Klasik Game of Thrones - 8. Sezon Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Eyvahlar olsun :eek: @Sherlock
Bari forumun özelinden yaz. Mekanımız uzun yazıyı kaldıramaz :A

Sadece bir iki cümleden ibaret ama cümle bile değil tek görsel bile anlatır her şeyi ama işte.. :A
Azotlu ahali kim tarzı teori deyince anladım galiba teoriyi kısmen :A Kesin bir bilgi sızmadıktan sonra teori spoiler sayılmaz bence, açıklasın kendisi de rahatlasın biz de rahatlayalım :A
Azotlu ahali kim tarzı teori deyince anladım galiba teoriyi kısmen :A Kesin bir bilgi sızmadıktan sonra teori spoiler sayılmaz bence, açıklasın kendisi de rahatlasın biz de rahatlayalım :A

Azotla filan alakası yok ama, zaten ben o konulara hakim kitap izleyicisi değilim, genel dizi izleyicisiyim o yüzden için rahat olsun teori o değildi, ki o zaten hep konuşulan bir şey :A

Neyse finalde gösterirler belki bu kahrolası teori eğer gerçekleşirse, o zaman derim size işte bu buydu diye şimdi keyfinizi kaçırmayalım boşu boşuna. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Sadece bir iki cümleden ibaret ama cümle bile değil tek görsel bile anlatır her şeyi ama işte.. :A

Azotla filan alakası yok ama, zaten ben o konulara hakim kitap izleyicisi değilim, genel dizi izleyicisiyim o yüzden için rahat olsun teori o değildi, ki o zaten hep konuşulan bir şey :A

Neyse finalde gösterirler belki bu kahrolası teori eğer gerçekleşirse, o zaman derim size işte bu buydu diye şimdi keyfinizi kaçırmayalım boşu boşuna. :A
Sürpriz bir şeyse boşver söyleme o zaman, gerçekleşse de gerçekleşmese de dizi bittikten sonra söyle ama ben de merak ettim :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sürpriz bir şeyse boşver söyleme o zaman, gerçekleşse de gerçekleşmese de dizi bittikten sonra söyle ama ben de merak ettim :A

Dosiye bu konu üzerinden spoiler içinde spoilerle söyleyeceğim, olur da dizi bitene kadar başımıza bir iş gelirse en azından gözümüz açık gitmemiş oluruz, olur mu :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Dile kolay son sezonun üzerinden 2 sene geçmiş, ilk sezonları izlediğimizde de dolar 2 TL’nin altındaydı, hafıza iyice zayıfladı bizde. :D Cidden baş karakterler dışında çoğu yan karakterin adını bile unuttum, hikayeleri genel olarak kafamda ama isimleri uçtu. mesela 8x1’de 3 kadınla birlikte çıplak bir iş toplantısı yaparken toplantısının yaşlı ihtiyar tarafından yarıda bölündüğü adamın adını da unuttum. İskoçlara benzeyen mavi gözlü turunç saçlı yabani herifin adını da keza. Hatta 2 metre boyundaki bodyguard sarışın ablamızın adı da uçtu. Ve daha nicesi.. Bu kadar uzun uzun yazmaya üşenmiyorum ama Google’dan tek tek isimlerine bakmaya evet üşeniyorum. :D
Çıplak iş toplantısı yapan Bronn. Toplantıyı bölen amca da Qyburn. Turunç saçlı herif Tormund, Bodyguard abla Brienne. Var mı başka hatırlamadığın :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu arada bu fan teorisi 2017’lerde konuşulmaya başlanmış, bence zaten bilinen sıradan bir teori abartılacak bir yanı yok ama içimde tuttuğum için biraz abarttım gibi geldi. :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Dosiye bu konu üzerinden spoiler içinde spoilerle söyleyeceğim, olur da dizi bitene kadar başımıza bir iş gelirse en azından gözümüz açık gitmemiş oluruz, olur mu :A
Bu konuda istediğin kadar iç içe spoi kutusu aç, etkinlik kısmında anında beliriyor, yada mesajın alıntılanacaği zamanda belli oluyor kutular açılmadan. Haberin olsun :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu arada bu fan teorisi 2017’lerde konuşulmaya başlanmış, bence zaten bilinen sıradan bir teori abartılacak bir yanı yok ama içimde tuttuğum için biraz abarttım gibi geldi. :A
Bana da öyle geliyor. Neyse sen Dosi'ye söyle rahatla, biz de dizi bittikten sonra öğreniriz artık bu kadar korktuğun teori neymiş :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu konuda istediğin kadar iç içe spoi kutusu aç, etkinlik kısmında anında beliriyor, yada mesajın alıntılanacaği zamanda belli oluyor kutular açılmadan. Haberin olsun :A

