AMC Better Call Saul - 5. Sezon Yorumları

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Jimmy'nin mahkemede döktürdüğü bölüm. Abisi Chuck'a ders verdiği bölüm. IMDb üzerinden 10 bin oyla 9.7'lik ortalamayla en yüksek bölümlerden ve dizinin en çok oy alan bölümlerden. Böyle uzun uzun gider de, hatırlamışsındır zaten. Bob Odenkirk zirve performans sergiliyordu orada da, tabii orada zirve performansı vardı tek kendisi ön plana çıktığı için. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Jimmy'nin mahkemede döktürdüğü bölüm. Abisi Chuck'a ders verdiği bölüm. IMDb üzerinden 10 bin oyla 9.7'lik ortalamayla en yüksek bölümlerden ve dizinin en çok oy alan bölümlerden. Böyle uzun uzun gider de, hatırlamışsındır zaten. Bob Odenkirk zirve performans sergiliyordu orada da, tabii orada zirve performansı vardı tek kendisi ön plana çıktığı için. :D
3 sene olmuş izleyeli pek hatırlayamadım. 9 puan vermişim. O sezon 9 puana yükseldiğim iki bölümden biriymiş.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
3 sene olmuş izleyeli pek hatırlayamadım. 9 puan vermişim. O sezon 9 puana yükseldiğim iki bölümden biriymiş.
Buram buram hukuk koktu bu bölüm, baştan sona hukuk. Bob Odenkirk'in çok başarılı bir performans çıkarttığını rahatlıkla söyleyebilirim, hatta dizideki en zirve performansı diyebilirim. Jimmy'nin avukatlık yapıp yapmayacağı konusunda cevap aranan bu bölümde, mahkeme ve mahkeme üzerindeki kurgu çok iyiydi. Chuck'ın hastalığını neyin tetiklediğini, Rebecca'dan boşanmasının ardından bunun gerçekleştiğini gördük. Jimmy, Chuck'ın psikolojik bir rahatsızlığa sahip olduğunu, Huell'ın Chuck'ın cebine batarya yerleştirilmesiyle gösterdi.

Rebecca ve Huell detayları çok iyiydi. Jimmy zeki olup da, bu iki unsuru devreye sokmasaydı muhtemelen zorlanacaktı. Kardeşini seven bir Chuck vardı başlangıçta, bütün bunların sonunda kardeşinden nefret eden ve bunu yargılayanların gözüne sokan bir Chuck oldu. O batarya detayı, Jimmy'nin kayıttaki itirafını yalanlaması, her şeyi bir anda değiştirdi. Jimmy ile uğraşmayıp yoluna bakacaktın Chuck, kendi kendini bitirdin. Jimmy seni örnek aldı, kendi çabalarıyla buralara kadar geldi ve sen, Jimmy'e olan nefretini bir çırpıda söyleyebildin. Geçmişi affedip yoluna devam edecektin Chuck, çekememezlik yapmayıp iyi bir avukat olması için yardımcı olacaktın. Sen ne yaptın, kendi kendini bitirdin. Seni toparlayan o oldu, kendini bitiren sen oldun.

Benim zamanında yaptığım özet içerikli yorumum. Biraz da olsa hatırlamana yardımcı olur sanırım. Dizinin öne çıkan iki bölüm varsa, birincisi işte 3x5, diğeri de 5x8 olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim, yani bana göre. İkisi de tek bir konuya odaklanıyor çünkü. Tek odak noktalı bölümler daha kaliteli olabiliyor. En azından Better Call Saul'de böyle.

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x9

Bu bölüm de efsaneydi. 8'den aşağı kalır yanı pek yoktu. Şu an dizi öyle bir noktaya geldi ki her bölümü her anıyla büyük merakla izlettiriyor. Breaking Bad'de ve Game of Thrones'ta dizi içinde öyle çok aşırı önemli olaylar olmasa bile diğer dizilerin ulaşması mümkün olmayan mertebelerde gezindiği için 10 verdiğim çok bölüm oluyordu. Bilen bilir çok çok az dizi bölümüne 10 puan veririm ve Better Call Saul da bu sezonun ikinci yarısıyla bu dizilerin mertebesine ulaştı.

