NOW Adım Farah - Dizi Yorumları

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
umarim/'umariz - degerli senaristimizin kaliteli ters koselerinden biridir - mehmet'in vurulma sahnesi. . .

diger turlu cidden dizi fena yara alir gibi... ayni sekilde youtube da bayagi yorum var bu yonde benzer gorus.,. cogunluk ters kose olduguna kendini inandirmis. ben dahil :p
.

birde, bade nin performansina dair yorumun nedir ?
hem mehmet ile olan genel durumu, hem son bolum vurulma dolayli omur boyu cekecegi saglik sorunu dolayli sergiledigi solo .

son bolumde benim adima en one cikan oyuncuydu.
agir sahnelerdi.<> ozellikle bu bolumde duygusal sahnelerde hisseetigi aci dolayli karaktere derinlik kattigini izleyici olarak hissettim sahsen. basarili performans sergiledi.

Badenin performansı çok güzel oyuncu iyi iş çıkarıyor ben mehmetle iyi bir ikili olduklarına inanıyorum son bölümde dediğin gibi duygusal sahnelerde iyi iş çıkarttı

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
kendisini ben ilk defa bu dizi ile izlemeye basladim.
bu dizideki oyunculugu dolayli bundan sonraki islerini de izlerim gibi sayet denk gelirsem. bu dizi ozelinde gozlemim ; yetenegini hem komedi hem dram sahnelerin de cok iyi sergiledigini dusunuyorum.

kendisini umarim dizi de son final bolumune kadar dolu dolu izleriz. genel anlamda da yolu acik olsun.

Ben bundan önce Kalp Atışı dizisinde izledim Esma karakteri idi orda da muhteşemdi hem komedi hem duygusallıkta harikaydi orda şimdi kin Ömeri Selahattin ile partnerdi :D

bak bu videoya bir göz at bakalım Esma ile Alp :D

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
oyuncuya dair gecmis dolayli bilgi icin -tesekkur ederim.

selahattin pasali'yi da -omer dizisi oncesi izlememistim. . .
dolayisiyla ,bu onerin cok iyi denk geldi her iki oyuncu baglaminda. :)

28,29 bolum surmus o dizi galiba ? tek sezonluk .

tanim : kalp atisi. sayende -yaz ortasi vakit bulursam bakmayi dusundugum dizilerim arasina almis oldum. tekrardan tesekkurler.

Evet tek sezon sürdü Show tv de yayınlandı çok güzel diziydi ya oda uyarlama idi Merve Kült filminde de oynamış Bade

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
aslinda normalde , guncel dizisi olan oyuncularin -dizisi devam ediyorken- eski islerini izlemekten imtina ediyorum. mevcut oynanan karakterin buyusu ve dokusu bozulmasin diye...
o yuzden, belki adim farah finalinden sonra izlemek en saglikli . . .
diger turlu istisna yapabilirim yaz ortasina dedigim gibi izleyebilirim.

merve kult filmi ? yeni duydum. platform isi mi ?

Merve Kült Netflix de yayınlandı bugün

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
fragman karisiik olmus. yine de bazi noktalar da bir fikir edinilebilir.
>>>

benim adima, senaryo bakimindan -gecen sezonun kanimca en farkli ve dikkat cekici dizileri arasindaydi. arti olarak ,ozellikle son bolumlerindeki *ters koseler dolayli peak olan sahnelerle bezeli hikayesine -bir kac kez deginip, alkisi sunmustum senaristin kalemine yonelik.

yeni sezona dair -bu son 2 oyuncu secimini de basarili buldugumu belirtebilirim. hatice aslan gibi bir onemli oyuncu nun gelmesi kiymetli.
diger oyuncuyu da(burak tamdogan) yanilmiyorsam -engin akyurek'in diger isinde izleyip bayagi begenmistim oyunculugunu... < kara para ask dizisinde -abi kardes rolleri ile iyi sahnelere imza atmislardi... < @Angelica izledin mi kpa dizisini ?

bu arada ,firat tanis dizi de kaldi mi gitti mi buna dair haber goremedim:( .

