En Son İzlediğiniz Film? 🎞

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459

İzlemeden önce beklentimin yüksek olduğu bir filmdi. Film güzeldi ama bir şeyler eksik gibiydi. Bence filmde gereken etkileyicilik ve gerçekçilik yoktu.

Filmin hikayesi gerçekten güzel ve etkileyici ama daha da etkileyici olan şey hikayenin gerçek hayattan alınmış olması. Ancak senaryo için aynı şeyleri söyleyemem. İzlerken sıkılmadım ama etkilenmedim de. Yani sıkılmadığım halde içine alamadı beni film. Dolayısıyla bana göre filmin en zayıf yönü senaryosuydu.

Oyunculuklar gerçekten iyiydi. Faye Dunaway yine çok başarılıydı. İlk Oscar adaylığını bu filmle almış ve aldığı adaylığı da hak etmiş. Aynı şekilde Warren Beatty de iyi oynamış. O da hak etmiş adaylığı. Yalnız Estelle Parsons'ın Oscar kazanmış olmasına şaşırdım. Film içinde attığı çığlıklardan başka pek bir marifeti yoktu bence. :D

Kısacası, klasikler arasına girebilecek bir film. İzleyen çoğu kişi de sevebilir ama ben pek sevemedim.

Puanım: 7/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459

Uzun zamandır bir Edward Norton filmi izlemiyordum. Bu hasret, bu filmle, bugün sona erdi. :D

Filmin geçtiği dönem ilgi çekici. Dönemin efektleri de gayet başarılıydı. O dönem gayet iyi yansıtılmış filmde.

Hikaye güzeldi ama asıl güzel olan kurguydu. Bu filmin kurgusunu ayrı sevdim. Senaryo da iyiydi ama aralıklarla sıkıldığım oldu. Fazla akıcı değildi bence.

Oyunculuklar oldukça iyiydi. Özellikle tahmin edildiği gibi Edward Norton. Kendisini zaten severdim bu filmle bu sevgim biraz daha pekişti. Yardımcı oyuncular da bence başarılıydı.

Kısacası, büyük beklentilere girmeden izlenebilecek güzel bir film. Sihirbazlık filmlerini sevenlerin muhtemelen çok sevebileceği bir film.

Puanım: 8/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060

Bir Frank Coraci filmi. Adam Sandler ile Kate Beckinsale'nin başrolde yer aldığı filmdi ve ben çok beğendim. Ailecek keyifle izlenebilecek başarılı bir iş.

Kimi zaman güldürüyor (ki çoğunlukla da güldürüyor), kimi zaman duygusal anlar yaşatıyor. İzleyiciye de önemli mesajlar veriyor. Girişi, gelişmesi ve sonucuna kadar iyi bir ilerleyişi var. Adam Sandler dendiği zaman, hemen hemen bu tarzda filmler oluyor.

Çoğu insan acele eder, üşengeçlik yapar ve aniden yükselmek ister. Bu uğurda da çok kayıp yaşar. Bu filmde de tam buna parmak basıyor. Ailenin, işten önemli olduğunu da hatırlatıyor. Verilmek istenen bu tarzda mesajlar işin eğlencesinden, duygusalığa da sürükledi.

Sıkıcı değildi, eğlenceli ve duygusallık vardı. İyi bir işleniş vardı. Beğendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Verilmek istenen mesajlar da iyiydi.

9/10

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060

The Kid

İzlediğim sürüm, orjinaline göre 15 dakika falan daha kısaymış. :( Ama filmi izlerken hikayede bir boşluk görmedim ben?

Chaplin'in ilk izlediğim filmi The Gold Rush'a oranla daha az güldüm ancak yine de eğlenceli ve sıcak bir filmdi.
Sokaktaki kavga sahnesi komikti ama. :D

8/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911

Daha haraketli bir film bekliyordum ama film genel olarak durgun geçti. Aslında o durgunlukta pek sıkılmadım çünkü film bi süre sonra kendine bağlıyoe ve ne olacağını merak ediyorsunuz.