Öncelikle 7 milyon dolarlık kefalet bedeli ilk kez duydum ve şaşırdım. Çok mantıklı gelmedi bana bu ama muhtemelen asla kimse ödeyemesin diye konulmuş. Yine de saçma yani kefalet hiç koyma o zaman. :D

Lalo karakteri muhteşem bir hal aldı gerçekten. Oyuncu da çok iyi. Emmy'de yardımcı oyuncu dalına sızarsa şaşırmayacağım. Bölüm finali muhteşemdi. Kim zaten bu sezon pek çok bölümde hayran bıraktırıyor kendine ama burada iyice tanrıçalaşmaya başladı. :D

"Bad choice road" diyalogları da muazzamdı.

Bu sezon Jonathan Banks amcamıza Emmy ödülünü versinler artık bir zahmet. Ben daha önce de 1-2 tane aldı sanıyordum ama Better Call Saul ile 4'te 0, toplamda 6'da 0 imiş.

Bob Odenkirk'e de bir Emmy yakışır ama Succession'daki başrol amcamız bırakmaz gibi orada ödülü.

10/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
5x9

Bu bölüm de efsaneydi. 8'den aşağı kalır yanı pek yoktu. Şu an dizi öyle bir noktaya geldi ki her bölümü her anıyla büyük merakla izlettiriyor. Breaking Bad'de ve Game of Thrones'ta dizi içinde öyle çok aşırı önemli olaylar olmasa bile diğer dizilerin ulaşması mümkün olmayan mertebelerde gezindiği için 10 verdiğim çok bölüm oluyordu. Bilen bilir çok çok az dizi bölümüne 10 puan veririm ve Better Call Saul da bu sezonun ikinci yarısıyla bu dizilerin mertebesine ulaştı.

Öncelikle 7 milyon dolarlık kefalet bedeli ilk kez duydum ve şaşırdım. Çok mantıklı gelmedi bana bu ama muhtemelen asla kimse ödeyemesin diye konulmuş. Yine de saçma yani kefalet hiç koyma o zaman. :D

Lalo karakteri muhteşem bir hal aldı gerçekten. Oyuncu da çok iyi. Emmy'de yardımcı oyuncu dalına sızarsa şaşırmayacağım. Bölüm finali muhteşemdi. Kim zaten bu sezon pek çok bölümde hayran bıraktırıyor kendine ama burada iyice tanrıçalaşmaya başladı. :D

"Bad choice road" diyalogları da muazzamdı.

Bu sezon Jonathan Banks amcamıza Emmy ödülünü versinler artık bir zahmet. Ben daha önce de 1-2 tane aldı sanıyordum ama Better Call Saul ile 4'te 0, toplamda 6'da 0 imiş.

Bob Odenkirk'e de bir Emmy yakışır ama Succession'daki başrol amcamız bırakmaz gibi orada ödülü.

10/10
Bob Odenkirk, 2015 ve 2016'da ödülü var da, daha sonra alamamış. Jonathan Banks, en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü alır belki. Şimdi alırlar mı bilemeyiz ama son sezonda bütün ödülleri süpüreceklerini düşünüyorum. Breaking Bad'den hesap edersek, son sezonda ödül üstüne ödül alır bu dizi de. Breaking Bad'de Bryan Cranston gerçeği vardı tabii, her bölüm aşırı derecede iyiydi. Bryan Cranston sanırım sadece ilk sezonda ödül almadı, diğer türlü bütün ödülleri süpürdü. Ne kadar büyük oyuncu olduğu ve dizinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor bu. Bu dizide ne olur, bilemeyiz tabii ama yine de ödülleri süpürür son sezon.

Lalo'yu es geçiyoruz genelde de, Tony Dalton karakterini çok iyi canlandırıyor Lalo. Breaking Bad'de iyi bela olurdu başa. Tuco'dan bile iyi bela olurdu. Tuco'yu da zaten son sezonda görürüz muhtemelen. Bir de Nacho var dizide ama her geçen bölüm rolü azaldı, Hector'u o hale getiren Nacho karakterinin rolü. Vince Gilligan çok iyi detaylar koyuyor diziye. Erkek ağırlıklı bir dizi olduğu için Kim de ödüllük performanslarla kendini gösteremiyor ama o da çok iyi her bölüm. Ana eksende Jimmy ve Mike olduğu için, bu iki ismi ödül alabilecek olarak görüyoruz ve ödülü de hak ediyorlar.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bob Odenkirk, 2015 ve 2016'da ödülü var da, daha sonra alamamış. Jonathan Banks, en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü alır belki. Şimdi alırlar mı bilemeyiz ama son sezonda bütün ödülleri süpüreceklerini düşünüyorum. Breaking Bad'den hesap edersek, son sezonda ödül üstüne ödül alır bu dizi de. Breaking Bad'de Bryan Cranston gerçeği vardı tabii, her bölüm aşırı derecede iyiydi. Bryan Cranston sanırım sadece ilk sezonda ödül almadı, diğer türlü bütün ödülleri süpürdü. Ne kadar büyük oyuncu olduğu ve dizinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor bu. Bu dizide ne olur, bilemeyiz tabii ama yine de ödülleri süpürür son sezon.

