🕵️40.000'ler Kulübündeyim - (Dosi- Zeynep)🕵️

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Pes kültürü çok iyiydi ya. Ps3 kafelere verdiğim para o zamanın parasıyla 1000-1500 lira rahat vardır :A Her okul çıkışı 4 kişi 6 kişi pes atmak :(
''Efkarlandırdın'' tepkisi de olmalı forumda, üzücü attım ama esas duyguyu karşılamıyor.... :A

Gerçekten güzel günlerdi gerek Pes kültürü gerekse CS 1.5 ve Half Life internet cafe kültürü... PS 3 ile pek aşina olamamıştık ama PS 2 ilk gözağrısı olmuştu özellikle internet cafelerde de yaygınlaştığında. Bir de o çocukluk dönemlerinde bu kadar takıntılı değildik, her gün o klavye ve kolları onlarca kişi ellemesine rağmen hiç hijyen meselesi aklımıza gelmiyordu? Şimdi bırak internet cafede klavyeye dokunma ihtimalini, evden çıkmadan günde 15-20 kere el sabunlar hale geldik :A

• Üzücü
Reactions: xdragxx

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sen her daim her olaya şahit oldun :A ne olaylar atlatmışım be :A @xdragxx
Boşuna demedik o kadar herkes gider onlar kalırlar diye 2017'den beri, daima :A

Gerçekten yorucu şeylerdi doğrusu, yerinde olsam ben bile pes ederdim :A

• Harika
Reactions: Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,375
Puanı
1,060
''Efkarlandırdın'' tepkisi de olmalı forumda, üzücü attım ama esas duyguyu karşılamıyor.... :A

Gerçekten güzel günlerdi gerek Pes kültürü gerekse CS 1.5 ve Half Life internet cafe kültürü... PS 3 ile pek aşina olamamıştık ama PS 2 ilk gözağrısı olmuştu özellikle internet cafelerde de yaygınlaştığında. Bir de o çocukluk dönemlerinde bu kadar takıntılı değildik, her gün o klavye ve kolları onlarca kişi ellemesine rağmen hiç hijyen meselesi aklımıza gelmiyordu? Şimdi bırak internet cafede klavyeye dokunma ihtimalini, evden çıkmadan günde 15-20 kere el sabunlar hale geldik :A
Ya bana 2000'lerin başına döneceksin desinler 1 saniye düşünmem o derece :A Özellikle ben mahallede maç yapmayı 2010'da falan bıraktım. 6-7 kişilik arkadaş grubu vardı yazın. Ya her gün 5'te buluşup 10'a kadar futbol mu oynanır oynuyorduk :A Gram da sıkılmazdık çok güzel günlerdi :(

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
Yok 20-20 değil 1-2 farkla yendim de anketlerde forum güncellendikçe 1-2 oy değişiyor beraberlik durumunda kaybediyordum yoksa :A
Forum hayatımda da gerçek hayatımda da felsefem basittir. Birisiyle anlaşamıyorsan uzatmaya gerek yok hiç yokmuş gibi davranmak en iyisi sen de öyle yap bundan sonra boşver :)
@Tolstoyevski bilir 3 senedir öyle yaptım zaten hep. Şimdide görmezden geldiklerim var. Sadece bir ara çok rahat davrananlar vardı ama devran döndü bir şekilde ve kafam daha bir rahat oldu. Tüm o olanlara rağmen çok iyi arkadaşlıklar edindim 😊

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,375
Puanı
1,060
@Tolstoyevski bilir 3 senedir öyle yaptım zaten hep. Şimdide görmezden geldiklerim var. Sadece bir ara çok rahat davrananlar vardı ama devran döndü bir şekilde ve kafam daha bir rahat oldu. Tüm o olanlara rağmen çok iyi arkadaşlıklar edindim 😊
Yüzeysel olarak biliyorum ama detaylı olarak bilmiyorum ben olayları. :(

• Beğendim
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ya bana 2000'lerin başına döneceksin desinler 1 saniye düşünmem o derece :A Özellikle ben mahallede maç yapmayı 2010'da falan bıraktım. 6-7 kişilik arkadaş grubu vardı yazın. Ya her gün 5'te buluşup 10'a göre futbol mu oynanır oynuyorduk :A Gram da sıkılmazdık çok güzel günlerdi :(
Hiç sorma o mahalle maçları ortamını, çocukluk mahalle arkadaşları ortamını ben de çok özledim ve en acısı da hepsiyle zaman içinde bağları kopardık ve hiç çocukluk arkadaşım kalmadı, insan üzülüyor bazen mazi akla geldikçe... O 2003-2009'lu seneler... 2010'dan sonra giderek her şey dijitalleşti ve tatsızlaştı. Yapaylaştı. :(

Hiçbir Fifa maçı mahalle maçı kadar heyecan vermedi mesela. Mahalle maçı derken yan sokaklardaki çocuklarla oynardık yani onların mahallesi ve bizim mahalle, rovanş usulü böyle bir onların mahallesinde maç bir bizim.. Tam bir milli maç havasında geçerdi ah...:/

• Üzücü
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,375
Puanı
1,060
Hiç sorma o mahalle maçları ortamını, çocukluk mahalle arkadaşları ortamını ben de çok özledim ve en acısı da hepsiyle zaman içinde bağları kopardık ve hiç çocukluk arkadaşım kalmadı, insan üzülüyor bazen mazi akla geldikçe... O 2003-2009'lu seneler... 2010'dan sonra giderek her şey dijitalleşti ve tatsızlaştı. Yapaylaştı. :(

Hiçbir Fifa maçı mahalle maçı kadar heyecan vermedi mesela. Mahalle maçı derken yan sokaklardaki çocuklarla oynardık yani onların mahallesi ve bizim mahalle, rovanş usulü böyle bir onların mahallesinde maç bir bizim.. Tam bir milli maç havasında geçerdi ah...:/
Ya işte o çocuk kafasıyla kalmıyorsun ki. Şimdi bir araya gelsen iki kelime konuşamazsın belki çünkü kafa yapınız uyuşmaz ama o zamanlar kardeşin gibi görüyordun işte o insanları. Bi yandan şanslıyız o günleri yaşayan son nesiliz.
Ama ben şu günümüzün dijital dünyasına hiç ısınamadım 90'ların çocuğunun olmanın dezavantajı da o. Mesela kardeşim 2002'li ona göre değişen bi şey yok çocukluğuyla şimdi arasında ama bana göre o kadar çok fark var ki kelimelerle anlatamam.
Yani 2000'lerin müziklerini dinlediğim, maç özetlerini izlediğim zaman bile duygusallaşıyorum bazen çok güzel zamanlardı.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
Bundan sonra forumda çirkef bir arkadaşın var :A Bi şey olursa bana söyle ben çirkefleşirim :A
Dosi xdragxx dolduruşa getirmiş derler :A @Tolstoyevski
Artık bana rahat hakaret edemezler. O devir geçti. İlk başlarda hep sustum ama her seferinde cidden işin boyutu çirkşnleşti ama son durumda tepkimi iyice belli ettim ve durulma oldu 😊