TRT 1 Halka - Dizi Yorumları

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Olayın Hande Erçel'le veya diğer oyuncularla hiç bir alakası yok. Çünkü olay tamamen SENARYO. Öyle bir senaryo var ki elde, dolayısıyla öyle karakterler var ki elde sırıtan ve kusur bulacağımız herhangi bir şey yok. Gerçekten YOK. Böyle üst düzey dizileri izlerken çok dikkatli izlerim, yani kusur ararım ve genelde bir şekilde bulurum. Ama bu dizide aradım, aradım, aradım, ne yaparsam yapayım bulamadım ilk 5 bölümde. :A
Önyargıya bak. Sizin Sena'nızdan kat ve kat daha güzel rolü ve oyunculuğu var. Çok yakışmış rolü kendisine :Z
sen izlemeden yorum yapıyorsun ama ben izleyip yorum yapıyorum ;)
Sena nerde Hande Erçel nerde? Kıyaslamak bile hakaret olur, lütfen. :X Yani kadroda gerçekten Nazan Kesal ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi efsaneler var ama diziyi ilgi görmesi için kadroda Hande Erçel'in olmaması + TRT'de yayınlanmaması gerekiyordu. Çok kaliteliyse o kanalda harcanmış demek ki. Zaten reytingleri iyi değil. :D Bu aşağıdaki video da Hande Erçel'in nasıl bir oyuncu olduğuna dair yeterli kanıt bulunmaktadır ayrıca. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Valla ben senaryo Ka oyunculuğa da bakıyorum %50-50yani halka da Kaan Yıldırım hariç diğer genç başroller çukurun yanında amatör kalıyor o yüzden tercihim çukur :X haaa handeciğim erçelcigim kötü oynasa da bıkmadan 7/24. İzlerim orası ayrı :A
Yani Halka'da oyunculuklara bakıyorsun ve ortada kusur buluyorsun öyle mi.. Ahmet Mümtaz gibi bir üstat var, Burak Sergen var, Nazan Kesal var, genç kadrodakiler desen ismi olmasa bile Serkan Çayoğlu Cihangir gibi bir karakteri muazzam canlandırıyor, Hazal Subaşı da çok iyi. Kaan Yıldırım zaten iyi. Hande'yi daha önce hiç izlemedim ama bu dizide Müjde karakterinin hakkını sonuna kadar veriyor bence. Hayır ana çekirdek kadroyu geç yan kadroya da bir bak. Terzi gibi bir EFSANE var ortada. Erdal Yıldız şiir gibi oynuyor. 5 bölümde gelmiş geçmiş en orjinal kötü karakterler arasına koyarım. İskender var Umut Karadağ'ın harika işler yaptığı. Vekilharç desen orjinalliğin dibi bir karakter. Daha çok sayarım ve şunu da derim ki her karakteri ayrı bir olay ve çok iyi oynanmış, hakkı verilmiş sonuna kadar. Ve sen bu durumu öne sürerek senaryosu rezillikten de beter bir hale gelen Çukur'u Halka'dan önde tutuyorsun. Tamam Çukur'da oyunculuklar gerçekten başarılı ona bir şey demem ama ortada çelişki yaşamayan karakter kalmadı. Oyunculuğa bakarken senaryoyla bağlantılı olduğunu da bilmek gerek. Çünkü oyuncu kendi kafasına göre iş yapmaz kendisine gelen senaryoyu canlandırır ve onun duygusuna girer. Halka'da şuan karakter, senaryo oyuncu uyumu muazzam bir seviyede. 5 bölümle, evet evet 5 bölümle şuan Çukur'dan ve güncel yayınlanan tüm dizilerden önde NET bir şekilde. Ha ilerleyen bölümlerde Çukur gibi bu da bozarsa bunun tespitini yapıp gömmek benim kat i görevimdir, merak etme. :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Dosi and xemrexxx

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Valla ben senaryo Ka oyunculuğa da bakıyorum %50-50yani halka da Kaan Yıldırım hariç diğer genç başroller çukurun yanında amatör kalıyor o yüzden tercihim çukur :X haaa handeciğim erçelcigim kötü oynasa da bıkmadan 7/24. İzlerim orası ayrı :A
Senin Fazilet teyzen de var işte daha ne istiyorsun :A Sen izliyorsun ama çok beğenmedin mi anlamadım yorumunu :A

• Harika
  • Güldürdün
Reactions: xemrexxx and Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Sena nerde Hande Erçel nerde? Kıyaslamak bile hakaret olur, lütfen. :X Yani kadroda gerçekten Nazan Kesal ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi efsaneler var ama diziyi ilgi görmesi için kadroda Hande Erçel'in olmaması + TRT'de yayınlanmaması gerekiyordu. Çok kaliteliyse o kanalda harcanmış demek ki. Zaten reytingleri iyi değil. :D Bu aşağıdaki video da Hande Erçel'in nasıl bir oyuncu olduğuna dair yeterli kanıt bulunmaktadır ayrıca. :A

Ben önceki işlerini bilmem ama herkes gelişime açıktır. Yetenek ve performans geliştirme arasında fark var elbette. Oyunculuk yetenek gerektiren bir iş sonuna kadar. Benim Halka'da izlediğim Hande Erçel Müjde gibi deli ve zor bir karakteri sonuna kadar hakkıyla canlandırıyor. Dizinin harcandığı falan da yok bu arada. Reytinglerinin düşük olması zaten ne kadar kaliteli olduğunun göstergesi. :A Üstteki yorumumda dizinin oyunculukları hakkında kısa ve eksik de olsa gerekenleri söyledim orada bulabilirsiniz. :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Dosi and xemrexxx

