49. Pantene Altın Kelebek Ödülleri (2023) Sahiplerini Buldu!

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,703
Puanı
1,060
Hepsini yapamaz mı insan? :A

Programı izlemedim, konudan ve Twitter’dan takip ettim kazananları. Komik ödüllerin yanında çok yerinde olan ödüllerde olmuş. %60 beğendim diyelim :A

Yargı’nın özel ödül almasına takılanlar olmuş, bence Emmy ödülü aldığı için böyle bir kategori ayarladılar ve bunu yanlış bulmadım. Diziyi bir nevi onura etmiş oldular. Sonuçta büyük bir başarıya imza attılar.

Neyi komik buldun :D

• Güldürdün
Reactions: Dosi

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,815
Puanı
559
Dandik bir ödül alacak diye son dakikada konserini iptal edip kendisini bekleyen binlerce insanı mağdur eden kadını mı övüyorsun? Onbinlerce insanı böyle bir tören için mağdur etmek hemde, ne kadar amatörce ama. Neymiş efendim rüzgar esiyormuş. Yazık, ne iyi ki gözümde bir değeri olmadı. Olmayacak da...
Sen değil miydin Diva Yorgun çıktıktan sonra, iyi gidiyor art arda kaliteli şarkılarla dikkatimi çekti diyen? Üstelik o yorumdan sonra yine Düldül gibi çok sevdim dediğin bir şarkı daha çıkardı. Ne döndün be. Tek rakibin forumdaki malum kişi. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,736
Puanı
1,060
Sen değil miydin Diva Yorgun çıktıktan sonra, iyi gidiyor art arda kaliteli şarkılarla dikkatimi çekti diyen? Üstelik o yorumdan sonra yine Düldül gibi çok sevdim dediğin bir şarkı daha çıkardı. Ne döndün be. Tek rakibin forumdaki malum kişi. :A
Çoğunlukla Mabel Matiz sayesinde 2-3 tane dinlenilebilecek şarkı çıkardı diye gözümde büyütmedim. Bekleyip görelim dedim. :A

Ama bugünkü hareketinden sonra benim ve binlerce kişinin gözünde bitti. Ne güzel İBB yaptığı tek açıklamayla kendisini ödül aldığına pişman ettirdi ama. İyisi mi her zamanki gibi maNga'yla yola devam etsinler. :A

Neyse, geceye not bırakıyorum:
Melike Şahin'i balonunu patlatan tweet:

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,703
Puanı
1,060
Çoğunlukla Mabel Matiz sayesinde 2-3 tane dinlenilebilecek şarkı çıkardı diye gözümde büyütmedim. Bekleyip görelim dedim. :A

Ama bugünkü hareketinden sonra benim ve binlerce kişinin gözünde bitti. Ne güzel İBB yaptığı tek açıklamayla kendisini ödül aldığına pişman ettirdi ama. İyisi mi her zamanki gibi maNga'yla yola devam etsinler. :A

Neyse, geceye not bırakıyorum:
Melike Şahin'i balonunu patlatan tweet:

Balon olduğunu nerden biliyorsun belki belediye doğru demedi nerden bilecez?

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,245
Puanı
1,061
Ödül dağılımının geçen senelere göre daha adil olduğu bir geceydi ama en iyi dizi ödülünü Yalı Çapkını'nın kazanması yeterince mide bulandırdı. Neyse ki bu sefer Gülseren Budayıcıoğlu 10 dakika konuşmadı da Cem Davran'ın travmalarını azdırmadı. :A

Kızılcık Şerbeti sıfır çekecek diye düşünürken son dakikada yönetmen ve senaryo ödülleriyle kombo yapması harika oldu. :Z Tabii en iyi yönetmen ve senaryo oraya aitse teknik olarak en iyi diziyi de onun alması gerekiyor ama bu kadarına da şükür. :A

Komedi kısmında Ecem Erkek ve Çağlar Çorumlu sonuna kadar hak etti. Gerçi Çağlar Çorumlu daha önce iki kez ödül aldığı için Giray Altınok'a verilebilirdi ama Ayak İşleri'ndeki performansıyla hak etmiyor diyen de çarpılır. En iyi komedi dizisini (?) sanki 2015'teymişiz gibi yine Güldür Güldür'ün alması aşırı saçma oldu orası ayrı. :T:

Salih Bademci'nin yıllardır beklenen yükselişini taçlandırması da gecenin en iyi anlarındandı. Evet Dilek Taşı'nın Kanal D gazıyla ödül aldığı, Kulüp ve Terzi'yi de zorlayarak dahil ettikleri belli ama yıllardır her projesinde parlayan bir oyuncunun hak ettiği ödülü almasına (üstelik bunu Mert Ramazan Demir fanlarını kudurtarak yapmasına) kimse itiraz edemez. :bhr: Bu arada Pınar Deniz'in ödülüne hak etmiyor demek zor ama iki yıl üst üste alması biraz ezbere bir seçim gibi geldi.

Çocuk oyuncu kategorisinde kazanan herkes yıllardır kendilerine ezberletilmiş konuşmalar yapıyor ama hepsi de altından kalkıyor. Ada Erma da küçük yaşına göre gecenin en büyük mesajlarını vererek akılda kaldı. :bhr:

Çift dalındaki favorim Gökçe ve Selahattin'di ama dizilerini izlemesem de Kıvanç ve Serenay'a da itiraz edemem çünkü gerçekten bu ödül için biçilmiş kaftanlar. :A

Ya Çok Seversen'in zorlamayla 3 ödül alması, Yargı'nın uyduruk bir başarı ödülüyle araya sokulması da Kanal D etkisinin bu yılki temsilcileri oldu. :A Kerem Bürsin'in ödül aldığındaki saçma tepkilerini de eğlence çıksın diye yaptığına inanmak istiyorum aksi sinir bozucu çünkü.ss

Müzik kısmıyla ilgilenmiyorum ama rapçi ödülünü alan şahsın mağara adamı tavırları müziğin ne kadar ele ayağa düştüğünü gösterdi. :(

100. yıl kutlaması Altın Kelebek'in 49 yıllık tarihinde yapılabilecek en iyi şeydi. Herkesin ayağa kalkıp bir ağızdan Parla şarkısını söylemesiyle gerçekten muhteşem anlar yaşandı.

Kısacası kaosu az, içeriği düz ama yıllık yorum kotamızı dolduran bir gece oldu kısmetse 50. yılda görüşürüz. :A
------

Gecenin açık ara en saçma paylaşımı. :A

Ama neyse ki güzel dalga geçmişler. :F

Son düzenleme:
  • Olmamış
Reactions: Angelica

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,805
Puanı
860
Gecenin fiyaskasuuu..

Muhalifliği ve LGBT desteği yüzünden Mabel Matizin harcanması oldu.
Abi bu biraz saçma bir argüman olmuş. Ödülü kazananların ben aksi düşüncelerde olduğunu sanmıyorum. :D
------

Mabel Matiz, Emir Can İğrek, Simge ve Ezhel...

Siz gönlümüzün birincisisiniz. Öyle de kalmaya devam edeceksiniz. Böyle dandik bir ödül töreninde ödül alanlar ödülü neden bana verdiler diye kara kara düşünsün dursun. Zirvelerde her zaman siz oldunuz çünkü, olmaya da devam edeceksiniz. ✍️
Mabel ve Emir tamam da Simge ve adını yazmak istemediğim varlık mı? Diğer ikisi hala güzel şarkılar çıkarıyor. Icardi ve GS olmasa Simge bu kadar dinlenmezdi. Diğeri zaten korkak bir vatansız olduğu için ödül almayı hak etmiyor.

• Okudum
  • Beğendim
Reactions: Hobbit and 12.Adam

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,245
Puanı
1,061
İşine gelmeyene hemen laf sokan @xemrexxx her akşam izlediği Masterchef'te yarışmacıların da ödül almak için sahneye çıkıp konuşma yapması (hatta elenen yarışmacıların bile gelmesi) saçmalığına bir şey der mi yoksa safa mı yatar. :A

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,876
Puanı
1,060
Yalı Çapkını fanları üzgün :A

Ödül dağılımının geçen senelere göre daha adil olduğu bir geceydi ama en iyi dizi ödülünü Yalı Çapkını'nın kazanması yeterince mide bulandırdı.