Natalia Portman müthiş oynamış, heralde bu filmlede oscar almış, haketmiş bence. Mila Kunis bi vardı bi yoktu, biraz daha fazla görünseydi güzel olurdu :D

8/10

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060

Klass

Geçenlerde izlediğim ve beğendiğim Ondskan'dan sonra indirmiştim bu filmi. Ondskan'ın yorumlarında görünce beklentim artmıştı ancak bence Ondskan çok daha iyiydi.

Filmde olan olayları bir mantığa dayatmak çok güç. Karakterlerin derinliği yok. Ancak olan olaylar gerçeğe yakındı. Tabi,
bu duruma öğretmenlerin hiçbir şey yapmamaları inanılmaz saçmaydı.
Mesela bu duruma Ondskan'da mantık getirilmiş. bkz: özel ve yatılı okulda geçmesi gibi.

Müzikler harikaydı. Filmin en büyük artılarından birisiydi.

Pek etkilendiğim sahnesi olmadı. Olayların bir kısmı saçmaydı. Fakat filmin anlattığı öğrenci piskolojisi filan gayet başarılıydı. Ki bu yüzden bütün sınıftan nefret ettim.

7/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
En son

İzledim.Genel değerlendirmeyi akşam konusuna yaparım.Ama çok güzeldi.9.4'ü fazlasıyla haketmişti.:)

Tabi konuyu bulabilirsem @berkann konu yok.:eek:

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
En son

İzledim.Genel değerlendirmeyi akşam konusuna yaparım.Ama çok güzeldi.9.4'ü fazlasıyla haketmişti.:)

Tabi konuyu bulabilirsem @berkann konu yok.:eek:
Neden açmamışım bilmiyorum. :( Yorumunu buraya yap sen, Pazartesi FF2 filmleri ile birlikte açarım. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060

Finding Neverland

Filmin Peter Pan'ın yazılış süreciyle ilgili olduğunu bilmeden izledim. İyi de etmişim, çünkü izlerken hoş bir sürpriz oldu bu.

Oldukça masalcı bir anlatım vardı filmde. Ki olması gereken de bu.

Uzun zamandır Johnny Deep'i izlememiştim. Çok iyi oyuncu ya. Keşke daha düzgün filmlerde oynasa ama zor. :(

7.5/10 -tan 8-

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060

Genelde hayvan filmleri biraz klişe olurdu. Mesela köpek filmleri. Atar topu, onu getirir. Bu tamamen farklıydı, çok beğendim.

Bir köpek düşünün, size aşırı şekilde sadık olsun. Genel olarak hemen hemen bütün köpekler sadıktır ama bu filmdeki başka. Gerçek hayatta Japonya'da heykeli dikilen bir köpek. Neredeyse her sahnesinde duygusala bağladım. Tebessüm ettirdi de.

Anlatım da çok iyiydi, çok beğendim. Hiç sıkılmadım.

9/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,856
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Finding Neverland

Filmin Peter Pan'ın yazılış süreciyle ilgili olduğunu bilmeden izledim. İyi de etmişim, çünkü izlerken hoş bir sürpriz oldu bu.

Oldukça masalcı bir anlatım vardı filmde. Ki olması gereken de bu.

Uzun zamandır Johnny Deep'i izlememiştim. Çok iyi oyuncu ya. Keşke daha düzgün filmlerde oynasa ama zor. :(

7.5/10 -tan 8-
Etkinlikteki film havuzunda olan filmlerdendi. :(

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,856
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Etkinliğe film her türlü bulunur. O etkinliğe yazdığım/yazdığın filmleri izlemezsem izleyecek başka bir şey bulamam. :D
Tamam ya zaten ben de pek ilgi görmeyenlerden bazılarını izleyeceğim de ilgi gördüğü halde seçilemeyenleri izlememeye bak. Ödüllerden olmasın güzelim filmler. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
Tamam ya zaten ben de pek ilgi görmeyenlerden bazılarını izleyeceğim de ilgi gördüğü halde seçilemeyenleri izlememeye bak. Ödüllerden olmasın güzelim filmler. :D
Orada hangi filmler vardı unuttum ama bakarım izlemeden önce :D Life is Beautiful seçilmedi ya, nerelere gideyim ben. :(