HBO Boardwalk Empire - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x6

Dizi nihayet final sezonunda olduğunu hatırladı, harika bir bölümdü. Muhtemelen kalan iki bölüm daha da iyi olacak...

Bir bölümde iki reyis birden öldürmek nedir vicdansızlar. :(

Chalky reyis ne yaptın ya orada bitirecektin Narcisse'i. Narcisse'e güvenilir mi hiç? :(

Üşüyoruz Nelson reyis. :(

Eli iyi yırttı yine. :)

Geçen bölüm sıkıcı demiştim ama bu bölüm genç Nucky'nin sahneleri daha iyiydi. Olayın Gillian'a bağlanacağına adım gibi emindim. Büyük ihtimal Nucky'nin eşinin (veya kız arkadaşı her neyse) hamile olduğu çocuk da Jimmy çıkacak. :(

Nucky reyisin şu anki durumu ise hiç iyi değil. Bu hallere düşecek adam değildin reyis, toparlan artık. :(

9/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
5x6

Sezonun en iyi bölümüydü. Her sahnesi dolu dolu geçti müthişti.

Nelson ve Eli'yın işi batıracağını düşünmüştüm ve de öyle oldu. Nelsonu her ne kadar sevmesemde ölmesine üzüldüm :( Eli yine yırttı :D

Doktora güvenilirmiydi ya, Chalky reyiz resmen kendini öldürttü :(

Nucky reyizin durumu kötü kendini toparlaması lazım. Ayrıca kadın niye vurdu reyize anlamadım @OzaN

9.5

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x6

Sezonun en iyi bölümüydü. Her sahnesi dolu dolu geçti müthişti.

Nelson ve Eli'yın işi batıracağını düşünmüştüm ve de öyle oldu. Nelsonu her ne kadar sevmesemde ölmesine üzüldüm :( Eli yine yırttı :D

Doktora güvenilirmiydi ya, Chalky reyiz resmen kendini öldürttü :(

Nucky reyizin durumu kötü kendini toparlaması lazım. Ayrıca kadın niye vurdu reyize anlamadım @OzaN

9.5
Ben de anlamadım onu. :(

Chalky reyis çok büyük reyisti de nasıl öyle bir hata yaptı :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Doktoru öldürsede eline bişey geçmeyeceğini düşündü heralde ve doktora inandı ama olayı anladığında iş işten geçmişti :(
Bence kızı olduğunu öğrenmesi (tam olarak açıklanmasa da o kızın reyisin kızı olduğu belliydi) işleri değiştirdi, duygusal davrandı. :(

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Bence kızı olduğunu öğrenmesi (tam olarak açıklanmasa da o kızın reyisin kızı olduğu belliydi) işleri değiştirdi, duygusal davrandı. :(
Tamam onun kızı olduğu belliydi, gitmeleri için kendini feda etti dicem ama Doktor bulmazmı yine kızını ve annesini.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x7

Final öncesi son bölümdü. :(

Bölüm geneli çok da final öncesi gibi değildi ama bir sahne vardı ki mükemmeldi ve bütün bölüm hakkında olumlu düşünmemize fazlasıyla yetti.

Bahsettiğim sahne tabii ki Nucky reyis ile Luciano'nun sahnesiydi.

Nucky reyisi o durumda görmek çok üzdü, neredeyse ben ağlayacaktım. :(

Luciano'nun anlaşmaya uymayıp yaptığı sinir bozucuydu. Kendisi gelmiş geçmiş en çok nefret ettiğim karakterler arasına girmeyi başardı bu bölümle. Tabii bir de Narcisse var bu konularda çok farklı olmayan.

Finalde inşallah Luciano öldürülür veya en azından hapse falan girer yoksa tamamen hayal kırıklığı olacak final. :(

Bölümün sonu da ilginçti bu arada.

9/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Finalde önceki bölümdü ve bence en iyi bölümlerden biriydi.

Bölüm genelinde gösterilen Nucky ve Gillian sahneleri sıkıcıydı, finalde bir yere bağlanır inşallah.

Nucky ve Luciano'nun sahnesi müthişinde ötesindeydi. Nucky reyizin o hale düşmesi benide üzdü :(

Luciano reyizde haklı biryerde ama, yükselmesi için birilerini ortadan kaldırması şarttı ama bu kişi Nucky olmasaydı keşke :(

Ayrıca @OzaN Luciano reyizin öldürülme imkanı yok, gerçekte 1962 de ölmüş :D

9.5/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Son bölümde daha iyi gördük. Sözünü tutmayan canlının biri. Hakaret etmeden zor cümle kuruyorum kendisi hakkında. :D
Sözünü tutsaydı Nucky'den ne alabilirdi ki :D O da yükselmek için yapmak zorunda olduğunu yapıyor bence :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sözünü tutsaydı Nucky'den ne alabilirdi ki :D O da yükselmek için yapmak zorunda olduğunu yapıyor bence :D
En azından adam kalabilirdi. :T: Orada amaç kendi adamını almaktı ama karşılığında vermeliydi. O kadar mafya filmi izliyorsun hiç gördün mü bir reyisin bu şekilde satıcılık yaptığını. Sözüne güvenilir olmalı ki reyis diyebilesin. :):)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
En azından adam kalabilirdi. :T: Orada amaç kendi adamını almaktı ama karşılığında vermeliydi. O kadar mafya filmi izliyorsun hiç gördün mü bir reyisin bu şekilde satıcılık yaptığını. Sözüne güvenilir olmalı ki reyis diyebilesin. :):)
Asıl satıcılık mafya aleminde oluyor zaten :D Benim reyiz demem için illa doğrular yapmasına gerek yok, adam aklını kullanıp yükseldi, mafya aleminde de iyilik yaparak yükselemezsin zaten. Hem Luciano çocuğu verdi ama Benny geri aldı.

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
5x6

Fena bir bölümdü. :( Bence de sezonun şimdiye kadarki en iyi bölümüydü.

Nelson reyis. :( Başlarda sevmesem de son zamanlarda en sevdiğim karakterlerden birisi olmuştu ölümü üzdü.

Chalky'nin ölümünü diğer bölüm bekliyordum. Bölümün son sahnesiydi ve çok iyi bir sahneydi. Onun ölümü de üzdü.

Al Capone belgeleri kendisi teslim etti federallere. İyi de oldu. :D

Puanım: 10/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
5x7

Yine çok iyi bir bölümdü. Bence final öncesini hissettiren bir hava vardı bölümde.

Nucky'nin özellikle bu bölüm düştüğü durum üzücüydü. :( Şahsen ben Luciano'dan Narcisse'den bile daha fazla nefret ediyorum. Özellikle bu bölümkü hareketleri çok iticiydi. Yine Nucky'le birlikte dizinin en unutulmaz sahnelerinden birisine imza attılar. :)

Normalde tahminlerim olurdu ama bu final için bir tahminim yok. Bakalım neler olacak? :)

Puanım: 9.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x8 (Final)

Söze nereden başlasam neler yazsam bilemiyorum. Beş sezonluk maceranın sonuna geldik. Diziye yakışan kaliteli bir final oldu. Çok mu beklenti dışıydı? Bence hayır ama kendi içinde büyük sürprizleri de vardı tabii.

Gerisi spoiler içine kalsın:

Final sahnesinden başlayım. Bence harikaydı. Hem flashbacklerle bağlantı hem de Tommy'nin çıkması çok iyiydi. Nucky reyis ağlattı tabii. Etkilenmemek mümkün değildi. :(

Luciano'dan kurtulamadık ama en azından Narcisse öldü. Gönül isterdi Chalky White reyis bitirseydi işte ama olmadı. :(

Al Capone'un oğluyla olan sahneleri yine bölümün etkileyici sahnelerindendi.

Nucky, Eli'a verdiği parayla yine adamlığını gösterdi. Traş malzemeleriyle ise güldürdü. :) Eli'ın oğlunu ise göremedik maalesef finalde.

Sezonla ve diziyle ilgili daha genel yorumları sezonluk yorum başlığında bir kez daha yapacağım.

Sonuç olarak dizinin kendine yakışır kalitede bir final yaptığını söyleyim. Büyük ihtimalle Emmy'de de yönetmenlik dalında adaylık getirecektir diziye bu bölüm.

Bence dizinin en iyi bölümü değildi, daha iyi bölümlerini de gördük ama bu bölüm de tam puanı hakeden bölümlerinden bana kalırsa:

10/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
5x8 (Final)

Aslında final bölümünde yoruma farklı bir şekilde başlamayı düşünüyordum ama bu bölümün vuruculuğu her şeyi unutturdu. :( Dizi adına yakışır harika bir finalle noktayı koydu. Her ne kadar erken bittiğini düşünsem de tadında bitirmeleri hoş da oldu açıkçası.

Final açıkçası benim beklentim dışında gerçekleşti. Nucky reyisin öleceğini düşünmüyordum çünkü gerçekteki Nucky 80'li yaşlarında ölüyordu. Her neyse bu açıdan beni şaşırttı final. Bu şaşırmanın da etkisiyle son sahne gerçekten duygulandırdı. Gözlerim doldu. :( Zaten oldukça da etkileyici bir sahneydi.

Şaşırtan diğer etken de Tommy Darmody oldu. Dizi bize o karakteri nasıl unutturmuşsa artık muhtemelen herkesi şaşırtan bir ayrıntı oldu.

Bölümün bence final sahnesinden sonraki en etkileyici sahnesi Al Capone ve oğlu arasındaki diyalogtu. Zaten etkileyici bir sahneydi de ben sanki normalinden de fazla etkilendim o sahneden. :(

Gillian'ı her ne kadar sevmesek de geçmişinde yaşadıklarının bu hale gelmesinde etkin olmasını öğrendikten sonra ona bile ısınmaya başlamıştım. Onun da üzücü bir hikayesi var gerçekten.

Son olarak bölümün en iyi olayı da Narcisse'nin ölmesi oldu. Chalky'nin kendi eliyle öldürmesi bence de çok iyi olurdu ama artık böylesine de razı geleceğiz. :)

Final bölümü olmasının da etkisi olabilir ama bu bölüm dizinin en beğendiğim bölümü oldu. Ben de aksilik çıkmazsa hem sezon hem de dizi hakkındaki daha detaylı yorumumu en yakın zamanda yapacağım. :)

Puanım: 10/10