HBO Boardwalk Empire - Dizi Yorumları

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
5x2

Bence yine iyi bir bölümdü.

Ben Eli ve özellikle Nelson Al Capone'un yanında baya yükselmişlerdir diye tahmin ediyordum ama bunlar oldukları yerden pek ileri gidememiş gibi. Eliot Ness'i de yavaş yavaş görmeye başlıyoruz. Gerçi olaylar Nucky'nin üzerinden geliştiği için ne kadar bu konu üzerinde dururlar soru işareti. :)

Johnny Torrio'nun ölmemesine de baya şaşırdım.

Nucky anladığım kadarıyla krizin etkisiyle baya gerilemiş. Artık yasal yollar arıyor. :D Bu sezon gerçekten farklı ilerliyor. Nasıl sonlanacak merak içerisindeyim.

Puanım: 9/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
5x3

Bu bölüm ilk 2 bölümün altında bir bölümdü. Kötü değildi ama bazı kısımları sıkıcıydı.

Nucky'nin borsacı adamla yaptığı iş görüşme sahneleri çok sıkıcıydı. Adam zaten itici bir tipti.

Narcisse de bir savaş başlatacak anlaşılan kendisine gelen teklifi kabul etmeyerek. Umarım kurtuluruz. :D

Chalky'nin bu bölümkü sahneleri iyiydi, sonunda adamı öldürdü de bir itici karakterden daha kurtardı bizi. :D

Margaret'ın Nucky'le yollarının bu şekilde kesişmesi pek tahmin edilecek bir şey değildi. Ama Margaret'ın Nucky'ye işinin düşmesi iyi bir olay kesinlikle. Ya da Margaret'ın yaptıkları Nucky'nin başına yeni sorunlar çıkarabilir, ki olaya hiç bu açıdan bakmamıştım ve şu anda gözüme baya mantıklı geldi. :D Gerçi Nucky için o kadar para sıkıntı olmaz gibi ama bakalım. :)

Puanım: 8/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
5x4

Yine iyi bölümdü ama olaylar sanki 8 bölümlük bir final sezonu için fazla yavaş ilerliyor.

Nucky'nin iş yaptığı kadının ölmesi şaşırttı. İşler iyice kötüye gidiyor Nucky reyisin. :(

Nelson'ın sahneleri baya heyecanlandırdı bu bölüm. Al Capone tarafından yakalanmasa da Al Capone'un yanındaki gizli adam Nelson'ın kimliğini öğrendi. Bakalım Nelson taraflarından nasıl gelişmeler göreceğiz ilerleyen bölümlerde. :)

Al Capone ve Charlie'nin sahneleri de bölümün iyi sahnelerindendi. :)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
5x4

Yine iyi bölümdü ama olaylar sanki 8 bölümlük bir final sezonu için fazla yavaş ilerliyor.

Nucky'nin iş yaptığı kadının ölmesi şaşırttı. İşler iyice kötüye gidiyor Nucky reyisin. :(

Nelson'ın sahneleri baya heyecanlandırdı bu bölüm. Al Capone tarafından yakalanmasa da Al Capone'un yanındaki gizli adam Nelson'ın kimliğini öğrendi. Bakalım Nelson taraflarından nasıl gelişmeler göreceğiz ilerleyen bölümlerde. :)

Al Capone ve Charlie'nin sahneleri de bölümün iyi sahnelerindendi. :)

Luciano reyizin Al Capone'la dalga geçtiği yer nasıldı sence :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x4

Önceki iki bölüme göre daha iyiydi ama hala final sezonu havası vermiyor dizi, korkarım diziye göre zayıf bir final olacak. :(

Al Capone çok dengesiz adam ne yapacağı hiç belli olmuyor. :D

Nelson'un başı yine belaya girecek anlaşılan. Zaten adam bir türlü rahat edemedi. :(

Luciano'yu sevmiyorum bu sezon güçlenmesi hoşuma gitmedi. :(

Nucky'nin kadının öldürülmesi iyi oldu, hazetmiyordum kendisinden. :D Bu arada yeri gelmişken söyleyim o kadın bu sene Boyhood ile Oscar'da en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında favori şu an. :)

Nucky'nin çocukluğu sıkıcı olmaya başladı iyice. :(

Margaret baya değişmiş görmeyeli. :):)

Nucky'ye gelen telefonu anlamadım tam. Arayan Al Capone muydu ve Luciano'nun ona karşı planda olacağını mı belirtti acaba? (b)

Bu arada @cevaa hiç spoiler kullanmıyorsun konuya korka korka giriyorum. :D :(

8/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
5x4

Önceki iki bölüme göre daha iyiydi ama hala final sezonu havası vermiyor dizi, korkarım diziye göre zayıf bir final olacak. :(

Al Capone çok dengesiz adam ne yapacağı hiç belli olmuyor. :D

Nelson'un başı yine belaya girecek anlaşılan. Zaten adam bir türlü rahat edemedi. :(

Luciano'yu sevmiyorum bu sezon güçlenmesi hoşuma gitmedi. :(

Nucky'nin kadının öldürülmesi iyi oldu, hazetmiyordum kendisinden. :D Bu arada yeri gelmişken söyleyim o kadın bu sene Boyhood ile Oscar'da en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında favori şu an. :)

Nucky'nin çocukluğu sıkıcı olmaya başladı iyice. :(

Margaret baya değişmiş görmeyeli. :):)

Nucky'ye gelen telefonu anlamadım tam. Arayan Al Capone muydu ve Luciano'nun ona karşı planda olacağını mı belirtti acaba? (b)