Demokrasilerde çare tükenmez önce Çav Bella’yı söyleriz biz de madem :A

İşte bir sabah uyandığımda
Çav Bella Çav Bella Çav Bella Çav, çav, çav
Elleri bağlanmış bulduğum yurdumun
Her yanı işgal altında
Sen ey partizan beni de götür
Çav bella çav
Beni de götür dağlarınıza
Dayanamam tutsaklığa
Eğer ölürsem ben partizanca
Çav bella çav
Sen gömmelisin ellerinle beni
Ellerinle toprağına
Güneş doğacak açacak çiçek
Çav bella çav
Gelip geçenler diyecek merhaba
Merhaba ey güzel çiçek
Çav bella çav çav çav
İmamoğlu oley...Ohoo İmamoğlu oley İmamoğlu oley! Hahaha nasılsa admin okumayacak bunu oh be dünya varmış :A Mazbatayı versen mazbatayı versene İmam’ın Oğlu’na mazbatayı versene...
Bu kutucuğun altında
[ISPOILER]Night King diye bildiğimiz kişi zamana zamanla hükmedebilen Bran Stark’ın başkalaşım geçirmiş gelecekteki hali olabilirmiş tıpkı Dark dizisindeki zaman yolculuğu olayı gibi.[/ISPOILER].
Şu an bunlsrı kimseyi okumuyor ve içim rahatladı içimi döktüğüm için, Spoiler olabilir diyip arada siyaset de konuşabiliriz böyle :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Zehirli oku üzerimden attım, şimdi @MasacRE kafayı yiyecek meraktan bu spoiler kutusunda ne yazdığıyla ilgili, kabuslarına bile girecek bu :A Şaka bir yana Evet birkaç yıllık fan teorisi de olsa, son tavsiyem gerçekten bakmaman yönünde bu teoriye. Eğer duyduysan zaten problem olmaz ama ilk defa duyacaksan ve eğer teori gerçek olursa asiti kaçmış kola gibi olur durum tıpkı benim içeceğim gibi, yine idare eder ama kapağı yeni açılmış kola gibi keyif vermez. Finalden sonra unutmazsan bakarsın, unutursan da önemli değil ben her türlü söylerim zaten :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Zehirli oku üzerimden attım, şimdi @MasacRE kafayı yiyecek meraktan bu spoiler kutusunda ne yazdığıyla ilgili, kabuslarına bile girecek bu :A Şaka bir yana Evet birkaç yıllık fan teorisi de olsa, son tavsiyem gerçekten bakmaman yönünde bu teoriye. Eğer duyduysan zaten problem olmaz ama ilk defa duyacaksan ve eğer teori gerçek olursa asiti kaçmış kola gibi olur durum tıpkı benim içeceğim gibi, yine idare eder ama kapağı yeni açılmış kola gibi keyif vermez. Finalden sonra unutmazsan bakarsın, unutursan da önemli değil ben her türlü söylerim zaten :A
Son bölüm 19 Mayıstaymış. Biz 20'sinde izleyeceğiz, o zaman o spoiler 20 mayıs 2019 tarihine kadar dursun orada ben bakmayayım :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Demokrasilerde çare tükenmez önce Çav Bella’yı söyleriz biz de madem :A

İşte bir sabah uyandığımda
Çav Bella Çav Bella Çav Bella Çav, çav, çav
Elleri bağlanmış bulduğum yurdumun
Her yanı işgal altında
Sen ey partizan beni de götür
Çav bella çav
Beni de götür dağlarınıza
Dayanamam tutsaklığa
Eğer ölürsem ben partizanca
Çav bella çav
Sen gömmelisin ellerinle beni
Ellerinle toprağına
Güneş doğacak açacak çiçek
Çav bella çav
Gelip geçenler diyecek merhaba
Merhaba ey güzel çiçek
Çav bella çav çav çav
İmamoğlu oley...Ohoo İmamoğlu oley İmamoğlu oley! Hahaha nasılsa admin okumayacak bunu oh be dünya varmış :A Mazbatayı versen mazbatayı versene İmam’ın Oğlu’na mazbatayı versene...
Bu kutucuğun altında
[ISPOILER]Night King diye bildiğimiz kişi zamana zamanla hükmedebilen Bran Stark’ın başkalaşım geçirmiş gelecekteki hali olabilirmiş tıpkı Dark dizisindeki zaman yolculuğu olayı gibi.[/ISPOILER].
seni üzeceğim ama anında görünüyor dedim :A Silerim bu ekran resmini merak etme :A
O spoi @MasacRE ede yapabilirdin. Bak geliyor kutuları açmadan mesajıni görme resmim :A

başın belaya girmesin diye sildim. Mekandan atarım :A

Son düzenleme:

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
@MEnes izlemediği bölümleri bitirmeden hiç bir sosyal medya hesabına girmeyecek :A işini sağlama alacak o. isteyen bol bol spoi yazabilir ona boşu boşuna :A
Kendisine bildirim yollamayacağımı belirtmiştim ama bu konudan gitsin sıkıntı değil :A Etkinliğimde yollamam o gelene kadar :A

Bu izlemeyeceği iki bölümle alakalı değil anladığım kadarıyla, dizinin direkt sonuyla bağlantılı. :A Birde tuşlu telefon almış, sms alabiliyorum ama spoiler yazma dedi. :A Şimdi onu bitirme vakti geldi... :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Bu izlemeyeceği iki bölümle alakalı değil anladığım kadarıyla, dizinin direkt sonuyla bağlantılı. :A Birde tuşlu telefon almış, sms alabiliyorum ama spoiler yazma dedi. :A Şimdi onu bitirme vakti geldi... :A
Yoksa o söz ettiğin 3310 telefonumu?:eek: Bana sanat dolu sözlerle vereceği telefon :A :A

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,721
Puanı
710
:(

07FF55B5-DC2E-43F6-98AB-53DBEB4BDAE1.jpeg

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Yine çok iyi bölümdü.

İlk bölüm giriş, ikinci bölüm gelişme, üçüncü bölüm ise yedi sezondur beklediğimiz büyük savaşın yaşanacağı sonuç bölümü olacak anlaşılan.

Savaş için son hazırlıkların yapıldığı bir bölüm oldu. Yine önemli karşılaşmaların yaşandığı bir bölüm oldu.

Büyük bir merakla beklediğimiz Bran - Jaime, Dany - Jaime yüzleşmeleri nihayet gerçekleşti. Bran yine tüm soğukkanlılığı ile olayları karşıladı, muazzam bir karaktere dönüştü gerçekten. Kendisini sakat bırakan Jaime’ye dahi çok yüksek bir tepki göstermedi. Lafını soktu tabii, orası ayrı.

Jaime ise bu bölümde değiştiğini ve bundan sonra Cercei’nin tarafında yer alamayacağını gerçekten kanıtladı, Brienne’le aralarında muhteşem bir uyum var. Karşılıklı sahnelerini izlemek keyifliydi.

Tormund da nihayet geri döndü. Ak Gezenler’in geldiğinin haberini de o verdi zaten. Yalnız muazzam bir karakter, içki içtiği sahnede susadım resmen. :A Anlattığı hikayeler, Brienne’i aradığı sahneler de güldürdü. :A

Şömine başında geçen muhabbet ve diyaloglar da yine çok başarılıydı.

Son sahnede ise Jon nihayet, Dany’e gerçekleri söyledi. Bu bölüm, bunun yaşanacağını düşünmüyordum ama final sezonunda olduğumuz için hiç bir olay uzatılmıyor ve bu çok iyi bir şey. Kendini tahtın tek varisi sanan Dany, gerçekleri öğrenince kabullenmek istemedi resmen. Jon’u seviyor olmasına rağmen. Tahta duyduğu hırs, aşkından daha büyük bana kalırsa. Jon tahtın doğal varisi, dolayısı ile savaşta ölmezse ikili arasında bir restleşme yaşanabilir ki ben bu ikiliden Dany’nin öleceğini düşünüyorum. Bu arada Dany’nin gösterdiği tepki bu ikili için fan service bir son olmayacağının göstergesi bence.

