Klasik Friends - Dizi Yorumları

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
3.sezon 2.sezona göre bir tık altta başladı sanki. 4-5 bölüm geçti ama çok beğendiğim bir bölüm yok henüz. Joey yine iyi ama :A Garip bir şekilde OMG da iyi baya :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
3.sezon 2.sezona göre bir tık altta başladı sanki. 4-5 bölüm geçti ama çok beğendiğim bir bölüm yok henüz. Joey yine iyi ama :A Garip bir şekilde OMG da iyi baya :A
yorumu Seinfeld konusu sanip okudum, Joey detayini okuyunca kafaya dank etti :A
sezonu bitir puanlari görelim ozaman :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Sevenleri belki bana yok artık diyecek ama bu dizi 6 kişi değil de 4 kişilik bir kadroyla olsa daha iyi olurmuş bence...
Karsinda en has sevenlerinden biri duruyor :A ve zevk meselesi diyorum. Hatirlarsan en basta sana ön yargi ile basladigin icin tad alamazsin demistim. Benim de belki HIMYM zamani yaptigim gibi

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Karsinda en has sevenlerinden biri duruyor :A ve zevk meselesi diyorum. Hatirlarsan en basta sana ön yargi ile basladigin icin tad alamazsin demistim. Benim de belki HIMYM zamani yaptigim gibi
Ön yargı değil ya 6 karakter çok cidden :A
4 ana karakter 1-2 de yan ama 5-6 bölümde 1 çıkan karakter olsa hikaye daha iyi işlenirdi bence :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ön yargı değil ya 6 karakter çok cidden :A
4 ana karakter 1-2 de yan ama 5-6 bölümde 1 çıkan karakter olsa hikaye daha iyi işlenirdi bence :A
Seinfeld dizisinde 4 ana karakter var diye bunu diyorsun ama hayir bence cok iyi. Hepsinin ayri hikayeleri var. Ama olusulan bir olayda artik 5 kisi olarak düsünebilirsin. Spoi vermiyeyim simdi :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Seinfeld dizisinde 4 ana karakter var diye bunu diyorsun ama hayir bence cok iyi. Hepsinin ayri hikayeleri var. Ama olusulan bir olayda artik 5 kisi olarak düsünebilirsin. Spoi vermiyeyim simdi :A
Chandler ile Monica'yı bir mi düşünecem? :A O zaman Ross ile Rachel'ı da 1 düşüneyim :A

Yaaa çok fazla karakter olunca hepsine rol vermek için diğerlerinin de süresi azalıyor. Monica'nın sahneleri yerine daha fazla Joey sahnesi fena olmazdı :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Chandler ile Monica'yı bir mi düşünecem? :A O zaman Ross ile Rachel'ı da 1 düşüneyim :A

Yaaa çok fazla karakter olunca hepsine rol vermek için diğerlerinin de süresi azalıyor. Monica'nın sahneleri yerine daha fazla Joey sahnesi fena olmazdı :A
dogru olaya parmak bastin ama digerlerini öyle düsünemezsin, izlerken anlarsin :A
------

2x13, 2x14, 2x15, 2x16, 2x17

Diziye resmen alıştım ve bölümler bir çırpıda bitiyor, keyifli geliyor. Dahası opening şarkısını bile keyifle dinliyorum artık :A

Bu dizide aynı zamanda o 90'ların sonlarından 2000'lerin başlarına olan birçok teknolojik değişime, yeniliğe de kısmen şahit olacak gibiyiz. Önceki bölümlerde 15-20 MB RAM bile havalı gözüküyordu dönemin teknolojisiyle. Daha üstelik hiçbirinde cep telefonu bile yok. VCD teknolojisine bile daha var, hey gidi 90'lar... :A

14.bölümde mezuniyet videosu gerçekten komikti, özellikle Rose'un o bıyıklı halleri :A Orada da Rachel tarafından ekilmişti. Tam o videonun üstüne Rachel'le öpüşmeleri bence kaliteli bir son oldu.

