Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
SON DAKİKA!

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock: Ülkemizde ilk mutasyondan daha bulaşıcı yeni bir tür daha keşfettik. Şu ana kadar 2 kişide rastladık. Çok daha endişe verici bir tür.

• Sinir Bozucu
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
SON DAKİKA!

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock: Ülkemizde ilk mutasyondan daha bulaşıcı yeni bir tür daha keşfettik. Şu ana kadar 2 kişide rastladık. Çok daha endişe verici bir tür.
En üzücüsü de, o kadar teknoloji şöyle gelişti böyle uzay çağındayız şöyle Mars'ta su bulundu böyle yok nükleer teknoloji vb.vb. o kadar ilerledik zannedip de böylesine bir virüsle bile doğru düzgün baş edilememiş olmasının yaşattığı hayal kırıklığı... Hepimiz iyi kötü baya bir kandırılmışız işin özü ya da beklentiyi fazla büyütmüşüz. İnsanlar 3000'leri göremez, dünyadaki ömürleri uzun değil derlerdi de inanmazdım. Artık emin oldum. Covid-19, tehlike oranı %2-5'lerde olan, "çok daha tehlikeli diğer virüslere göre" daha az zararlı bir virüs olmasına rağmen dünyayı mahvettiyse, günün birinde veba ve ondan bile daha tehlikeli bir hastalık yayıldığında imkanı yok dünyanın %90'ından fazlası hayatta kalamaz. Geri kalanlar da o distopik filmlerdeki gibi hayat sürüp son insan nesillerini oluştururlar. Kıyamet beklediğimizden daha yakın, ama dünyanın değil Homo sapiensin kıyameti.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İsveç'te, geçenlerde İngiltere'den Noel nedeni ile gelen bir kişide ilk mutasyon virüsü tespit edildi.

Bu yetmezmiş gibi dün akşam İngiltere uçağı izinsiz İsveçe iniş yaptı ve 29 kişi test veya karantina durumu olunmadan İsveç'e giriş yaptı.

Dün İsveç'te ilk aşı yapıldı. 91 yaşındaki bir kadına.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
En üzücüsü de, o kadar teknoloji şöyle gelişti böyle uzay çağındayız şöyle Mars'ta su bulundu böyle yok nükleer teknoloji vb.vb. o kadar ilerledik zannedip de böylesine bir virüsle bile doğru düzgün baş edilememiş olmasının yaşattığı hayal kırıklığı... Hepimiz iyi kötü baya bir kandırılmışız işin özü ya da beklentiyi fazla büyütmüşüz. İnsanlar 3000'leri göremez, dünyadaki ömürleri uzun değil derlerdi de inanmazdım. Artık emin oldum. Covid-19, tehlike oranı %2-5'lerde olan, "çok daha tehlikeli diğer virüslere göre" daha az zararlı bir virüs olmasına rağmen dünyayı mahvettiyse, günün birinde veba ve ondan bile daha tehlikeli bir hastalık yayıldığında imkanı yok dünyanın %90'ından fazlası hayatta kalamaz. Geri kalanlar da o distopik filmlerdeki gibi hayat sürüp son insan nesillerini oluştururlar. Kıyamet beklediğimizden daha yakın, ama dünyanın değil Homo sapiensin kıyameti.
İlk cümlelerde hesabın ele geçirildi sandım, sonra düzeltmiş fakat tekrar hacklenmişsin. Tüm sorularına ve kafa karışıklıklarına yüksek ilmi bilgimle cevap vereceğim. Ama önce Denizlispor maçını izleyeceğim...

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Eq_ewAmXUAMAMbI.jpg

Eq7fAvgXMAEtSzB.jpg

@bazinga @DarkLegenD @Yiğitt @Özgür @Sherlock @Dosi @Tolstoyevski @emreemreu

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
O değilde ne dikkatimi çekti.
İsraile gördün mü 2 haftaya kalmaz tüm ülkeyi bitirecekler galiba.

Sinovac ı galiba Çinden sonra Endonezya ve Biz kullanacaz;öyle okudum ben.
Benim de İsrail'in nüfusu dikkatimi çekti. Yeni öğrendim. İyi bir sayı.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Beğendim
Reactions: The_Erinch

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
SON DAKİKA: BREZİLYA'NIN ''SİNOVAC'' AŞI SONUÇLARI AÇIKLANDI!

