Netflix Dark - 2. Sezon Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
İki tanesi bir yerli dizi dediğin yarısı oluyor işte daha ne olsun :A Ha yerli diziler 2 saat olmuyor çoğu zaman 2.30 saate yakın da hadi 2'den hesaplayalım o şekilde bile yarısı :A
Yabancı dizilerin süresinin uzaması çok zor, uzarsa bile yılda 40 bölümlük bir diziyi asla çekmezler. Resmen iki taraf içinde işkence bu. :A Bizimkiler az masraflla çok kazanç yapma derdinde kalite kimin umrunda ki. Yeterki cebe daha çok para düşsün. :A

Ama yazık, türk dizilerinin suresi kısalsa çok büyük potansiyelleri olurdu aslında. Belki şimdi dizi sektöründe Amerika'yı bile geçerdik ama sırf para uğruna sektörde kendi ayağımıza sıktık. :X
Yani ortalama diyorum kabaca :F Ama 20:00 dan 12 bucuk kadar izlediğini düşünürsek 4.5 saatde ben sezonlar deviririm yabancıda :A :A :A @Forumdash

Yabancı dizi 40 da kalsın uzun lafın kısası o ayrıca @Harunnn60 bilir sanırım detaylı anlatıyordu benim çok aklımda kalmadı Deredevil zaten süre yüzünden anlaşamayıp bitmiş uzun tutmak istemişler sanırım kısalığa izin vermemişler neflix bu konuda cıvıtıyor :A :A :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Yabancı dizilerin süresinin uzaması çok zor, uzarsa bile yılda 40 bölümlük bir diziyi asla çekmezler. Resmen iki taraf içinde işkence bu. :A Bizimkiler az masraflla çok kazanç yapma derdinde kalite kimin umrunda ki. Yeterki cebe daha çok para düşsün. :A

Ama yazık, türk dizilerinin suresi kısalsa çok büyük potansiyelleri olurdu aslında. Belki şimdi dizi sektöründe Amerika'yı bile geçerdik ama sırf para uğruna sektörde kendi ayağımıza sıktık. :X
Dark mesela bu sezon 8 bölümmüş. Her biri 1 saatten 8 saat. Türk dizilerine bakıyorsun, minimumdan hesaplayıp 2 saat desek, sezonda 40 bölüm 80 saat. 10 katı ekran süresi. Bir tarafta her hafta senaryo yazılıyor, çekimleri kurgusu yapılıyor. Diğer tarafta 1 yıl, gerekirse 2 yıllık geniş bir zamanda bütün sezonu hazırlayıp sunuyorlar önümüze. E hangisi mantıklı şimdi bu durumda ortada zaten :D

Türk dizileri eskiden de 40 bölüm oluyordu sezonda ama en azından süreler bu kadar uzun değildi, günlük iki dizi yayınlanabiliyordu. Gitgide daha kötüye götürüyorlar yani :(

• Beğendim
Reactions: kerem

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
O biraz zor, ABD ne yaparsa yapsın Euro'yu geçemeyecek. Yıllardır uğraşıyor da bir halt edemedi. :A
Euro ortak para olmasa kendi parası olsa Mark'ta kalsa kaç paraymış:A
DARKonomi :A
68929

• Güldürdün
Reactions: kerem

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Yani ortalama diyorum kabaca :F Ama 20:00 dan 12 bucuk kadar izlediğini düşünürsek 4.5 saatde ben sezonlar deviririm yabancıda :A :A :A @Forumdash

Yabancı dizi 40 da kalsın uzun lafın kısası o ayrıca @Harunnn60 bilir sanırım detaylı anlatıyordu benim çok aklımda kalmadı Deredevil zaten süre yüzünden anlaşamayıp bitmiş uzun tutmak istemişler sanırım kısalığa izin vermemişler neflix bu konuda cıvıtıyor :A :A :A
20 dakika fazla otursan pc'nin başında ölmezsin merak etme, şikayet edip durma yeter :A

• Güldürdün
Reactions: Çiğdem

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@xemrexxx nin yaşlısı emekli olunca batarsanız şaşmam:A
Çulsuz bile olsam Türkiye'de zengin oluyorum, paramla @Çiğdem 'in paralarını 6'ya çarparım. :A
Türkiyede paranın değeri kalmadı vlla aylar önce et döner yiyemiyor millet tavuk döner var diyordum 3 defa ardı ardına zam yapıldı ramazandan itibaren tavuk dönerede burada :F Dahada artacak diyorlar millet tavuk yiyordu onuda yemeyin geberin diyorlar :A :A :A @xemrexxx @MasacRE

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Türkiyede paranın değeri kalmadı vlla aylar önce et döner yiyemiyor millet tavuk döner var diyordum 3 defa ardı ardına zam yapıldı ramazandan itibaren tavuk dönerede burada :F Dahada artacak diyorlar millet tavuk yiyordu onuda yemeyin geberin diyorlar :A :A :A @xemrexxx @MasacRE
Valla heee bizim burdaki dönerciler de yapmiş:F Hayır oruc tutmayanlar yine kalkındırırdı orayı:F Adamlar %25 zam yaptılar dönuşte:F

• Güldürdün
Reactions: Çiğdem

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Romatizma, bel, sırt ağrısı ne ararsan vardır şimdi sizde. Azıcık oturunca her tarafınız tutuluyordur o yüzden doğru siz de haklısınız :A @Forumdash
Şimdi bi dua edicem tutar filan diye korkyorum:F Düşünsene yeni gelen uyelere "bizim zamanımızda" eski zaman şöyleydi böyleydi derken seni yakalıyorum:A

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Dark mesela bu sezon 8 bölümmüş. Her biri 1 saatten 8 saat. Türk dizilerine bakıyorsun, minimumdan hesaplayıp 2 saat desek, sezonda 40 bölüm 80 saat. 10 katı ekran süresi. Bir tarafta her hafta senaryo yazılıyor, çekimleri kurgusu yapılıyor. Diğer tarafta 1 yıl, gerekirse 2 yıllık geniş bir zamanda bütün sezonu hazırlayıp sunuyorlar önümüze. E hangisi mantıklı şimdi bu durumda ortada zaten :D

Türk dizileri eskiden de 40 bölüm oluyordu sezonda ama en azından süreler bu kadar uzun değildi, günlük iki dizi yayınlanabiliyordu. Gitgide daha kötüye götürüyorlar yani :(
İşte RTÜK saçma sapan cezalar vereceğine bu duruma el atmalıydı ama devletin ve kanalların işine gelince kimse gıkını çıkarmıyor. Hele şimdi ülkede ekonomik kriz çıktı, artık hiç parmağını bile oynatmazlar. Bu durumda senarist ve oyunculara iş kalıyor herkes toplanıp gelen teklifleri reddedip protesto edecek ki o zaman kanallar mecburen süreleri kısaltacak ama oda yok. Herşey para olmuş. :(

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Valla heee bizim burdaki dönerciler de yapmiş:F Hayır oruc tutmayanlar yine kalkındırırdı orayı:F Adamlar %25 zam yaptılar dönuşte:F
5 Tl yer olan bir yere gidiyordum 6 oldu dediler 3-4 gün sonra 7 oldu dediler şimdi 8 :F Tavuk dönerleri 8 yaptılar ve yine zam gelecek heryerde böyle diyorlar yine ucuz yerler biliyorum ama iyi yerleri 10 a kadar çıkıcak bu nedir :A :A :A @xemrexxx @kerem @MasacRE