HBO Boardwalk Empire - Dizi Yorumları

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
5x8 (Final)

Söze nerden başlayacağımı bilmiyorum. Müthiş bir finaldi. Baştan sona gözlerim dolu dolu izledim.

Final sahnesi müthişti. Nucky ve Gillian'ın sahnelerini finalde Tommy Darmody ile bağlamaları müthişti. Bölüm boyu zaten gözlerim doluydu bide Nucky reyiz ölünce ağlar gibi oldum :(

Nucky reyizin Gillian'ın yanında Past is Past dedikten sonra ki üzgün hali zaten fazlasıyla var olan duygu yoğunluğunu en üst seviyeye çıkardı.Reyizin geçmişinden neden pişmanlık duyduğunuda gördük :(

Eli dizideki en şansı karakter heralde, yine parayı buldu.

Al Capone ve oğlunun sahneleride etkileyiciydi. Al Capone'un mahkemeye gidişinde hiçbişey olmayacakmış gibi resim çektirmeside bayaa iyiydi.

Hem etkileyici sahneleriyle hemde sahneler arası bağlantılarıyla müthiş bir finaldi.

10/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Finalle ilgili spoiler:

@cevaa @gundix123
Nucky reyis vurulmasına rağmen ölmemiş herhalde. @gundix123'ün de dediği gibi gerçekte Nucky karakteri için esinlenilen kişi daha uzun süre yaşıyormuş. En sonda ajanlar gösteriliyordu Nucky vurulduktan sonra, orası Nucky'nin hapse gireceğine işaretmiş. (Gerçekte de hapse giriyormuş 4 yıl)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Finalle ilgili spoiler:

@cevaa @gundix123
Nucky reyis vurulmasına rağmen ölmemiş herhalde. @gundix123'ün de dediği gibi gerçekte Nucky karakteri için esinlenilen kişi daha uzun süre yaşıyormuş. En sonda ajanlar gösteriliyordu Nucky vurulduktan sonra, orası Nucky'nin hapse gireceğine işaretmiş. (Gerçekte de hapse giriyormuş 4 yıl)
Ölmemesi sevindirici ama hapise neden giriyormuş ki :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ölmemesi sevindirici ama hapise neden giriyormuş ki :(
Vergi kaçakçılığı gibi bir şey yüzünden herhalde. Hapisten çıktıktan sonra daha mütevazı bir hayat yaşamış karısıyla birlikte. 20 yıldan daha fazla bir süre daha yaşamış o şekilde ve doğal yollardan ölmüş...

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Finalle ilgili spoiler:

@cevaa @gundix123
Evet öyle bir şeyi ben de okumuştum.

Bölümün sonunda ajanların gösterilmesi de ona işaret ediyor olabilir. Bu yüzden mantıklı gerçek Nucky'nin eceliyle öldüğünü düşünürsek. :) Muhtemelen senaristler yoruma açık bir final bırakmak istemişler bize. :)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Vergi kaçakçılığı gibi bir şey yüzünden herhalde. Hapisten çıktıktan sonra daha mütevazı bir hayat yaşamış karısıyla birlikte. 20 yıldan daha fazla bir süre daha yaşamış o şekilde ve doğal yollardan ölmüş...
Karısı derken Margaret dimi