayı teslim etmek için gelecekleri mekanda neyle karşılaşacak? Çağatay'ın karşısındaki Cengiz Han'mı? Kafada bir sürü soru birikti bu bölümde :F

Bu bölümde Müjde'ye nihayet o gıcık taytlar yerine güzel pantolonlar giydirmişlerdi :A

Fragman yine ateş ediyor :Z
Düşündüğüm gibi Hümeyra Cemal komiser ile işbirliği yapacak.
Terzi var gelecek bölümde ama acaba kime çalışıyor? Cihangir yine Kaan'a senden başka kimseye güvenmiyorum diyor :T: İlerde çok merak ediyorum onların arkadaşlığı ne derece etkilenecek Kaan'ında Cihagir'den birşeylee gizlediği öğrenilince.
Cemal Komiser ve Hümeyra çok iyi ikili olurlar. Vay be 13 bölüm devirisk ve dizi kalitesinden hiç ödün vermedi. Volkan Kocatürk artık yok ama yeni bölüm tanitıminda Volkan Kocatürk etkisini hissettim. Yeni yönetmen yokluğunu hissettirmez umarım :Z

• Beğendim

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Kafamı bol karıştıran bir bölüm oldu :eek: Fragmanlarda bile bir halt anlamamıştım ilkkez :A

Dizi daha bitmeden yorumlarımı yapmaya başladım, sonuna odaklanınca diğer detayları atliyorum yorum yaparken :A
Dizi bu arada baya geç bitti, zaten haftalık yayın akışı konusu acarken bitiş saati dikkatimi çekmişti, bölüm baya uzun olabilir ama ilkkez reklamda çok yayınlandı. Hatta sonlarda iki kere üst üste reklam verildi diyebiliriz :
Bak bakalım @MasacRE buzlamışim oyüzden spoi kutusunu acabilirsin. Uzunluğu yeterlimi? :A en uzun yorumum galiba dizi olarak :A

Cengiz Han'ın ölmüş olduğuna inanamıyorum nedense. Altan'ın 'cesedine' ne oldu acaba. Doktor herşey yolundayken birden öldü dedi, ölü gösterilmiş olabilir
Bölüm galiba şuana kadar izlediğim en karişık bölüm oldu. Dizinin gidişatını çok merak ediyorum.
Kaan Vekilharç'ın yakasına yapışdığında oyun çevireceklerini tahmin ettim, daha öncede bu tarz bir harekette bulunmuştu. Vekilharçı Çağatay'dan kaçırdıkları planları güzeldi.

Hümeyra, Vekilharçın karşısına çıktı. Vekilharç kabul etmeyecek sandım ama "Bukadar aptal erkek karşısında sizin gibi akıllı bir kadınla çalışmaktan onur duyarım" tarzı bir laf kullandi. Artık Hümeyra daha güçlü olacak gibi :D

Bahar'ın kapıda amirine tüm sevdiklerimi kaybettim, sizide kaybetmek istemiyorum sözleri baya duygulandırdı beni.
Çağatay tam bir psikopat ve rolünü cok iyi yapıyor. O mimikler falan komik oluyor bazen :A
Vay, Altan ölmemiş, Tahminimdeki gibi ölü gibi gösterilmiş ama ben bu işte de Cengiz Han var sanmıştım ama Cağatay'ın işiymiş. O da Altan'ı kendi vekilharçı yapacak. Anlaşılan o halka sembolündeki halkalar, kişilerin kendi aralarındaki gruplaşmayı simgeliyor.

Altan işe yaradı, Cengiz Han'ın mesajını çözüp, bölüme ismini veren sözlük vesilesiyle bir adres öğrendiler. Bakalım Halka'nın sahibi kim olacak, parayı kim teslim edecek. Teslim edilecek kişi Cengiz Han olabilirmi? (b)

Hümeyra'yı arayan Cemal komisermiş :eek: Herşeyi çok güzel bir şekilde çözmüş :D
Çağatay'a şifre verdiklerinde o sonra karşısındaki adama garip baktı. Hâla Cengiz Han'ın ortaya çıkmasıni bekliyorum. Belkide o :D
Terzi'yinaradı gözlerim. Eski sahnelerle gösterildi ama yeni sahne izlemek isterdim.

