En Son İzlediğiniz Film? 🎞

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,860
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Senin için demedim onu, izlemeyenlerin seçmemesine -ki onlar çoğunluktaydı (?)- şaşırdım. :(
8 kişiden 1 oy almış. Kalan 7 kişinin ikisi biziz. İzleyen birkaç kişi daha vardır. İzlemeyip de oy kullanmayan 3-4 kişi vardır herhalde. Onlar da bizim listede yer vermemizden dolayı ilgilenmemiş olabilir. :):)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
8 kişiden 1 oy almış. Kalan 7 kişinin ikisi biziz. İzleyen birkaç kişi daha vardır. İzlemeyip de oy kullanmayan 3-4 kişi vardır herhalde. Onlar da bizim listede yer vermemizden dolayı ilgilenmemiş olabilir. :):)
Sanmam. 2'miz de Totoro'ya oy vermemize rağmen bonus olarak eklenebildi etkinliğe. Ama dediğin de olabilir. :D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Son düzenleme:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060

Filmle ilgili yorumum için tıklayın.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060

Schindler's List

Yahudi katliamını anlatan en önemli filmlerden birisiydi. Mutlaka izleyecektim zaten. Dün başlayıp bugün bitirebildim. Filmin süresi 3 saat ancak 6 yıla yakın bir süresinin anlatılıdığını varsayarsak az bile kalıyor. Genel olarak sıkılmadım. -özellikle bugün izlediğim son 1-1.5 saatinde-

Aslında Spielberg'ü sevdiğim söylenemez. Bu filmde de çok etkileyici çekimler yoktu. -hikayeden kaynaklı dramı kast etmiyorum- Fakat büyük bir emek vardı.

Schindler' List bana biraz da belgesel havası verdi. Ama bu benim için iyiydi çünkü çok hakim değilim konuya.

Genel olarak izlenmesi gereken filmlerden birisi. Yakın zamanda The Pianist'i de tekrar izleyebilirim.

8.5/10 -tan 9-

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060

Filmle ilgili yorumum için tıklayın.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060

The Hobbit: The Desolation of Smaug

Bi Orta Dünya yapalım dedik, izledik. Ama o havayı pek yakalayamamış film. Tabi LOTR'un tadı çok başkaydı, bu film onun yanına dahi yaklaşamaz ama yine de kötü diyemem.

1 kitaptan 3 film çıkarılma çabası filmde boş aksiyonların olmasına neden oluyor. İlk filmde de vardı böyle şeyler ama orada rahatsız etmemişti pek. Bunda da rahatsız oldum diyemem ama sonuçta boş bir maceraydı çoğu.

Neyse 3. film daha güzel olacaktır. Belki sinemada izlerim final olduğundan. :D

7.5/10 -tan 8- (LOTR hatrına 8 verdim yoksa 7 verirdim.)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
En Son İzlediğim Filmler:

Yorumlar filmin yorum konusunda.
The Gold Rush / Altına Hücum (1925) Film Bilgileri & Yorumları

Yorumlar filmin yorum konusunda..
Atonement / Kefaret (2007) Film Bilgileri & Yorumları

Yorumlar filmin yorum konusunda...
The Blind Side / Kör Nokta (2009) Film Bilgileri & Yorumları

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,911
Puanı
1,060
Yorumum için bu taraftan

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

Son zamanlarda hep güzel filmler izliyorum bu filmde o filmlerden. Totami bozmadı ve iyi ki izlemişim.

Filmin senarsitinin Kerem Deren olduğunu biliyordum ama aynı zamanda yöneteceğini bilmiyordum. Güzel iş çıkarmıştı reiz.
Konu çok fena klişe olsada o kurgulanma şekli nasıl izlettirdi kendini çözemedim ki burada yönetmenin başarısı giriyor. Hem iyi yönetmiş hem de iyi kurgulamış. Beğendim ben.
Filmin replikleri olağan üstüydü.
Özellikle
'aşk mı bu'
Eğer soruyorsan değildir' :T

Filmin en göz alıcı noktası şüphesiz Farah Zeynep'ti kız akmış yeminle. Bu kadar mı doğal oynanır inanılır gibi değildi. Kız bir kez daha aşık bıraktı kendine. O dobra kız ayakları nasılda yakışmış. Rüya gibiydin.
Engin Akyürek ise o ön yargımı kırdı bu filmle ama çok tipsizdi be.O burun neydi öyle. Rolün hakkını vermiş hem fiziksel oalrak hem ruhsal oalrak yaşattı bize.
Ceren Moray'a zaten şu dobra rolleri mükemmel yakıştırıyorum.Yine başarılıydı.