15.bölümde Rachel'le Rose ilk defa birlikte oldu nihayet ve aralarındaki ilişki de HYMM'deki Ted-Robin gibi dalgalı olacak gibi gözüküyor, bir ayrılıp bir barışacaklar vb.

Monica'nın babasının doğum günü sahnesi ve orada Doktor Burke'un 20'lik sevgilisi hakkında söylenenlerin üstüne, en sonunda o kızın Monica olduğunu öğrenmeleri de güzel kısımlardan biriydi. Amerika'da bile böyle yaş meselelerinin toplum baskısına neden olduğunu gördük.

Joel'in evden ayrılması ve Chandler'in düştüğü boşluk hissi vb. biraz abartıydı tabii ama yine güzel detaylardandı.

8.5
yorum yapamadim, benim gibi yorumlar yapmissin yani detayli :A 8.5 cok iyi bir puan. Zamanla 9uda görür gibi.

bu dizi ile alakali bir yazi okumustum bizim medyada. Friends'in bu kadar popüler ve ayni tadi almamizin sebebi gelisen olaylarin günümüzde güncelligini korumasi ile alakali diye belirtilmisti.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
3x10, 3x11 dizide uzun zaman aradığım güldürme özelliğinin en üst seviyeye ulaştığı 2 bölüm oldu 2 bölüm de üst üste çok eğlenceliydi :A Bu hızla devam ederse Seinfeld sonrası 2.cilik koltuğunu alabilir gibi :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2x18, 2x19, 2x20

Dozunda bölümlerdi yine akıcılığın yüksek olduğu.

Bilhassa 18 genel olarak kıskançlık temalı bir bölümdü ama baştan sona aynı ayarda gitmedi. Yani tam bir kıskançlık temalı bölüm diyemedik, zaten bölümün adı ile kıskançlığın alakası yoktu gerçi.

Rachel ile Monica resmen 1 adet kalmış şeyin kavgasını yaptılar ve kaybeden geceden vazgeçti. O olmadan tamamen vazgeçmelerine şaşırdım...

Rose kıskanmakta haklıydı biraz ve Rachel'in kıskanılmaya karşı gösterdiği öfkeli ve ikna etmeye yönelik çabaları da güzeldi.

8.3

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2x18, 2x19, 2x20

Dozunda bölümlerdi yine akıcılığın yüksek olduğu.

Bilhassa 18 genel olarak kıskançlık temalı bir bölümdü ama baştan sona aynı ayarda gitmedi. Yani tam bir kıskançlık temalı bölüm diyemedik, zaten bölümün adı ile kıskançlığın alakası yoktu gerçi.

Rachel ile Monica resmen 1 adet kalmış şeyin kavgasını yaptılar ve kaybeden geceden vazgeçti. O olmadan tamamen vazgeçmelerine şaşırdım...

Rose kıskanmakta haklıydı biraz ve Rachel'in kıskanılmaya karşı gösterdiği öfkeli ve ikna etmeye yönelik çabaları da güzeldi.

8.3
Nezaman bitecek 2. sezon hayırlısıyla? :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bugün aradan çıkar, Nisan bitmeden hedef 4’ü bitirmek bakalım :A
Yorumların iyi oluyor. Biliyorsun ben sadece 8 ve üzeri baktım yakın zamanda. Eski sezonları 10 kere falan izledim diye onlara yoğunlaştım ama eski bölümleride izlemeyeli yıllar yıllar olmuş :A tüm elimdeki dizileri tüketince rast gele seçip izlemeyi planlıyorum ilerde :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yorumların iyi oluyor. Biliyorsun ben sadece 8 ve üzeri baktım yakın zamanda. Eski sezonları 10 kere falan izledim diye onlara yoğunlaştım ama eski bölümleride izlemeyeli yıllar yıllar olmuş :A tüm elimdeki dizileri tüketince rast gele seçip izlemeyi planlıyorum ilerde :A
Bu dizide diğer sitcomlara oranla daha fazla bağlantılı bölüm olması hoşuma gidiyor, yani her bölüm birbirinden bağımsız değil. :A Bir önceki bölümde olan detayı bilmek gerekiyor neden öyle olduğuna dair vb, tabi diziyi daha önce izlemiş birisi rastgele izleyebilir ama hiç izlememiş birisi rastgele izleyemez pek. :A

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Bu dizide diğer sitcomlara oranla daha fazla bağlantılı bölüm olması hoşuma gidiyor, yani her bölüm birbirinden bağımsız değil. :A Bir önceki bölümde olan detayı bilmek gerekiyor neden öyle olduğuna dair vb, tabi diziyi daha önce izlemiş birisi rastgele izleyebilir ama hiç izlememiş birisi rastgele izleyemez pek. :A
Bağlantılı bölümler ilerleyen sezonlarda artacak. 4.sezondan itibaren senden 9'lu puanlar bekliyorum. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Aynen, ben çok hakimim diye öyle yapacağım. Dizide zaten hep bir akıcılık ve gelişim var. Bazı karakterlerde özellikle bunu ileriki sezonlarda anlarsın.
Şunu hatırladın mı? Sevmiyordun avatar yaptığımda :A
Bu ileriki sezonlardan bir kare :A izledim geçen ve komik bir sahneydi.
Joey-2-758x486.jpg

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Aynen, ben çok hakimim diye öyle yapacağım. Dizide zaten hep bir akıcılık ve gelişim var. Bazı karakterlerde özellikle bunu ileriki sezonlarda anlarsın.
Şunu hatırladın mı? Sevmiyordun avatar yaptığımda :A
Bu ileriki sezonlardan bir kare :A izledim geçen ve komik bir sahneydi.
Ekli dosyayı görüntüle 101478

Ben de bundan bahsedecektim, diziyi izlemeden önce itici geliyordu bu kare fakat diziye alıştıktan sonra bana bile komik geliyor yani en azından o antipatisi kalmadı Joel'e alışmaktan dolayı :A Yine de profil fotosu yapma ama, gözleri yoruyor insanı :F

İşte o akıcılık Seinfeld'de yok mesela, her bölümü bir önceki bölümden bağımsız gibi ilerliyor ve bu yoruyor insanı daha doğrusu sürüklemiyor o yüzden Friends hanesine bir artı puan da bundan dolayı geliyor benim için. :A
------

Bağlantılı bölümler ilerleyen sezonlarda artacak. 4.sezondan itibaren senden 9'lu puanlar bekliyorum. :A
Dış dünyaya yani gerçek dünyaya dair sahnelerin çok olması da keyifli oluyor, sitcomun dışına çıkılan sahneler yani :A

Son düzenleme:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ben de bundan bahsedecektim, diziyi izlemeden önce itici geliyordu bu kare fakat diziye alıştıktan sonra bana bile komik geliyor yani en azından o antipatisi kalmadı Joel'e alışmaktan dolayı :A Yine de profil fotosu yapma ama, gözleri yoruyor insanı :F

İşte o akıcılık Seinfeld'de yok mesela, her bölümü bir önceki bölümden bağımsız gibi ilerliyor ve bu yoruyor insanı daha doğrusu sürüklemiyor o yüzden Friends hanesine bir artı puan da bundan dolayı geliyor benim için. :A
Bu nasıl peki? :A:A
Belki izledin bu shaneyi. Şuan hatırlamıyorum hangi sezona ait :A Ve Joey

Seinfeld evet şimdilik izlediğimiz kadarı ile öyle. Hatta bir detayı diğer konuda yazarım :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu nasıl peki? :A:A
Belki izledin bu shaneyi. Şuan hatırlamıyorum hangi sezona ait :A Ve Joey

Seinfeld evet şimdilik izlediğimiz kadarı ile öyle. Hatta bir detayı diğer konuda yazarım :A
JoeL olduğu ancak yakınlaştırınca belli oluyor, yani sima olarak belli oluyor ama uzaktan net bir fotoğraf değil benimkisi gibi mesela. :A

• Güldürdün