49. Pantene Altın Kelebek Ödülleri (2023) Sahiplerini Buldu!

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,735
Puanı
1,060
Türkiye sadece clublardan mı ibaret? Ben tezimin arkasındayım, net olarak Of Of’u bilen daha çoktur. Hande Yener fanı olduğun için objektif konuşamıyorsun anladım ben seni. :A Ayrıca Of Of ve Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor’u karşılaştırdım ben. Mor ve ötesini kendin araya soktun yine. :A

AKRA tam bir 2000s bakkal müzik örneği. Sana göre kaliteli olabilir. Yine subjektifliğine veriyorum… :A
1. Albümlerin başarısı üzerinden kıyasladığım için kategoriler karışmış olabilir. En iyi şarkı ve en iyi kadın sanatçı ödüllerinden bahsediyorum. :A

2. Of Of'u daha çok mu bilen çıkar? Türkiye dışında mı yaşıyorsun anlamadım. :A Ben hala girdiğim neredeyse her clubta vs Kırmızı'yı, Acele Etme'yi duyuyorum ama Of Of'u hayatım boyunca dışarıda duyduğum tek mekan Gülşen konseriydi sanırım. :A Bırak Of Of'u Gülşen'in bütün şarkılarını toplasan Kırmızı'nın bilinirliğine erişebilir mi emin değilim. :A

3. Ödüllerin hak eden veya hak etmeyen isimlere verilmesini geçtim, direkt torpil ve hile yapılmasından bahsediyorum. Hande'nin o yıl main kategorilerde oylamada 1.olduğunu, Gülşen'in 2.olduğunu ama o dönem Doğuş Medya ile de ortaklığı olan Erol Köse'nin sevgilisine torpil yaptırması yılların magazin konusu. Direkt 1.kişil ağızlardan itiraf edilmiş bir gerçek. Şokopop izlememiş miydin? :A

4. Bakkal müziği; basit, sanatsal değeri olmayan, sırf ticari kaygılarla yapılan pop müziğe denmiyor mu? Bir türkçe pop harikası olan AKRA ve bakkal ne alaka? :A

5. mor ve ötesi zaten o gece 2 ödül kazandı da o yıla çok net bir şekilde mvö ve Hande ambargo koymuş. Grammy ülkemizde olsa bütün ödüller ikisi üzerinden paylaştırılırdı. :A

6. Bayağı güncelliğini koruyan hak edilmiş bir ödülmüş gerçekten ya, baksana ne güzel ulaşmış günümüze. :A

Ekli dosyayı görüntüle 124358
Ekli dosyayı görüntüle 124359
Of Of 2000'lerin en kült şarkısı olabilir o tartışmaya kapalı zaten ama sonuç olarak Gülşen son 7 yılda albüm yayınlamamasına rağmen, albümleri patlayan ve hit çıkarmak için Benden Bir Tane Daha Yok gibi tiktok şarkısı seviyesine düşen Hande Yener kadar bakkal olmadı ve olmayacak da. :A

Mor'un da o albümden dinlenen iki şarkısı var sadece. Diğer 8'inden millet bi haber iken verilen ödüller fazla olmuş bence. Adaylık yeter de artardı. :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,815
Puanı
559
Türkiye sadece clublardan mı ibaret? Ben tezimin arkasındayım, net olarak Of Of’u bilen daha çoktur. Hande Yener fanı olduğun için objektif konuşamıyorsun anladım ben seni. :A Ayrıca Of Of ve Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor’u karşılaştırdım ben. Mor ve ötesini kendin araya soktun yine. :A

AKRA tam bir 2000s bakkal müzik örneği. Sana göre kaliteli olabilir. Yine subjektifliğine veriyorum… :A
Subjektif bir yorum yapmadım. Albümlerin satış rakamları, dinlenme sayıları, saygınlıkları, günümüzdeki popülariteleri vs her bakımdan AKRA üstünken bu yorumlarına anlam veremedim. :A

Bi bakkal şarkısını savunmaktan daha kötü bir şey varsa o da torpili ve hak yemeyi savunmaktır. Sana yakıştıramadım. :A
------

