En Son İzlediğiniz Film? 🎞

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Onlar sever kadim dostlarına olmamış atmayı… @MasacRE @MEnes

Sayın Gs'li dostumla en son iki leşe tekmeyi atacağız da dur bakalım.. @MasacRE @MEnes

Bu sefer 2 leş olarak olmamış atmamı bile hak etmediniz... Bir de şu mesajları yazdıkları sanatsal konuya bak... Yazık... @MasacRE
Bunların tek anladığı dil olmamış almak Enes yoldaşım. Ben senin yerine de gerekeni yaptım bu iki akılalmaz leşe...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Bu sefer 2 leş olarak olmamış atmamı bile hak etmediniz... Bir de şu mesajları yazdıkları sanatsal konuya bak... Yazık... @MasacRE

Hala burada olmadığın o süreçte hangi gizli işleri çevirdiğini söylemedin, attığın olmamışlar bizi doğrular leş herif... @Maskeli Fedai
Sayın Gs'li dostumla beraber kirli çamaşırlarınızı ortaya dökmeye devam edeceğiz..

• Olmamış
Reactions: MasacRE and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Bunların tek anladığı dil olmamış almak Enes yoldaşım. Ben senin yerine de gerekeni yaptım bu iki akılalmaz leşe...
Ben de biraz da olsa sana katıldım canım yoldaşım... Bunlar ancak ondan anlıyor... @Sherlock @Maskeli Fedai
------

Sayın Gs'li dostumla beraber kirli çamaşırlarınızı ortaya dökmeye devam edeceğiz..
Siz bize hiç bir şey yapamazsınız, biz canım Utku yoldaşımla çok güçlüyüz... :oops: :oops: @MasacRE @Sherlock

Son düzenleme:

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
morbius.jpg

Vizyondeyken izleyemedim izlemek bugüne nasip oldu..

Zayıf bir MARVEL filmi olmuş. Karakterin büründüğü yaratık oluşum itibariyle aşırı sevimsiz ve bozuk pikselli...

Haaa izlettiriyor kendini ama film aşırı sıkıştırılmış,zip dosyası gibi...

10 üzerinden 6

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
@The_Erinch Oscar Takımı filmlerinden toplamda 7 film veya üzerinde yorumlamış ve puanlamışsındır muhtemelen ama çoğu bu konuda anladığım kadarıyla, çok mesajın var ve isim vermeden birçok filmi tepeye resmini koyarak yorumlamışsın. Bu yüzden hepsini tespit etmem mümkün değil, kendi yorumların ve puanların olduğu için ne zaman yorumladığını daha iyi biliyorsundur. O yorumları ve puanları, filmlerin yorum konularına kopyala-yapıştır yapmanı rica edeceğim. Yoksa dikkate alamayacağız maalesef.

Bir de buraya yorumunu yaptığın birçok filmin halihazırda yorum konusu bulunuyor, yorum konusu olan filmlerin yorumlarını kendi konularına yaparsan çok daha iyi olur ileride etkinlik vb. durumlarında tespit etmek için. :A

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
the-lost-city.jpg

Aslında içinde Aşırı Süprizli Oyuncularda var ama neden çekilmiş yada Sundra Yada Harry Potter neden bu filmde oynamış anlamadım..
Sanırım arada Hollywood starlarınında canı sıkılıyor.

10 üzerinden 4

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
1653145433425.jpeg

Açıkçası Hayvan Çiftliği kitabını okuduktan sonra Netflixde karşıma çıktığı için izledim.
Zamanında nasıl izlememişim bilmiyorum.

Filmi içeriği açısından beğendim...Daha uzun olmasını dilerdim ama bir mana yüklendiğinden hızlı geçişli olmuş.

Hillary Ablamızı izledik..

Film +18 Aşırı kan ve şiddet içerdiğinden.

10 üzerinden 7.5

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
images

Survivordan sıkılıp açıp izlemeye başladığım bir film oldu.

Bayağı eğlendim...Teenage filmi olsada ,gerçi bana farketmiyor, gülerek izledim.
İçinde hayat dersleride veren,çerezlik bir film olmuş.

10 üzerinden 7.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Tokyo Sonata (2008)

Benim için büyük, insanlık için küçük bir aranın ardından filmlere geri dönmeye başlıyorum. :Z

Başlangıcı iyi bir filmle yapmak güzel oldu.

İyi yönetilmiş bir film, özgün bir senaryo. Japonya'nın orta kesimine, kıyıdaki yaşamlarına ilgi çekici bir bakış. Film, kadına ve erkeğe toplum tarafından yüklenen rollerin ne kadar tehlikeli ve zararlı olduğunu yüze vuruyor. İyi bir yerde, iyi bir konumda çalışan beyaz yakalının bir anda dibe vuruşu olarak bakışı olarak da çarpıcı. Amerikan-Japon ilişkileri gibi farklı konulara ufak tefek değinişler de değerli.

Filmin başını ve sonunu epey beğensem de orta kısımlarda fazla durağanlaştığı, ilgimi kaybettiği anlar yok değildi. Şüphesiz daha da iyi olabilecek bir filmmiş ama bu hali de başarılıydı.

7.5/10

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Tokyo Sonata (2008)

Benim için büyük, insanlık için küçük bir aranın ardından filmlere geri dönmeye başlıyorum. :Z

Başlangıcı iyi bir filmle yapmak güzel oldu.

İyi yönetilmiş bir film, özgün bir senaryo. Japonya'nın orta kesimine, kıyıdaki yaşamlarına ilgi çekici bir bakış. Film, kadına ve erkeğe toplum tarafından yüklenen rollerin ne kadar tehlikeli ve zararlı olduğunu yüze vuruyor. İyi bir yerde, iyi bir konumda çalışan beyaz yakalının bir anda dibe vuruşu olarak bakışı olarak da çarpıcı. Amerikan-Japon ilişkileri gibi farklı konulara ufak tefek değinişler de değerli.

Filmin başını ve sonunu epey beğensem de orta kısımlarda fazla durağanlaştığı, ilgimi kaybettiği anlar yok değildi. Şüphesiz daha da iyi olabilecek bir filmmiş ama bu hali de başarılıydı.

7.5/10
Hoş geldin sayın admin. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Hoşbulduk, özlemişsinizdir inşallah yorumlarımı. Forumda film yorumu yağmuru olunca kayıtsız kalamadım. :A
Çok özledik sayın admin, özellikle bu konuya benim gibi üşenmeyip izlediği filmleri bir bir yorumlayan güzide bir insanın olması çok güzel. :A

İkinci cümlen beni de son derece mutlu ediyor, tablo güncellemeye yetişemiyorum kaç gündür. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Aykut Enişte 2 (2021)

İlk filmden aşağı kalır bir yanı olmayan başarılı bir devam filmiydi. Hakan Yılmaz'ı uzun zamandır izlemiyordum, iyi takviye olmuş. Azerbaycan temasının oraya ziyaretimden kısa bir süre sonraya denk gelmesi de güzel oldu. :D Nezaket Erden çok iyi oynamış, gerçekten Azerbaycan Türkü sandım. :A

Tıpkı ilki gibi başarılı aile komedisi. Ne aşırı komik ne de sinemasal açıdan farklı şeyler vaat eden bir yapım. Fakat ana akımda böyle eli yüzü düzgün yapımlara çok ihtiyaç var.

6/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Summer of 85 (2020)

İzleyip izlememe konusunda çekimserdim. François Ozon'un en sevemediğim filmi oldu maalesef.

Daha düzgün nasıl ifade edeceğimi bilemedim ama izlediğim en gey LGBT filmiydi. :) Özellikle ilk yarısında üstsüz erkek olmayan sahne yok gibi bir şeydi. Ayrıca özellikle David'in annesiyle olan tuhaf sahneler filmin inandırıcılığını zedelemiş, tamam Fransa ama orada bile bu kadar absürt durumlar yoktur diye düşünüyorum. :A

Geçmişte güzel bir tatil kentinde ve yaz ayında geçen eşcinsel aşk hikayesiyle fazlasıyla Call Me By Your Name'i çağrıştırsa da onun yanından geçemeyecek düzeyde bir film. Yine de ikinci yarıda karakterler giyinmeye başladıktan sonra filmin biraz toparlandığını söylemek mümkün. 1-2 başarılı bulduğum sahnesi yok değildi...

4.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Paris, 13th District (2021)

Jacques Audiard tüm filmlerini ortalama bulduğum yönetmenlerden. (Rust & Bone pozitif yönde istisna sayılabilir.) Bu filmi de onlara eklenmiş oldu. Hemen her filminin birbirinden çok farklı tür ve havadaki filmler oluşu da enteresan tabii.

Filmin aslında öyle aman aman özgün ya da başarılı diyebileceğimiz bir senaryosu yok. Cinselliğin ilişkilere etkisine dair sayısız romantik komedi mevcut zaten. Bu filmin de bu konulara eklediği yeni bir söz yok bana kalırsa. Fakat hikayenin detayları özgün hissettiriyor. Özellikle Nora'nın Amber ile karıştırılması konusu bir hayli özgündü.

Bunun dışında film iyi çekilmiş, iyi yönetilmiş, iyi oynanmış bir film. Güncel filmleri siyah beyaz çekme akımına alerjisi olan biri olarak görüntü yönetmenliği başarısından ötürü çok gözüme batmadı bu tercih. Yine de renkli olmasını tercih ederdim sanırım.

Oyuncu tercihlerini çok beğendim. Noemie Merlant'a zaten Portrait of a Lady on Fire'dan hayranız. (Bu arada o filmin yönetmeni Celine Sciamma bu filmin senaristleri arasında.) Lucie Zhang da harika bir keşif olmuş. Bence filmin ilk kısmı en iyi kısmıydı ve onda da kendisinin payı büyüktü.

Neticede sıradan bir konunun çok iyi çekildiği fakat bittiğinde ardında güçlü bir etki bırakmayan bir film olmuş.

6.5/10