"CoronaVac aşısı, hastalığı hafif geçirme potansiyeline sahip gönüllüleri, %78.6 Orta ve Ağır derecede geçirme potansiyeline sahip gönüllülerde %98.31 oranında koruma sağladı. Aşı grubunda olanlarda ciddi bir komplikasyon saptanmadı."

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
  • Güldürdün
Reactions: Dosi

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Hem İsviçre'de yaşayıp hem de Kral/Kraliçe tarafından yönetilmek mi... 🥺 Yol boyunca tacize uğrama pahasına da olsa otostop çeke çeke gelmek istiyorum oraya. 🥺

Temsili ve geleneği devam ettirmek amaçlı da olsa 21.yüzyılda halen krallık, kraliçelik gibi kurumların olması ilginç geliyor İngiltere, İsveç gibi ülkelerde. Gerçi sözde olmasa da... neyse neyse devamı politikaya girer. :A
Ben bundan daha karizmatik bir yönetim şekli görmedim. Atatürk'ün 30 Ekim 1923'te "Padişah"lığını ilan etmesi... Of, offf.

Cumhuriyet + Kral/Kraliçe kombosuyla yönetilen ülkelerin birçoğu refah ülkeler benim bildiğim kadarıyla. Örneğin, İngiltere... @Sherlock ile beraber buraya sebepsiz yere taşınmadık zaten...

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Hem İsviçre'de yaşayıp hem de Kral/Kraliçe tarafından yönetilmek mi... 🥺 Yol boyunca tacize uğrama pahasına da olsa otostop çeke çeke gelmek istiyorum oraya. 🥺

Ben bundan daha karizmatik bir yönetim şekli görmedim. Atatürk'ün 30 Ekim 1923'te "Padişah"lığını ilan etmesi... Of, offf.

Cumhuriyet + Kral/Kraliçe kombosuyla yönetilen ülkelerin birçoğu refah ülkeler benim bildiğim kadarıyla. Örneğin, İngiltere... @Sherlock ile beraber buraya sebepsiz yere taşınmadık zaten...
İsviçre değil İsveç :A
Pek yönettikleri söylenemez. Sadece ülkeyi temsil ediyorlar :A

• Harika
Reactions: DarkLegenD

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Amerika aşıda kısa sürede iyi bir sayıya ulaşmış. İsrail de aynı şekilde, Almanya'yı daha yüksek beklerdim ama orada aşı karşıtlığı çok sanırım virüse inanmayanlar olduğu için.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Amerika aşıda kısa sürede iyi bir sayıya ulaşmış. İsrail de aynı şekilde, Almanya'yı daha yüksek beklerdim ama orada aşı karşıtlığı çok sanırım virüse inanmayanlar olduğu için.
Amerika 2020 bitmeden 20 milyonu hedefliyordu, hedeflerinin çok altında kaldı aslında. Şu an en iyi uygulayan ülke İsrail, toplumun %25'inin aşılaması tamamlandı bile. Tabi 9 milyon nüfusu var, onların işi o konuda daha kolay. Fransa 20 gün önceden başlamasına rağmen 320 bin aşılama yapmış, epey tepki alıyordu bu konuda. Birleşik Krallık da aşılamada iyi ilerliyor, onlar günlük 50 bin civarı vaka da açıklıyor. Hem aşılama hem vakalarla 1-2 aya toplum bağışıklığı kazanacaklar gibi. (Hatta bazı bilim adamlarına göre İngiltere bağışıklığı birkaç haftaya kazanması muhtemel olabilir deniyor)

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
26 Aralık'a kadar sürecekti sözde, 15 Şubat'a kadar uzatıldı şimdi de. :( Paskalya bayramına kadar böyle sürecek sanırım. Hem sosyal anlamda hemde psikolojikmen 4-5 ayı bulan bu karantinanın ilerki zamanlarda yaşatacak farklı diyagnostikleri şimdiden gözümün önüne getirebiliyorum. İnanılmaz derecede aşı karşıtlığı daha doğrusu aşıya olan güveni yitirtenler sağolsun.