Klasik Game of Thrones - Dizi Yorumları (Geçmiş Sezonlar: 1-2)

4x10 (Sezon finali)

Yine dramalarla ve keskin dönüşlerle dolu bir bölüm izledik, bu sezon tüm beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Bir bölüm dışında tüm bölümleri büyük bir keyifle izledim. Son bölüm de çok iyi bir şekilde sonlandı ve bir bütün olarak çok güzel bir bölümdü.:)

Son 2 dk daki jenerik müzik gelecek sezonun çok daha sağlam olacağının bir habericisi gibiydi.:)

Koskoca Tywin Lannister hela da iş görürken öldü yaaa :) ne diyeyim ben bu George R.R. Martin delisine bilmiyorum ki :) Ve Tyrion tam olarak yapması gerekeni yaptı Tywen'i indirerek.:)

O değilde Bran nasıl uçacak onu merak ediyorum ben, kuzgunun içine mi girecek ne olacak.:)

Daenerys gereksiz yere diğer ejderhaları cezalandırdı ve bence bunun bedelini ödeyecek.:X

Margaery ve çok bilmiş babaannesi nerede kaç bölümdür? Sansa'ya ne oldu onu da göremedik.:X

Tahtın gerçek sahibi stannisdir ve kuzeyde bunu bir kez daha kanıtladı.:X

Keşke akgezenlere de değinilseymiş biraz o cephede neler oluyor neler bitiyor hiç haberimiz yok.:)

2015 te görüşmek üzere. :)

9,5x10
4x10 son sezon bölümü
Benim arkadaş Bran'ın ejderhanın aklına gireceğini söylüyordu.Aslında düşününce mantıklı geliyor :DSansa teyzesinin kalesinde artık orada kalıyor.Branın nasıl uçacağını bende merak ediyorum güzel uçursalar bari çocuğu acaba aklına girip mi uçacak yoksa özel gücü mü olacak.
Bu arada o kızıl stannisin yanındaki kadın Jon snowa bakıyordu son bölümde ne olacak merak ediyorum emre şoparı ateş hükümdarı gibi birşeyler zırvalıyordu:DKızıl kadın stannis yerine jon snowa yönelecekmiş.Bu arada dediğin gibi o son sahnede çalan müzik harikaydı o son kısımda arya starkın yükselişinin başlayacağını gördüm ben.Tahta arya geçerse şaşırmam:D

2.Sezon 1.Bölüm :

Çok da iyi değildi ya.:( Yani son seozn finalinden sonra sıkıldım diyebilirim ama normal yani.:D Daha yeni başlıyor sezon. Joffrey bence kendi iğini çekti. Tüm o çocukları öldürmekle.:)

2x1

Fena olmayan bir bölümle sezon açıldı. Khaleesi'yi daha fazla görmek isterdim onun sahnesi çok azdı nedense. :( Robb Stark bayağı kararlı ve mantıklı ilerliyor bence. Baelish niye öyle saçma imalarda bulundu anlamadım. Senin zoruna giden neydi adam sus işte. Gitti genelevin gitti bebeğin. Napıcan şimdi ? Dizide çok vahşi yahu ağza şarap tıkayarak adam öldürmeye çalışmak nedir ? Bebeğin ayağını kesmek nedir. İşin ucunu kaçırıyorlar bazen. 😕
8/10

@berkann
Kadın adama bakarak onu öldürmedi galiba şarap zehirliydi. Bilmiyorum emin değilim ama öylesi bana daha mantıklı geldi. 😱 :D

2x1

Fena olmayan bir bölümle sezon açıldı. Khaleesi'yi daha fazla görmek isterdim onun sahnesi çok azdı nedense. :( Robb Stark bayağı kararlı ve mantıklı ilerliyor bence. Baelish niye öyle saçma imalarda bulundu anlamadım. Senin zoruna giden neydi adam sus işte. Gitti genelevin gitti bebeğin. Napıcan şimdi ? Dizide çok vahşi yahu ağza şarap tıkayarak adam öldürmeye çalışmak nedir ? Bebeğin ayağını kesmek nedir. İşin ucunu kaçırıyorlar bazen. 😕
8/10

@berkann
Kadın adama bakarak onu öldürmedi galiba şarap zehirliydi. Bilmiyorum emin değilim ama öylesi bana daha mantıklı geldi. 😱 :D
Evet o daha mantıklı ama kadın öyle bir his bıraktı bende. :D

2x2

Keşke Khaleesi'nin sahneleri daha fazla olsa. :(
Arya'nın içinden tam bir erkek çıktı ama biyolojik nedenlerden ötürü belli etti kız olduğunu. :( Başka anlayan olacağını sanmıyorum. Robert'ın p*çi inanmadı Stark'ın kızı olduğuna ama gelecek bölümlerde almaya gelince inanır artık.

