En Son İzlediğiniz Film? 🎞

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
indir.jpeg

Thor abimiz Netflix in kadrolu elemanı olmuş.. Belkide önümüzdeki hafta asıl filmi görücüye çıkacak ondan arka arkaya filmleri çıkmış olabilir.
Bu filmin ilginç bir konusu var... Aslında sıkıcı gibi ama anlamsızca izliyorsunuz... Dibe vurup, kapama noktasına gelirken biranda çıta yükseliyor ve filmi bitiriyorsunuz.
Pskolojik, gerilim filmi diyebiliriz.
10 üzerinden 6.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Mon Oncle (1958)

Jacques Tati'nin üçüncü ve yüksek ihtimalle izlediğim son filmi oldu.

Gerçekten özgün bir tarzı var fakat gereğinden çok uzun ve pek çok anında sıkıcılaşan bir filmdi. Görüntü yönetmenliği özellikle çağına göre çok iyiydi. Fakat Playtime her yönden daha iyiydi bana kalırsa.

5/10

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
1655740036679.jpeg

Açıkçası başlarında sıkıldım ama dinazorlar ortaya çıkıp aksiyon başlayınca kaykıldığım koltuğumdan doğruldum
3D izlemeyin gözünüze yazık...

Kapanış filmi deniyordu seri için ama ben hayal kırıklığı yaşadım

10 üzerinden 6.5

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Turner & Hooch (1989)

İzlemek istediğim erken dönem Tom Hanks filmlerinden biriydi Disney+'a geldiğini görünce hemen listeme ekledim.

Afişinden bile kolayca anlaşılacağı üzere çerezlik bir filmdi. Girişteki obsesiflikle kalbimi kolayca kazandı film. Zaten Tom Hanks yer aldığı her filmin sevilebilirliğini çok kolaylaştırıyor. Köpek de ilginç ve eğlenceliydi. 80'ler sonu ve 90'lardaki filmlerin sıcak atmosferi de mevcuttu filmde. Beklentiyi düşük tutup kafa boşaltacak bir şeyler aradığınız bir anda izleyebilirsiniz.

6.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

A Perfectly Normal Family (2020)

Mubi listemde bulunan filmlerdendi, kalkmak üzereyken izlemek istedim. Danimarka yapımı, trans bir babanın kimliğini açığa çıkarmasıyla gelişen aile filmi.

Olaya küçük kızın bakış açısından bakması filmi farklı kılmış. İyi çekilmiş başarılı denebilecek sahneleri vardı filmin. Kuzey Avrupa ülkeleriyle aramızdaki kültür uçurumunu da bir kez daha gösteriyor aslında film. Aynı filmin Türkiye versiyonunu düşününce olaylar hemen her yönden çok çok daha dramatik hale geliyor, doğrusu düşünmesi bile pek kolay değil...

6/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Funny Games (1997)

Haneke sen tam bir ruh hastasısın ama çok iyi film çekmişsin. :) Haneke ile ilişkilerimiz tamamen kopma noktasındaydı üst üste hiç sevmediğim filmlerinden sonra. Mubi'den kalkmak üzereyken izlediğim bu film, şu ana kadar ki en iyi Haneke filmi oldu.

Hollywood klişeleriyle acımasızca eğlenen, bunu yaparken izleyiciye ızdırap çektirten bir film olmuş. İnsanların bu kadar korkunç olabilmeleri ihtimaleri korkunç. Baştan sona diken üstünde izlediğim türünün çok iyi bir filmiydi.

8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Sezonun son tiyatro yorumları:

yusuf-umut.jpg

N'olcak Bu Yusuf Umut'un Hali?

Sevgili Arsız Ölüm: Dirmit'ten sonra Nezaket Erden'in (oyundan önce kapıda merhabalaşmamız çok tatlı bir detay oldu :bhr: ) hem iş hem hayat ortağı olan Hakan Emre Ünal'ın oynadığı oyunu da ilk sezonun son gösteriminde izlemiş bulundum. Her açıdan olağanüstü bir çiftler ve bundan sonra hayranlıkla takip edeceğim kesin. :Z Oyuna gelirsek yine Dirmit kadar gerçekçi ve etkileyiciydi. Aslında tek perde ve yaklaşık 100 dakika (aslında ilk temsillerde 140 dakika ve iki perdeymiş) sürmesi ve anlatılanların yoğunluğu nedeniyle bir yerden sonra biraz yorsa da genel olarak izlemesi gayet keyifliydi. Zaten pek çok şey yaşansa da sahnede öylesine mükemmel bir oyunculuk var ki oyundan kopamıyoruz çünkü sahnede bilindik görünen ama kendine has bir karakter var.

Hakan Emre Ünal 100 dakika boyunca eşinden geri kalmayan bir performans çıkardı (üstelik ben matinede izledim ve akşam tekrar oynadı) ki kan ter içinde kalmasına üzülsem de böylesine mükemmel bir oyunculuk izlemekten haz almamak imkansız. Üç oyunlarından ikisini izledim ve kesinlikle diyebilirim ki Tiyatro Hemhal bu alanda son dönemin en iyi bağımsız tiyatro oluşumlarından biri. Zaten çok uzun bir hazırlık döneminin ardından ortaya çıkmış ve neyse ki bunca özene fazlasıyla değmiş. Dirmit gibi bir klasik olacağına da şimdiden eminim. :Z

Bu pazar Dirmit'i beğenirsen sana yeni sezonda izlenecek ikinci oyun önerim bu olsun. :A @bazinga

9/10

f5b0de7d699216c960c5b1a365ec99e4.jpg

Doğal Afet

Sezonun son gösteriminde yakalamayı başardım ve üstüne üstlük arkamda Okan Bayülgen (evet son dönemdeki saçma açıklamalarına rağmen hala kendisini seviyorum) otururken izledim. :Z Henüz çok yeni bir oyun olduğu için izlemekte acele etmeme gerek yoktu ama yine de iyi ki izlemişim. 60 dakika boyunca fırtınaktan kaçmak için kendini sığınağa atan bir kadının hikayesini izliyoruz ama oyunun sonunda asla bunun çok daha başka bir şeyden kaynaklandığını görüyoruz ve bize anlatılanları birleştirip asıl şeyi anlıyoruz. Kısa ve net, derdini iyi anlatan, deneysel ama içine girildiği takdirde kolay sevilebilir bir oyun. Çeviri metin olmanın verdiği bazı ufaak sıkıntılar var ama özünde evrensel gerçeklere değindiği için bağ kurmak mümkün. Nilperi Şahinkaya da enerjisiyle sahnede parıl parıl parlıyor. Selam verdiğinde gözleri dolmuştu ki oyunun sonuna şahit olduktan sonra duygulanmasını anlamamak mümkün değil. Bol sezonlarca devam edeceği, parlak bir sahne ömrü olması dileğiyle.

8/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

What Lies Beneath (2000)

En sevdiğim yönetmenlerden Robert Zemeckis'in izlemediğim en ünlü filmlerinden biriydi. Disney+'ta yer alışı vasıtasıyla izlemiş oldum.

Fight Club, The Sixth Sense furyasına uygun bir twistli film. Fakat o dönem fragmanlarda bile twist olan bilgiyi vererek filmi hiç etmişler, belki daha fazla sevilmesinin önündeki en büyük engeldir...

Zemeckis tüm korku klişelerini kullanıp Hitchcock'a selam niteliği taşıyan pek çok iyi sahne çekmiş. Hitchcock hiçbir zaman gerçek dışılığa başvurmadı ama başvursaydı herhalde bu ayarda bir şeyler çekerdi...

Filmin kusuru süreyi çok uzatıp sonlarda sürpriz işini fazla abartıp kabak tadı vermeye başlaması. Ve evet tüm korku klişelerini uzun uzun kullanması da bir eksi. Yine de korku türü içinde akılda kalıcı nitelikler taşıyan kalburüstü bir film.

6.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
sevgiliarsizolumdirmit.jpg

Sevgili Arsız Ölüm: Dirmit

Geçen sene Moda Sahnesi'nin online gösterimi aracılığıyla izleyip bayılmıştım o yüzden bir kez de canlı canlı tanık olmak istedim. Aldığı övgülerin hepsini o kadar hak eden bir oyun ki buraya ne yazarsam yazayım hakkını tam veremeyecekmiş gibi hissediyorum. Oyunu izledikten sonra Latife Tekin'in kitabını da almıştım ama özellikle başta okuyucuyu kendinden uzaklaştıran (aslında büyülü gerçekçi bir roman olmasının etkisiyle yazılmış) bölümler ve aşırı tekrara girmesi nedeniyle maalesef sonunu getirememiştim. Aslında oyunda da bu tekrarlı yapı var ama her şey birbirine öylesine güzel bir kurguyla bağlanıyor ki izlerken asla rahatsız etmiyor.

Üstteki yorumumu tekrar etmek gibi olacağım ama burada da Nezaket Erden olmasa çok ama çok eksik kalırmış. İlk andan son ana kadar tüm izleyicileri avcunun içine alıyor ve bir an bile bırakmıyor. Dramla komediyi çok başarılı harmanlayan bir oyun ve kendisi de duygular arasında ustalıkla slalom yapıyor. Zaten romanı da eşiyle birlikte sahneye uyarlamış ve bu açıdan çok tutkulu olduğunu fazlasıyla belli ediyor. Uyarlama süreci yıllar sürmüş ama sonucu görünce iyi ki bu konuda ısrarcı olmuşlar diyorum. Biliyorum bu mesajı okuyacak herkesin imkanı olmayabilir ama yine de İstanbul'da olup izlememeyi çok ciddi bir kayıp olarak görüyorum o yüzden iyi oyun izlemek isteyenlere en başlıca önerimdir. :Z

9/10 (1 puanı yobaz aile sinirimi bozduğu için kırıyorum :A )
İzledim ben de, bu tip etkinlikler için ayrı bir başlık açmak lazım aslında. :A

Teşekkürler önerin için sayende oyundan haberdar oldum ve güzel bir gün geçirdim. Ayrıca bileti haber verdiğin için de önden 2. sıra 1 numarayı kaptım. Salonun en iyi yeriydi belki de. :A

Oyuna gelecek olursak çok eğlenceliydi. Komedi ve dramın çok karıştığı bir oyun ve Nezaket Erden devleşerek bu işin altından mükemmel bir şekilde gelmiş. Bayıldım performansına. Zaten son dönemin en dikkat çekici oyuncularından biri, hiç farkında bile olmadan oynadığı 5 filmin tümünü izlemişim. Başarısı tesadüf değil, yolu açık olsun. Çok büyük yerlere gelmeyi hak ediyor...

• Harika
Reactions: Aserat

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
1656872901171.jpeg

Demin Netflixde izlediğim bir bilimkurgu filmi.. Sanırım kış ayında sinemada oynamış ama tam Pandeminin bitmediği dönem olduğundan denk gelmemişim

Farklı bulduğum bir konusu var; genel izlenirliği ortalama üstü...ortalardan sonra seyir dozu yükseliyor.

İçinde bulundurduğu kadroda başarlı aslında..

Türü sevenler izleyebilir..

10 üzerinden 7.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Ekli dosyayı görüntüle 118198
Demin Netflixde izlediğim bir bilimkurgu filmi.. Sanırım kış ayında sinemada oynamış ama tam Pandeminin bitmediği dönem olduğundan denk gelmemişim

Farklı bulduğum bir konusu var; genel izlenirliği ortalama üstü...ortalardan sonra seyir dozu yükseliyor.

İçinde bulundurduğu kadroda başarlı aslında..

Türü sevenler izleyebilir..

10 üzerinden 7.
Yakında şöyle film çıkaracam
Niye kapasitenden yüksek alıyorsun
Dublinin nüfusu 1 milyon olmuş

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
İzledim ben de, bu tip etkinlikler için ayrı bir başlık açmak lazım aslında. :A

Teşekkürler önerin için sayende oyundan haberdar oldum ve güzel bir gün geçirdim. Ayrıca bileti haber verdiğin için de önden 2. sıra 1 numarayı kaptım. Salonun en iyi yeriydi belki de. :A

Oyuna gelecek olursak çok eğlenceliydi. Komedi ve dramın çok karıştığı bir oyun ve Nezaket Erden devleşerek bu işin altından mükemmel bir şekilde gelmiş. Bayıldım performansına. Zaten son dönemin en dikkat çekici oyuncularından biri, hiç farkında bile olmadan oynadığı 5 filmin tümünü izlemişim. Başarısı tesadüf değil, yolu açık olsun. Çok büyük yerlere gelmeyi hak ediyor...
Oh çok sevindim beğendiğine. :oley: Zaten kolay sevilecek bir oyun ama yine de ister istemez beklentini çok mu yükselttim ve altında mı kalır diye endişelenmiştim. :A

Çok eğlenceli ama aslında alttan alta trajik bir tarafı da (yazarın hayatında da izler taşıdığı için aşırı gerçekçi) var ama o kadar dengeli ki aklında o pozitif duygularla kalıyor. Ben oyunu izledikten sonra bir hevesle romanı da almıştım ama oyunu kadar sarmadı çünkü Dirmit'in ailesinin yobazlığı okurken çok yormuştu. Oyunda yormamasının, aksine saatlerce sürse izlerim dedirtmesinin nedeni ise güzel kurgusu ve Nezaket Erden'in harika performansı. :bhr:

Öyleyse yeni sezon için sana başka oyunlar önermek de şart oldu. :Z O zamana kadar forumda tiyatro bölümü de açılsa fena olmaz. :A

• Harika

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oh çok sevindim beğendiğine. :oley: Zaten kolay sevilecek bir oyun ama yine de ister istemez beklentini çok mu yükselttim ve altında mı kalır diye endişelenmiştim. :A

Çok eğlenceli ama aslında alttan alta trajik bir tarafı da (yazarın hayatında da izler taşıdığı için aşırı gerçekçi) var ama o kadar dengeli ki aklında o pozitif duygularla kalıyor. Ben oyunu izledikten sonra bir hevesle romanı da almıştım ama oyunu kadar sarmadı çünkü Dirmit'in ailesinin yobazlığı okurken çok yormuştu. Oyunda yormamasının, aksine saatlerce sürse izlerim dedirtmesinin nedeni ise güzel kurgusu ve Nezaket Erden'in harika performansı. :bhr:

Öyleyse yeni sezon için sana başka oyunlar önermek de şart oldu. :Z O zamana kadar forumda tiyatro bölümü de açılsa fena olmaz. :A
Sen konuyla başla bence bölümü ileride düşünürüz. :A

Beklerim başka oyunlar da ama saat sıkıntı. 16:00 civarı tek tük oyunlar var ve çoğu da çocuk oyunu. :A Gecekiler bana uymuyor uzak konum dolayısıyla. :(

• Güldürdün

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com

Beklerim başka oyunlar da ama saat sıkıntı. 16:00 civarı tek tük oyunlar var ve çoğu da çocuk oyunu. :A Gecekiler bana uymuyor uzak konum dolayısıyla. :(
Fair city nin konusunu açmayacakmısınız o da fair cityde polisiye 5030.bölüm yayınlandı @bazinga 34.sezonda dizi
Hom and away diye polisiye dizisi var 7884.bölümde haftalık maçtan kaynaklı İrlanda devlet kanalı dersiniz normal ismi yasak kısalmışı siyasete giriyor

• Üzücü

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061

Ben de elimden geldiğince gündüz seanslarını kovalamaya çalıştığım için takip ediyor olacağım (iyi oyunlardan gündüz oynayan da çok var) yani o iş bende. :Z Oyunu izlerken gözüne çarpan ünlü izleyici oldu mu bu arada merak ettim. Ben hala Songül Öden şokunu atlatamadım da. :A

• Harika

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben de elimden geldiğince gündüz seanslarını kovalamaya çalıştığım için takip ediyor olacağım (iyi oyunlardan gündüz oynayan da çok var) yani o iş bende. :Z Oyunu izlerken gözüne çarpan ünlü izleyici oldu mu bu arada merak ettim. Ben hala Songül Öden şokunu atlatamadım da. :A
Güzel haber o zaman, bekliyorum. :Z

En önde orta yaşlarda bir adam vardı, daha önce bir dizide izlediğime eminim ama kimdi, neredeydi bir türlü bulamadım. :A Onun dışında tanıdığım kimse olmadı maalesef. Songül Öden iyiymiş. :A

• Güldürdün

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Güzel haber o zaman, bekliyorum. :Z

En önde orta yaşlarda bir adam vardı, daha önce bir dizide izlediğime eminim ama kimdi, neredeydi bir türlü bulamadım. :A Onun dışında tanıdığım kimse olmadı maalesef. Songül Öden iyiymiş. :A
Evet gerçekten kendimden beklenmeyecek kadar büyük şanstı. :Z Uysallar etkisi. :A

FT8RnfDWUAIM5O7

Bu arada İzleryazar'da da bir şeyler karalayabilirsin bence oyunla ilgili. :A Dizi-film yorumlarının arasında ufak bir istisna olabilir. :bhr:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Evet gerçekten kendimden beklenmeyecek kadar büyük şanstı. :Z Uysallar etkisi. :A

FT8RnfDWUAIM5O7

Bu arada İzleryazar'da da bir şeyler karalayabilirsin bence oyunla ilgili. :A Dizi-film yorumlarının arasında ufak bir istisna olabilir. :bhr:
Maalesef o yetkinliği görmüyorum kendimde, daha çok yeniyim bu alanda. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Comet (2014)

İlginç bir romantik filmdi. Fazla karmaşık kurgusunu sevmedim, aslında konuyu bütün olarak sevmedim. Fakat yer yer çok güzel replik ve sahneler vardı.

Emmy Rossum aşık olunası güzellikteydi. Yönetmen Sam Esmail'in filmden birkaç yıl sonra kendisiyle evlenmesine şaşmamalı. :)

5.5/10