Klasik Friends - Dizi Yorumları

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Imdb'de kişiler güldürüyor diye oy veriyor diye bir kural mı var? :A
Imdb'de Se7en 20.sırada saygı duyacaksın o zaman yaaaa çoook abartılıyor deme :A Her şey Imdb değil ben izledim ve böyle düşünüyorum :A Imdb'de Seinfeld 3.4 Friends 9.8 de olsa benim düşüncem değişmez ki.
Her şey imdb mi dedim? Ben bu bölümler Seinfeld'in ilk 4 sezonki tüm bölümlerinden daha iyi dememe sen he he diye tepki verince örnek olarak gösterdim. Yoksa somut başarı olarak Friends zaten rakipsiz türünde, bunu daha önce de tartışmıştık. :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Her şey imdb mi dedim? Ben bu bölümler Seinfeld'in ilk 4 sezonki tüm bölümlerinden daha iyi dememe sen he he diye tepki verince örnek olarak gösterdim. Yoksa somut başarı olarak Friends zaten rakipsiz türünde, bunu daha önce de tartışmıştık. :A
Ve arada uçurum olmadığını hatta yayınlandıkları dönemler Seinfeld'ın daha üstün olduğunu görmüştük :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Benim öyle bir iddiam yok umrumda da değil :A
Ama Friends'in öyle olduğunu inandırma çabası sende var bence....
Niye böyle bir çabaya gireyim ki? Seinfeld fanı olsam böyle bir çabaya girmem normal olurdu ama Friends için böyle bir çabaya girmeye gerek var mı cidden? :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
9. Sezoni
İzlerken nerdeyse ilk kez izliyormuşum gibi hissettim, bazı belirgin sahneler harici diğer detayları unutmuşum. Okadar sene geçmiş ve son 2 sezonu ilk zamnalara göre defalarca izlememiştim çünkü. Böyle daha keyifli oluyor :bhr:

1
Rachel'in yanlış anlaması ile Joey'in ona evlilik teklifi ettiği haberi baya bir aksiliklere yol açtı ama bölüm sonunda herşey belli oldu. Uzatmamamaları iyi oldu.

2
Rachel eve geldi ve Emma ile zor vakit geçirdi. Chandler yanlışlıkla başka bir yere taşınıp çalışmayı kabul etti. Joey ve Ross sahneleride keyifliydi :A özellikle yumruk kısımları.

3
Chandler başka şehire gitti, Monica yeni iş teklifi aldığı için kaldı. Ross'un hâlâ çocukluk doktoruna gitmesi ve ordaki sahneleri güzeldi :A

4 klasik bir bölümdü. Joey ve Phoebe yeni kişiler ile tanıştı.

5
Phoebe'nin doğum günüydü fakat Joey hariç diğerleri geç geldi ve bay aksilikler yaşadılar bu bölüm hem Rachel hem de Monica çok güzellerdi.
türkce karakterler ile ugrasamam. Direk firlatayim yorumlarimi :A
9. sezon 6-11. bölümler
6. Ross ve Rachel dadi arayisina girdiler ve erkek bakiciyi begendi Rachel ama Ross pek sevemedi. Güzel sahneler oldu. Chandler'in komik olma cabasida güzeldi ve bölüm 32 dakika sürdü.

7. Phoebe erkek arkadasinin ailesi ile ilk tanismasi oldu. Emma nin ilk gülüsü ve rap sahneleri güzeldi. Özellikle Ross ve Rachel oynarken herkesin iceriye girmesi.

8 Sükran günü sahnesi vardi ve Rachel'in kiz kardesi vardi bu bölüm. Sahneler cok iyiydi. Emma'ya kimin bakacagi ve o kirilan tabaklar ve Monica baya iyiydi bu bölüm.

9. Mike ve Ross sahneleri güzeldi ve Joey'in kapida bekleme sahnesi.
10 gecmis sahnelerin yer aldigi bir bölümdü ve Chandler isini birakmaya karar verdi.

11 - Rachel isine geri döndü. Phoebe ise Joey'in dizi settinde figüranlik yapmaya calisti ama yapamadi.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
9. sezon 6-11. bölümler
6. Ross ve Rachel dadi arayisina girdiler ve erkek bakiciyi begendi Rachel ama Ross pek sevemedi. Güzel sahneler oldu. Chandler'in komik olma cabasida güzeldi ve bölüm 32 dakika sürdü.

7. Phoebe erkek arkadasinin ailesi ile ilk tanismasi oldu. Emma nin ilk gülüsü ve rap sahneleri güzeldi. Özellikle Ross ve Rachel oynarken herkesin iceriye girmesi.

8 Sükran günü sahnesi vardi ve Rachel'in kiz kardesi vardi bu bölüm. Sahneler cok iyiydi. Emma'ya kimin bakacagi ve o kirilan tabaklar ve Monica baya iyiydi bu bölüm.

10 gecmis sahnelerin yer aldigi bir bölümdü ve Chandler isini birakmaya karar verdi.

11 - Rachel isine geri döndü. Phoebe ise Joey'in dizi settinde figüranlik yapmaya calisti ama yapamadi.
Bu kadar uzun yorum yazma dosimosi okurken nerede kaldığımı unutuyorum :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Bu kadar uzun yorum yazma dosimosi okurken nerede kaldığımı unutuyorum :A
asil böyle yorumlar hatirlamana yardimci olur Genis Aile'de yazdigim gibi :A
9. sezon bu, sen sadece ilk sezonlarina baktiysan niye bakiyorsun buna :A
bu arada yorucu oluyor cidden. Bundan sonra galiba tamamlayinca genel yorum yaparim bilemiyorum ama bazi dizilerde detay yazmayi seviyorum. Bunlar yine cok kisa. Sen hele Kalifat dizisinde yorumlarima bak. Roman yazdim orda :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
asil böyle yorumlar hatirlamana yardimci olur Genis Aile'de yazdigim gibi :A
9. sezon bu, sen sadece ilk sezonlarina baktiysan niye bakiyorsun buna :A
bu arada yorucu oluyor cidden. Bundan sonra galiba tamamlayinca genel yorum yaparim bilemiyorum ama bazi dizilerde detay yazmayi seviyorum. Bunlar yine cok kisa. Sen hele Kalifat dizisinde yorumlarima bak. Roman yazdim orda :A
Aferin sana :A
Bakmadım ki yorumlara 5 bölümü 4 satırla yorumlamandan anladım sadece :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Aferin sana :A
Bakmadım ki yorumlara 5 bölümü 4 satırla yorumlamandan anladım sadece :A
aslinda senin gibi yapmaliydim:
9. sezon 6-11. bölüm.
Yine güzeldi, güldürdü. Bazi bölümlerde baya güldüm.
sunu komple 23-24 bölüm icin yazsamda yeterli olurdu :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Benim Seinfeld yorumlarım aslında nokta atışı yorumlar o tarz yazmıyordum :A
ordaki yorumlarini hic okumadim :A ben daha cok izlemeyi dusunmedigim yapimlardaki yorumlarina bakiyorum ki onlarda spoi degil zaten. Film yorumlarindan biliyorum seni :A ama bir ara bakarim ordaki yorumlarinada

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
9. sezon 6-11. bölümler

bir cirpida kalan tüm bölümleri izledim. Bu kez bölüm bölüm yorum yapmayip toplu yorum yapacagim :A
9. sezonu tamamladim. Son sahne hic hosuma gitmedi.
12-24. bölüm
Monica ve Chandler'in olaylari duygusaldi. Dogal yollardan cocuk sahibi olma sanslari cok düsük.
Bu kez Rachel Joey'e karsi birseyler hissetmeye basladi ve Joey, Ross'un hoslandigi bir kadinla cikti ama final bölümünde Ross o kadin ile, Joey ise Rachel ile birlikte oldu. Sevmedim bu detayi.
Sezonun en iyi kismi Phoebe'nin yeniden Mike ile birlikte olmasi kismiydi. Galiba artik o da aradigini bulmus oldu.
10. sezondan durumlar nasil oluyordu aklimda kalmamis. Izlemek keyifli olacak.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
10.sezon
veee bitti.
2 gün icinde final sezonunu izledim. Bir cok bölümü ilkez izlemis gibi oldum cünkü aklimda kalmamis ve bu keyif verdi. Dizinin özellikle son bölümlerinde duygusal sahnelerde baya vardi ve yer yer gözlerim doldu. Özellikle son 3 bölüm o konuda zirve yapti.

Monica ve Chandler'in evlatlik edinme sürecleri güzeldi. Ev alacaklari zaman arkadaslarinin Chandler'i, Mocina'yi aldattigini düsündükleri sahneler ve sonrasida eglenciliydi. ikiz bebek sürprizi güzel bir detay oldu.
Rachel ve Joey olayi fazla uzamamasina sevindim, O bölumler hosuma gitmedi.
Danny Devito'nun striptiz detayi güzeldi vebana yakin zamanda izledigim bir diziyi hatirlatti. Belki Friends dizisinden esinlenmislerdir :A
Ross ve Rachel'in park serüvenide iyiydi. Baya güldüm Ross'un düstügü sahnelerde.
11. bölümde eskileri hatirladiklarinda Chandler'in Rachel'i öptügünü görünce aklima gelen sey: Burada herkes herkesi öpmüs, Monica eger Ross'un kiz kardesi olmasaydi onlarda öpüsmüs olurdu diye düsündüm ama sürprizzzz zaten zamaninda Ross onu Rachel sanip öpmüs karanlikta :A
Phoebe'nin dügün sahneleri cok güzeldi. O bölüm hem eglenceli hemde duygusaldi.
Joey ve Phoebe'nin fransizca sahneleri güzeldi. O sahneler bu sezonda nadir olarak hatırladığım sahneydi.
Phoebe'nin Estella takliti yapmasi, Ross'un Rachel'in eski isine dönmesi icin yaptigi caba ve Janice ve Chandler sahnesi güzeldi. Bu bölüm baya iyiydi.
16. bölüm ise oldukca duygusal bir bölümdü. Rachel'in herkesle vedasi oldukca duygusaldi.

ve final bölümu, nihayet Rachel ve Ross artik birlikteler ve Monica ve Chandler tasindiginda herkesin anahtarlarini biraktigi sahne ve evin bos halini izlemek duygulandirdi.

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2X1, 2x2

İlk sezona göre, daha keyifli ve akıcı bir başlangıç oldu. Belki Netflix'e gelmesinden dolayı TV'de rahatça izleyebilmenin de etkisi olabilir ama yine de güldüğüm detaylar bir hayli fazlaydı.

Bu iki bölümün teması kıskançlık ve elde olan şeyin değerini kaybedince anlayıp geri kazanmaya çalışma uğraşı. Rachel uyanmakta çok geç kaldı ve iş işten geçti. Eskiden Rose'u ( :A ) görmezken şimdi Çinli kadın ortaya çıkınca daha bir değer kazandı gözünde, hırs yaptı... Monica'nın o Çinli kadınla dolaşmasına karşı gösterdiği tepki de oldukça gerçekçiydi, gerçek hayatta da benzer şeyler söz konusu olabiliyor. :A

Anne sütü olayını fazla abarttılar. Hadi diğerlerini anlarım da Rose'un iğrenmesi garip geldi.

8.5

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x3, 2x4

İlk 2 bölüme göre güldürme eşiği daha düşüktü, maaşlı kahkaha efekti ekibi çok gıcık geliyor. Bir de iyi ki "introyu atla" özelliği var...

2x4 özellikle baştan sona bölümün teması cinsellik üzerineydi. Diğer bölümlere nazaran biraz fazlaydı yani.

Bu bölümlerin öne çıkan ismi Rachel kesinlikle. 2.sırada Monica geliyor.

7.7

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
2x3, 2x4

İlk 2 bölüme göre güldürme eşiği daha düşüktü, maaşlı kahkaha efekti ekibi çok gıcık geliyor. Bir de iyi ki "introyu atla" özelliği var...

2x4 özellikle baştan sona bölümün teması cinsellik üzerineydi. Diğer bölümlere nazaran biraz fazlaydı yani.

Bu bölümlerin öne çıkan ismi Rachel kesinlikle. 2.sırada Monica geliyor.

7.7
Intro'yu sevmeyen kişi Friends'ci olamaz yalnız :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x5, 2x6, 2x7

Kalite yahut keyif ölçütünün giderek arttığı bölümler oldu. Opening şarkısı aslında oldukça güzel, hele o I’ll be there for you nakaratı. Fakat karakterlerin dans etmelerine gıcık oluyorum :A Geçmiş bölümlerden sahnelerin daha çok olması daha iyi...

Özellikle 2x5 oldukça keyifliydi, Alman usulü hesap ödeme muhabbeti ve grubun ikiye bölünmesi.

2x6’da bebeği kaybetmeleri yine keyifliydi fakat asıl keyifli olan sitcom mekandan bi nebze uzaklaşıp ferah bir hava aldırması. Resmen gerçek caddede çekmişler sahneyi, sitcomların bir en sevmediğim yanı yapay dekorlar olduğu için bu tür sahneleri ayrıca seviyorum.

2x7’de beklenen Rose-Rachel hesaplaşması ve öpüşmesi gerçekleşti. İlk sezonda da demiştim bu dizi sözde arkadaşlar arasında geçen hikayeler olsa da aslında 3 çiftin macerasını anlatıyor. Rose-Rachel, Chandler-Monica, Joel-Phoebe. Zaten J-P yakınlaşmasını ilk sezonda görür gibi olmuştuk P’nin ikizinden dolayı. Chandler ile Monica da eninde sonunda yakınlaşacaktır verdikleri izlenim gereği. Fakat ilerleyen sezonlara dair bu dört karakter hakkında en ufak bir spoiler yemediğim için sorun yok, kimse de ipucu vermesin yakınlaşma durumu olup olmayacağına dair :A

Özetle bu dizi kadınlarla erkeklerin asla çok yakın arkadaş olamayacağını, ateşle barut olduklarını gösteriyor. Arkadaş olabilirler, normal Rose ile Phoebe gibi fakat çok yakın arkadaş olamazlar. Monica ile Chandler gibi. Eğer ilerleyen sezonlarda bu ikisi arasında yakınlaşma olursa da diziye dair bu yorumum doğrulanmış olur. Bir kadınla erkek asla çok yakın arkadaş olarak kalamazlar hele ki taraflardan birinin başkasıyla ilişkisi varsa o başkasına yapılan ihanet söz konusudur... Friends’ten hayat dersleri :A

8.3