Bu arada @cevaa hiç spoiler kullanmıyorsun konuya korka korka giriyorum. :D :(

8/10

Sanada sorayım. Luciano reyizin Al Capone'la dalga geçtiği yer nasıldı :D

Tamam tamam spoiler içinde yazarım bundan sonra :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Bilmem antipatik geliyor ve sahneleri ilgimi çekmiyor daha ilk sezondan beri. :D
Ooo sen baştan silmişsin adamı :D Bence dizinin önemli reyizlerinden biri :D

O sahneye komik değil dedin, bidaha izledim yine sesli güldüm :D Bence dizideki en komik sahne olabilir :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
5x5

2-3 gündür çevirinin çıkmasını beklediğim için biraz geç izledim. Ama beklediğime değen bir bölüm oldu. Sezonun şimdiye kadarki en iyi bölümüydü bence. :)

Nucky'nin eskiden şerif yardımcısı olduğunu bilmiyordum. :D Yalnız Nucky'nin gençliğini canlandıran adamı çok iyi seçmişler bence. :)

Johnny Torrio'nun Nucky'nin arkasından iş çevirdiği aklımın ucundan dahi geçmiyordu. Luciano ve Meyer iticiliklerini bu bölümde de gösterdiler.

1-2 bölümdür başlangıçta gördüğümüz sahnenin Eli ve Nelson'ın karısının arasında geçmesi de yine şaşırtan detaylardan birisiydi. Nelson'ın karısı çok değişmiş. Ya bu dizide hiç esaslı bir kadın karakter göremedik Julia hariç. :D

Bu bölüm Eli ve Nelson cephesinden de gerçekten önemli olaylar oldu. Bir sonraki bölümde Al Pacino'nun belgesini çalmaya çalışacaklar sanırım. Baya heyecanlı olacak gibi. :D

Chalky'nin ortaya çıkması beklenen bir şeydi ama ben Nucky'e düşman olduğunu tahmin ediyordum yanılmışım. Sonda Narcisse'nin odasında şarkıcı kadını görmesi de yine ilginç olaylardan birisiydi.

Puanım: 9.5/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
5x5

Pek iyi bir bölüm değildi bence. Nucky reyizin gençlik sahneleri iyiydi.

Son 3 bölüm reyizler ölecek yavaş yavaş :(

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x5

Çok iyi bölüm olabilecekken iyi bir bölüm olmuş.

Nucky'nin gençliğini canlandıran adamı gerçekten iyi seçmişler fakat ben çok sıkılıyorum o sahnelerde. Jimmy'nin bir türlü kurtulamadığımız annesinin sahnelerini de eklersek bölümün yarısı bomboş geçiyor. :(

Eli ve Nelson cephesinde önemli gelişmeler yaşandı. Nelson'ın karısı gerçekten sinir bozucuydu. :(

Chalky'nin son sahnesi üzücüydü. Belki Narcisse'i öldürür diye beklerken. :( İnşallah ava giderken avlanmaz orada. :(

Luciano'nun ölümünü görmeden bitmez inşallah dizi. Torrio da büyük yamuk yaptı. :(

Bu arada Al Pacino ne alaka @gundix123 :D:D

8/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
5x5

Çok iyi bölüm olabilecekken iyi bir bölüm olmuş.

Nucky'nin gençliğini canlandıran adamı gerçekten iyi seçmişler fakat ben çok sıkılıyorum o sahnelerde. Jimmy'nin bir türlü kurtulamadığımız annesinin sahnelerini de eklersek bölümün yarısı bomboş geçiyor. :(

Eli ve Nelson cephesinde önemli gelişmeler yaşandı. Nelson'ın karısı gerçekten sinir bozucuydu. :(

Chalky'nin son sahnesi üzücüydü. Belki Narcisse'i öldürür diye beklerken. :( İnşallah ava giderken avlanmaz orada. :(

Luciano'nun ölümünü görmeden bitmez inşallah dizi. Torrio da büyük yamuk yaptı. :(

Bu arada Al Pacino ne alaka @gundix123 :D:D

8/10

Sende Luciano reyize iyice taktın :D Ne istiyorsun adamdan kendi halinde takılıyor işte :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Kendi halinde mi takılıyor. :( Kafayı Nucky reyise takmış. Ondan önce nefret etmiyordum ama artık en sevmediğim karakterlerin başında geliyor. Tabii bir Narcisse değil. :D
Nucky reyizi sevmeme rağmen bence yanlış yapıyor :D Emekli ol hayatını yaşa, bırakta gençler patron olsun :D Bende Luciano'nun yerinde olsam aynısını yapardım :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Nucky reyizi sevmeme rağmen bence yanlış yapıyor :D Emekli ol hayatını yaşa, bırakta gençler patron olsun :D Bende Luciano'nun yerinde olsam aynısını yapardım :D
Hayatını yaşıyor zaten sanki emekli oluyorum dese rahat verecekler mi, zaten gitmişti uzaklara ama rahat durmayınca rakipler geri döndü. Luciano gibilere mi kalsın ortalık. :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Hayatını yaşıyor zaten sanki emekli oluyorum dese rahat verecekler mi, zaten gitmişti uzaklara ama rahat durmayınca rakipler geri döndü. Luciano gibilere mi kalsın ortalık. :D
Böyle hayatmı olur, her an suikasta kurban gidebilir :D Zaten büyük ihtimal sonu öyle olacak ama :D

Luciano reyiz patron olsa dizi daha iyi olur bence :D Adamlar full aksiyon :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Yani hiçbir alaka yok da o anki ruh halimle ilgili bir durum, bilemeyeceğim @OzaN. :D Olur öyle arada. :D

Son düzenleme: