Klasik Game of Thrones - 8. Sezon Yorumları

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
O iki yazarın Allah bin türlü belasını versin. Güzelim efsane sayenizde oldu kestane. Hayır işin kötü tarafı kitapta böyle bitecek.

Grey Worm şu dizide ölmedi ya bu ayıp bize yeter.

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Ve yıllarca bölüm başı 9’dan aşağı puan almadan ilerleyen Game of Thrones o “büyük” finalinde 5 puan alır ve giderek de düşeceğe benziyor... Tam bir dram.

@bazinga
4.8'e düşmüş :A

O değil de şu son sezon dizinin geneline hakaret gibi olmuş. Jon Snow boşuna mı ölüp dirildi şimdi? Yeniden Gecenin Nöbetçileri'ne katılmak için mi Işığın Tanrısı geri gönderdi. Ne büyük finalde ne de Dany'nin katliamında hiçbir şey yapamadı. Koskoca The King İn The North olan Jon Snow'un böyle ezik bir karaktere dönüşmesi kötü oldu be. Dany'nin geçirdiği dönüşüm ve saçma olan ölüm sahnesine girmiyorum bile. Hiçbir konuya açıklık getirilmedi. Gül gibi diziye yazık ettiler :(

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
HBO normalde daha çok bütçe ve daha fazla bölüm ve sezon teklif etmiş bu dangalaklara. Ama bu şerefsizlerin aklında Star Wars olduğu için böyle aceleye getirmişler. Sizin yazacağınız Star Wars'ın taaaa...

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2017’de sızdırılmış 8.sezon senaryosunun son kısımlarını şimdi okudum ve resmen kafayı yemek üzereyim! Sırf sızdırıldı diye diziyi rezil rüsva etmiş adamlar, ne güzel mis gibi senaryo varmış işte sanki sızdırılmış olsa ne kaybedecektiniz izleyen izlemeyecek miydi? En azından prestijiniz kalacaktı, insanlar diziye tekrar tekrar başlayabilecekti.. Şimdi kaç insanın diziye yeniden başlamaya hevesi kaldı ki bu berbat sondan sonra?

Off hele şu sızdırılan senaryonun final bölümünün final sahnesini okuyunca içim gitti. Kafayı yememek mümkün değil, haftalardır hevesle beklediğim ve umutsuz bir şekilde istediğim senaryo meğer allahın belası sızdırılma olayı olmasa gerçek olacakmış ve keyiften kafayı yiyecekmişiz o sahnede!..

Bu arada rezil sezonun senaryosu da 3 hafta önce sızdırılmış redditte ve tamamı doğru çıkmış. Hiçbir spoiler yememiş olmama şaşırdım, demek ki 2017 senaryosunu devam ettirseler aslında zaten çoğu kişinin haberi olmayacaktı...:(

@MEnes @Sherlock @MasacRE @Maskeli Fedai @Danger UA! @bazinga @Forumdash

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ve sırf “ şaşırtmak” için elinizi yüzünüze bulaştırarak yazmış olduğunuz sezonun, bir zamanlar nerdeyse 9’dan aşağı bölüm puanı olmayan, bilmem kaç bölümünün 9.9 düzeyinde puan aldığı ve Top 250 diziler klasmanında 1.sırada bulunduğunuz IMDb’de son 4 bölümden aldığınız ve giderek düşmekte olan “dramatik” puanlar:

8.sezon

3.bölüm: 7.8
4.bölüm: 5.8
5.bölüm: 6.4
Büyük Final (!): 4.5

Bakın bu bir dramdır....

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
2017’de sızdırılmış 8.sezon senaryosunun son kısımlarını şimdi okudum ve resmen kafayı yemek üzereyim! Sırf sızdırıldı diye diziyi rezil rüsva etmiş adamlar, ne güzel mis gibi senaryo varmış işte sanki sızdırılmış olsa ne kaybedecektiniz izleyen izlemeyecek miydi? En azından prestijiniz kalacaktı, insanlar diziye tekrar tekrar başlayabilecekti.. Şimdi kaç insanın diziye yeniden başlamaya hevesi kaldı ki bu berbat sondan sonra?

Off hele şu sızdırılan senaryonun final bölümünün final sahnesini okuyunca içim gitti. Kafayı yememek mümkün değil, haftalardır hevesle beklediğim ve umutsuz bir şekilde istediğim senaryo meğer allahın belası sızdırılma olayı olmasa gerçek olacakmış ve keyiften kafayı yiyecekmişiz o sahnede!..

Bu arada rezil sezonun senaryosu da 3 hafta önce sızdırılmış redditte ve tamamı doğru çıkmış. Hiçbir spoiler yememiş olmama şaşırdım, demek ki 2017 senaryosunu devam ettirseler aslında zaten çoğu kişinin haberi olmayacaktı...:(

E zaten bu b*ktan senaryo da sızmıştı. Ben kimin tahta oturacağını biliyordum. Eski sızan senaryoyu görmedim onda ne oluyor? İyi bir şeyse bu aptallar yazmış olamaz fan senaryosu falan olmasın?

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
E zaten bu b*ktan senaryo da sızmıştı. Ben kimin tahta oturacağını biliyordum. Eski sızan senaryoyu görmedim onda ne oluyor? İyi bir şeyse bu aptallar yazmış olamaz fan senaryosu falan olmasın?

İzlediğimiz güncel final sezonundan sonra bu sızmış olan senaryo bile fazlasıyla tatmin edici geldi birçok noksadan. Sanmıyorum çünkü farklı kaynaklardan da olsa bu izlediğimiz finale dair üç hafta önce sızan senaryo da doğru çıkmış sonuçta, sızıntıya engel olamıyorlar.

Keşke Black Mirror son bölüm tarzı bizim seçebileceğimiz alternatif sonlara dayalı bir sezon hazırlamış olsalardı yine unutulmaz olabilirdi, ama olmadı...

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ve sırf “ şaşırtmak” için elinizi yüzünüze bulaştırarak yazmış olduğunuz sezonun, bir zamanlar nerdeyse 9’dan aşağı bölüm puanı olmayan, bilmem kaç bölümünün 9.9 düzeyinde puan aldığı ve Top 250 diziler klasmanında 1.sırada bulunduğunuz IMDb’de son 4 bölümden aldığınız ve giderek düşmekte olan “dramatik” puanlar:

8.sezon

3.bölüm: 7.8
4.bölüm: 5.8
5.bölüm: 6.4
Büyük Final (!): 4.5

Bakın bu bir dramdır....
Tarih böylesi bir rezalet bir daha görür mü bilmiyorum ama çok zor gibi duruyor... Demek ki senaryonun her şeyden ama her şeyden çok daha önemli olduğunu anlamış olduk, hem de çok acı bir şekilde... Ve büyük efsanelerin büyük yazarlar ve sinemacılar tarafından yapıldığını da.

Vince Gilligan büyük adammış, tekrar tekrar değinmek gerekiyor bu adamın büyüklüğüne. Çünkü bir efsaneyi tanımlamak istiyorsak BREAKİNG BAD'i 1 numaralı örnek gösterebiliriz. Anlatacağı hikayeyi dibine kadar hissettirip, hiç bir şeyden etkilenmeyip kafamıza kafamıza vurup, finalinde de destansılığı zirveye çıkaran bu yapım asla unutulmayacak...

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Zaten senaristler sızıntı ihtimaline karşı alternatif senaryoları olduğunu söylüyordu. O yüzden doğru olabilir. Hayır bir de bu gerçek değil de fan yapımıysa daha da kötü. Demek ki diziyi en başından beri yazan profesyonel senaristler amatör insanlar kadar bile iyi bir şey yazamamış demektir o halde.

• Beğendim

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Belki kitapla aynı son olmaz? Kitaptaki sonu belki yeniden cekerler? Belki belki belki ve yine belki:(

• Üzücü

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Belki kitapla aynı son olmaz? Kitaptaki sonu belki yeniden cekerler? Belki belki belki ve yine belki:(

Bitti de kurtulduk kafasıyla sezon çekmiş adamların tarihte hiçbir dizide görülmemiş “yeniden çekme” olayına girişmeleri sinema filmiyle bile pek olası gözükmüyor , ama insan yine de umut etmek istiyor işte... :(

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bitti de kurtulduk kafasıyla sezon çekmiş adamların tarihte hiçbir dizide görülmemiş “yeniden çekme” olayına girişmeleri sinema filmiyle bile pek olası gözükmüyor , ama insan yine de umut etmek istiyor işte... :(
Spin off cekecekleri için neden çıkacak olan kitaba alternatif neden cekmesinler? HBO kalitesini düşünüyorsa hatasını düzeltir:X

• Beğendim

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Hiç kimseyi küçük görmeyin Gün gelir eziklediğiniz o insan yarın bir gün başınıza bela olur. :v0:Örnek aldığım en iyi dizi karakterlerinden birisi. :cool::Z Aynı başarıyı şimdi X-MEN'de de gösterecek Sansa'cım. :A
D7ChZgyXsAA8Wwl.jpg

@sokak sanati @xemrexxx @Tolstoyevski @MasacRE

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu arada dizinin 1.5 milyon oylamaya sahip genel puanı da 9.5’den 9.4’e düşerek uzun bir aranın ardından olması gerektiği gibi Breaking Bad’in gerisine düşmüş ve belgeselleri saymazsak TV dizileri bakımından Top 250’de 3.sırada. Hoş, imdb’nin dizi best listesi beş para etmiyor. 3 günlük dizi olan Çernobil bile 25 bin oyla milyonlarca oya sahip Breaking Bad’in üstüne çıkarak 1.sıraya yerleşmiş. En az 100.000 oylamaya sahip dizi ve filmlerin listeye girmesi çok daha doğru olurdu. @bazinga