En Son İzlediğiniz Film? 🎞

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,263
Puanı
1,061

Kuzenimin tavsiyesi ve Denzel Washington'un oynadigini ögrendigimde izlemek istedigim filmler arasindaydi.

Herseyin cok iyi planlandigi bir banka soygunu konu edildi. Film büyük cogunlukla stratejik kararlar üzerine kuruluydu ve bu yönden beklentilerimi karsilamadi diyebilirim. Daha aksiyon dolu bir film bekliyordum acikcasi.

Oyunculuklar harkuladeydi bence. Denzel Washington, Clive Owen, Jodie Foster gibi ünlü oyuncular yer aliyor.

IMDB puaninin 7.7 olmasi bence kesinlikle filmin az aksiyonlu sahnelerini olmasindan kaynakli bir durum. Bu filmin hareketli ve aksiyon dolu olmasinda IMBD puaninin en az 8.5 olacagini tahmin ediyorum.

Akilli düsünen insanlarin birbiriyle savasi da diyebiliriz aslinda filme. Cok iyi planlayan soyguncu ve onu cözmeye calisan bir dedektif. Keza Jodie Foster rolüne cuk diye oturmus diyebilirim.

Genel olarak tavsiye edebilirim filmi. Dikkatli bir sekilde yazdim cünkü spoiler vermek istemiyorum. Versem zaten filmi izlemenin manasi kalmaz. Keza sonunda yakalandi mi yoksa yakalanmadi mi kesinlikle söylemem :D

Puanim: 7.9/10

darksaal

Emekli
Reaksiyon puanı
3,579
Puanı
910

ehsan7000

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,059
Puanı
284
Enough said - 2013 filmi // sikilmadan izlenecek bir sade film.
- evet eliştirmenlerin 2013 yilinda hangi filmleri begendiklerini ararken ismin gordum.
- casting ve afişle buyuk beklenti yaratilmiyor, bence filmi başarili kilanda bu.
- film çok aşina bir mevzuyu kolay/nahif/sikmadan anlatiyor.
- casting çok başariliydi.
- filmin yildizi: Julia Louis, neden oscara aday olmadigini anlamdim, Sandra Bullockdan çok beni etkiledi.
- yonetmenlik guzeldi ama bir ABC dizisi hali vardi.
- filmin en guzel sahneleri: izliyicinin filmin asil mevzusunu anlamasiyid - ozur dileme sahnesi ve son sahne(barişma sahnesi).
- julia louis'in oyunculugu beni etkiledi, ozelikle mimikler harikaydi.
- ben genel olarak beklentimi buldum ve begendim.
- benim imdb puanim: 8.

ehsan7000

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,059
Puanı
284
BOY A - 2007 yapimi // BOY A romanini izlemek.
- film ayni adi taşiyan romandan uyarlanmiş, ama guzel uyarlanmiş.
- film Andrew Garfieldi Hollywooda adini duyuran ve yildizlar kervanina katilmasinda buyuk bir payi var.
- çok iyi yazilmiş bir senaryo ve duyguyu oyuncudan seyirciye iletebilen iyi bir yonetmenlik.
- casting olarak çok iyidi.
- filmin yildizi tabiki andrew Garfield ama katie lyonsin ismini soylemek lazim.
- filmin en akilda kalan sahnesi: hapisden çikma - medyanin gerçegi ogrenmesi ve intihar sahneleri.
- filmi genel olarak çok begendim, hatta yakin zamanda tekrar izlerim belki.
- benim imdb puanim 9.

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459

Aslında temmuz ayında izlemem lazımdı filmi ama bazı engellemeler -ya da tavsiyeler desem daha doğru olur :D- yüzenden izlememiştim. Bu kadar erteleyeceğimi de düşünmüyordum açıkçası. Neyse ne kadar geç o kadar iyi. :D

Yine dönemine göre harika bir filmdi. Başları, özellikle ilk yarım saati sıkıcıydı. Bu Hitchcock filmlerinde pek gördüğüm bir şey değil. Çünkü izlediğim filmlerinde ilk dakikasından itibaren film içine çekiyor beni. Bunda öyle olmadı, o yüzden de biraz korktum açıkçası beklediğim gibi çıkmayacak diye. Ama Hitchcock faktörünü es geçmemek gerektiğini bir kez daha anladım. :D Bu yüzden filmi ilk defa izleyecekler ilk yarım saatine aldanıp önyargılı olmasın.

Filmin türü gerilim ve korkuya yakın bir şey ama korkutmuyor. Tabi o zamanın insanları korkmuştur büyük ihtimal ancak günümüzde pek korku unsurunun etkili olduğunu söyleyemeyiz. Zaten baktığımız zaman Hitchock filmleri korkutmuyor ama içine alıyor resmen ve ekrana kitliyor. Zaten bu adamın en sevdiğim özelliği de bu.

Hitchcock'un izlediğim her filminde olduğu gibi bu filmde de çok zekice bir senaryo vardı. Dediğim gibi başları biraz sıkıcı olsa da ilerleyen dakikalarda başlardaki durgunluğu unutturuyor. Hikaye günümüze göre biraz klişe gibi kalsa da o döneme göre çok özgün bir hikayeydi.