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Önyargıya bak. Sizin Sena'nızdan kat ve kat daha güzel rolü ve oyunculuğu var. Çok yakışmış rolü kendisine :Z

Hande Erçel abartmıyorum bu ülkenin en kötü kadın oyuncusu olabilir. Dilan Çiçek Deniz’le kıyaslanamaz bile, Dilan Çiçek net olarak daha iyi ve kendisini çok geliştirdi. Hande Erçel için aynısı geçerli değil, güzel olmasa hiçbir dizide rol alamaz. Ne mimiği var, ne ağlamayı beceriyor. Hiçbiri yok. :A

• Güldürdün
  • Olmamış
Reactions: xemrexxx and Dosi

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Şimdi benim anlamadığım bu dizi neden Çukur’la kıyaslanıyor? İki dizinin konusu da çok farklı, ne alaka yani. :A
Çünkü sen Çukur'dan söz ettin ve @MEnes de senin o sözüne karşı yaptı yorumu ve bende o sözleri alıntıladığım için Çukur'dan söz ettin. Bir nevi zincirleme olayı :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Çünkü sen Çukur'dan söz ettin ve @MEnes de senin o sözüne karşı yaptı yorumu ve bende o sözleri alıntıladığım için Çukur'dan söz ettin. Bir nevi zincirleme olayı :A

Ben orada takılma amaçlı söylemiştim, kıyaslama için değil. Olay bambaşka bir noktaya gitmiş. Orada adaşımın şom ağzına dikkat çekmek istemiştim. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben orada takılma amaçlı söylemiştim, kıyaslama için değil. Olay bambaşka bir noktaya gitmiş. Orada adaşımın şom ağzına dikkat çekmek istemiştim. :A
Ben onayı verdim Hande Erçel diğer dizilerini bilmem etmem ama bu dizide benden geçer not aldı. :A Bu arada o cümlede ne amaçla söylediğini biliyorum ama yine de konuya bodoslama daldım niyeyse. :A Devam edeyim o zaman, bu dizi zaten Çukur'la kıyas kabul etmez, ikisini de izleyen biri olarak söylüyorum. Halka 5 bölümle şuan hem Çarpışma'dan hem Çukur'dan iyi bir dizi, o kadar NET. :D

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and Dosi

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Ben onayı verdim Hande Erçel diğer dizilerini bilmem etmem ama bu dizide benden geçer not aldı. :A Bu arada o cümlede ne amaçla söylediğini biliyorum ama yine de konuya bodoslama daldım niyeyse. :A Devam edeyim o zaman, bu dizi zaten Çukur'la kıyas kabul etmez, ikisini de izleyen biri olarak söylüyorum. Halka 5 bölümle şuan hem Çarpışma'dan hem Çukur'dan iyi bir dizi, o kadar NET. :D

Çukur 20. bölüme kadar falan iyi işti ya, sonrasında bozdu senaryosu. Halka’yı onlarla kıyaslamam için 20 bölüm bozmadan devam etmesi lazım. O yüzden ben erkenden değerlendirme yapmak istemiyorum. :A

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: MEnes and Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Çukur'cular gelsinde yorum görsun be :D MEnes'i hiç böyle çoşkulu görmemiştim :A
@Arslan Bey e de ileteyim şunu ?A
@xemrexxx @MasacRE @serhatt @turkuazz @Forumdash @Doğu @Sherlock @kerem @batuhankaralar @denizz19 @dreamy @mesmeso61
Bu da bizim fragman :Z
Sektöre biz yön verirken lütfen böyle yorumları karşima çıkarma:A Çukur oldu bitti bi İçerde değil zaten. İnsanları gazlayan sahnelerle gözlerinizi boyadık :A İnsanlara istediklerini verdik. Şimdi neye isyan???? Çata-pat çekeriz yine, yine övülürüz:A

• Güldürdün

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Dizi hakkında yorumlar çok iyi fırsatını bulup bakmaya çalışacağım diziye bu arada sena konusunda haklısın :A

• Harika

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Çukur 20. bölüme kadar falan iyi işti ya, sonrasında bozdu senaryosu. Halka’yı onlarla kıyaslamam için 20 bölüm bozmadan devam etmesi lazım. O yüzden ben erkenden değerlendirme yapmak istemiyorum. :A
Anlamak çok zor değil adaşım, bu dizi 5 bölümüyle Çukur'un 20 bölümünden bile iyi. Ortada efsanevi bir iş var diyorum. Tamamıyla kendine özgü bambaşka bir sanat deneyimi sunuyor izleyene. Halka'yı bu kadar abartmamın sebebi bunu sonuna kadar hak etmesidir. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Anlamak çok zor değil adaşım, bu dizi 5 bölümüyle Çukur'un 20 bölümünden bile iyi. Ortada efsanevi bir iş var diyorum. Tamamıyla kendine özgü bambaşka bir sanat deneyimi sunuyor izleyene. Halka'yı bu kadar abartmamın sebebi bunu sonuna kadar hak etmesidir. :A

Sen zaten övgüyü hak etmeyen bir sanat eserini asla övmez, aksine bol bol gömersin adaşım. Senin zevklerine ve renklerine güvenirim o yüzden. Dediğim gibi en müsait zamanda başlayacağım bu amansızca övülen sanat eserine. :A

• Beğendim
Reactions: MEnes