Şimdi genel yorumumu yapayim. Çağatay yeni diziye geldiğinde babasini ölü sandığında kolayca vasiyete ulaşmıştı, babası öldü sanıldığı için herkes kabullenmişti Halka'nın başına geçecek olmasını ama bu bölümde öldü olarak görüldü, bilindi ama Halka'nin başina geçme düşünceside sürecide uzun oldu, başına geçeceğini sanmıyorum ama. Herşey karıştı bu bölümde. Haftaya bölümü sabırsızlıkla bekliyorum. Bu dizide bir başka güzel detay, herkesin ve her sahneye özel müzikler var. Adem için bile müzik var ve Terzi'nin müziği en sevdiğim. O müzik Söz dizisindede bazen çalıyor :D

Hümeyra'ya ne olacak? Polsilerle iş birliği yapması için serbest bırakılırmı? Kaan annesinim tutuklandığını diyunca ne tepki verecek? Kaan ve Cihangir parayı teslim etmek için gelecekleri mekanda neyle karşılaşacak? Çağatay'ın karşısındaki Cengiz Han'mı? Kafada bir sürü soru birikti bu bölümde :F

Bu bölümde Müjde'ye nihayet o gıcık taytlar yerine güzel pantolonlar giydirmişlerdi :A

Terzi var gelecek bölümde ama acaba kime çalışıyor? Cihangir yine Kaan'a senden başka kimseye güvenmiyorum diyor :T: İlerde çok merak ediyorum onların arkadaşlığı ne derece etkilenecek Kaan'ında Cihagir'den birşeylee gizlediği öğrenilince.
Cemal Komiser ve Hümeyra çok iyi ikili olurlar. Vay be 13 bölüm devirisk ve dizi kalitesinden hiç ödün vermedi. Volkan Kocatürk artık yok ama yeni bölüm tanitıminda Volkan Kocatürk etkisini hissettim. Yeni yönetmen yokluğunu hissettirmez umarım :Z

Yanlışlıkla dizinin senaryosunu attın galiba buraya, bu kadar uzunlukta ancak o olabilir çünkü? :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,888
Puanı
1,060
Yanlışlıkla dizinin senaryosunu attın galiba buraya, bu kadar uzunlukta ancak o olabilir çünkü? :A
haha, oda ben son 1 saatinde canlı yazmaya başladım. Saniyesinde başlasaydım iki katı olabilirdi :A Canli yazmayıncada çok kısa ve bir çok sahneyi unutmuş oluyorum yorumlamakta :A
Başta tahmin ediyoz yada şu kişi bunu yaptı ama neden diye yorumum oluyor misal ama ortalarinda yada sonunda cevabini veriyorlar ve bende o yoruma dokunmuyorum, haliyle o sahne olunca, bu sebepten şöyle böyle yapılmıs diye yorumum olabiliyor:A Fragman yorumum ve birazda başka düşüncelerim var :A uzunluk ondanda. Menes bu bölümde yerinde duramazdı :A o ara olmasaydı bu bölumü izleyip gidecekti :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,888
Puanı
1,060

Ne bölümdü bee.
Amirim neler yaptın sen.
Bi benim yorumumun uzunluğuna bak, birde senin :F(benim spoi'e bak :A)

• Güldürdün
Reactions: Polat Şaşmaz

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,888
Puanı
1,060
Eneste yok öksüz kaldık :A Şimdi neler düşündüğünü tahmin edebiliyorum :A
Enes sözde 12. bölümü yorumlayacaktı, unuttu. Oyüzden öksüz kaldık sayılmaz :A hem ben avatarımla onun ruhunu yaşatmaya çalışıyorum :A
Bu bolümü izleyince kafayı yer az çok gözümde canlanıyor tepkileri :A
yalnız
reyting çok fena çökmüş :S sebebide çok fazla reklam ve uzatılması bence. Eski sisteme gecerek haftaya 2'yi geçeriz umarım

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,619
Puanı
1,061
Enes sözde 12. bölümü yorumlayacaktı, unuttu. Oyüzden öksüz kaldık sayılmaz :A hem ben avatarımla onun ruhunu yaşatmaya çalışıyorum :A
Bu bolümü izleyince kafayı yer az çok gözümde canlanıyor tepkileri :A
yalnız
reyting çok fena çökmüş :S sebebide çok fazla reklam ve uzatılması bence. Eski sisteme gecerek haftaya 2'yi geçeriz umarım
Umarım dijital platformlarda devam ederiz :(

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,888
Puanı
1,060
Umarım dijital platformlarda devam ederiz :(
Bence bu reytingin birden inmesinin sebebi kesinlikle reklam düzeni, geçen hafta 3 alan yapım birden bukadar düşmez. Bölüm süresi herzamanki gibiymiş ama nerdeyse 1 saat geç bitti bu hafta :S
Dizi eğer biterse tüm hikaye anlatılıp bitilsin. Yarım kalan işlerden nefret ediyorum.

• Beğendim
Reactions: Turkuazz