Gelelim oyunculuklara... Hitchcock ve James Stewart gerçekten harika bir ikiliymiş. Gerçi James Stewart'ı ikinci defa izliyorum ama oyunculuğuna hayran kalmamak elde değil. Oynadığı rolleri kendisine çok güzel giydiriyor. Yardımcı kadın oyuncu da oyunculuk anlamında fena değildi ama o kadar da ahım şahım bir şeyi yoktu. Fakat Hitchcock'un her filminde olan sarışınlar gibi bu kadın da çok güzel ve etkileyiciydi. O yüzden oyuncukla açtığı açıkları güzelliğiye kapatmış bence. :D

Yönetmenlik anlamında da çok konuşmaya gerek yok, ismi yeter. Yalnız bu adamın kamera çekim tekniklerine, kamera açılarına hastayım. Film içerisinde yine kendisini aradım, ona benzeyen birisini gördüm ama o muydu emin değilim. :D

Neyse daha fazla uzatmayayım. Hitchcock hayranı herkes zaten bu filmi izlemiş ya da izleyecektir. O yüzden filmi izleyin gibi bir telkinde bulunmayacağım. Hatta olabildiğince izlememeye çalışın ben pişman oldum çünkü, sonraya bırakmadığım için. :D

Puanım: 9.5/10 (0.5 puanı ilk yarım saati yüzünden kırdım.)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,856
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Aylar sonra bu konuya yazma keyfi paha biçilemez. :D

https://fav10.net/forum/threads/ran...film-bilgileri-yorumları.216008/#post-1823678

Bir film daha izledim onun yorumu da yarın muhtemelen. :)

KayıpSehir

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,645
Puanı
360
Recep İvedik 4

Fazla söze gerek yok yine muhteşem olmuş. Gülmekten çene kaslarımın bir ara ağrıdığını hisettim :D Buraya yeni geliyo Cumartesi geldi ben dün gidebildim haftaiçi olmasına rağmen tıka basa doluydu valla adamın ismi yetiyo cidden :D :D diğer serilerin gelmesi dileğiyle..(Aslıhan Favorim :D :D)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911

Son izlediğim 5-6 filmle ilgili yorum yapmadım ama bu filme yapayım :D

Öncelikle çok iyi bir aksiyon filmiydi. Konusu, oyunculukları, dövüş sahneleri, kaçış sahneleri filan çok iyiydi.

Taylor Lautner reyiz süperdi. Daha çok aksiyon filmlerinde oynaması lazım. Yeni bir Jason Statham olabilir :D

9/10

ehsan7000

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,059
Puanı
284
Rust & Bone - iyi ,bazen aklima gelen bir film.
- film dram/romance tadinda guzel bir film.
- filmin başarili kilan iyi bir hikaye tasarimi ve çok iyi bir senaryo.
- filmin yildizi: Marion Cotillard
- Matthias Schoenaerts'in siritmalari beni rahatsiz etti.
- yonetmenlik iyidi ama daha iyi olabilirdi (hikaye ve senaryoya gore fazla şansi vardi)// bu konuda BOYA filmini ornek verebilirim.
- soundtrackler guzeldi, ozelikle şarki seçimleri yerindeydi.
- filmin en iyi sahnesi hatta akilda kalan sahnesi: (1:12:00) parka donuş sahnesi.
- filmin afişini çok begendim.
- genel olarak begendim.
- benim IMDB puanim 8.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,837
Puanı
1,061
Takva

Daha önce izlemiştim ama unutmuşum yeniden izledim.. Çok derin, ince mesajlar veriyor film..

KayıpSehir

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,645
Puanı
360
GHAJINI..

Şuan söyliyecek pek bir şey bulamıyorum. Aamir Khan, Olağanüstü hikaye , muhteşem oyunculuklar , etkileyici bir seneryo. Hepsi bir arada ve etkilenmemek mümkün değil. Zaten filmde Aamir Khan'ın olması pek bir söz bırakmıyor bana. Adama hastayım kalbime işliyor oyunculuğu benim için büyük bir üstad. Ghajini'yi izlemeyenler ben filmden anlıyorum demesin. Tüm duyguları bir anda yaşıyacaksınız.

10/10 .

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
https://www.imdb.com/title/tt125386...lme puanım: Keyifli vakit geçirtti bana. 7/10
[/imdb]

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059
:D Peki sen Takva'yı izledin mi? İzlemediysen mutlaka izlemelisin. :)
izlemedim onu izlemeyi düşünüyorum kesinlikle listemde,
zaten gemide yide çok duydum zar zor yanaştım filme ama güzel çıktı genelde yerli filmleri sevmiyorum ama bazıları süper çıkıyor ..

primavera

Favori Üye
Reaksiyon puanı
526
Puanı
234
iyi ettin peki beğendinmi bu lafı kaç ay önce dedin peki hatırlıyormusun ? :)
hayır hatırlamıyorum fetih ne onu bile hatırlamıyorum :D

bu arada en son uyumsuzu izledim fena sayılmazdı güzel bir distopya kurmuşlar 10/7

Captain America the winter soldier'da güzeldi ama hiç bi zaman bir captain america fanı olamadım onada 10/7.2