NOW Adım Farah - Dizi Yorumları

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,186
Puanı
1,060
ucu ucuna vs bunlar olagan durumlar.

ancak benim demek istedigim daha genel bir durum. ilk sezonun baslarindan beri ara ara degindigim noktalar......<>
yani, diziye yeterince pr, ilgi,vs yapilmiyor ilk sezon baslarindan bugune. sosyal medya / youtube sorumlusu yetkililer daha aktif hatta interaktif olmalilar.

< ayni sey > omer dizisi icin de gecerli benim gozlemimde.

Valla bilemiyorum ya 2 saatlik bölümler çekiliyor anca yetiştiriyorlar diye düşünüyorum

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,353
Puanı
1,060
ucu ucuna vs bunlar olagan durumlar.

ancak benim demek istedigim daha genel bir durum. ilk sezonun baslarindan beri ara ara degindigim noktalar......<>
yani, diziye yeterince pr, ilgi,vs yapilmiyor ilk sezon baslarindan bugune. sosyal medya / youtube sorumlusu yetkililer daha aktif hatta interaktif olmalilar.

< ayni sey > omer dizisi icin de gecerli benim gozlemimde.

Valla bilemiyorum ya 2 saatlik bölümler çekiliyor anca yetiştiriyorlar diye düşünüyorum
Stoksuz çekiyorlar.

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,353
Puanı
1,060
peki, hem sana - hem sevgili @12.Adam 'a soru olsun :)

diger diziler veya kanallarin diger gunlerdeki dizilerinde de benzer bir ucu ucuna fragman vs eklenmesi oluyor mu ?

bilgi bazli merak ettim.

ben sahsen izledigim bu 2 dizi baglaminda bu tutumu ozensiz vb buluyorum. (adim farah / omer dizisi) .
Hayır olmuyor onlar stoklu gidiyorlar.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,186
Puanı
1,060
peki, hem sana - hem sevgili @12.Adam 'a soru olsun :)

diger diziler veya kanallarin diger gunlerdeki dizilerinde de benzer bir ucu ucuna fragman vs eklenmesi oluyor mu ?

bilgi bazli merak ettim.

ben sahsen izledigim bu 2 dizi baglaminda bu tutumu ozensiz vb buluyorum. (adim farah / omer dizisi) .
Valla bir çok dizinin fanı şikayet ediyor işte yabani bambaşka biri neden fragman geç geliyor fragman nerde gibi yorumları var ona göre dediö

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,186
Puanı
1,060
*. gozlemledigim kadariyla -en azindan ben- forum da bu sezon en fazla deginen izleyiciyim . :p

latife bir yana,

misal star'in bi dizisi vardi 26 bolum surmustu ismi sanirim gecenin ucunda ,,> reytingleri beklenenden bold dusuktu -yine de kanalin kendi youtube sayfasinda bayagi aktif ve guncel tutuluyordu yapim ve kanal tarafindan. sahne vidyolari bolca eklendigi gibi fragman ,onizleme vs ile dizi den umudu kesmiyorlardi.....

ayni kanal ,reytingi iyi olan omer dizisine tam tersi bakista olmasi -ozellikle fragman ve onizleme olarak - yoruma acilacak bir gozlem elestirisi di benim adima. ki, omer dizisi basligin da yorumlarim da unutmazsam belirtiyorum .

en azindan bundan sonrasi adina - umarim kanallar ve yapimlar daha ilgili olur diyelim .

Umarım ya

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,338
Puanı
280
Adım Farah dizisinde, Mercan karekterinin adı Mercan değilmiş, Merjanmış. Enteresan, niye böyle birşey düşünülmüş ki. Ha Mercan ha Merjan ne farkeder.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,338
Puanı
280
o gunden(yazmis oldugun yorum zamani) bugune -mevcut gelinen bolume bakildiginda , yorumun ve ongorun nokta atisi olmus neredeyse. :)

ek olarak sunu eklemek isterim :

akkuzukarakuzu konusu -bence daha da derin islenmeliydi hazir elde usta iki yildiz oyuncu varken . senaryo gecisi dolayli buyuk hata olarak gormustum ikisinin ayni anda cikmasi konusunu......

< detaya inersek :

1- akkuzukarakuzu konusu - tahir,mehmet hatta avukat is birliginde ucu gizli veya aciktan bu konunun uzerine gitmeye devam etmelerini beklerdim,ilk sezon son bolumlerde bu baglamda guzel isleniyor yaziliyordu.........
2-tahir ~ mehmet abi kardesin cocukluktan bugune ayri kaldiklari yillarin hesabini saglam sahneler,yuzlesmeler vs ile dokunakli islemelerini beklerdim,,,

3- farah'in behnam dolayli hikayesi acilimi yapilabilirdi... < ozellikle annesi konusu da ekten katki olurdu ikisi ozelinde bu yazilima....

4- ilk sezon minik oyuncu hikaye de one cok cikmisti, cok iyi sahneler yasandi.
2.sezon *astronot kostumunun cikarilisi ile karakterin buyusu malesef bozuldu.
o mahalle de yasadiklari daire ve odasi baglaminda ilk sezon samimi,sicak,duygusal saglam sahneler izletmislerdi. 2.sezon keske oradan ayrilamasalardi. < farah -anne- duygusunu vs iyi yansitiyordu-ufaklikla iyi paslasiyorlardi ikili sahnelerde.....
< yeni sezonda bu duygusal uyumlu bagin da ici bos gorundu,yeterince hissiyat aktarilamadi.malesef. <> toparlarsak : mekan degisimi, mahallede ufak dairelerindeki sahne ve diyaloglar ,ufakligin kostumunun cikarilisi, ve bunla beraber kendisine yazilan repliklerin ve sahnelerin cok az olmasi da etken.....

