NOW Adım Farah - Dizi Yorumları

fav10.net

fav10.net
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
272
Puanı
84
Web Sitesi
fav10.net
FqH6mK_WwAAyZ7k

FOX'un yeni dizisi Adım Farah bu akşam yayın hayatına başlıyor.

Yapımcılığını O3 Medya'nın, yönetmenliğini Recai Karagöz'ün üstlendiği, 'The Cleaning Lady' dizisinden Deniz Dargı, Cenk Boğatur ve Cem Görgeç'in uyarladığı dizinin kadrosunda Demet Özdemir, Engin Akyürek, Fırat Tanış, Ali Sürmeli, Mustafa Avkıran, Senan Kara, Lale Başar, Derya Pınar Ak, Oktay Çubuk ve Rustin Paknahad yer alıyor.

Tanık olduğu cinayetten sonra hasta oğlunu kurtarmak için mafyanın temizlikçiliğini yapmayı kabul eden dizi, yeni bölümleriyle her Çarşamba 20.00'de FOX'ta!

• Harika
Reactions: Angelica

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,311
Puanı
280
Gönül karekterinin, Vera'nın kızı olduğunu düşünüyorum. Henüz daha 6. bölümün sonlarındayım.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,161
Puanı
1,060
ilk 15 dakika sonrasinda 5 dakika suren -rus ruletli sekans cok cok iyidi. engin akyurek ve firat tanis dokturduler karsilikli.

on gordugum gibi bolum guzeldi. hatta daha da ileri gidersem biraz iddiali gelebilir ; bugune kadar olan en iyi bolumdu diyebilirim.

bu konuya da guzel guzel azar azar deginilmesi mantikli gibi...
tahir kendi cocuklugunu /cocuklugunu oynayan oyuncunun da sekanslarda yer almasi guzeldi, sahneyi daha bi dokunakli yapti gibi..

ben bolumu genel anlamda cok iyi bulsam da - tek bir pasaj sec denilse , tahir'in dayisinin evinde gecmis/simdi dolayli yaptigi icsel gelgit sekansindaki rulet sahnesi baslangici ,,hemen ardindan mehmet'in belirmesi onu ikna etmeye calismasi - ikilinin karsilikli sozleri,,derken rulet devam ediyor,, son radde de mehmet en vurucu ve dokunakli itiraflari agzindan dokuyor,. o sira tahirin eline dokunup silahin kafada patlamasini onluyor.

<< bastan sona cok cok basarili bir sahneydi,bolumun onune gececek kadar.

beklenildigi gibi kiskanmalar basladi. iyi de oldu, ozellikle farah'in mekan basmalari vs derken, en sonunda agzindaki baklayi cikariverdi :) -kizil seytan- lafiyla. sonrasinda bunu duyan tahir'in kulaklarina varan siritmasi sahneyi daha leziz yapti diyebilirim.

aynen bekledigim gibi oldu. :)
mehmet ozrunu guzel bir ev yemegiyle odedi. <
bence bolumun en renkli ve en ask kokan sahnelerinde tepe sahne bir bu & birde tahir farah >mekanin mutfagindaki tutkulu sahne olarak one cikarabilirim.

mehmet-bade ikilisine tekrar donersem;
bade efso bir karakter . rolunu cok cok iyi oynuyor gordugum kadariyla... mimikler, repliklerdeki betimlemeler, firat tanis(mehmet) ile karsilikli sahnelerde akiskanlik sanki yillardir arkadaslar,bir kus bir barislar gibi cilveli ve zeka kokan laf vurmalari ile metin'i nakavt etmesi defalarcaa izlenesi sekanslardi. firat tanis/mehmet bu sahnelerde mimikleri ile one ciksa da, sahnenin genelinde kanimca bade avukat resmen dokturdu. tebrik ederim.

gerci sonraki sahnelerden birinde mehmet'in calistigi yerde bade'yi tersleyip,suclayip gondermesi, bir cuval inciri berbat etmekle es degerde gibi...
bakalim mehmet yeni bolumde nasil gonul alma girisimi yapacak...
net olan sey; anlasilan her bolum mehmet'in ozurlerinden ozur begenecegiz. :)

senariste bu ikiliyi uygun gordugu icin kendi adima tesekkur ederim.
her iki oyuncu da karsilikli sahnelerinde muthis oynuyorlar~birbirlerine esnek paslar esliginde.