------

Yargı’nın özel ödül almasına takılanlar olmuş, bence Emmy ödülü aldığı için böyle bir kategori ayarladılar ve bunu yanlış bulmadım. Diziyi bir nevi onura etmiş oldular. Sonuçta büyük bir başarıya imza attılar.
Teşekkür ederim.

• Beğendim
Reactions: Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,805
Puanı
860
İşine gelmeyene hemen laf sokan @xemrexxx her akşam izlediği Masterchef'te yarışmacıların da ödül almak için sahneye çıkıp konuşma yapması (hatta elenen yarışmacıların bile gelmesi) saçmalığına bir şey der mi yoksa safa mı yatar. :A

Tüm yarışmacıların orada olması garip değil sonuçta yarışmanın en büyük izlenme nedeni onlar. Bence gerekli miydi değildi. Şefler çıksa ve konuşsa yeterdi.

• Beğendim
Reactions: Aserat

Alemdar

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
3,978
Puanı
410
Bu nasıl bir rezilliktir ?

Esra Erol nasıl ödül alır ? Gösterdikleri ahlaksız davalar'da öyle çakmadan Müge Anlı gibi sesini yükseltmeler falan tam flash tv oyunculuğu. Zaten program'da Flash Tv'ye layık da neyse.

En İyi Dizi Yalı Çapkını ? Tamam bir sezon 13 reytingleri gördü eyvallah ama 4 sezondur ilgiyle izlenen Gönül Dağı'na verilmemesi gerçekten ne kadar rezil bir ödül töreni olduğunu gösterir.

Gönüllerin dizisi Gönül Dağı 😂

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,703
Puanı
1,060
Abi bu biraz saçma bir argüman olmuş. Ödülü kazananların ben aksi düşüncelerde olduğunu sanmıyorum. :D
------

Mabel ve Emir tamam da Simge ve adını yazmak istemediğim varlık mı? Diğer ikisi hala güzel şarkılar çıkarıyor. Icardi ve GS olmasa Simge bu kadar dinlenmezdi. Diğeri zaten korkak bir vatansız olduğu için ödül almayı hak etmiyor.
Bence Erinç abim gayette doğru söyledi

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,686
Puanı
1,061
Yine birkaç ödül kanal torpiliyle dağıtılmış ama genel olarak çoğu hak eden isimlere gitmiş. Sadece YÇ yerine Kızılcık Şerbeti olabilirdi ama zaten epey ödül almışız biri de rakibimize kalsın.

Bu arada Cumartesi günü tüm Türkiye'yi ekran başına kilitleyen, TRT'nin reyting rekortmeni dizisi Gönül Dağı'nın 0 (yazıyla sıfır) ödül alması çok tuhaf :A

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,604
Puanı
310
Yine birkaç ödül kanal torpiliyle dağıtılmış ama genel olarak çoğu hak eden isimlere gitmiş. Sadece YÇ yerine Kızılcık Şerbeti olabilirdi ama zaten epey ödül almışız biri de rakibimize kalsın.

Bu arada Cumartesi günü tüm Türkiye'yi ekran başına kilitleyen, TRT'nin reyting rekortmeni dizisi Gönül Dağı'nın 0 (yazıyla sıfır) ödül alması çok tuhaf :A
Cumartesi karşısına rakip koyamayarak ne kadar korktuklarının ve ne kadar güçlü olduğunu kabul etmiş oluyorlar zaten. Varsın ödül almasın. Gönül Dağı kendisini güçlü konumlandırmaya devam ederek, yayınlarını çift haneli sonuçlar ile her hafta ödüllendiriyor zaten.

• Beğendim
Reactions: batuhankaralar

ozmoturk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,281
Puanı
460

TRT - Demirören ilişkisi kötü herhalde :A