Dizi için zaten iyice önemli bir karakter haline gelen Bran, savaşta kilit isim olacak gibi gözüküyor. The Night King’in öncelikli hedefi o olacak ve onu kullanarak The Night King’e tuzak kurmaya çalışacaklar.

Ben kısmen de olsa bu savaştan Jon ve ordusunun başarılı çıkacağını düşünüyorum. Zaten Kuzey’e geri dönen Theon’un söylediklerine bakılırsa Yara, Demir Adalar’ın kontrolünü ele almış. Savaşın başarısızlığa doğru gittiği görülürse geriye kalan Kuzey halkının oraya sığınacağını düşünüyorum. Ak Gezenler’in suyu aşamadığı geçtiğimiz bölüm hatırlatılmıştı zaten.

Tabii bir çok kayıp verecekleri kesin, önemli bir çok karaktere veda edeceğimiz (Tyrion’ın kesin öleceğini düşünüyorum), belki de dizinin en iyi bölümünü izleyeceğiz. Önceki savaş sahneleri gibi yine çok epik bir savaş sahnesi bekliyorum.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Mükemmel değildi ama daha tatmin edici daha güzel bir bölümdü. Gereksiz sahneler yoktu, hissetmemiz gereken duyguları da güzel aktardı. İyiydi 2. Bölüm.:)

Sansa iyi Dany savaşının şuanlık geri plana atılması iyiydi. Dany ile konuşmaları çok güzeldi. Drago'ya selam çaktılar. Hoşuma gitti.
Sansa ile şeysizin son sahnede ki bakışması rahatsız etti beni. Umarım koskoca kraliçe Sansa bu şeysize kalmaz savaştan sonra.:( Bir yaveri olur diye düşünüyorum.

Jamie'nin ilk başta hesap verdiği sahne çok iyiydi. Bran'ın vurduğu golün sesi aha kulaklarımda.:D
Bran ile ayrı görüşmesi tahmin edildiği gibi sorunsuz geçti. Sonuçta o artık Bran değil.
Sör Briene ile sahneleride güzeldi ama şu yamyam turuncu kafa olaya espri katmış. Bu seferki esprili sahneler hoşuma gitti:D

Dünyanın son günü olsa nasıl olur düşüncesini bana çok güzel hissettirdi dizi. Beklemek dışında yapılacak bir şey yokken son anları keyifli geçirmek en mantıklısı. Arya gibi sex yapmakta olaya farklı bir hava katmış. Arya eğer yaşarsa ki ben yaşayacağını düşünüyorum Robert'ın oğlu ile tahtta iddia edebilir. İlginç olur. Belki savaştan sonra yine 5 kralın savaşını izleriz.:F

Aegon Targaryan bu bölüm az göründü geçen bölümün aksine ve son sahneye sakladıklar yine büyük voleyi. Dany'nin olayı şuanlık geri plana atacağını düşünüyorum. Tahtın son erkek varisi sen olursun dedi Tahtı veririm demedi. Bu yüzden öyle kolay olmayacak bu olay ki ben bu ikiliye birinin öleceğini düşünüyorum. Mutlu son olmayacak ve inşallah olmaz.:X

Cüce'nin Bran ile konuşmasında ilk sezona atıfta bulunması da güzel detaydı. Dany'nin el konusunda şüpheye düşüp sonra onu herkesin içinde savunması vs güzeldi. Bu savaşta kesin ölmez dediğim tek karakter Cüce. :D

Akkgezenler konusunda Aegon'ın fikri güzeldi ama tuzağa çekmek o kadar kolay olmayacak. 3-4 noktada savaş göreceğiz anlaşılan.
Sonda bir sürü akgezen şef görmek korkuttu. Onlar çok zor oluyor yaa.:(

Gönül rahatlığı ile 9/10