Lalo'yu es geçiyoruz genelde de, Tony Dalton karakterini çok iyi canlandırıyor Lalo. Breaking Bad'de iyi bela olurdu başa. Tuco'dan bile iyi bela olurdu. Tuco'yu da zaten son sezonda görürüz muhtemelen. Bir de Nacho var dizide ama her geçen bölüm rolü azaldı, Hector'u o hale getiren Nacho karakterinin rolü. Vince Gilligan çok iyi detaylar koyuyor diziye. Erkek ağırlıklı bir dizi olduğu için Kim de ödüllük performanslarla kendini gösteremiyor ama o da çok iyi her bölüm. Ana eksende Jimmy ve Mike olduğu için, bu iki ismi ödül alabilecek olarak görüyoruz ve ödülü de hak ediyorlar.
Aldığı ödül Critics' Choice ödülü. Emmy alamamış hiç. Jonathan Banks de o ödülü almış, aklımda o kalmış herhalde.

Bryan Cranston ilk üç sezonla ve final sezonuyla almıştı Emmy ödülünü. :)

• Beğendim
Reactions: Araf

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
3x5 mi zirve sana göre, yoksa bu bölüm mü sence? Kıyaslama yaptıralım. :D
Sen artık adminin yakasını bırakmazsın :ASon bölümde destanlar yazılir kesin sizler tarafından:A

Son bölümler efsaneydi, umarim harika bir sezon finali izleriz :Z

ve Bence bu sezonun 8. bölümü o mahkeme bölümün baya üstündeydi. Yakın zamanda izlediğim için her detay aklımda :bhr:

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Aldığı ödül Critics' Choice ödülü. Emmy alamamış hiç. Jonathan Banks de o ödülü almış, aklımda o kalmış herhalde.

Bryan Cranston ilk üç sezonla ve final sezonuyla almıştı Emmy ödülünü. :)
Google'a ödül yazınca, Emmy ödülü aldı diye çıkıyor Bob Odenkirk'in. Şimdi araştırınca fark ettim böyle bir şeyin aslında olmadığını. O dönemlerde Game of Thrones gibi ağırlığı olan bir dizi olunca, haliyle dizinin ve bu isimlerin ödül alması da mümkün olmazdı. Breaking Bad, Bryan Cranston ve Aaron Paul ile olabilirdi ama, bu üçü zaten ödül aldı da bu dizi karşısında. Şimdi Game of Thrones yok, o açıdan şansı var dizinin ve oyuncuların. Şimdi olmazsa, gelecek sezon şansları alınır ödül. :)
Sen artık adminin yakasını bırakmazsın :ASon bölümde destanlar yazılir kesin sizler tarafından:A

Son bölümler efsaneydi, umarim harika bir sezon finali izleriz :Z

ve Bence bu sezonun 8. bölümü o mahkeme bölümün baya üstündeydi. Yakın zamanda izlediğim için her detay aklımda :bhr:
Dizi ve film konusunda ortak noktam olan insan bulunca, uzun uzun yorumlamak geliyor içimden. Seni de bekleriz uzun uzun yorumlamaya. Son bölümde @bazinga ile genel kritiğini yaparız dizinin, tabii diğer arkadaşlarla da. Gelecek sezon hakkında düşüncelerimizi de aktarırız ve kapanış. :D

• Beğendim
Reactions: Dosi

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bu arada son bölümde Hector Salamanca'nın doğum günü sahnesinde kahkaha atan tek ben miyim? :A

Tabii ki tek değilsin. :A Bu adamın her sahnesine gülüyorum istemsizce zaten. :A

R0bn3o.jpg