Klasik Friends - Dizi Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
9. Sezoni
İzlerken nerdeyse ilk kez izliyormuşum gibi hissettim, bazı belirgin sahneler harici diğer detayları unutmuşum. Okadar sene geçmiş ve son 2 sezonu ilk zamnalara göre defalarca izlememiştim çünkü. Böyle daha keyifli oluyor :bhr:

1
Rachel'in yanlış anlaması ile Joey'in ona evlilik teklifi ettiği haberi baya bir aksiliklere yol açtı ama bölüm sonunda herşey belli oldu. Uzatmamamaları iyi oldu.

2
Rachel eve geldi ve Emma ile zor vakit geçirdi. Chandler yanlışlıkla başka bir yere taşınıp çalışmayı kabul etti. Joey ve Ross sahneleride keyifliydi :A özellikle yumruk kısımları.

3
Chandler başka şehire gitti, Monica yeni iş teklifi aldığı için kaldı. Ross'un hâlâ çocukluk doktoruna gitmesi ve ordaki sahneleri güzeldi :A

4 klasik bir bölümdü. Joey ve Phoebe yeni kişiler ile tanıştı.

5
Phoebe'nin doğum günüydü fakat Joey hariç diğerleri geç geldi ve bay aksilikler yaşadılar bu bölüm hem Rachel hem de Monica çok güzellerdi.

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
1x23, 1x24 (sezon finali)

Tam 3 seneyi aşkın süre boyunca nihayet ilk sezonu bitirebilme başarısına erişebildim bu uzun yolculukta... Nisan ayı gelmeden ilk sezonu tamamlamak iyi oldu, Netflix ile birlikte diğer sezonlar daha hızlı ve rahat akacaktır artık...

1x23
Hastane sahnesinde Chandler ile Monica çocuk muhabbetine dair çene çalarken Monica’nın neden çocuğum yok halen triplerine karşılık, Chandler’in “ikimiz de 40 yaşına geldiğimizde halen evli değilsek yaparız” detayı HIYMM’i anımsattı. Onda da böyle muhabbetler söz konusuydu Ted ve Robin arasında.

Rose ve Carol ve Phobe’nin hastanesinde teçhizat odasında kalmaları ve son anda doğuma yetişmeleri bölümün olayıydı sanırım...

1 x 24

Rachel'in şimdiye dek Rose'in ilgisinin farkında olmaması şaşırttı. Tam fark ettiği ve adım atacağı esnada Rose bu kez de Çin'den başka bir kadınla geldi...

Bunlarınkisi aşk filan değil. Hepsi afedersiniz biraz geniş insanlar. Aşk bunlarınınki gibi değildir yani. Friends'deki ortamı nedense bizim kültüre çok uzak görüyorum. HIYMM bile kısmen daha yakındı.

İlk sezon itibariyle favorim olan bir karakter yok. En komik karakter şimdilik Rose. En sevmediğim karakter de yok ama, karakterlerin hepsine ısındım sayılır. Bazen Joel bazen Chandler ön plana çıkıyor. Kadın karakterler şimdilik muallak...

Gülme efektleri daha doğrusu izleyiciler fazla zorlama hissettiriyor. Bölümlerin çoğunda yüz kasım bile oynamadı, ya bende sorun var ya da onlar zorla kahkaha atmak için para alıyorlar...

Sezona genel puan: 7.5
Bu dizi bence güldürmek için değil tebessüm ve arkadaşlık ortamının güzelliğini vurgu yapmak için tasarlanmış ve izleyenler de bunu seviyor :A
2.sezon bitecek çooook güldüm diyebileceğim 1 bölüm yok :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
1x23, 1x24 (sezon finali)

Tam 3 seneyi aşkın süre boyunca nihayet ilk sezonu bitirebilme başarısına erişebildim bu uzun yolculukta... Nisan ayı gelmeden ilk sezonu tamamlamak iyi oldu, Netflix ile birlikte diğer sezonlar daha hızlı ve rahat akacaktır artık...

1x23
Hastane sahnesinde Chandler ile Monica çocuk muhabbetine dair çene çalarken Monica’nın neden çocuğum yok halen triplerine karşılık, Chandler’in “ikimiz de 40 yaşına geldiğimizde halen evli değilsek yaparız” detayı HIYMM’i anımsattı. Onda da böyle muhabbetler söz konusuydu Ted ve Robin arasında.

Rose ve Carol ve Phobe’nin hastanesinde teçhizat odasında kalmaları ve son anda doğuma yetişmeleri bölümün olayıydı sanırım...

1 x 24

Rachel'in şimdiye dek Rose'in ilgisinin farkında olmaması şaşırttı. Tam fark ettiği ve adım atacağı esnada Rose bu kez de Çin'den başka bir kadınla geldi...

Bunlarınkisi aşk filan değil. Hepsi afedersiniz biraz geniş insanlar. Aşk bunlarınınki gibi değildir yani. Friends'deki ortamı nedense bizim kültüre çok uzak görüyorum. HIYMM bile kısmen daha yakındı.

İlk sezon itibariyle favorim olan bir karakter yok. En komik karakter şimdilik Rose. En sevmediğim karakter de yok ama, karakterlerin hepsine ısındım sayılır. Bazen Joel bazen Chandler ön plana çıkıyor. Kadın karakterler şimdilik muallak...

Gülme efektleri daha doğrusu izleyiciler fazla zorlama hissettiriyor. Bölümlerin çoğunda yüz kasım bile oynamadı, ya bende sorun var ya da onlar zorla kahkaha atmak için para alıyorlar...

Sezona genel puan: 7.5
Şey, Ross olarak yazsan daha iyi :A
Böyle biraz kız ismi gibi olmuş hatta öyle :A
Sad Friends Tv GIF

• İlginç
Reactions: Tolstoyevski

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Bu dizi bence güldürmek için değil tebessüm ve arkadaşlık ortamının güzelliğini vurgu yapmak için tasarlanmış ve izleyenler de bunu seviyor :A
2.sezon bitecek çooook güldüm diyebileceğim 1 bölüm yok :A
Geniş Aile izleye izleye mizah anlayışın bozulmuş, sanırım...

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Kötü bir şey demedim ki :A
Her dizi kahkaha attıracak diye bir şey yok. Sıcak ortam sunması ve tebessüm ettirmesi de iyi bir şey.
------

Geniş Aile ile ne alakası var? :A
Ki mizah olarak izlemeni tavsiye ederim klasik sitcom kafasından çıkarsın biraz her şey sitcom değil :A
Friends, Office derken mizah seviyesi birkaç level düşük dizi izlemek olmaz bu vakitten sonra. Türk işi total komedilerini sevmediğimi söylemiştim zaten. İlla bir Türk komedi izleyecek olsam Avrupa Yakası'nın izlemediğim bölümlerini izlerim, LM izlerim. Geniş Aile'ye gelene kadar... :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Friends, Office derken mizah seviyesi birkaç level düşük dizi izlemek olmaz bu vakitten sonra. Türk işi total komedilerini sevmediğimi söylemiştim zaten. İlla bir Türk komedi izleyecek olsam Avrupa Yakası'nın izlemediğim bölümlerini izlerim, LM izlerim. Geniş Aile'ye gelene kadar... :A
İzlemeden bilemezsin :A
Mizah seviyesi kişiden kişiye göre değişir. Friends dediğim gibi nasıl bir mizah seviyesi var anlamadım ortada ne üst düzey bir espri var ne üst düzey bir absürtlük.
Friends'in olayı arkadaş ortamının sıcaklığı ve karakterlere ısınmak. Tabii ki bu da başarıdır her dizi kahkaha attıracak diye bir şey yok. Dizide komedi olarak en üst seviyedeki karakter Joey ve o da bana göre Barney'in 2-3 tık altı :A
Friends kısaca arkadaşlık ortamını belki de en iyi yansıtan dizilerden bir tanesi ama mizah seviyesi arşa çıkmış falan demek absürt :A

• Sinir Bozucu
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
İzlemeden bilemezsin :A
Mizah seviyesi kişiden kişiye göre değişir. Friends dediğim gibi nasıl bir mizah seviyesi var anlamadım ortada ne üst düzey bir espri var ne üst düzey bir absürtlük.
Friends'in olayı arkadaş ortamının sıcaklığı ve karakterlere ısınmak. Tabii ki bu da başarıdır her dizi kahkaha attıracak diye bir şey yok. Dizide komedi olarak en üst seviyedeki karakter Joey ve o da bana göre Barney'in 2-3 tık altı :A
Friends kısaca arkadaşlık ortamını belki de en iyi yansıtan dizilerden bir tanesi ama mizah seviyesi arşa çıkmış falan demek absürt :A
Tamam konuşma daha fazla... :mad:
Aynı tartışmaları 1850.kez yapmak istemiyorum. :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Başlatan sensin :A
Aslında diziyi övdüğüm mesaja yükseldin :A
Kaçıncı bölümdesin bilmiyorum ama güldürü unsuru olarak tek odada geçen, karakterlerin sadece Ross'un sergisine hazırlandığı 3x02, paralel evrenli 3x06, futbol bölümü 3x09 ve 3x16 >>> Seinfeld ilk 4 sezonki tüm bölümler

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Kaçıncı bölümdesin bilmiyorum ama güldürü unsuru olarak tek odada geçen, karakterlerin sadece Ross'un sergisine hazırlandığı 3x02, paralel evrenli 3x06, futbol bölümü 3x09 ve 3x16 >>> Seinfeld ilk 4 sezonki tüm bölümler
Tamam inandım kesinlikle öyledir :A
------

edit: Bu arada rastgele izlerken dediğin futbol bölümünü izledim ve tebessüm ettim ahahaha dememiştim :A

• Olmamış

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İnanmana gerek yok, hepsi de imdb'de binlerce kişinin oy verdiği ve sonucunda ortalaması 9 küsür puanlı bölümler. Seinfeld'in ilk 4 sezonunda sadece 1 tane 9+ puanlı bölüm vardı. :A
Imdb'de kişiler güldürüyor diye oy veriyor diye bir kural mı var? :A
Imdb'de Se7en 20.sırada saygı duyacaksın o zaman yaaaa çoook abartılıyor deme :A Her şey Imdb değil ben izledim ve böyle düşünüyorum :A Imdb'de Seinfeld 3.4 Friends 9.8 de olsa benim düşüncem değişmez ki.

• Olmamış