Klasik Game of Thrones - Dizi Yorumları (Geçmiş Sezonlar: 1-2)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x4

Geçen bölüme göre daha iyiydi bu bölüm.

Arya şimdi düşmanın kucağına düştü resmen. :( Lannister'ları ben de sevmiyorum ama Tywin Lannister'ı seviyorum niyeyse. Aslında Tyrion'ı da seviyorum. :D

Baratheon kardeşler Lannister'lardan önce kendi içinde savaşacak gibiler. Bu arada o kızıl kadın nasıl bir şey öyle. :eek: Doğurduğu şey neydi neye benziyor gerçekten merak ettim.

Bu arada bölümle alakasız ama Khaleesi'nin ejderhaları da bir an önce büyür umarım. :D

Puanım: 9/10

Bölümü izledikten sonra oku @berkann:

Cersei ile sevişen çocuk kuzeniymiş. Biz tamamen karıştırmışız. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
2x4
Joffrey tam bir beyin özürlü. Başka da bir şey demiyorum kendisi için.

Gay Baratheon'un Starklardan yana olacağını düşünüyorum. Ama keşke 3'ü birleşseydi. :( Ayrıca o kızıl kadın çok korkunç. Ne doğurdu öyle ya?

Khaleesi'nin ejderhalarının büyümesini istiyorum. Onlar büyüyünce Khaleesi'yi daha fazla izlyeceğiz. :D

Arya yakalandı ama yakalanmasa ölecekti. :( O ne korkunç bir ölüm yöntemidir öyle ya. :(

Cersei neden hep akrabalarıyla ilişki içinde. :D

Cüceyi son bölümlerde sevmeye başladım. Bir Lannister olmasına rağmen bunu başarması çok zor bir şey. :D

Her bölüm ayrı güzel. Puan vermekte çok zorlanıyorum. :(
9/10

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
2x5

Rendy'nin öleceğini düşünmemiştim hiç. Ama böylesine bir ölüm beni memnun etti mi? Sanmıyorum. Ama ölüm sahnesi güzeldi. Yanındaki 2 önemli isim ilerleyen bölümlerde karşılaşacaklar. Amaçları bir ama safları farklı.

Denizci çocuk ihanet edecek. Onun sahnelerini pek sevmiyorum. Neyseki ara ara koyuyorlar.

Baba Lannister, kızın gerçekten Arya olduğunu bilmiyor sanırım? Ya da biliyor da numara yapıyor. 2. ihtimal daha yakın duruyor.

Arya ilk ölüm hakkını duygusal kullandı. 2. ve 3.'den birisi Joffrey olacaktır, birisi de baba Lannister. Yani inşallah. :D Baba değil de Joffrey ölsün.

Khaleesi.:love1: Mavi elbisenin içinde çok güzeldi. Normalde sarışın + mavi göz birinin soğuk olması gerek ama Khaleesi çok sıcakkanlı. Neyse bence o zengin adamla evlenmeyerek iyi yaptı. Çünkü adamların hiçbir şeyden haberi yok. Daha yeni Robert öldü diyorlar. Ejderhalar da ilk ateşini çıkardılar, hadi inşallah. :D

Bir de o kent Arap kenti sanırım. :F

Jon Snow da farklı maceralara atılıyor. Güzel oldu bu.

9/10 (ilk başta dediğim şey yüzünden 0.5 puan kırdım.)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,225
Puanı
1,060
2x5

Rendy'nin öleceğini düşünmemiştim hiç. Ama böylesine bir ölüm beni memnun etti mi? Sanmıyorum. Ama ölüm sahnesi güzeldi. Yanındaki 2 önemli isim ilerleyen bölümlerde karşılaşacaklar. Amaçları bir ama safları farklı.

Denizci çocuk ihanet edecek. Onun sahnelerini pek sevmiyorum. Neyseki ara ara koyuyorlar.

Baba Lannister, kızın gerçekten Arya olduğunu bilmiyor sanırım? Ya da biliyor da numara yapıyor. 2. ihtimal daha yakın duruyor.

Arya ilk ölüm hakkını duygusal kullandı. 2. ve 3.'den birisi Joffrey olacaktır, birisi de baba Lannister. Yani inşallah. :D Baba değil de Joffrey ölsün.

Khaleesi.:love1: Mavi elbisenin içinde çok güzeldi. Normalde sarışın + mavi göz birinin soğuk olması gerek ama Khaleesi çok sıcakkanlı. Neyse bence o zengin adamla evlenmeyerek iyi yaptı. Çünkü adamların hiçbir şeyden haberi yok. Daha yeni Robert öldü diyorlar. Ejderhalar da ilk ateşini çıkardılar, hadi inşallah. :D

Bir de o kent Arap kenti sanırım. :F

Jon Snow da farklı maceralara atılıyor. Güzel oldu bu.

9/10 (ilk başta dediğim şey yüzünden 0.5 puan kırdım.)
aynen la izlerken hiç düşünmedim onu tywin lannister nasıl farkedemez arya'yı gerçi kitaptan tywin in yanına gitmiyormuş zaten :D

renly nin öyle ölmesi üzücüydü :(

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
aynen la izlerken hiç düşünmedim onu tywin lannister nasıl farkedemez arya'yı gerçi kitaptan tywin in yanına gitmiyormuş zaten :D

renly nin öyle ölmesi üzücüydü :(
Görmese bile Starkların bir kızının kayıp olduğunu biliyor olmalı? Belki de saklamıştır cüce bunu babasından. (b)

2x6

Theon'un Kış Yarı'nı alacağını anlamıştım geçen bölüm. Tam bir şerefsiz çıktı. :( Hanedanca nefret ediyorum onlardan.

Ygritte'nin adını duymuştum ama kız olacağını ve böyle bir kız olacağını tahmin etmiyordum. :D Vay be Jon Snow aşık olmuş. Kızın uyurken yaptığı hareketler çok iyiydi. :A

Arya'nın yeri sağlam gibi şu an. Mektubu çalmayı iyi akıl etti ama yakalandı. A be kızım koysana ceketinin içine. Elde taşınır mıymış? :( Gitti bir öldürme hakkı daha. Diğeri de b*k yolunda gitmesin de. :(

Joffrey'in yüzüne b*k çok yakıştı. Açtı gibi kendini sanki. :D Cüce olmasa bu Lannisterlar çok basit bir düşman aslında.

O şehre ilk girdiğinde ejderhaların başına bir şey geleceğini düşünmeyen yoktur. :( Çok kötü oldu. Mutlaka alacaktır ejderhalarını ama nasıl?

Robb'un hemşire leydisinde bir iş var bence. Düşmanlar o kadar çok ki hangisinin ajanı tahmin edemiyorum.

Kış Yarı'ndaki kadın zaten iyiydi ama çocukları da alıp kaçacağını düşünmemiştim hiç. İyi oldu kaçtıkları. Robb da kafasını savaşa daha iyi verebilir.

9.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x5

Bu bölüm baya iyiydi.

Renly'nin ölümüne üzüldüm. İki sebepten dolayı. Birincisi Stark'ların yanında yer alacaktı onun ölmesiyle ittifak ortadan kalktı. İkincisi de ölüm şekli. Tamam fantastik bir dizi ama ölüm şekli gerçekten saçmaydı. Aceleye getirilmiş bir ölümdü kısacası. Savaşarak falan ölseydi bari. :D

Arya'nın sahnelerini izlmek güzel oluyor. Tywin Lannister'ın Arya'yı tanıdığını sanmam. Eğer tanısaydı yanına hizmetçi almazdı herhalde.

Khaleesi'nin o şehirden çıkmadan önce sorun yaşayacağını düşünüyorum. Adamların ejderlere ayrı bir ilgisi var zaten.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,470
Puanı
1,061
taht kimlere kalmış :F @sürgünüm @Forumdash @Çiğdem- @destere @yatutarsa @OzaN
10553634_913730105308083_6432544592346313783_n.jpg

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x6

Yine çok iyi bir bölümdü.

Theon'u ben seviyordum ama bu bölüme kadar. Yıllarca yanında kaldığı bir hanedana ihanet etmesi affedilemez.

Aslında Jon Snow'un maceraları dizideki en güzel olaylardan birisi bence. Bu bölüm de yeni bir karakter katıldı diziye. Kız güzel ve zeki gibi. Şimdilik sevdim. :D

Arya'nın olaylarını izlemek de zevkli oluyor. Bu bölüm neredeyse yakalanacaktı ama ucuz yırttı geriye kaldı son ölüm hakkı. Ben olsam Tywin Lannister derdim ama şu anlık hem Stark'cı hem de bir izleyici olarak o adamın ölmesini istemiyorum ya. :D

Ejderlerin çalınması beklenen bir şeydi bir an önce bulunurlar inşallah. :D

Robb'un hemşiresinde bence de bir şey var. Casus olma ihtimali yüksek gibi.

Puanım: 9.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x7

Bölüm yine güzeldi her zamanki gibi bir sürü olay oldu.

Yanan çocukların Stark çocukları olması imkansız bence.

