Klasik Friends - Dizi Yorumları

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
1.sezonun ortasına geldim, ne güzel denk gelmiş aynı zamanda başladık. :ZVe hiç hatırlamıyorum lisedeyken izlerdim. :A @phoebebuffay @bazinga

1994'de çekilen dizinin görüntü kalitesi bu kadar güzelleştirilirken bizim eski dizilerimiz göz bozuyor. Yapımcılarımız en azından kültleşmiş dizilerini Youtube'ye yüklerken makyaj yapsa. Yedi Numara'yı 360P izliyorum, bazen 240 hatta. Şaka gibi...
Diziyi hiç bırakmadım ki ben, sonsuz bir Friends izleme döngüsüne girdim. :A Ortaokul, lise, üniversite yıllarıma eşlik etti, ediyor. Etmeye de devam edecek muhtemelen... :A

• Harika
Reactions: mrt-06

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Bu çekilen kameralarla alakalı film ve diziler ayrı kameralarla çekildiği için sen herhangi bir Yeşilçam filmini restore ederek 4K izleyebilirsin ama diziler bu tür kameralarla çekilmediği için restore edilemediği için izleyemezsin.
Her video iyileştirilebilir, ben bile bilgisayarımda bunu yapabiliyorum. Çekim elbette önemli ama bu sadece işi zorlaştırır..
------

Diziyi hiç bırakmadım ki ben, sonsuz bir Friends izleme döngüsüne girdim. :A Ortaokul, lise, üniversite yıllarıma eşlik etti, ediyor. Etmeye de devam edecek muhtemelen... :A
Ne güzel. :bhr:

• Harika
Reactions: phoebebuffay

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
İş yerimde başlayan dolu dizgin Friends konuşmalarına daha fazla kayıtsız kalamadım. "Sen tam bir Monica'sın" tepkilerini de anlamak amacıyla izlemeye başladım. Güzel başladı diyebilirim dizi için.

Friends 1. Bölüm ile 6. Bölüm:

Joey çok tatlı. Düştüğü komik durumlar beni güldürüyor. Kadını ayarlamak için Monica ile sevgili Numarası yaptığı kısımlar çok komikti.
Ross'un karısının Lezbiyen olması, bunun üzerinden dönen espriler güldürdü.
Rachel'in eski hayatından arkadaşlarının gelmesi, yeni hayata başlaması vs karakterini bana çok yakın hissettirdi. Eski arkadaşlarının geldiği sahnede çok güldüm. Phobe ve Monica'nın tepkisi iyiydi. :D
Chandler uzun uzun laf sokuyor. Isınamadım. Sigara sahnesinde herkesi birbirine düşürmesi sonra sigara yakması karizmatik bir hareketti.

Tam ısınamadım ama süresinin kısa olması devam etmeme yetecek bir sebep. İlk sezonu bitirip karar vereceğim.:D

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İş yerimde başlayan dolu dizgin Friends konuşmalarına daha fazla kayıtsız kalamadım. "Sen tam bir Monica'sın" tepkilerini de anlamak amacıyla izlemeye başladım. Güzel başladı diyebilirim dizi için.

Joey çok tatlı. Düştüğü komik durumlar beni güldürüyor. Kadını ayarlamak için Monica ile sevgili Numarası yaptığı kısımlar çok komikti.
Rachel'in eski hayatından arkadaşlarının gelmesi, yeni hayata başlaması vs karakterini bana çok yakın hissettirdi. Eski arkadaşlarının geldiği sahnede çok güldüm. Phobe ve Monica'nın tepkisi iyiydi. :D
Chandler uzun uzun laf sokuyor. Isınamadım. Sigara sahnesinde herkesi birbirine düşürmesi sonra sigara yakması karizmatik bir hareketti.

Tam ısınamadım ama süresinin kısa olması devam etmeme yetecek bir sebep. İlk sezonu bitirip karar vereceğim.:D
Bölüm detayını spoi içine aldım haberin olsun. Dizileri yorumlarken detaylar spoi kutusuna alınmalı 😊
Bu arada en sevdiğim dizi :bhr:

• İlginç
Reactions: cehennet

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Monicaysan benden uzak dur :A

• İlginç

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Bölüm detayını spoi içine aldım haberin olsun. Dizileri yorumlarken detaylar spoi kutusuna alınmalı 😊
Bu arada en sevdiğim dizi :bhr:

Ben yılda 1 tane yabancı dizi belki izliyorum. Şuana kadar izlemedim. Geçen ay popüler olunca daha fazla sohbetlerden geri kalmamak adına başladım. Konuşma sırasında en azından cevap verebilmek için. Şuanlık normaldi. Çok sürükleyici değil.:D

Dikkat ederim diğer konuya da.:D
------

Monicaysan benden uzak dur :A

Ben demedim. Çevrem öyle dedi bir kaç kere. Monica çok detaycı. Hatta son izlediğim bölümde bir şeyi yapmadan yatmak zorunda kalınca uyuyamamıştı. @Dosi Tam Monica bence.:A

Ben kendimi daha çok Rachel'a yakın hissettim. Yeni başlangıçlar falan.:D

• Güldürdün
Reactions: Dosi and xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ben yılda 1 tane yabancı dizi belki izliyorum. Şuana kadar izlemedim. Geçen ay popüler olunca daha fazla sohbetlerden geri kalmamak adına başladım. Konuşma sırasında en azından cevap verebilmek için. Şuanlık normaldi. Çok sürükleyici değil.:D

------

Ben demedim. Çevrem öyle dedi bir kaç kere. Monica çok detaycı. Hatta son izlediğim bölümde bir şeyi yapmadan yatmak zorunda kalınca uyuyamamıştı. @Dosi Tam Monica bence.:A

@xdragxx e sormalı ben gerçekten Tam bir Monica'mıyım :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

------

Monica dizide tek sevmediğim karakter :A Yok ya @Dosi'ye Monica falan demeyelim sklgjlsjgk
Seveni de var elbette ama Friends'te ödül almayan ve izleyenleri de yarıya bölmüş bir karakter :A
------

Yok değilsin olma da zaten :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and cehennet

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269

Çok detaycı birisin. Kesinlikle Monica yapabilirsin kullanıcı adını. @phoebebuffay var forumda. Monica'da olsun:A

Monica dizide tek sevmediğim karakter :A Yok ya @Dosi'ye Monica falan demeyelim sklgjlsjgk
Seveni de var elbette ama Friends'te ödül almayan ve izleyenleri de yarıya bölmüş bir karakter :A
------

Yok değilsin olma da zaten :A

Komik kız aslında. Takıntıları güldürüyor beni. Sen en çok kime gülüyorsun.:D

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Çok detaycı birisin. Kesinlikle Monica yapabilirsin kullanıcı adını. @phoebebuffay var forumda. Monica'da olsun:A

Komik kız aslında. Takıntıları güldürüyor beni. Sen en çok kime gülüyorsun.:D
Uzaktan yakından benzerliğim yok. Monica detaycı değil titiz ve iddialara doyamayan yenilgiyi kabul etmeyen bir karakter :A daha 6 bölüm izlediysen bunu demen çok erken :A

• Güldürdün

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
1. Sezon 8. Bölüm

Eğlenceli bir bölümdü yine. Chandler ilk kez bu kadar güldürdü. Monica'nın annesi ile ilişkileri eğlenceliydi.:D

Chandler'ın gay sanılması ile düştüğü durum eğlenceliydi.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
#YENİDEN
1.Sezonu bitirdim... Kesinlikle sit-com türünün en iyi dizisi, karakterler yavaş yavaş kendini gösteriyor, ilk 10 bölümde aslında bir tutukluk var karakterlerde. Yeniden izlememe rağmen en sevdiğim isimler değişmedi yine Phoebe ve Ross. :A Ross çok talihsiz ama çekingenliği yüzünden kaybediyor, Chandler da aslında özgüvenli gözükse de karşı cinsle arası pek iyi değil. Monica'nın psikolog gıcık sevgilisi gibi analiz yaptım. :A İlk sezona puanım; 8.5/10

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
#YENİDEN
1.Sezonu bitirdim... Kesinlikle sit-com türünün en iyi dizisi, karakterler yavaş yavaş kendini gösteriyor, ilk 10 bölümde aslında bir tutukluk var karakterlerde. Yeniden izlememe rağmen en sevdiğim isimler değişmedi yine Phoebe ve Ross. :A Ross çok talihsiz ama çekingenliği yüzünden kaybediyor, Chandler da aslında özgüvenli gözükse de karşı cinsle arası pek iyi değil. Monica'nın psikolog gıcık sevgilisi gibi analiz yaptım. :A İlk sezona puanım; 7.5/10
İkinci cümlenin ardından 7.5 puan yakışmamış bu yoruma. :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Friends'e göre puanladım, her sezona 10 10 verirsem puanlamanın ne anlamı var. :A

İlk sezon ve son sezon en zayıf olanı hele ki ilk 10 bölüm, espriler güzel değil. :A
Friends'in tüm sezonları harika ama ilk sezonun en zayıf olduğunu kabul ediyorum. Fakat son sezona nasıl zayıf dersin? Harika bir final sezonuydu.

Benim favorim 5.sezon. :A

• Güldürdün

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Friends'e göre puanladım, her sezona 10 10 verirsem puanlamanın ne anlamı var. :A

İlk sezon ve son sezon en zayıf olanı hele ki ilk 10 bölüm, espriler güzel değil. :A
Friends'e göre puanlamak ne demek öyle şey mi olur? :A Dışarıdan gören biri diziyi vasatın az üstü bulduğunu falan sanacak. :A

• Güldürdün