Of Of 2000'lerin en kült şarkısı olabilir o tartışmaya kapalı zaten ama sonuç olarak Gülşen son 7 yılda albüm yayınlamamasına rağmen, albümleri patlayan ve hit çıkarmak için Benden Bir Tane Daha Yok gibi tiktok şarkısı seviyesine düşen Hande Yener kadar bakkal olmadı ve olmayacak da. :A

Mor'un da o albümden dinlenen iki şarkısı var sadece. Diğer 8'inden millet bi haber iken verilen ödüller fazla olmuş bence. Adaylık yeter de artardı. :A
mor'un o albümdeki klipsiz şarkıları bile Gülşen'in en büyük hiti dediğiniz Of Of'dan daha fazla dinlenmeye sahip. Hatta 10 şarkılık albüm, komple Gülşen'in tarihi geçmiş bakkal şarkılarıyla dolu diskografisinden daha fazla dinlenmiş bile olabilir. :A

Gerçeklerin farkında olmana rağmen kendini kandırıyor gibi görünmekte ustasın. :A

Ekran Resmi 2023-12-05 16.52.17.png

Son düzenleme:

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,735
Puanı
1,060
mor'un o albümdeki klipsiz şarkıları bile Gülşen'in en büyük hiti dediğiniz Of Of'dan daha fazla dinlenmeye sahip. Hatta 10 şarkılık albüm, komple Gülşen'in tarihi geçmiş bakkal şarkılarıyla dolu diskografisinden daha fazla dinlenmiş bile olabilir. :A

Gerçeklerin farkında olmana rağmen kendini kandırıyor gibi görünmekte ustasın. :A

Ekli dosyayı görüntüle 124365
Kendi dünyanda durum böyle olabilir ama gerçek dünyaya indiğinde Mor'un da Gülşen'in de güncel durumları ortada. Hiç karşılaştırmaya girme istersen. :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,815
Puanı
559
Kendi dünyanda durum böyle olabilir ama gerçek dünyaya indiğinde Mor'un da Gülşen'in de güncel durumları ortada. Hiç karşılaştırmaya girme istersen. :A
Evet mor ve ötesi 40.000 kişilik stadyum konserleri verirken, 1 günde 17.000 bilet satıp rekorlar kırarken Gülşen gazinomsu mekanlarda 50 yaş ortalamasına konserler veriyor. Halk tarafından gördükleri değer buradan anlaşılıyor. :A

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,837
Puanı
710
Subjektif bir yorum yapmadım. Albümlerin satış rakamları, dinlenme sayıları, saygınlıkları, günümüzdeki popülariteleri vs her bakımdan AKRA üstünken bu yorumlarına anlam veremedim. :A

Bi bakkal şarkısını savunmaktan daha kötü bir şey varsa o da torpili ve hak yemeyi savunmaktır. Sana yakıştıramadım. :A
------

Ekli dosyayı görüntüle 124365

Gülşen zamanında şöyle bir yalanlama yapmış o konu ile ilgili. Erol Köse müziği bitince primlerle var olmaya çalıştığı için dedikleri hiçbir anlam ifade etmiyor. Tabii ki gerçeği hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz orası ayrı. :A

Peki bu, "Kral TV ödülünü Hande'ye verdirmedim, Gülşen'e aldırdım" konusu nedir? Doğru mu? Bahsettiği albüm 'Of of' albümü. O albümde herhangi bir torpile ihtiyacım olup olmadığı yorumunu beni seven veya sevmeyen herkese bırakıyorum. O albümle Altın Kelebek dahil, almadığım ödül kalmadı ki! Ne kadar sattığı, konserlerimin nasıl geçtiğini herkes gördü. O ödülde böyle bir kıyağa ihtiyacım yoktu. Şu an sadece beni hırslı, çıkarları doğrultusunda bir ilişki yaşayıp onu kullanmış bir kadın gibi göstermeye çalışıyor. Bir de bu boşanma haberi çıktıktan sonra gündemi değiştirmek için farklı konularda konuşuyor. Komik oluyor sadece!