Filmin müzikleri elbette efsaneydi. Nil'in ağzına Toygar'ında eline sağlık. Duygu seliydim resmen.

Film süper güzeldi. 9.6/10

Bu filme bu sezon ki Oscar'da şans tanıyacağım.:D

eros

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,439
Puanı
559
Dünyanın sonu
Aksiyon ve gerilim tam yerindeydi.Filmi beğenerek izledim

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

Bugün izlediğim ikinci aşk filmi. Sinemada izlediğim ve ilk başlarını vasat bulduğum ama işin dram kısmının iyi becerildiğini düşündüğüm film.

Filmin en büyük eksikliği benim açımdan başrolde ki çocuğun iticiliği onun dışında çiftlerin aşırı uyumsuzluğu. Başlarken sempatik olmak için o kadar çok uğraşılmış ki baymış resmen. Başlarını sevemedim o nedenle. Birde çocuğun her sevimli olma hareketine yandaki kızların gülmesi sinirim alt üst etti.

10 Dakikalık aranın ardında film sınırları zorladı biraz daha hastalıklarına yöneldi. Hazel'in hastalığı ilerledi tam ölecek derken bir anda Gus'ın hastalığın ilerlemesi ve ölmesi filmin yönünü değiştirdi. Güzel bulunmuş bir taktik.

Film daha uyumlu bir çift ile çekilsedi daha başarılı olabilirdi ama pek olumlu izlenimler bırakmadı bende.

Filme Puanım 6.5/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911

Filmde beğenmediğim yerler olsada bence çok iyi bir Gerilim filmiydi. 130 dk. sürmesine rağmen tempo hiç düşmüyor. En sakin sıkıcı gözükebilecek sahnede bile gerek müzikler olsun gerek filmin gizemi olsun bir şekilde heyecanlandırıyor insanı.

Şeytan, Ayinler, Masonluk üzerine kurulmuş bir filmdi. Konu ilgi çekici ama senaryoda biraz eksiklik vardı. Bazı yerler tam anlatılamamıştı. Ama eskikliklere rağmen filmi çok beğendim.

Acaba bu film Depp reyizin örgüte katılma filmimiydi merak ediyorum :D Çünkü filmin sonu ve filmde şeytanın ona yardım etmesi bunu kanıtlar nitelikteydi :D

9.5/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,225
Puanı
1,060

Schindler's List

Yahudi katliamını anlatan en önemli filmlerden birisiydi. Mutlaka izleyecektim zaten. Dün başlayıp bugün bitirebildim. Filmin süresi 3 saat ancak 6 yıla yakın bir süresinin anlatılıdığını varsayarsak az bile kalıyor. Genel olarak sıkılmadım. -özellikle bugün izlediğim son 1-1.5 saatinde-

Aslında Spielberg'ü sevdiğim söylenemez. Bu filmde de çok etkileyici çekimler yoktu. -hikayeden kaynaklı dramı kast etmiyorum- Fakat büyük bir emek vardı.

Schindler' List bana biraz da belgesel havası verdi. Ama bu benim için iyiydi çünkü çok hakim değilim konuya.

Genel olarak izlenmesi gereken filmlerden birisi. Yakın zamanda The Pianist'i de tekrar izleyebilirim.

8.5/10 -tan 9-
bu filmi ben de izlemek istiyordum ama başları çok sıkıcıydı kapadım tamamını izlemedim. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,877
Puanı
1,061
bi küçük Eylül meselesi az önce izledim :D
Film değişik ve sonu çok güzeldi :)
@sokak sanati sende izlemelisin romantik bir film biraz sıkıcı gibi ama sonu her şeye yetiyor ve bağlıyor :)