5 - genclerin sahneleri de 2.sezon da genellikle izle gec yazilimindaydi,,.
anca son bolumlerde birbirlerine acildilar.

6- mehmet ve avukat yazilimi, beklentimin cok altinda kaldi. iyi giden potansiyeli 2.sezon baslar baslamaz geride birakmalari -

tum tum bunlar ve daha yazamadiklarim .sonuc olarak gelinen surec :
adeta yeni bir dizi mi izliyorum hissiyatina burunmeme yol acti.

26 da
guzel bir finalle izleyicisine kayitsiz kalmayacak bir bolumle veda ederler diye dusunuyorum.
İkinci sezonu aslında benden alıntıladığın mesaj ve senin dün yazmış olduğun mesaj ile sezonu baştan sona yanıtlamış olduk. İkinci sezonu özetlemiş oldu bu mesajlar. İlk yazı, sezon başlarken ki şüpheleri, ikinci yazı bu şüphelerin sonucunda oluşan durum. Şeklinde olmuş. Bir nevi sağlaması olmuş.
Dizinin ilk sezonunu güzel hatırlayacağım. Belki az bir grup olarak hatırlayacağız ama olsun. Reyting için değil hikâyesi için izledim. 16 bölüme kadar kendi adıma tatmin etti dizi.
Oyuncu sahnesinede iki kişi kazandırmış oldu benim açımdan. Elma Şekeri ve Bekir karekterleri bundan böyle alır yürür.
Seninle dizi hakkında konuşmak güzeldi. Yeni oyuncular gelse bile bende senin gibi 26'da izleyicisine güzel bir veda edeceğinde hemfikirim. 👏👏☺️

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,338
Puanı
280
22.bolumun tam ortasinda firat tanis sesiyle guzel bir surprize imza atti. tadimlik bi turku soyledi baglamasiyla .

iyi oyunculugu disinda sanatin diger yonlerinde de basarili olmasini , dolayli olarak bu yonunu de dizideki oyunculuguyla beraber guzelce harmanlaya bilirlerdi diye dusunuyorum. bu yeteneginin dizinin basladigindan beri anca 22.bolumde akillara gelmesi (onceki bolumler de varsa boyle bir sahne ben kacirmis olabilirim) nerden baksan yazilim hatasi.
Aynı bölüm sayısına geldik demek. 😅 Bende henüz 23. Bölümü izlemedim..

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,338
Puanı
280
Hala 23'teyim. Sanırım dizinin final olmasına kadar da izlemeyeceğim. Hevesim kaçtı. 22 benim için finaldi sanırım. Bölümde de bir final havası almıştım. Dizi sona erdiğinde kalan bölümleri izleyeceğim. Dizi ile ilgili olan/olabilecek bütün senaryoları konuşmuştuk zaten. Kalan kısım uzatmalar bölümü bundan sonra.
Herkese iyi seyirler dilerim.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,186
Puanı
1,060
aksam yayinlanacak yeni bolumun on izlemesi de gelmis iyi etmis :

bekledigim gibi,
*behnam satranc da pes etmiyor. son bolum -orhan'i oyuna tekrardan surmustu ali galip vakasi dolayli- bu dogrultu da ortaligi saglam karistiracaga benziyor....

olaylar zincirii ilk sezonki evreye tekrar gecis yapmisa benziyor,bunu son 2 bolum hissettik. tahir,mehmet,farah, bade,bekir,ilyas,,,,
hatta son bolum ve bu aksamki yeni bolumle orhan sahneleri de ilk sezonu animsatacak gibi .....

ara ara hatirlattigim gibi ,ilk sezonun tadi cok baskaydi. yine de -final hangi bolum de olursa olsun, benim adima ilk sezon ve bu yeni sezonun -son 3 bolumu benden gecer not almistir. simdiden tesekkurler emegi gecen tum set onu set arkasi ekibe.

*aksam yeni bolum den ekstra beklentim- > son bolumde oldugu gibi > iyi kurgulanmis ters koseli bir adet sahne bekliyorum.

iyi seyirler.

Behnamdan bıktım valla

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,186
Puanı
1,060
hatirlarsan , *yeni sezonun daha ilk baslarinda belirtmistim > *kendisinin gelisi ve hikaye nin ,daha dogrusu 2.sezonun hikaye gecis evresi kendisi odakli evreye gectiginden dusus kacinilmazdi...

ilk sezon dunyasi ve kimi usta oyuncularin performanslari bariz faktor du dizinin ilk sezon izlenmesinde(orhan,ali galip,mehmet vs) .
keza, ana basrol ikili nin uyumu zaten iyi ve akiciydi,,, ustune bir de farah'in annelik ic gudusu ve buna bagli reaksiyonlari dram ve duygusal baglamda iyi sergileniyor yansitiliyordu sevgili demet ozdemir tarafindan. . . *kerimsah'i oynayan ufaklikla da cok iyi anne ogul oldular.

< bunlar disinda,

bade-mehmet
gonul-bekir
dolu dolu islenemeyen, hata yapilan diger yazilim hatalarindandi .bence.

aksiyon,gizem vs odakli ; akkuzu karakuzu konusu 2.sezon baslar baslamaz derinlemesine girilmeliydi. . . bu da bold hatalardan.......

sonuc :

ilk sezon ile 2.sezon giris gelisim sonuc gece ile gunduz kadar farkli....
Aynen öyle