Bir kere Gülşen tüm şarkılarını kendisi yazan ve bir o kadar sektöre şarkı kazandıran, hiçbir zaman çizgisini bozmayan bir sanatçı. Hande Yener gibi TikTok şarkıları yapacak kadar aşağı düşen, listelere sallayıp sonra 10 yıl sonra iyi bir derece yakalayınca paylaşmaktan da geri kalmayan biriyle karşılaştırılamaz, karşılaştırılmamalı… :A

• Harika
Reactions: kerem

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,815
Puanı
559
Gülşen zamanında şöyle bir yalanlama yapmış o konu ile ilgili. Erol Köse müziği bitince primlerle var olmaya çalıştığı için dedikleri hiçbir anlam ifade etmiyor. Tabii ki gerçeği hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz orası ayrı. :A

Bir kere Gülşen tüm şarkılarını kendisi yazan ve bir o kadar sektöre şarkı kazandıran, hiçbir zaman çizgisini bozmayan bir sanatçı. Hande Yener gibi TikTok şarkıları yapacak kadar aşağı düşen, listelere sallayıp sonra 10 yıl sonra iyi bir derece yakalayınca paylaşmaktan da geri kalmayan biriyle karşılaştırılamaz, karşılaştırılmamalı… :A
Ben Gülşen'i severim, daha bu yaz konserine gidip en önden izledim hatta. :A

Ama objektifim de aynı zamanda. :A

Gülşen'in kariyerindeki albümlerin sadece 3'te 1'ini kendi yazmasına rağmen tüm şarkıları kendi yazdı demem mesela. :A

Ya da torpille aldığı ödülü savunmam. :A

Son şarkıları Lolipop, Sor, Bir Kereden Bir Şey Olmaz, Nirvana vs bakkal müziği bile olamayacak kadar kalitesizken çizgisini korudu demem. :A

Size de objektif olmayı tavsiye ediyorum. :A

Son olarak Altın Kelebek'te en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülünü kazanmış. Hande zaten daha önceki albümlerinde milyonlar satıp kadın popta çoktan zirveye yerleştiği için -ki Gülşen bütün kariyerini toplasan 1 milyon albüm satışı yoktur :A- ve patlaması Gülşen gibi 8 yılını almadığı için o ödülde mantıken kategori dışı kalıyor. :A

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,837
Puanı
710
Son şarkıları Lolipop, Sor, Bir Kereden Bir Şey Olmaz, Nirvana vs bakkal müziği bile olamayacak kadar kalitesizken çizgisini korudu demem. :A
Hiçbiri Hande Yener’in son albümü Afrodizyak kadar kötü değil. :A
Son olarak Altın Kelebek'te en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülünü kazanmış. Hande zaten daha önceki albümlerinde milyonlar satıp kadın popta çoktan zirveye yerleştiği için -ki Gülşen bütün kariyerini toplasan 1 milyon albüm satışı yoktur :A- ve patlaması Gülşen gibi 8 yılını almadığı için o ödülde mantıken kategori dışı kalıyor. :A
Önemli olan çıkışın ne zaman olduğu değil o başarıyı ve saygınlığı ne kadar elinde tutabildiğindir. :A
Gülşen'in kariyerindeki albümlerin sadece 3'te 1'ini kendi yazmasına rağmen tüm şarkıları kendi yazdı demem mesela. :A
Olabilir, yazdığı şarkılar şöyle de olabilirdi buna şükür diyelim… :A

• Harika
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,735
Puanı
1,060

Ben Gülşen'i severim, daha bu yaz konserine gidip en önden izledim hatta. :A

Ama objektifim de aynı zamanda. :A

Ya da torpille aldığı ödülü savunmam. :A

Size de objektif olmayı tavsiye ediyorum. :A

Yıldız Tilbe ve Serdar Ortaç'tan sonra Gülşen şarkıları coming soon. :Z Gerçek sanatçılar hiçbir zaman unutulmayacak çünkü. :A

Bazıları da tiktok şarkılarını kovalamaya devam etsin. Ya tutarsa. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam