Klasik Game of Thrones - Dizi Yorumları (Geçmiş Sezonlar: 1-2)

10574379_1517977231766550_1776878929759258675_n.jpg

khaleesinin kılıyık :F @yatutarsa @Forumdash @destere
dünya lideri khalees hüloğğğğ :F

2x10

Güzel bölümdü ama bir 9. bölüm değildi. İki sezondur 9. bölümler sezon finalinden daha iyi oluyor. Bakalım 3. sezonda da bu böyle devam edecek mi? :D

Khaleesi ejderleri kurtardı sonunda. :D Ama Doreah'a üzüldüm. :(

Sör Davos'tan bir haber yok daha. :(

Then Greyjoy'un konuşma yaptığı sahnenin sonu çok iyiydi. :D Adamları teslim edecek galiba onu.

Bu Valar Morghulis ne ayak onu anlamadım. İlerleyen sezonlarda onunla ilgili bir şeyler görürüz herhalde.

Bölümün sonu çok iyiydi. Ak Gezenler dizide en ilgimi çeken olaylardan birisi. Adamlar resmen orduyu toplamış. :D Liderlerinin Samwell'e baktığı sahne gerçekten ürkütücüydü. :D

Puanım: 9.5/10

2x9

Bugüne kadar izlediğim en iyi dizi bölümü oldu bu bölüm. Tek kelimeyle müthişti. :D

Dizinin sevmediğim yanı çok az ama savaşları göstermemesi en sevmediğim yanıydı. Bu bölüm gösterdiler ve süperdi. Görsel efektler çok iyiydi. Savaş sahnesi çok gerçekçiydi.

Stannis'in savaşı kazanmasını isterdim. Baya da yaklaşmıştı ama olmadı şimdilik. Stannis'in sağ kolu Seaworth inşallah ölmemiştir. :( Yüzünü pek görmedik ama en sevdiğim karakterlerden birisiydi. Yüksek ihtimal öldü ama bir umut işte.

Köpeği pek sevmezdim ama bu bölüm onu da sevdim. :D Bölümde Joffrey'e söylediği söz çok komikti. :D

Puanım: 10/10
robb reyiz den tek kelime etmemişsin :(

2x9

Tek bir şey üzerine yoğunlaşılmıştı bu bölüm. İlk kez böyle bir şey oldu. :D

Lannisterların kazanacağını az çok tahmin edebiliyordum. İki hanedanını da pek sevmem genel olarak ama cücenin kazanması iyi oldu.

Görsel efktler çok iyiydi, yine.

9/10

3. ya da 4. Sezon Spoiler

Son iki bölüm yok gibi bir şeydi. :D Bir de zaten geçtiğimiz günlerde ölümünü de öğrenince Robb'a dair pek bir heyecanım kalmadı. :(
hee tamam o zaman. :D
ben robb ölünce napacağmı bilememiştim şok oldum resmen. frey çok yaratıcı küfürler yedi :F

3. sezonda oluyor bu olay değil mi? :( Hangi bölümde olduğunu söyleme ama o bari sürpriz olsun. :D
evet. :D

Kimin öldürdüğünü bilmiyordum onu da sayende öğrendim çok saol. :D
bu arada çok salağım yaa :F
ciddi ciddi teşekkür ediyosun sandım bu mesajda :( ama ben bu olay 2*9 da oluyor diye hatırlıyordum ondan zaten niye robba bi şey yazmamışsın dedim yoksa hiç girmezdim bu olaya. :D

Son düzenleme:
evet. :D

bu arada çok salağım yaa :F
ciddi ciddi teşekkür ediyosun sandım bu mesajda :( ama ben bu olay 2*9 da oluyor diye hatırlıyordum ondan zaten niye robba bi şey yazmamışsın dedim yoksa hiç girmezdim bu olaya. :D
Bozuntuya vermek istemedim orda. :D

3x9'da oluyormuş bu olay. -İnsan kardeşinden spoiler yer mi ya. :(- Oradan çağrışım yaptı herhalde. :D Bu olayı öğrendiğim için çoğu kişiye göre dizinin en iyi bölümü benim için çok da iyi olmayacak maalesef. :(

Bozuntuya vermek istemedim orda. :D

3x9'da oluyormuş bu olay. -İnsan kardeşinden spoiler yer mi ya. :(- Oradan çağrışım yaptı herhalde. :D Bu olayı öğrendiğim için çoğu kişiye göre dizinin en iyi bölümü benim için çok da iyi olmayacak maalesef. :(
iyi yapmışsın. :X
aynen 3*9 yerine 2*9 diye kalmış aklımda. :D daha çok iyi bölümler gelcek takma :D

2x10 (Sezon Finali)

Tek kelimeyle muhteşem bir bölümdü. 1 saati aşan süresine rağmen dolu dolu olduğundan hiç sıkılmadım.