fragman biraz karisik yapilmis.
anladigim kadariyla - beklendigi gibi anne ve cocugu alip goturmusler.
gorunuse gore farah'a eziyet edecekler hem psikolojik , hem fiziksel(hamam sahnesi ornk) ...

tahir ile olan mutlu tablosu yuzunden - eski es psikoya baglayip farah'i darlayacak gibi...

tahir cilgina donmus vaziyette farah ve ufakligi kaybettiginden vicdan azabi , sinir ,uzuntu vs den dolayi -ya temelli cokup pes edecek / ya onlarin yasadigini ogrenip(villain ile teldeki konusma) onlari bulmak/kurtarmak icin soluksuz ve amansiz bir takibe ve savasa girisecek. < tam da benim bu nokta da beklentim daha dogrusu merakim ; bu yolda tahir yanliz mi yuruyecek yoksa kardesi ona eslik edecek mi .

sezon finali fazla muallakta kaldigindan, yine de bir umut abi kardes li yeni sezon gorecegimizi bekledigimden , dolayisiyla da hem bu yolda ikisi omuz omuza verip farah ve ufakligi kurtarmaya cabalayacaklari ,hem de birbirlerinden ayri kaldiklari yillarin ozlemini abi kardes duygu dolu sahnelerin oldugu bolumleri izleyecegimizi tahmin ediyordum. bakalim bu olasiliklar gerceklesecek mi ,yoksa firat tanis'siz -diger bir deyisle kavusamadigi kardesin den yoksun olan bir tahir mi izleyecegiz,-bekleyip gormeli.

senariste , sezon finalinde dizinin bu basligi altinda yazmistim.
ozellikle -ciftlerin uyumu cok iyi yakalanmisti, dolayisiyla bozmaya da gerek yok.
İzlemiştim çok ama çok güzeldi ua😍
------

edit dip not guncelleme :

youtube resmi basligi altinda soyle bir diyaloga denk geldim, umarim dogrudur :

random bir izleyici :
Acaba Mehmet öldümü, bu olursa çok kötü. Kardeşler kavuşsun lütfen

< > yanit olarak diger bir random izleyici soyle demis;

Hayır, Fırat Bey'in bugün çekimleri vardı.

.

dogruysa cok sevindim.
Doğru doğru çekimden foto paylaşmış başlıyoruz diye ben dün twitter de paylaştım hatta dizinin adını #benimadımfarah diye yazmış 😃

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
ek bilgi : dunyaca unlu efsane sanatci barbra streisand'in -ailecek dizinin fanatigi oldugunu okudugumda, o an cok sasirmistim alaka dolayli. :)

bu arada , kadrosu cok iyi bir projeydi kpa .

sende teyit ediyorsan. is bitmistir. ;)
firat tanis gibi kiymetli bir oyuncunun solo performanslarindan mahrum kalmama adina -cok sevindim dizi de kaldigina.
yasanacak cok sey var hikaye baglaminda. heyecanla beklemedeyiz.

iyi seyirler.

Teşekkür ederim hesabında kendisi paylaşmış orda görmüştüm sanatçıyı ilk defa duydum demek dizimizi seviormuş

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
rica ederim.
ben sosyal medya kullanmiyorum, - dolayisiyla anca buradan dolayli guncellerini okuyabiliyorum -yerli oyuncular-diziler-filmlerin.

* <

dunyanin en iyi komple sanatcilarin da basi ceken isimlerinden biri kendisi.yasayan efsane.
yetenek olarak da -her turlu dalda odul almis ender kisilerden .
< ses,oyunculuk vb baglaminda.

Hım ne güzel ya

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,120
Puanı
280
İkinci sezon ilk bölümü izledim. Mustafa Avkıran, Ali Sürmeli ve Oktay Çubuk kesin olarak ayrılmış. Mustafa Avkıran'ın nasıl bir şekilde gittiği dizide gösterilmiş ama Oktay Çubuk ve Ali Sürmeli nasıl çıkıyor henüz daha bir sahne veya ayrıntı yok. Umarım bu iki oyuncunun da çıkış sahnelerini dizide görebiliriz. Ben karekterlerin son sahnelerine kadar gösterilmesini seviyorum.

Dizi için bu 3 karekter bir kan kaybına neden olmuş mu kesinlikle evet. Bu diziyi izlememim sebebi diğer yapımlar gibi klişe üçlü, dörtlü kombinasyonlara girmeden anlatmasıydı. Çok sürüncemede bırakmıyor, tadında bir karar ile senaryo gidiyordu. Bu farklı denklem bu 3 oyuncunun gitmesi ile son bulmuş oldu ki klişe bir denklemi ikinci sezonda bizlere izletmeye çalışıp ekranda kalmaya çalışacaklar gibi.

Ak Kuzu ve Kara Kuzu olayı geçen sene üstüne basa basa işlendi. Belki de ilk sezon (14 Bölüm) biraz kısa sürdüğü içinde bize hoş gelmiş olabilir. Ak Kuzu ve Kara Kuzu'ya paralel olarak İran'da bulunan Behnam karekteri de bu yolda işlendi. Ancak bu sac ayağını oluşturacak üç kişiden ikisi ikinci sezon başında diziden ayrıldı. Ve büyük ihtimalle konu şuna evrildi. Farah/Behnam ikilisine karşı Bade ve Komiser ile Tahir ve yeni gelen diplomatın kızı aralarında bir senaryo geçeceğini sezdim.

Açıkçası bu duruma biraz üzüldüm. Elinde daha iyi bir konu varken klişe bir konuya diziyi evirmeleri bende hayal kırıklığına sebep oldu. Belki de ben yanılıyorumdur.

Herkese iyi seyirler dilerim. Dizinin ömrü umarım uzun olur.

@Dante @Angelica

• Beğendim
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
İkinci sezon ilk bölümü izledim. Mustafa Avkıran, Ali Sürmeli ve Oktay Çubuk kesin olarak ayrılmış. Mustafa Avkıran'ın nasıl bir şekilde gittiği dizide gösterilmiş ama Oktay Çubuk ve Ali Sürmeli nasıl çıkıyor henüz daha bir sahne veya ayrıntı yok. Umarım bu iki oyuncunun da çıkış sahnelerini dizide görebiliriz. Ben karekterlerin son sahnelerine kadar gösterilmesini seviyorum.

Dizi için bu 3 karekter bir kan kaybına neden olmuş mu kesinlikle evet. Bu diziyi izlememim sebebi diğer yapımlar gibi klişe üçlü, dörtlü kombinasyonlara girmeden anlatmasıydı. Çok sürüncemede bırakmıyor, tadında bir karar ile senaryo gidiyordu. Bu farklı denklem bu 3 oyuncunun gitmesi ile son bulmuş oldu ki klişe bir denklemi ikinci sezonda bizlere izletmeye çalışıp ekranda kalmaya çalışacaklar gibi.

Ak Kuzu ve Kara Kuzu olayı geçen sene üstüne basa basa işlendi. Belki de ilk sezon (14 Bölüm) biraz kısa sürdüğü içinde bize hoş gelmiş olabilir. Ak Kuzu ve Kara Kuzu'ya paralel olarak İran'da bulunan Behnam karekteri de bu yolda işlendi. Ancak bu sac ayağını oluşturacak üç kişiden ikisi ikinci sezon başında diziden ayrıldı. Ve büyük ihtimalle konu şuna evrildi. Farah/Behnam ikilisine karşı Bade ve Komiser ile Tahir ve yeni gelen diplomatın kızı aralarında bir senaryo geçeceğini sezdim.

Açıkçası bu duruma biraz üzüldüm. Elinde daha iyi bir konu varken klişe bir konuya diziyi evirmeleri bende hayal kırıklığına sebep oldu. Belki de ben yanılıyorumdur.

Herkese iyi seyirler dilerim. Dizinin ömrü umarım uzun olur.

@Dante @Angelica

Bence bir klişe olarak görmedim ya gayet güzeldi