eve gecis kismen oldu gibi.ikili baglaminda iyi de oldu. ama bir yanim diger evi ozlemeyecek gibi degil... :( orada yasanmisliklar bayagi var gibi,.. gonul'un ailesi de ,ev sahipligi disinda ,bi nevi farah'a komsuydu,her daim imdada yetisen vb.....

evden ayrilis sahnesi bayagi duygusaldi, tebrik ederim senaristi.
farah'in ev ici ve ev disi duygu sunumu cok iyidi,,,
ayric gonul'un annesine - anne /evlat dolayli nasihatimsi anektodlari bolumdeki en saglam sahnelerde ilk 3 arasina yazabilirim.

gonul'un annesi tecrubesini konusturarak bu sahne de cok iyidi, birde damat'in evindeki anne kiz konusmasi aninda.

bir ustte buna degindim.bekledigim gibi cok iyi ve duygusal sahnelerdi.

bu da bekledigim gibi problemin yasandigi sekansdi. bir buyuk farkla.
>
bekir kanimca hem bolumun / hem bugune kadar olan tum bolumlerin en saglam ve en anlamli ters kosesini yapti. bu suca ortak olmam dedi... burda kendisini cok takdir ettim. < eminim izleyen herkes ayni dusunmustur. buyuk ters kose olduk resmen. < malesef sahnenin devaminda onun yerine baskasi -planlanan- kotulugu yapti.

< ali galip de olmayan *vicdan'in - bekir de *olmasi , , ,acikcasi beni hem sasirtti, hem hikaye nin gelecegine yonelik umutlandirdi,,,
kizil kizla guzel bir cift olacaklardir,,bu tabii tahminim ve beklentimdir. iyilik kazansin. sevmek guzel sevilmek guzel.

farkli bir oyuncu. stili tek duze degil. mimikleri,ses tonu, yakin cekim,normal duz cekim anlarinda replige ve sahne odakli duruma cok iyi reaksiyonlar sunuyor. ustte de dedigim gibi ; cast olarak nokta atisi.

bolumun sonu cok ilginc bitti. konu icinde konular acildi,..
fragmani bu yuzden merak ediyorum acikcasi.
------

bade ~ mehmet

karsilikli laf dokunmalar, cilvelesmeler guzel anlardi . :)
cok iyi olmus ikili olarak yazilmaya baslanmasi. . .
gordugum kadariyla izleyiciler tarafindan bayagi istek vardi ikiliye yonelik. senarist bu bolum , - adeta- , neden olmasin der gibi ; guzel bir sahne ile istegi olumlu karsiladi :)

sonraki bolumlerde daha nice bu tur sekanslar gormeyi umuyorum.

tanim : sukela ikili .

Ne güzel yorumlamışsın yine bölüm harikaydı niye düştü reytingde anlamadım

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,161
Puanı
1,060
* tesekkur ederim ince mesajindan dolayi.

bende anlam veremedim reyting dususune. halbuki cok saglam bir bolumdu.

giris : duygusal - anne ve evlat sahnesi dolayli
15.dakika ~20.dakika arasi rus ruleti sahnesinin oldugu ~
kardes olduklarini henuz bilmeyen iki abi kardes'in konusmasi, bi tarafin itirafi vs ,,,
derken
ask ve romantizmin tutkulu , sevimli, tatli atismalarin oldugu ciftlerin ayri ayri cok hos sahneleri nin oldugu,,, en sonunda da beklenmedik bir karakterin vicdan konusu ozelinde ters kosesinin yapildigi ;
leziz sahnelerle bezeli guzel kaliteli bir bolum izledik....

gunun sonunda -
reytingin dusmesini beklemiyor aksine yukselmesini umit ediyordum...

her halukarda -
dolu dolu bir bolum izledim.
ben kendilerinden cok memnunum ozellikle son bolumu cok basarili buldum. . .

adim farah .umarim yolu uzun olur. ki, bu sayede hikaye ozelinde birden fazla seven ciftin ~yasanacak mutluluklarini doya doya izleriz,,,
abi kardesin yillar sonra kavusmasini ,,,
minik kerimsah'in saglina kavustugunu izleyip ~ onunla beraber ,astronot kiyafetinden arinmis sekilde filizlenen yeni baslangicli hayatina dair izlenimlerini -izleyici olarak hep beraber yuzde tebessumle haykirarak - basardik kerimsah! - deriz.