Ygritte zekiymiş gerçekten de. :D Esir şimdi Jon Snow oldu bakalım neler olacak.

Jaime gerçekten karaktersiz bir karakter. Sanırım dizide Joffrey'den sonra en sevmediğim kişi. Kaçacağını biliyordum ama tekrar yakalanacağını tahmin etmezdim. Sonlara doğru Cateleyn inşallah düşündüğüm şeyi yapar ama çok düşük bir ihtimal. :( Öyle bir şey yapacak olsaydı bu bölüm olurdu herhalde.

O zenci adama hiç güvenmemiştim zaten. Khaleesi'nin ejderleri geri alması iyice zorlaştı.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
2x7

Jon Snow ve Ygritte çok güzel bir ikili oldular bence. :D Snow'u öldüreceklerini düşünmüyorum.

Sansa çok geç girmiş ergenliğe. Ben çoktan girmiştir diye düşünüyordum.

Jamie'nin tekrar yakalanması iyi oldu. Ölmeyeceğini düşünüyorum ama belli de olmaz. 2. sezonda Renly dışında ciddi bir ölüm olmadı sanırım.

Yanan çocuklar bence de Starklar değildi.

Khaleesi'ye verin artık çocuklarını. :(

9/10

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
2x8

Diziye başlamadan önce Khaleesi'yi ana karakterlerden birisi olarak düşünüyordum. Yüzünü zor görüyoruz Khaleesi'mizin. :(

Theon'u ve onun ailesini ne kadar sevmesem de kız kardeşi onu götürmek istemekle iyi yaptı. Theon çok şerefsiz ama. Robb kelleni alsın da görelim.

Robb hemşire leydi ile işleri ilerletti. Casus olsa çıkardı şimdiye kadar ortaya, değildir bundan sonra.

Cat niye her şeye burnunu sokuyor? Kral var sonuçta. Ne hakla böylesine saçma bir iş yaptı. He verirler kızlarını sana.

Arya son hakkını kaçmak için kullandı. Orada daha fazla kalamazdı gerçekten de. İyi etti. Ayrıca adam bu kadar iyiyse nasıl, kim esir düşürmüş merak ettim. :D

Cersei hanım sen cüceyle başa mı çıkabilirsin. :D Hem cüce hem Kekilli'nin 4 gözü de açık.

Khaleesi'yi bu bölüm neredeyse hiç göremedik. Daha fazla Khaleesi'li bölümlere. :(

9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,225
Puanı
1,060
2x8

Diziye başlamadan önce Khaleesi'yi ana karakterlerden birisi olarak düşünüyordum. Yüzünü zor görüyoruz Khaleesi'mizin. :(

Theon'u ve onun ailesini ne kadar sevmesem de kız kardeşi onu götürmek istemekle iyi yaptı. Theon çok şerefsiz ama. Robb kelleni alsın da görelim.

Robb hemşire leydi ile işleri ilerletti. Casus olsa çıkardı şimdiye kadar ortaya, değildir bundan sonra.

Cat niye her şeye burnunu sokuyor? Kral var sonuçta. Ne hakla böylesine saçma bir iş yaptı. He verirler kızlarını sana.

Arya son hakkını kaçmak için kullandı. Orada daha fazla kalamazdı gerçekten de. İyi etti. Ayrıca adam bu kadar iyiyse nasıl, kim esir düşürmüş merak ettim. :D

Cersei hanım sen cüceyle başa mı çıkabilirsin. :D Hem cüce hem Kekilli'nin 4 gözü de açık.

Khaleesi'yi bu bölüm neredeyse hiç göremedik. Daha fazla Khaleesi'li bölümlere. :(

9/10
öyle valla çok muzdaribiz khaleesi cimizi göstermiyorlar :( 2*9 a bir bölüm kalmış. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x9

Bugüne kadar izlediğim en iyi dizi bölümü oldu bu bölüm. Tek kelimeyle müthişti. :D

Dizinin sevmediğim yanı çok az ama savaşları göstermemesi en sevmediğim yanıydı. Bu bölüm gösterdiler ve süperdi. Görsel efektler çok iyiydi. Savaş sahnesi çok gerçekçiydi.

Stannis'in savaşı kazanmasını isterdim. Baya da yaklaşmıştı ama olmadı şimdilik. Stannis'in sağ kolu Seaworth inşallah ölmemiştir. :( Yüzünü pek görmedik ama en sevdiğim karakterlerden birisiydi. Yüksek ihtimal öldü ama bir umut işte.

Köpeği pek sevmezdim ama bu bölüm onu da sevdim. :D Bölümde Joffrey'e söylediği söz çok komikti. :D

Puanım: 10/10