Bu bölüm Khaleesi'ci olacağımın ilk sinyallerini verdim sanırım. O kesik baş sahnesi -zaten tek sahnesi vardı bu bölüm- çok duyguluydu bence. :( Khaleesi'nin o çaresiz güçsüzlüğü ondan taraf olmam gerektiğini düşündürüyor.

Cüce bu bölüm güzel şeyler yaptı. Ama bir Lannister'ı sevmem için bunlardan daha fazlasını yapmalı. :D

Jon Snow'un oturuşu hep aynı ya. :F

Dizide kardeşlerden sevişen sevişene. :D Savaşa sonradan katılanlardan Stanis'in hanedanını daha güçlü buluyorum bu denizci tayfasından. Ayrıca o kızıl kadını zaten karısı diye biliyordum ama öyle değilmiş.

Joffrey'in yüzünü görmedik. :Z

9/10

2x2

Keşke Khaleesi'nin sahneleri daha fazla olsa. :(
Arya'nın içinden tam bir erkek çıktı ama biyolojik nedenlerden ötürü belli etti kız olduğunu. :( Başka anlayan olacağını sanmıyorum. Robert'ın p*çi inanmadı Stark'ın kızı olduğuna ama gelecek bölümlerde almaya gelince inanır artık.

Bu bölüm Khaleesi'ci olacağımın ilk sinyallerini verdim sanırım. O kesik baş sahnesi -zaten tek sahnesi vardı bu bölüm- çok duyguluydu bence. :( Khaleesi'nin o çaresiz güçsüzlüğü ondan taraf olmam gerektiğini düşündürüyor.

Cüce bu bölüm güzel şeyler yaptı. Ama bir Lannister'ı sevmem için bunlardan daha fazlasını yapmalı. :D

Jon Snow'un oturuşu hep aynı ya. :F

Dizide kardeşlerden sevişen sevişene. :D Savaşa sonradan katılanlardan Stanis'in hanedanını daha güçlü buluyorum bu denizci tayfasından. Ayrıca o kızıl kadını zaten karısı diye biliyordum ama öyle değilmiş.

Joffrey'in yüzünü görmedik. :Z

9/10
Ben de sinir oluyorum. Khaleesi'yi daha çok görmek istiyoruz. :(

Ben de sinir oluyorum. Khaleesi'yi daha çok görmek istiyoruz. :(
Bitirdin mi sen? Kaçtasın? :)

2x3

Dizi bittiğinde "oha ne çabuk bitti" diyecek kadar iyi bir bölümdü.

Arya kurtardı yine milleti. Keşke kaçabilseydi ama.

Lannisterların beyni cüce. :D Prenses hakkındaki planını anlattığı sahne ve ayrıntılara yerleştirdiği farklılıklar müthişti.

Gay çocuk kimin hanedanından anlamadım? Kral Robert'ın kardeşiydi. Ama açık mavi bayraklı hanedandan - Tyrell- bir kızla evlendi? Pöf yine mi anlamadım ben bir şeyleri? :(

Cücenin kızı fahişe olmayı kabul ediyor ama mutfak hizmetçisi değilim diyor. :F Cücenin Sansa'dan yana olarak ne yapmaya çalıştığını anlamadım. Sanırım Joffrey'in karşısında olayım yeter diyor.

9.5/10

2x3

Lannisterların beyni cüce. :D Prenses hakkındaki planını anlattığı sahne ve ayrıntılara yerleştirdiği farklılıklar müthişti.

Gay çocuk kimin hanedanından anlamadım? Kral Robert'ın kardeşiydi. Ama açık mavi bayraklı hanedandan - Tyrell- bir kızla evlendi? Pöf yine mi anlamadım ben bir şeyleri? :(

Cücenin kızı fahişe olmayı kabul ediyor ama mutfak hizmetçisi değilim diyor. :F Cücenin Sansa'dan yana olarak ne yapmaya çalıştığını anlamadım. Sanırım Joffrey'in karşısında olayım yeter diyor.

9.5/10​
Ben 3.Sezondayım :) az kaldı bitiricem ama :D kafaya taktım diziyi. :D

2x2

Sıkıcıydı biraz bölüm. Sıkıldım bazı yerlerde. Ben genelevin Baelish'in Cersei'ye söylediği sözler sayesinde basıldığını zannediyordum öyle değilmiş. Amaç Robert'ın p*çlerini öldürmekmiş. Cersei gerçekten dizideki en kötü karakterlerden biri. Bebeğin ölümüne tek üzülen, şefkat gösteren Tyrion Reyiz oldu, adamsın.

Arya'nin zaten erkek olduğunu düşünmek aptallık. Açıkca belli olan bir şey. :D Kızın yüzü ve sesi açıkca onu ele vermekte. Tek bir kişinin anlaması gülünç. :D

Stannis Baratheon'da savaşa hazırlanıyor, Robb Stark'da. Yine daha önceleri olan bir şey gibi iki hane ittifak olup saldırabilirler belki. Birisi intikam diğeri taht istiyo. Olabilir bence.

Khaleese'yi bu kadar az göstermelerine de kızgınım. Theon Greyjoy'dan daha çok görmek istiyorum onu. :D
7.5/10

2x2

Sıkıcıydı biraz bölüm. Sıkıldım bazı yerlerde. Ben genelevin Baelish'in Cersei'ye söylediği sözler sayesinde basıldığını zannediyordum öyle değilmiş. Amaç Robert'ın p*çlerini öldürmekmiş. Cersei gerçekten dizideki en kötü karakterlerden biri. Bebeğin ölümüne tek üzülen, şefkat gösteren Tyrion Reyiz oldu, adamsın.

Arya'nin zaten erkek olduğunu düşünmek aptallık. Açıkca belli olan bir şey. :D Kızın yüzü ve sesi açıkca onu ele vermekte. Tek bir kişinin anlaması gülünç. :D

Stannis Baratheon'da savaşa hazırlanıyor, Robb Stark'da. Yine daha önceleri olan bir şey gibi iki hane ittifak olup saldırabilirler belki. Birisi intikam diğeri taht istiyo. Olabilir bence.

Khaleese'yi bu kadar az göstermelerine de kızgınım. Theon Greyjoy'dan daha çok görmek istiyorum onu. :D
7.5/10
Aynen ben o çocuğun p*ç yüzünden öldürüldüğünü düşünmemiştim. :(
Yüz de sıkıntı yok bence tam bir erkek çocuğu. Ses içinse 2-3 yıl önceki halini hatırla diyorum. :A :D

Aynen ben o çocuğun p*ç yüzünden öldürüldüğünü düşünmemiştim. :(
Yüz de sıkıntı yok bence tam bir erkek çocuğu. Ses içinse 2-3 yıl önceki halini hatırla diyorum. :A :D
Erkek çocukları küçük olsalar bile sesleri kız sesi gibi de değildir hani. :D Arya'nın bildiğin kız sesi işte. :D

Erkek çocukları küçük olsalar bile sesleri kız sesi gibi de değildir hani. :D Arya'nın bildiğin kız sesi işte. :D
Ergenliğe girmemiş erkek çocuklarının seslerini duyduğuna emin misin? :D Ciyak ciyaklar. :D

Bir de Arya kılıç/dövüş gibi şeylere ilgisi var ve yetenekli. Bu da onun erkek olduğunu düşündürüyor.

2x3

Zaman zaman önemli olaylar yaşansa da bölümün bazı kısımlarında sıkıldım.

Theon Greyjoy'un amacı neydi şimdi ne yaptı. :D Babasını Starklar'ın yanında savaşa sokmaya çalıştı ama adam tam tersi Starklar'a saldıracak. Bu da yetmezmiş gibi şimdilik babasının yanında. Tabii şu anlık öyle gözüküyor.

Arya'nın bölümün sonunda yaptığı hareket çok akıllıcaydı. :D Yakalanmasa iyiydi. Şimdi yüksek ihtimal askerler onları da yanında götürecek. :( Tabii götürmeye de bilirler. :D

Puanım: 8.5/10

2x3

9.5/10
gay çocuk yani renly baratheon, robert ın kardeşi :D

gay çocuk yani renly baratheon, robert ın kardeşi :D
Bir kızla evlendi Turell hanedanından. Hatta o kızla sevişememişti. Kız da sonra kardeşimle birlikte hallederiz istersen filan demişti? Neyse sorumun bunlarla bir alakası yokmuş. :D Anlam vermediğim nokta o gay çocuk Turell bayrakları içindeydi. Normalde kız tarafı, erkek tarafının hanedanını almaz mıydı? :D

Bir kızla evlendi Turell hanedanından. Hatta o kızla sevişememişti. Kız da sonra kardeşimle birlikte hallederiz istersen filan demişti? Neyse sorumun bunlarla bir alakası yokmuş. :D Anlam vermediğim nokta o gay çocuk Turell bayrakları içindeydi. Normalde kız tarafı, erkek tarafının hanedanını almaz mıydı? :D
öncelikle turell değil tyrell :X evet kendisi gay ve evlendiği kızın abisiyle takılıyor :D bayrak olayını hatırlamıyorum da bu renly isyan ettiği için biraz değişik bir baratheon arması vardı onun. :D

öncelikle turell değil tyrell :X evet kendisi gay ve evlendiği kızın abisiyle takılıyor :D bayrak olayını hatırlamıyorum da bu renly isyan ettiği için biraz değişik bir baratheon arması vardı onun. :D
Salladım zaten, aklımda kalanıyla. :D
Gay çocuğun takıldığı Lannister değil miydi ya? (b) Şu şovalyeci çocuk?