<-
(umarim tum bu konular kestirip atilmaz,aceleye getirilmez,olasi yayindan kaldirilma dolayli).

tanim: cok guzel bir 10.bolum izledim. emegi gecen set onu ve arkasi calisanlarina ben kendi adima tesekkur ederim.

iyi seyirler.

Değilmi en iyi bölümlerden biriydi tempo hiç düşmedi hiç anlayamadım valla inşAllah haftaya yükselir

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,161
Puanı
1,060
2.fragman yayinlanmis . >

farah : yavrusuna zarar verilince - anne aslan ne yapar ? -

tahir : - parcalar - .

@Angelica , @taksicigazlabiraz1905 , @ömer karataş

aksiyonlu ve duygusal bir bolum bizleri bekliyor gibi. . .
fragman asiri hizli gecisli ilerliyor-sahneleri akilda tutmak zor neredeyse :)

gorunuse gore, bade de iyilerin tarafina geciyor gibi -kerimsah dolayli.
bekir den hesap soruyor. bakalim bekir onceki bolum vicdan yaptigi gibi, yeni bolumde-bu sahnede gercekleri bade'ye aciklayacak mi. problemin ve emrin cikis yeri halbuki ali galip'te . < dolayisiyla soruyu yanlis kisiye soruyor bade.

< mehmet de olayin matematigini acikliyor bade'ye.
kendisinin bade'ye soyledigi kerimsah-tahir-ali galip hakkinda dedikleri -sahne- iyi olacaga benziyor. < *bade artik yavastan uyaniyor gibi... nasil bir durus yapacak, orada kalmaya devam edecek mi bakalim...

ak kuzu kara kuzu konusu da bold islenecek gibi...

birde gordugum kadariyla - farah'i kaciriyorlar galiba... piknikten donuyorlar-tam emin olamadim.

<kaciranlarin elinde daha once-gordugumuz kadariyla *farah'in fotografi vardi.
< buyuk ihtimal tahir'in donor konusu dolayli farah dan habersiz onun ulkesindeki tanidiklarina haber vereyim-iyilik yapayim derken- farah'i istemeden atese atmis.

< bakalim bu sahne nasil sonuclanacak . . .

genel anlamda yeni bolume dair fragmanlari dolu dolu ve iyi buldum.
yine guzel bir bolum bizleri bekliyor gibi....

iyi seyirler diliyorum.

Aynen Farahı kaçırıyorlar Kerimşahın baba tarafı Kerimşahı bilmiyormuş sanırım kaçıranlar onlar

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,161
Puanı
1,060
umarim oyledir :(
dizinin kadrosun da hem oyunculuk ~hem hikayesi dolayli ^olmazsa olmazi ozel bir oyuncu sevgili firat tanis.

daha bade ile birbilerine baglanacaklar ,sevgilerini yasayacaklar,,

+,

cidden kendisi diziden ayrilirsa ayrica teessuf ederim senariste ,daha tahir ile abi kardes kavusmasini gormeyi arzuluyorken, bu sekil veda buyuk hata olur yapim adina. kavusma olmayacaksa, ne diye flashback bazli abi kardes sekansi izlettiler . . .
pfff

< - youtube da bayagi yorum yapilmis bu noktalara yonelik.
hemen hemen bende ayni gorusteyim .

Aynen daha mehmetin konusu bitmesi daah Tahirle Abi kardeş konusu var

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,161
Puanı
1,060
kesinlikle.

senaristin *ters koseleri -cok kaliteliydi bu dizinin genel gidisatinda,
fakat bazi cizgilere dokunulmamasi gerekir. :)
bence mehmet karakterini oynayan firat tanis A sinif oyunculugu ile dizinin olmazsa olmazi... mehmet karakterini kendine has uslubuyle muthis sergiliyor. derinligi olan bir karakter, umarim bu da bir *ters kosedir,
diger turlu aksi dusunulemez......

yeri gelmisken arada tekrarlamak gerekir hakkini ve takdiri belirtmek adina. > en azindan kendi adima ve cevrem den aldigim benzer vibe dolayli ;
dizinin senaristinin kalemi cok guclu oldugu bariz. genel anlamda bu sezon yer alan islerde senarist dolayli en begendigim iki isimden biri kendisi oldu. 2.sezonda da umarim ayni tadi ve randimani bizlere izlettirir.

yeni sezon fragmanini heyecanla bekliyorum.

Sonuna kadar katılıyorum sana oyunculuğu muhteşem bu diziye de çok yakıştı olmazsa olması oldu dediğim gibi abi kardeş konusu var daha daha çok izleyecez bence