Khaleesi'nin büyücüyle olayı çok iyiydi. Fena gerildim o sahnede. Sonu da çok muhteşem bitti.

Ak yürüyenleri ilk kez bu kadar yakından gördük. 3. sezona damgalarını vuracaklardır. Bir de o son sahnede bir hata vardı sanırım. Ak yürüyenlerin lieri taşın arkasında saklanan Sam'in yanında ona bakıyor, daha sonra kamera geriye giderek bütün ak yürüyenleri gösteriyor. Ama taş liderden daha ilerideydi. :/ Belki de ben yanlış görmüşümdür bilmiyorum.

Theon'u öldürdüklerini düşünmüyorum. Kız kardeşinin aly etmesini hiç çekemem valla. Ateş püskürtsek ne? :A

Robb evlenmek için neden bu kadar acele etti ki? Gereksizdi evlenmesi.

Vay be. Sansa ilk başlarda gıcıktı ama çok çekti kızcağız ya. :( Cersei hanım sen Sansa'yı babası yüzünden suçluyorsun amma oğlunu vereceğin kız da Joffrey'i kraldan saymıyordu. Ne iş?

Cüce ve Kekilli'nin aşk sahneleri duygusaldı. :( Kekilli bildiğin başrol ya, kadına geçmişinden dolayı laf etmeye gerek yok. :D Cüce de bundan sonra sevdiklerim arasında. Lannisterları kurtardı ama yine yaranamadı. :(

10/10

Yorum yapasım pek yok. O yüzden puanları yazacağım sadece. :D

3x1: 9/10
3x2: 9.5/10

3x7

Güzel bölümdü her zamanki gibi. :D

Jaime Lannister eli kesildikten sonra çok değişti. Bir şeyler oldu bu adama. :D Brienne için döneceğini tahmin ediyordum -ki tahmin edilebilir bir şeydi- nitekim yanıltmadı. Bunu söyleyeceğimi düşünmezdim ama sevmeye başladım galiba Kingslayer'ı. :D

Arya köpeğin eline düştü şimdi. :( Ne güzel güvendeydi adamlar da söz vermişti götürecekti işte az sabredemedi. :T:

Kızıl kadının Robert'ın gayrı meşru çocuğunu yanına almaktaki amacı ne acaba. (b)

Puanım: 9/10

3x9

Bu bölüm de bu dizinin en yüksek puanlı bölümüydü. Bu bölümde olacak olayların bir çoğunu bilmeme rağmen etkilendim.

Robb'un öleceğini bilmeseydim muhtemelen o sahneden sonra bir süre kendime gelemezdim. :( Catelyn'in öleceğini tahmin etmezdim ona şaşırdım ve üzüldüm. Artık Starklar'dan bir Arya kaldı doğru düzgün bir de Stark sayılırsa Jon Snow. :D Bu durumda da Lannisterlar'ı durdurabilecek şu anlık sadece Stannis kaldı. Khaleesi de gümbür gümbür geliyor gerçi. :D

Sör Davos da nihayet eski görevine döndü. Bölümün benim açımdan en iyi olayı buydu. Stannis'le Davos ikilisini seviyorum. :D

3x9

Bu bölüm de bu dizinin en yüksek puanlı bölümüydü. Bu bölümde olacak olayların bir çoğunu bilmeme rağmen etkilendim.

Robb'un öleceğini bilmeseydim muhtemelen o sahneden sonra bir süre kendime gelemezdim. :( Catelyn'in öleceğini tahmin etmezdim ona şaşırdım ve üzüldüm. Artık Starklar'dan bir Arya kaldı doğru düzgün bir de Stark sayılırsa Jon Snow. :D Bu durumda da Lannisterlar'ı durdurabilecek şu anlık sadece Stannis kaldı. Khaleesi de gümbür gümbür geliyor gerçi. :D

Sör Davos da nihayet eski görevine döndü. Bölümün benim açımdan en iyi olayı buydu. Stannis'le Davos ikilisini seviyorum. :D

ben cat ölürken daha bir kötü olmuştum o bağırmaları aklımda hala :T

işte halkın reyizi! küfür etmeseymiş iyiymiş ama neyse :X
@xemrexxx @Forumdash sansa da dökmüş suyu als için :D